İlim Öğrenemiyorum. Lütfen Bana ilim Öğretin

lojen

Kayıtlı Üye
Herkeze merhabalar . Arkdaşlar Kaç yıldır ilim öğrenmek istiyorum ama bir türlü olmuyor.Kaç yıldır rabbime dua ediyorum İlim ver diye ama cevap alamıyorum. Ne yapmam gerekir

mysen13

Kayıtlı Üye
Benimde 9 sene oldu kardeşim ilim istiyorum dua ediyorum ama dualar kabul olmuyor bende kızdım namazı bıraktım dualarım kabul olmuyor diye boşver salla gitsin
sıkma canını

Aisling

Kayıtlı Üye
Biraz daha açık yazar mısınız? Ne ilmi öğrenmek istiyorsunuz ki? İlim dediğiniz çok genel bir kavram. Öğrenmek istiyorsanız öğrenin, sizi durduran nedir? Yaratıcı öğrenme kabiliyeti, akıl ve idrak, bilinç gibi kabiliyetlerle donatmıştır zaten insanı. Dualarınızın cevabı siz var edilirken verilmiş size. "Kaç yıldır dua ediyorum rabbime..." Sorunuz cevabı da taşıyor içinde, dua etmek dışında ne yaptınız? Çaba gösterip, araştırıp, çalışıp belli bir birikime sahip oldunuz mu? Yoksa sadece kuru kuruya dua mı ettiniz?

Ü

Üye silindi 58480

Ilim isterseniz ilim verilir arkadaralar. Allah kendisi kefil oluyor buna
Ilim dediginiz, rahmani boyutun yuksek tahsilidir ki once ilmin altliklarini ogrenirsiniz. Cinleri ogrenmek cin bile tarih lazimdir cinlerin tarihinin kokune inersiniz. Sonra dayaniklilik lazimdir ki bunyesi zayif kisinin takatinin dayanamayacagi ilimler vardir. Bazen ilim ogrenmek icin baska ilimler gerekir. Ucak yapmak icin motor bilgisi gerek, ayrodinami gerek, hava akimi ve turbulans tecrubesi gerek, pilot gerek, pilotun bunyesinin guclu olmasi panik hallerinin minimuma indirgenmesi gerek. Bi hazirlik gerek.

Hangi ilmi ogrenmek isterseniz o ilmin kirintilari gun icinde size surekli acilim olarak iner. Farkedisleriniz baslar ve konfor alaninizdan sizi cikmaya zorlar. Ama dirayetli olmalisiniz yoksa biyerden yakaladikca baska yerden ipin ucunu surekli kacirirsiniz. Evrende ilim altyapisi var ilimsiz yaprak bile dusmuyorken ilmi isteyene ilim zaten verilir.

Ilim icin ne gerek :

*Hafizanizi gelistirmeniz gerek, zira bi acilim yakaladiniz mi hemen hayatibnizdaki benzer tecrubelerin bunu dgrulamasi gerekir ki karar kilsin
*Dikkatli ve zeki olmak gerek, zira her an her olus bir ilim reaksiyonudur. Allah etrafimizda melekler ve cinler var diyor o halde hal ve ruh degisimlerini dikkatlice gozlemlemeliyiz
*Kaynagin Kuran olmasi gerek, zira materyalizmin, darvinizmin pencesinde kabiliyetinizi kaybedersiniz
*SAmimi olmak gerek en onemlisi bu. SAmimi olunmadikca perde kalmiyor.

asterix

Kayıtlı Üye
Tanrım ilim ver deyip evde beklemiyorsunuz herhalde,ya sabır nerde kaldı bu ilim. sanki pizzacıdan sipariş bekliyorsunuz.:)

İlim ilim ilmektir ilim kendin bilmektir sen kendin bilmezsin bu nice okumamaktır.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Herkeze merhabalar . Arkdaşlar Kaç yıldır ilim öğrenmek istiyorum ama bir türlü olmuyor.Kaç yıldır rabbime dua ediyorum İlim ver diye ama cevap alamıyorum. Ne yapmam gerekir

Nasıl versin peki ? Kargoya mı koysun, odanızda birden yaşlı amcalar mı belirsin ? Mail mi atsın ?
Çıkıp aramadan, kaybolmadan dibe vurmadan ve kendinizi dönüştürmeden bazı şeylere sahip olamazsınız.Bu yol için bütün hayatınızı değiştirin, kolaysa..