Kendim Gibilerden/Kendime Benzeyenlerden Nefret Ediyorum

Ü

Üye silindi 58480

İki gündür dişe dokunur,işe yarar cevap gelmedi.

Dise dokunur cok cevap geldi. E5 e cikmak istediniz herkez size farkli tariflerden E5 e nasil cikacaginiza isaret etti. Siz tariflerrden burun kivirdiniz.
Detayli tarif istiyorsaniz zihin kilidinizi olusturan kodlarin hangi dusunce akimina, dine, felsefeye yatkinlik gosterdigini bulmak zorundasiniz. Parca parca birsuru bilgi kirintisi icindesiniz ve celiskilerle orulmus halde kalakalmissiniz.

Benzinle calisiyorsaniz gaz yakiti isinize yaramaz. Gaz yakiti kendi butunlugu icinde olan aletlerde ise yarar.
Siz ne istediginizi bilmediginiz icin sizde hastaliktan nemalanma vakasi olusmus. Sikayet ettiginiz bir illet zamanla sizi besler hale geldiyse kurtulmayi hem ister hem de kurtulmaktan kacarsiniz !!!

Allah iyilesmeyecek oldugunu soyledigi tek vaka da Kurana gore budur.

s123

Kayıtlı Üye
Dise dokunur cok cevap geldi. E5 e cikmak istediniz herkez size farkli tariflerden E5 e nasil cikacaginiza isaret etti. Siz tariflerrden burun kivirdiniz.
Detayli tarif istiyorsaniz zihin kilidinizi olusturan kodlarin hangi dusunce akimina, dine, felsefeye yatkinlik gosterdigini bulmak zorundasiniz. Parca parca birsuru bilgi kirintisi icindesiniz ve celiskilerle orulmus halde kalakalmissiniz.

Benzinle calisiyorsaniz gaz yakiti isinize yaramaz. Gaz yakiti kendi butunlugu icinde olan aletlerde ise yarar.
Siz ne istediginizi bilmediginiz icin sizde hastaliktan nemalanma vakasi olusmus. Sikayet ettiginiz bir illet zamanla sizi besler hale geldiyse kurtulmayi hem ister hem de kurtulmaktan kacarsiniz !!!

Allah iyilesmeyecek oldugunu soyledigi tek vaka da Kurana gore budur.

Herkes iyileşmeyi hakeder bence.Hakeder çünkü kişinin amacı iyileşip mevcut hatalarından günahlarından kurtulmaktır ve bu olumlu bir istektir.Ama kişi bilinçli olarak istediği halde iyileşmenin yolunu bilmiyorsa göremiyorsa bu onun suçu değildir.Zira gorme yeteneği yeterli olsa gorebilecek,çözme yeteneği yeterli olsaydı çözebilecekti.Bunların kendisine yetersiz verilmis olması o kişinin seçtiği bir durum değil o kisi kucuk iradesiyle ancak iyilesmeyi istemeyi secebilmenin otesinde birsey yapamamaktadir.Kısacası arabası yoldan çıkmış ve kendi basına arabasinı tekrar yola koyma yeteneğine sahip değildir.Bu durumda ustun bir gucun arabayı kaldirıp tekrar yol kiymasını beklemektedir.Yoksa bu bekleyis beyhude mi böyle bir güc yok mu? Kisinin kendisindede arabayı yola koyacak bilgi ongoru yetenek irade guc yoksa araba sonsuza kadar o bataklikta mi kalmaya mahkum?

Ü

Üye silindi 58480

...Kısacası arabası yoldan çıkmış ve kendi basına arabasinı tekrar yola koyma yeteneğine sahip değildir.Bu durumda ustun bir gucun arabayı kaldirıp tekrar yol kiymasını beklemektedir.Yoksa bu bekleyis beyhude mi böyle bir güc yok mu? Kisinin kendisindede arabayı yola koyacak bilgi ongoru yetenek irade guc yoksa araba sonsuza kadar o bataklikta mi kalmaya mahkum?

Oncelikle harika bir metafor tebrik ederim. Tamamen hakli konulara deginmissiniz.
Araba orneginden gidecek olursak, benim bahsettigim mesele suydu, arabanin bakimini yapmadan yola cikarsan sonra da araban yoldan cikinca sorunun yolda oldugunu iddia etmeye yatkinsindir. Yol isaretlerine kulak asmadiysan yolun yapisina sucu atarsin. Yolun virajli oldugu icin kendini hakli ve madur gormeye meyillisindir.

