Veganlık yada kalsiyum eksikliği algıları artırır mı?

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Yıllardır et yemiyorum ve ara sıra veganlığa geçiş yapmaya çalışıyorum. Geçen ay tüm hayvansal ve hazır gıdaları bıraktığımda bir şey gördüm. Halisünasyondur deyip geçtim. Burada ve birkaç yerde okuduklarımda varlıklarla iletişime geçmek isteyenler bir süreliğine hayvansal gıdaları bırakıyorlar. Doğuştan kalsiyum eksikliği rahatsızlığım var ve almadığım zaman eksikliğini çabuk hissediyorum. Bunu sağlayan durumun veganlık mı vücutta ki kalsiyum miktarının düşmesi mi buna neden oluyor?

Ü

Üye silindi 58480

Eti azalttiginizda bazi ruhsal acilimlara ulasirsiniz. Daha once farkedemediginiz olgulari algilariniz gunluk yasamda cicek gibi toplamaya baslar.
Etle beraber yemegi de azaltirsaniz irfan sahibi olursunuz. Daha once teorik olarak bildiginiz birseyin ilahi ve mistik boyutlarini da sezgiler farkli yan acilimlarla destekler bazen sasar kalir bazen aklinizi oynatmamak icin direnirsiniz.

Ama tabi aclik hissini midenizin bir rutini kabul edebilmeniz gerekir . Acliga bir survivor savascisi gibi bilgece olgunluk gostermelisiniz.

Et zor sindirildigi icin ic organlarinizi ve 7 cakranin memuri olan salgi bezlerini cokca mesgul eder ve sizi gun icinde az bir ilahi duyu kalir. Ama eti azaltirsaniz acligi da icsellestirmeyi basarirsaniz algilariniz size herseyi yeniden tanimlar. Kalsiyumun azligi yada coklugu nasil tesir eder bilmiyorum ama

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Eti azalttiginizda bazi ruhsal acilimlara ulasirsiniz. Daha once farkedemediginiz olgulari algilariniz gunluk yasamda cicek gibi toplamaya baslar.
Etle beraber yemegi de azaltirsaniz irfan sahibi olursunuz. Daha once teorik olarak bildiginiz birseyin ilahi ve mistik boyutlarini da sezgiler farkli yan acilimlarla destekler bazen sasar kalir bazen aklinizi oynatmamak icin direnirsiniz.

Ama tabi aclik hissini midenizin bir rutini kabul edebilmeniz gerekir . Acliga bir survivor savascisi gibi bilgece olgunluk gostermelisiniz.

Et zor sindirildigi icin ic organlarinizi ve 7 cakranin memuri olan salgi bezlerini cokca mesgul eder ve sizi gun icinde az bir ilahi duyu kalir. Ama eti azaltirsaniz acligi da icsellestirmeyi basarirsaniz algilariniz size herseyi yeniden tanimlar. Kalsiyumun azligi yada coklugu nasil tesir eder bilmiyorum ama
Kalsiyum belki epifizi sertleştiriyordur diye düşündüm. Ben veganların başka boyutları algıladığıyla ilgili birşey duymadım. Veganlar genelde kalsiyum konusunda dikkatlidir. Olayın yaşandığı zaman vücudum kasılacak kadar kalsiyum azalmıştı.

acid

Kayıtlı Üye
Ruhsal çalışmalarda hayvansal gıdalardan uzak duranlar ve bu konuda diyet yapılması söz konusu. Ancak yine o niyetle yapılıyor ve et yenmemesi başlı başına bir çalışma değil. Sizle ilgili bu durumda sadece veganlık üzerinden yorum yapabilmek mümkün değil. Yaptığınız diğer çalışmaları ve varsa yaşadığınız diğer tecrübeleri de değerlendirmeniz gerekir.

Fakat vücutta bazı minerallerin eksiklikleri olumsuz durumlara yol açabiliyor. Halüsinasyonlarla ilgili doktora gittiğinizde de vücudunuzda bu durumu yaratacak fiziksel sorun olup olmadığına bakılır ilk önce. Veganlar ve vejetaryanlar de eksik mineralleri bitkisel ürünlerle tamamlamaya dikkat eder.

Ancak hazır gıdaların kimyasal katkı maddeleri nedeniyle büyük zarar verdiği ve algıları zayıflattığı önemli bir gerçek. katkı

Berliner

Kayıtlı Üye
Hindistana bakarsanız her sokakta bir falcı bulursunuz.
Hayvansal gıdalardan uzak durmak çakralarınızın açılması tek başına yeterli olmasa da , kesin kural olmasa da etkisi yadsınamaz.

Ü

Üye silindi 58480

Kalsiyum belki epifizi sertleştiriyordur diye düşündüm. Ben veganların başka boyutları algıladığıyla ilgili birşey duymadım. Veganlar genelde kalsiyum konusunda dikkatlidir. Olayın yaşandığı zaman vücudum kasılacak kadar kalsiyum azalmıştı.
Kalsiyum epifiz bezini kireclemez. Florur kirecler.
Kalsiyumun cesitleri var. Kalsiyum glikonat, kalsiyum karbonat, kalsiyum klorur/florur/oksalat...

Tuz oldugu icin fazlasi idrarla, terlemeyle, deri solunumuyla atilir. Organizmanizin gucune gore bobreklerde de depolanabilir ki bu epifize denk gelen 6.cakraya nazaran bobrek ustu bezine den gelen alt 3. Cakranizi tikar. 3. Cakra tikandi mi da epifizden hayir beklemeyin zaten. Burasi gunes cakrasidir ve ruhun oturdugu yerdir.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
kalsiyum her yaş için gereklidir dengeli almak gerekir kemikleriniz mum gibi olur

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
kalsiyumu neredeyse hiç almazsanız kemikleriniz mum gibi olur diyecektim bir eksiklik olmuş vücudun sağlıklı olması da epifiz için gereklidir bunu da işin içine katalım bence

Berliner

Kayıtlı Üye
Vejetaryan lık değil de Doğrudan veganlığın etkisi vardır.
Budist rahipleri felan bunlara örnektir. Hindistanda sokak başı medyum vardır. en basit örneğini buradan görebilirsiniz.

alexisis

Kayıtlı Üye
sakin yapmayin! ca+2 neredeyse tum hayati faaliyetler icin gerekli. inanmiyorsaniz internette dolu sey var. mazallah sonu...
neyse, bu dediginiz olaylar ile vegan felsefesi bambaska bir noktadan baglantili da, o saglikli kabul edilen bireyler icin gerekli...