Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Meleklerle uğraşmak Lucifer

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Unhappy Meleklerle uğraşmak Lucifer

Bundan iki yıl önce başladı bütün merakım ne düşündüysem sürekli ya aynısnı yaşadım ya da bir anda başıma geldi. Ondan sonra bu konuları araştırmaya başladım ve meleklere rast geldim araştırırken düşmüş bir meleğe rastladım yani Lucifer'a sonra öylesine bağlanmışım ki ona rüyalarımda sürekli onu görüyorum ve artık bir süre sonra kendimi Lucifer olarak görmeye başladım hatta yaşantım bile onun hikayesine dönmüş gibi oldu babamla aram bozuldu her şey çok iyi giderken beni evden kovdu çevremdeki herkes bana sen şeytansın Lucifer vb şekilde seslenmeye başladı ve ben hala kafamdan atamıyorum onu rüyalarımda sürekli o var yolda yürürken bile aklımda ne yapacağım bana yardım edin ne olur

Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Lucifer'ın farklı perspektiflerden tanımlamaları vardır.İbrahimi dinlere göre kötülüğün önderi olduğu kabul edildiği gibi, birçok antik inanıştaki yerine bakıldığında, hatta incildeki kelime anlamına bakıldığında ise "ışık getiren" olduğu biliniyor.

Öncelikle şunu da söyleyeyim, popüler kültür ve insanların kendini özel hissetme arzusundan kaynaklı olarak bazı psikolojik rahatsızlıkları spiritüel şeylerle bağdaştırmaya çok yatkın bir toplumuz.Ayrıca bir bedeli yoksa, hiçbir varlık kimsenin hayatına musallat olmaz.Hele ki Lucifer.

İnanmış olduğunuz hikayeye dayanarak, Lucifer'a duyduğunuz hayranlığa sebep arayan bir bilinçaltınız olabilir."O da böyle söylemiş, ona da böyle olmuş" diyerek kendinize bir güç, dayanak, ve sebep buluyor olabilirsiniz.En başında yapmanız gereken şey, tamamiyle "kendinizle ve gerçeklerle yüzleşmek".

Psikiyatrik tedavide bu durumunuza obsesiflik teşhisi konulması çok muhtemeldir, şimdiden söylüyorum.

Ayrıca aradığınız şey gerçekten çözüm mü, yoksa dikkat çekici ortak noktalar yaratmak mı?Bunun cevabını da kendinize verin.

Eğer ona bağlanacak kadar sevdiyseniz, dolayısıyla Lucifer'ı iyi perspektifinden tanıdıysanız, bu isim yakıştırmalarından rahatsız olmanız anlamsız

Ha eğer kötü olarak tanıyıp da bağlandıysanız, ki baba oğul hikayesinden bahsettiğinize göre muhtemelen öyle, o zaman kötülüğe olan tutkunuzun sonucunun ne olacağını hayattan bir ders olarak görmüşsünüz demektir.

Bazı durumlarda insan bir şeyi sevmediğini iddia etse bile, çoktan sevmiş olabilirsiniz.Bağlanacak kadar araştırmanız ve muhtemel olarak içten içe size bir rol model olması, yaşadıklarınızı ona yıkmanıza sebep olmuş olabilir.

Çünkü günümüzde birçok insan yediği haltları kendi istediği için, kötü olduğu için değil de şeytana uyduğu için yaptığını iddia ediyor

"Baba-oğul" anlaşmazlığı hikayesi ise İbrahimi dinlerce kabul edilmiştir.Dolayısıyla içinizde farketmeden kötülüğe bir eğiliminiz olduğunu düşünebiliriz.Öyleyse önemli olan sebepleriyle birlikte varoluşunuzla yüzleşmek.

Aynı zamanda "inanç" hususu insanın hayatını zora sokup, istenmediği kadar şekillendirebilecek bir kavram değil, düzenleyici ve rahatlatıcı; güven verici bir parçadır.

Gerçekten kim olduğunuzu, neye inandığınızı, neyin hoşunuza gittiğine emin olduktan sonra kendinizle yüzleşmek her şeyin üstesinden gelmenizi sağlar.

Müslüman iseniz rukye ayetleri, nafile namazlar, bol bol dua okumalar beraberinde yaratıcıya olan güveninizi tazeleyebilirsiniz,
    Hıristiyan iseniz pazar günlerini aksatmadan hayatınızı incile göre düzenleyebilirsiniz,
    Eğer Lucifer'a kalben bağlı iseniz de ona yönelik meditasyonlar ve kişisel gelişimle kendinizle yüzleşip hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Hiç biri çözüm olmazsa ve olmuyorsa da, profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim.Hatta tüm bu çözümleri denemeye başlamadan önce profesyonel bir destek almanızı şiddetle öneririm

Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Bu arada, Lucifer'ın baba-oğul hususunda varolduğu hikayede, babası ile arası sebepsiz yere bozulmuyor.Derin araştırmalara kalmadan yahudilere, müslümanlara ve hıristiyanlara göre şeytanın yaratılma hikayesini tekrar okuyun

Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Kötü bir şekilde düşünemiyorum başıma ne kadar kötü şey gelirse gelsin onun buna etki etmediğine inanıyorum. Garip bir şekilde ruhumu yücelttiğini hissedebiliyorum. Beni çok bilge birisi yaptığını biliyorum. Bu olaylardan sonra insanlardan iğrenmeye başladım ve sürekli onları gözlemliyorum ne kadar kırılgan ve aptal olduklarını gördükçe daha da bağlanıyorum ona

Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Galiba derdinizi tam algılayamadım.Siz insanların size şeytan demesinden, babanızla aranızın bu olaylar dolayısıyla bozulduğundan şikayetçi değil misiniz?
    Bu sizin için bir problem değilse, size iyilik yapan bir varlık varsa ve Lucifer'ı seviyorsanız, çözüm bulmak istediğiniz şey nedir?

Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

İşte sorunda burada başlıyor bir tarafım korkuyor diğer tarafım ise bunları düşünüyor

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 4
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

merhaba öncelikle insanlar etkilendiği kişilerin , kitapların , filmlerin , okuduğu makalelerin içindeki karakterleri kendi yaşantılarındaki olaylarla anlamlandırabilirler . örneğin başınıza kötü bir iş geldiğinde, babanızla tartışmak gibi . bunun sebeplerini kendinizde görmek veyahut babanızla ilişkilendirmenin acı gerçeğiyle yüzleşmek yerine etkilendiğiniz olaylarla bağlamak gerçeklerden kaçışın en iyi yolu olabilir .
    Size tavsiyem hayatınızda yaşadığınız sizi etkileyen olayları önce maddi yani elle tutulur gözle görülür sebeplerle ölçüp tartmanız olacaktır.
    Hayatınızdaki kötü , sıkıntılı gidişatı sonuca bağlamak yerine nedenlerini sorgulamalısınız
    aksi taktirde başınıza ne zaman iyi , kötü , duygusal vb . işler geldiğinde sebep görmeden sonucu paranormal olaylara bağlamak kaçınılmaz olacaktır.

8. playxburak Üyemize teşekkür edenler:
    sadakatselvi (27.05.2018)

Rep Puanı : 81
    Ettiği Teşekkür
    6
    28 mesaja 41 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Lucifer ile o kadar özdeşleşmişsiniz ki onu Rabb edinmiş ve ondan bir an gaflette kalmamışsınız.Onu kabul etmiş,tanrının vasıflarını ona yüklemiş ve onda kaybolmuşsunuz.Herşeyi ona bağlamanız o kadar normal ki.

Bunu şöyle açıklamak lazım.Allah ben rabbim derken Allah tek fakat rabblerin insanların çeşitlendirdiğini görebiliyoruz.Rabblerden ise hakk fiiller bekliyoruz.
    Mesela zeus rabb ise ondan tecelli edenler haktır.Fakat bu onun inananları için geçerlidir.

Allah burada diyorki Rabb de benim hak da benim.Herşey benden tecelli eder.

Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı cagatay98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lucifer ile o kadar özdeşleşmişsiniz ki onu Rabb edinmiş ve ondan bir an gaflette kalmamışsınız.Onu kabul etmiş,tanrının vasıflarını ona yüklemiş ve onda kaybolmuşsunuz.Herşeyi ona bağlamanız o kadar normal ki.
    Bu cümlen haricinde söylediklerine tümüyle katılıyorum.Fakat playxburak'ın da söylediği gibi, Lucifer'ı kendine Rabb edinmek değil, yaşadığı şeyleri görmemek için şöhreti yüksek bir varlığa tutunmak bu bence.Eğer bahsettiği gibi ikilemde kalmamış olsaydı, Lucifer'ın pozisyonunu elde etmek için hayatındaki rolleri ona göre düzenliyor diyebilirdik, ama arkadaşı kucaklayıcı olan İslam veya diğer inançlardan böylesine itelemen bana yanlış geldi.

Psikolojik bir durum, tekrar söylüyorum, bence de playxburak'ın dediği gibi bazı şeylerle yüzleşmekten çekindiği, veya bunları ertelemek işine geldiği için kılıfına uydurmak.Böyle vakalar genelgeçer doğrular olsa, özellikle Türkiye'deki psikolojik huzursuzluğa sahip insanlar Supernatural dizisinden farksız olur valla

marble, sen de psikolojiyle ilgili yakıştırdığım sıfatlardan alınmıyorsundur umarım.Nezle olmak gibi, insan zihni ve bedeninin yorulmasıyla oluşan psikolojik rahatsızlıklar her insanı en az birkaç kez hayatında vuruyor zaten.Lütfen vakit kaybetmeden destek al

Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Anladım ne demek istediğinizi ailemdeki olayları ona bağlamıyorum tabii ki sadece sordum yani psikolojik olsa anlardım. Ama bunların yanı sıra sürekli karşıma o çıkıyor ve aklımda rüyalarımda fal baktırıyorum falda keçi sakallı boynuzlu bir şekilde çıkıyor değişik olaylar oluyor yani

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)