Bu kısacık rüyayı siz de görüyor musunuz?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Her seferinde açık alanda afedersiniz tuvalet yapmak zorunda kaldığımı görüyorum. Sürekli rüyamda bu var. bir mekanda tuvalet yapmaya gidiyormuşum mesela hepsinin kapısı kırık, herkesin görebileceği şekilde yapmak zorunda kalıyorum veya yan yana koyulmuş klozetler var herkes açık ortamda orda yapıyor birbirlerini görerek falan. Bunun bilinçaltındaki sebebi ne olabilir psikolojik açıklamasını bulamadım çünkü teşekkürler <3

Ü

Üye silindi 45859

Psikolojik açıklaması anal dönem fiksasyonu. Freud'un psikoseksüel gelişim dönemlerini okursanız görürsünüz, birçok akademik makalede fiksasyonlara da değinilmiştir. Fiksasyon kelimesinin buradaki anlamı dönüşüm ve bozulma anlamlarında kullanılabilir. Mesela anal dönemde yaşanan olumsuzluklar bireyin gelecekte cimri veya savurgan/aşırı muhafazakar veya din düşmanı olmasında etkili olabilir vs... İyice bir araştırmanızı öneririm. Eğer psikolojik bir temeli olduğunu düşünmüyorsanız xax2'nin de dediği gibi abdest alarak ve koruma ayetleri/duaları okuyarak uyuyunuz.

Ü

Üye silindi 58480

Her seferinde açık alanda afedersiniz tuvalet yapmak zorunda kaldığımı görüyorum. Sürekli rüyamda bu var. bir mekanda tuvalet yapmaya gidiyormuşum mesela hepsinin kapısı kırık, herkesin görebileceği şekilde yapmak zorunda kalıyorum veya yan yana koyulmuş klozetler var herkes açık ortamda orda yapıyor birbirlerini görerek falan. Bunun bilinçaltındaki sebebi ne olabilir psikolojik açıklamasını bulamadım çünkü teşekkürler <3

Mahreminize gozunu dikmis biri var. Ya da siz sosyal hayatinizda aciksozlu/patavatsiz/utanmasi olmayan bir doneme gireceksiniz. Herkesin acik ortamda yapiyor olmasi da herkesin saklamaya calistigi kirli camasirlarinin herkesce biliniyor ve makul kabul ediliyor oldugu bir cevrenin mensubu olduguna isarettir.

Bir baska yoruma gore de gece tuvalet ihtiyaciniz olunca beyin sizi uyandirmak icin ruyaniza ruya dili uzerinden sinyal verir ama uyanamadiginiz icin de bu ihtiyacinizi bunye sikar ve sonraki sefere bekletmek uzere size unutturur.

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Iyki bi konuyu açmışınız ben de 2 defa gördüm.Çömelerek küçük tuvaletimi yapıyordum.Hatta 2sinde yaparken eski sevgilim uzaktan izliyordu.Niye göruyoruz anlayamadım

Leo_25_15

Kayıtlı Üye

Merhaba muhtemelen okb var sizde kendinizden utanıyorsunuz durum bu bence

Crew_black

Kayıtlı Üye
baya 8 - 10 yıl önce falan görmüştüm bu tarz bir kaç tane rüya... bazı rüyalar vardır ya 1 saat sonra aklınızdan uçar gider.. bazıları ise kalıcı olur yıllar geçsede hatırlarsınız.. Hatırladıklarımdan bir kaç tanesinin arasında..

mavimilim

Kayıtlı Üye
bu tarz rüyaları bende görüyorum utana sıkıla herkesin içinde tuvaletimi yaptığımı veya herkesin ortasında çıplak kalıp üstümü örtecek bir şeyler bulamadığımı çok görürüm