Astral Planlar Hakkında

Darkon

Kayıtlı Üye
Bir kişi astral seyahate çıktığını söylediği zaman:
1- Bunu merkaba veya çift tetrahedron denilen şey ile mi yapıyor?(ışık bedende olabilir?)
2- Astral katlar dediğimizde aslında bu 144 boyuttan mı bahsediyoruz?
3- Astral katlar ile 144 boyut farklı şeyler ise nedenini açıklayabilir misiniz?(umarım anlarım)

Extra geyik sorular isteğe bağlı cevap verilebilir:
4- Biz bu katlardan 3. boyutta olduğumuza göre yüksek benliklerimiz bizi neden sallamıyor da bize yardım etmiyor?;)
5- Şimdi ben söylenilene göre sürekli tekrar enkarne oluyorsam 2018 yılında bu bilgileri öğrendim, merkaba denilen şeyi kullanamadan ölürsem bütün öğrendiklerim boşa mı gidecek?:D

Anladığınız gibi kafam çok karışık umarım site sakinleri ve yöneticilerinden cevap veren olur.

Ü

Üye silindi 58480

Astral seyehat hakkinda makale okuduysaniz paylasir misiniz ? Ya da video izlediysrniz ... ben kaynagi merak ettim

Darkon

Kayıtlı Üye
Astral seyahat ile ilgili bir şey okumadım. Sadece site yöneticilerinden Urumhamatahayil imajinasyonla ilgili bir konuda bana Drunvalo Melchizedek'i önermişti. Onun "Kalpte Yaşamak" adlı kitabına internetten baktım ve Youtube üzerinde bir sürü videosunu izledim. Anlattıklarının bir kısmı çok mantıklı bir kısmı ise saçma geldi. Kafamda sadece bununla ilgili yüzlerce soru var ancak bu sorulardan sadece boyutlar kısmını merak ettim ve astral seyahat ile bunun bir ilişkisi varmı bunu merak ediyorum. Umarım cevap gelir.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bir kişi astral seyahate çıktığını söylediği zaman:
1- Bunu merkaba veya çift tetrahedron denilen şey ile mi yapıyor?(ışık bedende olabilir?)
2- Astral katlar dediğimizde aslında bu 144 boyuttan mı bahsediyoruz?
3- Astral katlar ile 144 boyut farklı şeyler ise nedenini açıklayabilir misiniz?(umarım anlarım)

Extra geyik sorular isteğe bağlı cevap verilebilir:
4- Biz bu katlardan 3. boyutta olduğumuza göre yüksek benliklerimiz bizi neden sallamıyor da bize yardım etmiyor?;)
5- Şimdi ben söylenilene göre sürekli tekrar enkarne oluyorsam 2018 yılında bu bilgileri öğrendim, merkaba denilen şeyi kullanamadan ölürsem bütün öğrendiklerim boşa mı gidecek?:D

Anladığınız gibi kafam çok karışık umarım site sakinleri ve yöneticilerinden cevap veren olur.

Öncelikle güzel sorular,
Şimdi astral projeksiyon olayı bedenin kendi uzantısıdır.Yani doğal bir fonksiyonudur, ışık bedenle pek bir ilgisi yok.Üzerinize giydiğiniz t-shirt gömlek mont gibi şeyleri düşünün,ap bu durumda gömlek olsun, yani AP yaparsanız dışarı normal olarak montla değil gömlekle çıkmış gibi oluyorsunuz.Umarım bu benzetme yeterli olmuştur.Bilinciniz hem fiziki bedene hem de astral bedene bölünüyor aynı anda ikisini de algılıyorsunuz ama hareket ettiğiniz boyut daha doğrusu plan burada astral plan oluyor.Astral planlar üçüncü boyutun üzerine inşa edilen katlar gibidir şimdilik böyle düşünebilirsiniz.Diğer boyutlarla ilişkileri vardır...
İkinci soru da ise nacizane fikrim yine büyük bir kavram karmaşası var.Boyutlar bilinç seviyesi ile alakalıdır, yani dalga boyu.Dalga boyunuz astral bedende olsanız dahi yine üçüncü boyutun bilinç seviyesine-dalga boyuna ayarlanmıştır.Yukarı dediğim gibi katları tırmanırken belirli özellikler istenmekle beraber yine üçüncü boyut bilincindesinizdir.Yani sorunun cevabı hayır.Daha ileriki astral planlar için de evet oluyor :) Bu kısım biraz karmaşık.
Burada devreye merkaba, çift tetrahedron veya ışık beden giriyor.Başka bir boyutun dalga boyuna geçmenin yolu işte budur, kendi ışık bedeninizi-geometrik uzay gemisi- inşa etmeniz lazım.Kitapta anlatılıyor zaten ancak yine burada bir sürü farklı detay var.Öncelikle tekamül toplumlarla birlikte ilerliyor, yani şuan hepimiz dördüncü boyut seviyesine geçmek üzere imtihan oluyoruz falan filan.Haliyle ruhumuz etrafımızdaki deneyimleri ona göre şekillendiriyor, olay o kitapta anlatılan meditasyondaki kadar basit değil.Merkabayı döndüren iki ana enerji yaşama duyulan sonsuz sevgi ve ışıktır.Sevgi burada çeviri hatası, merkabayı sonsuz hoşgörü ve bilgi döndürür.Buda bizi şuanki realitenin yani büyük ihtimalle şuanki dünyanın son realitesinin imtihanlarına getirir.Yani başarmak zorundasınız.Bedeninizi inşa etmeniz ancak böyle mümkün olacaktır.İnşa edince gerçekten de bu dünyada bir işiniz kalmayacak.