Insanlar virajlara hizli girdiklerinde baslarina gelen kazalarda ulkenin az gelismisligini suclarlar da kendilerine pay bicmemeye yatkindirlar.

Stres, depresyon ve psikolojik illetlerin temel kaynagi: senin kendini evrene uydurman gerekirken evrenin senin keyfine gore akmasini bekleyip her defasinda evrene isyanla sonuclanacak bir etki-tepki zincirinden sakli sakli medet ummandir. Bunu anlamayan kisi anlayana kadar aci cekmeye mahkumdur. Allahin sunneti/evrenin algoritmasinda bunun kaynak kodunu degistiremezsiniz.

s123

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim dennise,sanırım biraz anladım.Deneyeceğim.

Mer8

Kayıtlı Üye
Kendi görüşümü belirtmek isterimki farklı olmayı benimseyip kendinize benzeyen insanlara tahammül edememeniz bence çok abartılabilcek bir şey değil bu düşüncenizle barışmanız gerekir çünkü savaştığınız düşünceleri yenemezsiniz barıştığınız düşünceleri yenersiniz.. beyniniz herşeyi düşünür önemli olan beyninizi sessizliğe kavuşturmanız çünkü çok düşünceyle mutsuzluk arasında paralellik vardır beyniniz ince ayrıntısına kadar düşünmüş herşeyi hesaplamış sebep sonuçu kesin olarak size sunmuş lakin bilinç altınızın size bir oyun oynaması gibi gözüküyor çok ince noktaları cımbızla seçip koymuşsunuz anlatmadığınız yada farkında olmadığınız olaylar yaşanmış ve böyle düşünmenize neden olunmuş olunabilir daha önce size çok benzeyen biriyle tartışmış ve ciddi şekilde aranızda bir savaş söz konusu olmuş olabilir ve önyargılarınız ve katı düşünceleriniz hayatınızı yaşanılmaz hale getirebilir

brainfog denen bir hastalık var sizin düşüncelerinizde bir kaç kişi daha duymuştum onlar için araştırma yaptığımda bu hastalığın olduğunu öğrenmiştim acaba sürekli düşünürmüsünüz çünkü bunun fazla olmasıda beyini yorar ve kişinin kendi aleyhine sebep sonuç üretir bir nevi beyin senaryo yazar ve o senaryonun dışına çıkamazsınız bence meditasyon yapmayı düşünün

Ansolo

Kayıtlı Üye
İnsanların sizden ilham almasından ve bir şeyler kapıp mevcut hallerinden daha iyi halde olmalarından korkuyorsunuz, kısacası hepsini bir araya toplayacak olursak insanların akıllı,bilinçli ve yararlı birer insan olarak yaşamalarından rahatsızlık duyuyorsunuz, doğru mu anladım? Uyuşturucu kullanan insanları görünce haz duyup, kitap okuyan insanlar görünce bundan rahatsızlık duymak hangi akla hizmet ediyor? Kusura bakmayın ama hayatımda böyle bir bencillik,kötü niyetlilik görmedim. O hayatınıza çekmek isteyip çekemediğiniz şeyleri neden çekemediğiniz açık. Başkalarının kötülüğünü isteyip hayatın size güzellikler sunmasını beklemek ilginç. Bunların tek sebebinin cemaatler olduğunu da sanmıyorum, tamam sizde bir travma yaratmış fakat aynı zamanda içinizde zaten var olan bencilliği de açığa çıkarmış. Size tek hak verdiğim konu yardıma ihtiyacınız olduğu. Tek önerebileceğim şey ise bilinçaltı temizliği yapılan güvenilir bir merkezde bilinçaltınızın ciddi anlamda temizlenmesi. İyi forumlar dilerim.

