gerçekler? yaşadığım garip tesaadüfler ölümün kıyısı,varlık,tarot

Magnelea

Kayıtlı Üye
Siteye ve konuya yeni katılmış, oldukça bilgisiz bir insan olarak sormak istediğim bir kaç garip tecrübem oldu.

ilk olarak; geçen yıl ayrılık acısı ve büyük bir buhran sonucu sağlığım bozuldu ve ölümden döndüğüm 4 günü yoğun bakım 1 ayı hastanede geçen bir süreç geçirdim. ilk gün durumum stabil değilmiş. bilincimi kaybettiğim bir süre geçirmişim ve bunu ailem bile bilmiyordu, ben dahil hastanedeki kayıtları görünce sonraları farkettik. Uyandığımda camekan bir odada karantinada olmama rağmen bir yardım hissettim.. Aylar geçti iyileşip tatile gittim. Eski sevgilimi unutamıyordum ve sorularım vardı öylesine gidip tarot kartları aldım. Kartlardan birinin arka tarafındaki baskı hatası sebebiyle yalnızca "aşk" kartı tek renk olarak yaldızlıydı.
Ailemin tanıdığı bir kadın falıma bakıp hastaneye yattığım ilk gece diğer dünyaya gidip geldiğimi ve yalnız dönmediğimi söyledi.Rahmani olmalı kötü değil dedi. Etkilendim ve üzerine gitmedim. Ancak 1 yıl sonra bu günlerde ilk kez tarotu elime aldım, araştırmaya başladım, bol bol başlıkları okuyorum.. inancım ve kişiliğim şekillenmeye başladı ve sağlamlaştı diyebilirim.

merak ettiğim şey tarotun yalnızca aşk kartının arka yüzünün desensiz olup, hatalı baskı olması bir tesadüf mü yoksa anlamlı bir durum mu merak ediyorum?

ikinci olarak falcının söylediklerinde gerçeklik payı var mı yok mu bu nasıl anlaşılır?

cevaplarınız için çok teşekkür ederim:)

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Bir hoca vardı bir forumda onun hikayesi şöyleydi hastaneye yatırılmıştı bilinçi yok gibi bir şeydi. Bir kaç gün sonra hastanede yatarken kalk milletin nefes kokusunu ömür boyu çek gibi şey duyuyor. Ve hızlıca iyileşip hastaneden çıkıyor.Cin musallatı tedavi ediyor milleti kusturuyor vs. Bu bağlamda senin iyileşmende yine bir sebep üzere olabilir. Tarot ve falcılardan dur.

Magnelea

Kayıtlı Üye
Bunu uzak dur olarak mı algılamalıyım? Ne yapacağıma dair hiç bir fikrim yok açıkçası. ilişkilerimde o dönem ne yaşadıysam aynı döngüyü yaşayıp duruyorum... bir alakası var mıdır bilemiyorum ama.. teşekkür ederim :)

doacan

Kayıtlı Üye
Duruma benzer bir olayı bende yaşadım. Ablam altıncı hisleri kuvvetli ve rüyaları çıkan bir insandı bense oldukça sıradan olduğum için hayıflanırdım. Bir şekilde bende ölümden döndüm ve yoğun bakıma kaldırıldığım ilk gece durumumun kritik olduğu söylenmiş. Bense o gece uyanık olduğuma ve bana yapılan tüm işlemleri hissettiğime yemin edebilirim. Yoğun bakımdaki ikinci gecenin sonunda uyanmışım ve durumum o zaman stabil hale gelmiş, ben geçen geceki hemşirenin yüzünü bile hatırlarken doktorların visit sırasında hakkımda söylediği herşeyi hatırlarken uyandığım geceki nöbetçi hemşire henüz yeni uyandığımı ve durumumun iyi olduğunu, ailemin beni görmek için çok ısrar ettiğini fakat dün geceden beri durumum kötü olduğunu ve doktorların izin vermediğini söyledi. Gördüklerimin rüya olabileceğini düşündüm fakat birkaç gün sonra taburcu işlemimi yapan hemşirenin durumumun kritik olduğu gece benimle ilgilenen hemşire olduğunu görünce rüya olmadığını anladım. Hastaneden taburcu olduktan sonra ablamdan daha hissiyatlı bir insan oldum, rüyalarım hastane maceramdan sonra daha özeldi. Bu durumu çevreme hiç açıklamadım, kimsenin de inanacağını düşünmemiştim fakat sizi görünce anlıyorum ki mümkünmüş. Bence harika birşey, Tanrı hep yanımızda :)

Magnelea

Kayıtlı Üye
Çok şaşırdım şu an sizden de bunları duyunca paylaştığınız için teşekkür ederim:) tarot destesine karşı değişik tanımlayamadığım bir hissiyatım var. bu deste ve basım hatası hakkında bir fikriniz var mı acaba?