Doğal taşların etkileri gerçek midir ?

LastDays

Kayıtlı Üye
Doğal taşların etkilerine inanıyor musunuz arkadaşlar ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Keskin bir reddediş olacak ama, hayır şahsen inanmıyorum. Kişinin kendini taşın işe yaradığına şartladığını düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 58480

TAslar ise yarar. Madenlerin ise yaramasi gibi taslar da ise yarar. Domatesi demir bicagin kesmesi ile gumus bicagin kesmesi ayni degildir.
Tuz bir mineral tastir. Denize girmekler, havuza girmek ayni dedildir. Denize girip kuruduktan sonra tuz minerali bir sure vucuda sifa olur.
Erkeklerin altin takmasi neden caiz degildir ? Altin kadinlik hormomunu tetikler cunku. Kadinlara caizdir bu yuzden.

Tas ta bir maddedir. Her maddenin belli tetikleyici ve bloklayici ozellikleri vardir. Iletkeni, yalitkani, enerjiyi iceri cekip disari cikarmayani, disari sacip iceri hibisey almayanlari vardir. Paratoner olup size gelen enerjinin bir kismini saguran taslar vardir.

Ancak bunlar vitamin takviyesi hukmundedir. Medet umulmaz ancak titresimi guce guc katar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Doğal taşların etkilerine inanıyor musunuz arkadaşlar ?

Evet gerçektir ama internette anlatıldığı kadar abartı değildir.Yaydıkları enerjiler çok incedir, çoğu zaman fark edilmez.Birde piyasada ki işlenmiş taşları düşündüğümüz de daha da kötü.Sonuçta belli atom diziliminde belli titreşimleri var hepsinin.

Furking

Kayıtlı Üye
Elbette! Taşın enerjisi vardır, önemli olan bizim o eneriyi hissedebilmemiz.
Hatta etkisini son derece yüksek hissettiğim bir gün geçirmiştim. Staj gördüğüm yerde bir büyüğüm bana bir sitrin parçası hediye etmişti (yaklaşık yarım kg belki daha fazla). Tüm günün yorgunluğu üstümdeydi haliyle. Çıkış saatinde taşı çantama koydum ve bu yorgunlukla nasıl spor yapabilirim düşüncesiyle salona doğru gidiyordum. Birden içimde bir enerji yükselmesi oldu. Adımlarımın hızlanması bir yana, çevreye yaydığım yüksek enerji diğer insanların da dikkatini çekmiş gibiydi; gözleri sebepsizce üzerimdeydi. Sanırım o an evrensel enerjiyi daha iyi tanıdım. Bunun yanında normalde 70 kg yaptığım squat 95 kg'a çıkmıştı :D Ve diğer çalıştığım ağırlıklar da garip bir şekilde artmıştı. Hatta birer set fazladan yapmıştım o enerjiyle. :) Ve eve giderken de dolmuştan iner inmez yokuş yukarı olan evime koşarak gitmiştim. Yumruk ve tekme egzersizini saymıyorum bile. :) Bir taşın bu derece yüksek enerjisi olabileceğini tahmin edemezdim, ama oldu. ilginç ama bir o kadar da muhteşem bir deneyim olmuştu benim için

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Bende bir tane aldım kendime taş ama, kadın elime 3 taş koydu. Bir tanesi elimi yakar derece'de sıcaktı. Neden?

volololo

Kayıtlı Üye
Ben kendime anksiyete bozukluğu için almıştım. Dumanlı kuvars taktığımda çok çökkün oluyordum, ametist taktığımda daha iyiydim. Anksiyetemi kontrol etmemde epey faydasını gördüm.

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Google dan bakarsan plasebo etkisi diye . Böyle bir etki bilimsel olarak var ve büyük oranlarda etki sağlayabiliyor. Ne kadar inanırsan taşa o kadar faydası olur :D

LastDays

Kayıtlı Üye
Sağolun arkadaşlar cevaplarınız için

Astre

Kayıtlı Üye
Plasebo etki gösterenler -bireysel şartlanma vs. durumlarında- olabilir, ancak doğal, kişiyle uyumlu taşların kesinlikle bir enerjisi bir yapısı var. Sayın @hazaR'ında dediği gibi işlenmiş taşları alıpta ucuza kaçmak yerine -biraz daha yüksek fiyatlıda olsa- size uygun bir taş seçip uyumlama yaparsanız faydalarını göreceksiniz.