s123

Kayıtlı Üye
Siz ne yaşadıniz ki tanimadiginiz biri icin bile sirf guzel diye kul kole oluyorsunuz. Bu yalnizlik harbiden insani bu noktaya getiriyor mu ya vay arkadas! Siz hastasiniz acilen tedavi olun.
Aptal olabilirsin beni ilgilendirmez ama aptallığın yüzünden beni zan altında bırakmanı ve söylemediğim şeyleri söylemiş gibi göstermeni kabul etmem.Bir kere ben sorumda/yazımda kul kelimesini hiç kullanmadım, köle kelimesini ise kadınlar için değil beni bu dertten kurtaracak kişi için kullandım. Tıpkı Hz. Ali'nin ''bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum'' demesi gibi. Yani biraz da mecazi anlamda o kişinin 40 yıl bende hatırı olur,40 yıl başı her sıkıştığında yanında olurum anlamında. Yoksa kimse kimseye eski zamanlarda olduğu benliğini teslim edip sandığınız köle olmaz. Kölelik aşağı aciz insanların işidir. Diğer yandan bu kanıya beğendiğim hoşlandığım bir kadın için ölümü hiçe saymam düşüncemden vardıysanız bu çok yüce bir vasıftır ve kişinin sevgi duygusunun, fedekârlık,şefkat duygularının hangi meretebeye ulaştığının bir göstergesidir.Pek tabiki sizde bunlar bulunmamaktadır ki bunu anlayamıyorsunuz.

s123

Kayıtlı Üye
Kendi görüşümü belirtmek isterimki farklı olmayı benimseyip kendinize benzeyen insanlara tahammül edememeniz bence çok abartılabilcek bir şey değil bu düşüncenizle barışmanız gerekir çünkü savaştığınız düşünceleri yenemezsiniz barıştığınız düşünceleri yenersiniz.. beyniniz herşeyi düşünür önemli olan beyninizi sessizliğe kavuşturmanız çünkü çok düşünceyle mutsuzluk arasında paralellik vardır beyniniz ince ayrıntısına kadar düşünmüş herşeyi hesaplamış sebep sonuçu kesin olarak size sunmuş lakin bilinç altınızın size bir oyun oynaması gibi gözüküyor çok ince noktaları cımbızla seçip koymuşsunuz anlatmadığınız yada farkında olmadığınız olaylar yaşanmış ve böyle düşünmenize neden olunmuş olunabilir daha önce size çok benzeyen biriyle tartışmış ve ciddi şekilde aranızda bir savaş söz konusu olmuş olabilir ve önyargılarınız ve katı düşünceleriniz hayatınızı yaşanılmaz hale getirebilir

brainfog denen bir hastalık var sizin düşüncelerinizde bir kaç kişi daha duymuştum onlar için araştırma yaptığımda bu hastalığın olduğunu öğrenmiştim acaba sürekli düşünürmüsünüz çünkü bunun fazla olmasıda beyini yorar ve kişinin kendi aleyhine sebep sonuç üretir bir nevi beyin senaryo yazar ve o senaryonun dışına çıkamazsınız bence meditasyon yapmayı düşünün
Hayır, ben bunları düşünmek istesemde istemesemde hep benimle zaten yani şöyle söyleyeyim.Herhangi bir yerde hiç tanımadığım bir insan göreyim-bakınız onun hakkında düşünmüyorum,sadece görüyorum veya sesini duyuyorum-hiçbir şekilde düşünce işin içine karışmadan refleksif olarak onun olduğu ortamdan uzaklaşma hisleri, tiksinti nefret hisleri doluşuyor içimde ben hiç bir şey düşünmeden otomatik olarak ve bunlar hep benimle. Diğer yandan kendim gibi biriyle olumsuz bir şey yaşadığımı hatırlamıyorum ki buna sebep olsun.Şu olabilir bir öğrenme neticesi olabilir yani 1 yıl boyunca ortamında bulunmuş olduğum o kancık f.g. cemaatindeki insanlar-normal şartlarda dışarda kimsenin sevmediği değer vermediği-benim zıt karakterimdeki(kötü alışkanlıklara sahip, içgüdüsel davranan,paçoz) insanlara aşırı kıymet verdikleri için ve ben ve benim gibi karakterde( efendi, içgörüsü yüksek,empati sahibi,uzak görüşlü,karı,zararı,doğru,yanlışı bilen,nezaketli,saygılı) insanlara sıradan basit karakterde gördüklerinden değer vermediklerinden(normal hayatta böylelerini herkes el üstünde tutar/tutuyor) bende yanlış öğrenme sonucu aynen onların yaptığı gibi kendime zıt insanlara karşı büyük sevgi ve değerli görme anlayışı, kendim gibilere karşı ise büyük nefret, değersiz, hor ve basit görme anlayışı oluştu ve bunlar bilinöli bir düşünceyle yaptığım şeyler değil tamamiyle istemsiz bana dolaşan düşünce ve duygular.Beynim anlam bulamadığı şeyler kendiliğinden anlamlandırma boşlukları doldurma özelliği vardır, benim bu duygu, düşünce ve anlayışlarımı mantıklı bir temele oturtamadığından, beynim bunların muhtemelen benim ahlaksızlığım ve çekemezliğimden kaynaklandığını düşünebilir ama böyle bir ahlaksızlık varsa eğer neden pek çok kimseye kimsenin yapamayacağı inanılmaz iyilikler yapıyorum ve neden daha önce hiç görmediğim ismini dahi bilmediğim bana hiçbir kötülüğü dokınmamış birine sırf tipi bana benziyor diye veya davranışı benziyor diye içim ona karşı nefret ve tiksinti hisleriyle dolsun, ahlaksızlık değil bu öğrenmiş olduğum yanlış tutumlar ve benliğime ters,benlik tabi bunu bilmiyor ve anlamlandırmak için ahlaksız bir insanın tutumuna benzediği için öyle sanıyor.