Yüksek benlik sizi sallıyor, sadece bu normal bir iletişim değil.Sizin nererede hangi ülkede kimler içerisinde hangi boyda siyahi mi beyaz mı kahverengi mi doğacağınıza o karar verdi.Yüksek ruhlarla beraber.Bu onun yardım etme şekli.
ancak onunla iletişim kurmak demek de yine bizi yukarıdaki olaya getiriyor, zaten onu yüzde yüz anlayabildiğimz de merkabayı inşa etmek çok daha kolaylaşıyor çünkü üçüncü boyut üzeri bilgileri de almış oluyoruz.Olayların arkasındaki asıl hakikatleri görüyoruz vs.
Son soruya cevabım yine hayır, varlığın bu dünyada bağlandığı beden öldüğünde yaşarken edindiği bilgileri diğer hayatlarında edindiği bilgilerle mukayese ederek öz bilgiler oluşturur ve bu bilgiler hep onundur, ruhunu büyütür.Yani elbet işine yarayacaktır.

Biraz karmaşık oldu biliyorum ama mesele zaten basit bir mesele değil, aylardır düşünerek vardığım sonuçlar bunlar.

Darkon

Kayıtlı Üye
Anladım, ilk üç soru işin yine astralin 3. boyut kısmı oluyor ancak daha ileri katlar olabilir. Çünkü biz 3. boyuta uyumluyuz. Bahsettiğim 144 boyut biraz ayrı kalıyor. Birde benim anladığım bu tetrahedronlar şu an çoğu kişide durgun biçimde yani dönmüyor. Bedeni inşa edemeden ölürsek bir daha burada olacağız ya da yoksa tamamen yok mu olacağız?. Kafam karıştı. Biraz da ben bu gerçek olmadığından artık emin olduğum 3. boyuttan sıkıldım. Sanırım artık nereye gideceksek gidelim öleceksek ölelim kafasına geldim. Sürekli aynı şeyler bayıcı oluyor ve gerçekten bu yaşam benim için çok sıkıcı.

Yüksek benlik konusunda böyle düşünmemiştim dediğiniz doğru olabilir mantıklı geldi.

Diğer yaşamlarımızı hatırlamak için bile(tabi varsa) uğraşmak garip geliyor. Atıyorum siz 1 milyon kere yaşadınız birisini bile hatırlamak yükselmeyi hızlandırmaz mıydı?. Şimdi biz yine öleceğiz o zaman ve hadi bakalım bir daha uğraş sıfırdan. Elimizde sadece bu öz bilginin işe yaraması ümidi kalıyor.

Tekamül toplumlarla ilerlediğine göre hepimiz insanlık olarak bu yaşamın gerçek olmadığını anlayıp 4. boyuta geçtiğimizi imajine etsek acaba neler olur? :)

Bu konularda milyon tane soru sorabilirim kafam baya dolu. Başka fikirler de bekliyorum. Tekrardan sana da teşekkür ediyorum hazaR, eğer fikrin olursa, saçmaladığım bir yer görürsen cevabını bekliyorum.

asterix

Kayıtlı Üye
4-Yüksek bemliğimiz 6. seviyenin sonlarına yakın olan bize ait birikmiş tün tecrübelrin birleşimidir,bu noktada özgür irade yasasına çok büyük saygı duyulur ve pek müdahele edilmez çünki müdahele bizim gelişimimizi zayıflatır ilerlettmez,özgür iradenizle ondan yardım isterseniz ve isteğiğniz özgür irade vs diğer yasalar ile çelişmiyorsa yardım eder diye düşünüyorum.

Occultus

Kayıtlı Üye
Merkaba yüksek benlikle ve de insanın duygusal (emotional) tarafıyla çok yakından ilgilidir.

Aslında tam olarak Astral projeksiyon la aynı değil.

Tetrahedron ya da Merkaba bir araç resmen galkksiler arası bir araç.

Mer = fransızca okyanus yani çok eski dillerde gök ışık anlamında...

Ka = Bir sürü çevrimi var ama ruh (tam olarak değil ama) ya da yüksek benlik ya da etherik vücut.

Ba = Fransızca bas yer demek yani 4 boyutlu evrendeki fiziksel vücudunuz...

Yani aşağıdan yukarı yer - yüksek benlik - gök gibi düşünebilirsiniz...

Merkaba meditasyonu insanın yüksek benliğinle TEMAS a geçmesini sağlar.

Belkide parapsikolojideki en önemli konudur bu...

Dünyasal isteklerinize gelince...

hazaR ve Asterix in yazıları süper...

Yüksek benliğinizin çoktan beri çizmiş olduğu bir rota vardır... Bu rota önceden bellidir ama ufak tefek (maddi dünyada büyük de olsa) değişikler yapmak mümkündür.

Yüksek benlik sizin dünyevi isteklerinizi yerine getirebilir.

Ama onunla temas yazıldığı kadar kolay değildir.

Temas kurulunca insanda

Mutluluk , Iman / güven...yaratır...dileğiniz ard arda gelen senkronisitelerle (mucizevi tesadüf) gerçekleşebilir.

Çalışma gerektirir istek emek gerektirir. Tetrahedronun kutsal geometrisi bunun için faydalı olabilir. Bir de istedikleriniz üstün benliğin rotasıyla çatışmaması lazım...

Kolay gelsin...