Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
47 sonuçtan 41 ile 47 arası

Konu: Kendim Gibilerden/Kendime Benzeyenlerden Nefret Ediyorum

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Sakinleşmeyi dene gözlerini kapat ve nasıl yapman gerekeceğini düşün bir bakmışsın zamanla alışırsın belki

Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Kurban rolu oynarken tabiki pek de sermaye edinememis..ego bir yandan hep hakli bahaneler uretmis..allah kimsenin kalbini de boyle paramparca birakmaz herhalde..olsa olsa sabir esigini yukseltiyordur..tsk ediyor hayirli gunler diliyorum

3. 2 kişi Slbye. üyemize teşekkür etti:
    dennise (22.05.2018), Pofuduk Kartal (25.05.2018)

Rep Puanı : 21
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 10 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Şimdi 1 ben aptal degilim. İki yazdıklarımı yanlis anlamissin ama kirdiysam affola.
    Senin o tarikatcilardan bekedigin sahte saygi ve hosgoru burada tutmaz bunu anlaman guzel. Burada ne gorunuyorsa o soylenir. Klasik arkadas ortami anlayacagin. Burada sana yaranmak icin kimse huyuna gitmez kardes. Seni tanimam etmem sadece fikir istemissin bende kendi dusuncemi soyledim. Sen kendini yardimlara kapattigin icin boylesin. Gercekten profesyonel bir yardim alip kendini oraya adapte edersen sıkıntı olmayacak. Gidip iki uc sahtekarin ilaclarini kullanman seni dahada kotu yapar. İsin profesyonelini nerde bulursun onuda sen dusun. Ben sana hakaret etmiyorum farkettiysen. O kul kole meseleside tabir olarak kullanılmis iki uc kelimeydi sadece. Kadinlarin yuzu ve fiziği guzel olanlari seviyorsun sadece ama gelmis bana gercek sevgiden bahsediyorsun. Kendini kandirmayi biraksan daha cabuk ilerlersin.

Ben bilmem beynim bilir.

Rep Puanı : 11614
    Ettiği Teşekkür
    2.211
    1.128 mesaja 2.773 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    107

Sayın s123 kimse size fikir veya akıl vermek zorunda değil. Madem yardım istiyorsunuz insanların her türlü fikrine saygılı olacaksınız. Burada kimse size ücretle veya bir çıkar doğrultusunda fikir vermiyor. Ya saygılı olun ve insanlara aptal v.b. hakaretler etmeyi kesin ya da yardım istemeyin bu kadar basit. Eğer ki böyle devam ederseniz konu kapanır.

Herşey sanal.
    Gökyüzüne uçmak...

6. Ori Üyemize teşekkür edenler:
    brotherhood (22.05.2018)

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    3
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Burda yazdıklarımla Makes beyi hedef alma niyetim yoktu,ben sadece Makesin şahsında o topluluğun benden yapmamı istediği davranışın rolünü oynadım.Makes kardeşi o topluluk gibi görüp o topluluğun benden görünce hoşlanacağı ve bana değer vereceği özünde kötü, ama o insanların değerli bulduğu bu kötü kelimeyi kullananın değerli görülüceği psikolojisiyle yazdım.Evet normal şartlarda öyle bir kelimeyi kullanan kişi dünyanın heryerinde olumsuz algılanır ve bu gayet anlaşılır birşey fakat bu cemaattekiler ise böyle bir kelimeyi kullanan birine,bunu kullanabildiğine göre özgüvenli ve değerli bir insandır gözüyle baktıları için normal şartlarda kötü olan o kelime adeta kullanan kişinin karşı tarafa karşı değerini ve zekasını artıtran bir kelime gibi algılandı tarafımdan.Size kötüyü iyi diye öğretirlerse habire kötü davranışta bulunup iyi davranış yaptım sanırsınız.Meselenin özü bu.

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    2.545
    14 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim içimde de var. Karşımdaki benim gibi iyi durumda olmasın diye bir şey. Ama ben bastırmaya çalışıyorum. İyi insan olmaya çalışıyorum. Sonuçta nefis ve şeytan bana bu düşünceyi kabul ettirmeye çalışıyor. Ben red ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Başka insanları düşünmemeye çalışıyorum. Allah'ta bu çabama destek oluyor. Allah yardımcımız olsun.

9. Pofuduk Kartal Üyemize teşekkür edenler:
    hazaR (25.05.2018)

Rep Puanı : 81
    Ettiği Teşekkür
    6
    28 mesaja 41 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Size inandığınız ve kullandığınız özlü sözlerden anladığım kadarıyla islam ve tasavvuf diliyle yaklaşmak istiyorum.

Allah hiçbir insanı hiçbir insana karşı bir yarar sağlar şekilde kullanmaz.
    Kuldan kula iş yapan Allahtırda avam ben yaptım sanır.
    Sizin tedaviniz şudur ki ya Allah ile irtibat kuracak ve onu tanıyacaksınız,yani o büyük nefsinizi hiçe sayacak köpekten "bile" aşağı göreceksiniz,çünkü nefis çok fenadır sizin gözünüzden görür sizi kandırır.
    Ya da sizi sizden iyi tanıyacak bir kamil için dua edeceksiniz ki o sizin nefsinizi ezerek Allah'ın sevdiği bir duruma getirsin.
    Senin nefsinle müdahale edebileceğin alan yok.Bu senin için sadece bir yanılsama.

İlim ilim bilmektir
    İlim kendini bilmektir
    Sen kendini bilmezsen
    Ya nice okumaktır

Derken ;

Asıl ilim hakikat ilmini bilmektir
    Kendini bilmek dediğin Allah'ı bilmekten geçer.
    Sen Allah'ı tanımazsan bildiğin boşa işe yaramaz lakırdıdır.
    Kendini bilmek için kendinden vazgeçmen lazım gelir.
    Hazinelere ulaşmak bir o kadar kolay iken çok zordur.Çünkü nefis zorlu bir düşmandır.
    Ama niyetin ile birlikte Allahın yardımı bilki seninledir.

11. cagatay98 Üyemize teşekkür edenler:
    Pofuduk Kartal (26.05.2018)

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)