s123

Kayıtlı Üye
İnsanların sizden ilham almasından ve bir şeyler kapıp mevcut hallerinden daha iyi halde olmalarından korkuyorsunuz, kısacası hepsini bir araya toplayacak olursak insanların akıllı,bilinçli ve yararlı birer insan olarak yaşamalarından rahatsızlık duyuyorsunuz, doğru mu anladım? Uyuşturucu kullanan insanları görünce haz duyup, kitap okuyan insanlar görünce bundan rahatsızlık duymak hangi akla hizmet ediyor? Kusura bakmayın ama hayatımda böyle bir bencillik,kötü niyetlilik görmedim. O hayatınıza çekmek isteyip çekemediğiniz şeyleri neden çekemediğiniz açık. Başkalarının kötülüğünü isteyip hayatın size güzellikler sunmasını beklemek ilginç. Bunların tek sebebinin cemaatler olduğunu da sanmıyorum, tamam sizde bir travma yaratmış fakat aynı zamanda içinizde zaten var olan bencilliği de açığa çıkarmış. Size tek hak verdiğim konu yardıma ihtiyacınız olduğu. Tek önerebileceğim şey ise bilinçaltı temizliği yapılan güvenilir bir merkezde bilinçaltınızın ciddi anlamda temizlenmesi. İyi forumlar dilerim.
Evet iyi anlamışsınız ama neyi biliyorsunuz ki benim 35 yıllık yaşamımda bu suçlamayı yapıyorsunuz.Şunu diyeyim bu tamamen pısırıklarla, kancıklarla dolu f.g. cemaatinde gerçirdiğim 1 yıl zarfında bana musallat olan bir illet. Ondan önceki 14 yıllık yaşamımda böyle bir duygu ve düşünce hatırlamıyorum. Acaba bu cematte bulunduğum 1 yıl süresince evlerinde bunların bozuk, aşağı enerjisel alanlarıyla aynı ortamda bulunmam münasebetiyle benimde aurasal alanım bir dönüşüme etkileşime girdi ve bu hal mi ortaya çıktı?

Ü

Üye silindi 58480

Bir bilinc alti uzmani dinledim bu sabah ve verdigi ornek bana sizin durumunuzu animsatti :

Ilgiyi seven kiz cocuklari ilgisiz hissettiklerinde hasta olurlar. Ya atesleri cikar ya kusarlar vb. Bunun sebebi hasta olduklarinda kendilerini rahat ifade edecekleri bir ortam elde ederek ilgi, sevgi ve guven ortamini hissetme ihtiyaclaridir. Otobus yolculuklarida bir sekilde sorun cikaran cocuklara cok dikkat edilmelidir cunku duzgun mudahale gelmezse asosyal olma egilimlerinin kirmizi alarmini verirler. Aileden gelen ilgisizligi erken yasta benimsemis ve artik evebeynlerine isaret dilini kesmis olan cocuklarin ise sonradan duzelmeleri ancak cocukluguna inmeleri ile mumkun olur. 0-7 yas arasinda ne verildiyse sonraki hayatta o verilenlerin uzerine koyabiliyor cunku.

Siz bilincaltinizi kusturmalisiniz. Yoksa kendiniz gibi olanlardan nefret ettikce mutsuz olursunuz ve bunu artik birakmayi denerseniz de, o nefret sizin hayat enerjisi kanalinizi tekellestirdigi icin, degisemezsizin, hadi degistiniz diyelim o degisim sizi bir bosluga ve ruhunuzun yokolusuna savurup atacagi icin denize dusup nefrete sariliyorsunuz.

Hemen simdi bir psikolog bulun ve bize anlattiginiz gibi tahsilatli sekilde ona anlatin. Eminim bizim sizi ugrastirmamizdan ziyade, o nokta atisi ile size daha tatminkar birseyler soyler .

s123

Kayıtlı Üye
Siz bilincaltinizi kusturmalisiniz. Yoksa kendiniz gibi olanlardan nefret ettikce mutsuz olursunuz ve bunu artik birakmayi denerseniz de, o nefret sizin hayat enerjisi kanalinizi tekellestirdigi icin, degisemezsizin, hadi degistiniz diyelim o degisim sizi bir bosluga ve ruhunuzun yokolusuna savurup atacagi icin denize dusup nefrete sariliyorsunuz.

Hemen simdi bir psikolog bulun ve bize anlattiginiz gibi tahsilatli sekilde ona anlatin. Eminim bizim sizi ugrastirmamizdan ziyade, o nokta atisi ile size daha tatminkar birseyler soyler .
Haklısınız ama bu bilinçaltı kusturma olayını nasıl yapacağım.Gitmiş olduğum psikologlar mantıklı bir insanın söyleyebileceğinden fazlasını söyleyemiyor, bildikleri sorunla sık sık yüzleştirme ve tepki önleme alıştırması yaptırmaya çalışarak bir zamandan sonra sizin duruma alışacağınızı varsaymaları.Bahsettiğiniz bilinçaltı uzmanının iletişim bilgileri var mı sizde,varsa verebilir misiniz ?

Ü

Üye silindi 58480

Siz de haklisiniz. Psikologlarin cogu bu is artik bir endustri haline geldigi icin icin, bakimci hocalar gibi teknik bilgi uzerinden isi suistimal edebiliyorlardir. Teknik bilgisini ozumsemis birini yani irfan sahibi birini bulmalisiniz. Boyle birini bulursaniz zaten Onda size ozgu bir fayda sakli oldugunu alt benliginiz pusula gibi bilecektir. Ilmi aramak esastir. Aradikca etraftan sifalar gelir. Duzeltiyorum sifa saganak olur yagar desem bile az gelir. Adeta yakaniza yapisir.

Bahsettigim bilinc alti uzmana youtubeta denk geldim. Seanslari var mi bilmiyorum. Yeniden bulup paylasirim.

s123

Kayıtlı Üye
Bahsettigim bilinc alti uzmana youtubeta denk geldim. Seanslari var mi bilmiyorum. Yeniden bulup paylasirim.
Teşekkürler Deniz.Rumuzun gibi deniz gibisin diyebilirim sana. Bu arada benim rumuzum bile bulunduğum durumu yansıtıyor sanırım kendim gibi biri görüpte ilham alınacak birşeyler kapmasın diye üye olurken bile rumuzumu hiçbir anlamı olmayan, kimsenin(bana benzeyenlerin) birşey kapamayacağı anlamsız bir harf ve birkaç rakamdan seçmiştim.''s123'' :)

profesyonel bir yardım al
Doğru alacağımda,burda gizli güçlerle iletişime geçtiğini söyleyen pekçok insan var,hani şu güçler peri mi melek mi neyse benimle de irtibata geçsede bende bir yolunu bulurum belki diye düşünmüştüm,esasında bunlar kanıtlanamayan şeyler var mı yok mu belli değil.Onları ancak hipotetik olarak varsayabilirsiniz ve yaptığınız çalışmalardan var olduğuna dair güçlü veriler alıyorsanız onlara olan inancınır artar, gerçek mertebesine yaklaşır.Tıpkı elektriği göremesenizden onun iş yapma sonuçlarından var olduğunu çıkarmanız gibi.

''benim gibi karakterde( efendi, içgörüsü yüksek,empati sahibi,uzak görüşlü,karı,zararı,doğru,yanlışı bilen,nezaketli,saygılı) insanlara''
Şunu da belirtmeliyim ki önceki mesajlarda yazdığım
karı kelimesini a yumuşatarak yazmaya çalışmıştım.Yani kârı şeklinde yazacaktım ama o an klavyeden bunu yazamadığım için ve ara verip araştırmanın da yazmakta olduğum konuyu bölebileceğini düşünerek yazmadım.Normalde bunlara dikkat ederim, ama yazmama sebebim buydu belirtmek istedim.

Farwein

Kayıtlı Üye
Valla hocam hepsini okudum yazılanların çoğu şeyin farkındasın bu güzel bişi yardım da almışsın ama olmamış ben şahsen modern psikolojinin çoğu kişi de işe yaradığını düşünmüyorum. Tam ergenlik döneminde yaşadığın şey seni paramparça etmiş onaylanmamak sevilmemek seni bayağı bi etkilemiş dediğin gibi bi yardım şart çünkü kısır döngüye girmişsin bu belli istanbulda çok iyi regresyon uzmanları var geriye dönüp gerçekten seni yaralayan şeyi görebilirsin. Bende ankaradayım kendim için arıyorum fakat karar veremedim. Youtube da videoları olan bi bayan var istersen bi izle etkileyici gerçekten.

s123

Kayıtlı Üye
Bu nedir? Bu nasıl hastalıklı bir beyindir? Kusuruma bakmayın fakat insanlar hakkında düşüne düşüne kendiniz hakkında bir fikir sahibi olamamışsiniz. Sahiden bunları düşünüyor ve böyle dusunceler içinde yüzüyorsaniz acilen bir doktordan yardım almalısınız. Siz ne yaşadıniz ki tanimadiginiz biri icin bile sirf guzel diye kul kole oluyorsunuz. Bu yalnizlik harbiden insani bu noktaya getiriyor mu ya vay arkadas! Siz hastasiniz acilen tedavi olun.

Makes kardeş senden çok özür diliyorum lütfen beni bağışla çünkü yeni farkettim ki senin için kullandığım o kötü söz f.g. cemaatindekilerin duymakran hoşlanacakları ve bu tarz sözler kullanan birini tamam işte değerli zeki bir cevher bu niteleyecekleri bir sözdü. Bende senelerdir böyle konuşup yazıp çevremden aynı övgüyü bekledim.Sana söylemiş olduğum o kötü kelime dolayısıyla kendimle nasıl gururlanmıştım inanırmısın Allah yukarıda yemin ederim kendimle gurur duydum ve şunu düşündüm forumdaki yazıyı okuyan herkes bu şekilde bu kötü kelimeyi kullanıp devamında verdiğim cevaptan dolayı benim için zeki bir insan izlenimini girmişlerdir diye düşündüm ve mutlu oldum,halbuki şimdi farkettim ki benim bu cevabım ve sonrasındakiler dış dünyayı forumdakileri yani herkesi hala f.g. cemaatindeki abiler denilen mahluklar gibi görüyorum ve verdiğim bu cevapla onların hissetmesi pek muhtemel olumlu ve mahabbete yakın hislerin forumdakiler tarafından da hissedileceğini sanıyormuşum.Yani forum sakinleriyle f.g. cemaatindeki mahlukları özdeşleştiriyor.Onlar
tarafından gördüğüm, kötü ve bayağı davranışa olumlu ve değerli davranış muamelesini forumdan da bekliyormuşum bunu farkettim.

Valla hocam hepsini okudum yazılanların çoğu şeyin farkındasın bu güzel bişi yardım da almışsın ama olmamış ben şahsen modern psikolojinin çoğu kişi de işe yaradığını düşünmüyorum. Tam ergenlik döneminde yaşadığın şey seni paramparça etmiş onaylanmamak sevilmemek seni bayağı bi etkilemiş dediğin gibi bi yardım şart çünkü kısır döngüye girmişsin bu belli istanbulda çok iyi regresyon uzmanları var geriye dönüp gerçekten seni yaralayan şeyi görebilirsin. Bende ankaradayım kendim için arıyorum fakat karar veremedim. Youtube da videoları olan bi bayan var istersen bi izle etkileyici gerçekten.

Teşekkür ederim değerli arkadaşım.İnan foruma yazıp içimi döktüğüm de iyi olmuş çünkü bir nevi psikanaliz gibi oluyor.Neden kötüden haz alıp iyiden nefret ettiğim veya bana benzemeyenleri sevip benzeyenlerden nefret ettigim bulutların arasından biraz da olsa kendini belli etmeye başladı.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Kendi gercegini anlayamayan kisinin anlayana kadar aci cekecegi gercegi..ne kadar aci aslinda..arabanin bakimini veya yol isaretlerini fark edebilmek de belli bi altyapi gerektiriyor gibi..butun algilarin kapaliyken yani sifirdan yapilanmaya calisirken,kendi gercegini cozebilmek icin beynin zonklarken..en doğruyu bulmak icin isaretleri anlamaya bilinc durumun yetersiz kaliyorsa..ne yapacagiz..aciyi kabullenmekden baska..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İki gündür dişe dokunur,işe yarar cevap gelmedi.Demek ki burdakiler de benim gibi boş insanlarmış.Oysa eğer varsa burda görünmeyen varlıklar aracılığıyla sorunun kaynağının tespiti ve çözüme yönelik uygulamalar yapılabileceğini umuyordum.Bakıldığında forum oldukça hacimli ve gizli güçlerle iletişim kurduğunu iddaa edenbir sürü insan var,duayen olduğu iddiaa edilen kimseler var.Ama hiçbirinden ses yok. Yoksa hepsi safsata fasafiso mu?

Bu nasıl bir konuşma tarzı nasıl bir ego ? Kendinizi ne sanıp bunu buraya yazıyorsunuz? İlk olarak burası böyle bir forum değil bunu anlamak çok zor olmasa gerek, biz kimsenin lise rehberlik hocası değiliz, kaldı ki büyüyememiş ergenlerin hatta kocaman insanların hiç değiliz.Bedensiz varlıklarla iletişimi olan insanlar da sizi bekliyordu zaten nöbet tutuyorduk burada.Biri gelsin de nokta atışı yapalım derdi neymiş diye.Şu forumu bir gıdım okumuş olsaydınız, buradan kimsenin kimseye bir uygulama yapamayacağını, bir şeyleri başarmış bir şeyler elde etmiş insanların asla bunu naralar atarak söylemeyeceklerini, boş tenekelerden çok ses çıktığını anlamış olurdunuz.Ama görüyorum ki böyle bir algıdan da yoksunsunuz.
Güle güle doktora, psikiyatriste veya her neye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız.Yallah!
Şahsi fikrim güzel bir burun sürtünmesinden başka bir şeye ihtiyacınız yok.Onu da evren halledicektir zaten yakındır.

Ü

Üye silindi 58480

Kendi gercegini anlayamayan kisinin anlayana kadar aci cekecegi gercegi..ne kadar aci aslinda..arabanin bakimini veya yol isaretlerini fark edebilmek de belli bi altyapi gerektiriyor gibi..butun algilarin kapaliyken yani sifirdan yapilanmaya calisirken,kendi gercegini cozebilmek icin beynin zonklarken..en doğruyu bulmak icin isaretleri anlamaya bilinc durumun yetersiz kaliyorsa..ne yapacagiz..aciyi kabullenmekden baska..

Cok dogru. Hayat olgusunun en acil tanimi insana kendi mahiyetini ogretmesidir. Bunu multi-disiplinli bir sekilde ogretir hem de.
Bir konuda ilim ogrenmek isteyip pgrenemeyen bi arkadas vardi. Ilimlerden bir ilmi ogrenmek icin bile coklu-pratik gerekir. Kabiliyetinizi meylettirmek icin ayri ilimler, blokajlarinizi kirmak icin ayri ilmi seanslar, ve hatta ilmin sizde karar kilmasi icin de bambaska ilmi calismalar gerekir.
Soracak insan kendine, simdiye kadarki ilim esigim gonlumden gecen o ilmi karsilayacak kadar sermaye edindi mi diye ? Iste hayattaki kendi gerceginle birturlu yuzlesemiyorsan kalbin paramparca olmus ve artik ilim baglamasi cok zor demektir.

s123

Kayıtlı Üye
Değerli fikirlerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.
İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsen
Ya nice okumaktır
Yunus Emre