Tüm Şehir Mezarlıktaki Gizemli Kızı Konuşuyor!

2kr2m

Kayıtlı Üye
bu ne olabilir ? https://www.youtube.com/watch?v=Nna__6eAOQwlu Mezarlık'taki mezar başına gelerek ağlayan genç kızı bulmak için polisin çalışmaları sürüyor. Son günlerde Ulu Mezarlık’ta akşam saat 21.00’den sonra ağlama sesi duyduğunu iddia eden bölge sakinleri, 4 gündür mezarlığa gelen gizemli kızın mezar başında ağladığını ifade etmişti. Dün gece polis ekipleri görevlilerle birlikte gizemli kızı bulmak için mezarlıkta arama yaptı. Geç saatlere kadar süren aramalardan yine sonuç alamadı. Polis ekipleri genç kızı bulmak adına mezarlıkta bulunan ağaçları dahi kontrol etti.

Mezarlık ziyaretçi akınına uğruyor

Gizemli kızın duyulmasının ardından Ulu Mezarlık ziyaretçi akınına uğruyor. Genç kızın başında ağladığı belirtilen mezarın başına gelen vatandaşlar ve çocuklar bölgede inceleme yapıyor. Bazı çocuklar ise mezarlıkta dua ettikten sonra Ulu Mezarlık'tan ayrılıyor.

Mezarlık görevlisi not bıraktı, o mezarın olduğu bölgeye güvenlik kamerası takıldı

Esrarengiz olayın ardından mezarlıktaki görevliler, kızın görüldüğü mezarın üzerine not bıraktı. “Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak” ifadelerinin bulunduğu notun yanına ayrıca not kağıtları ve ile bir kalem bırakıldı. Ancak dün gece yine görülen kız nota karşılık vermedi. Bugün genç kızın ağladığı belirtilen mezarın yakınına bölgeyi tamamen görüntüleyen gece görüşlü bir adet güvenlik kamerası takıldı. Ulu Mezarlık’taki gizemli olayın ardından bölgede yaşayan esnaf ve vatandaşlarda şaşkın. Mezar başında ağlayan kızla ilgili herkes farklı bir yorumda bulunuyor. Bazı vatandaşlarla geceleri mezarlığa gelen gizemli kızın bir an önce bulunmasını istiyor.

“Tedirginlik verici bir durum yok”

Olayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Ulu Mezarlık’ta vatandaşların da ne olduğunu bilmediği, gizemli bir olay olarak tasvir ettikleri bir genç kız 'beni niçin bırakıp gittin' diyerek mezarlıkta ağlıyor. Saat 21.00 ila 23.00 sıralarında sesler geldiğini duyan Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanlarımız araştırma yapıyor. Yaptıkları aramalarda görüyorlar genç kızı ancak kaybediyorlar. Kim olduğunu bilmiyoruz. Ertesi gün aynı sesi duyunca Mezarlıklar Müdürlüğü görevlilerimiz emniyet güçlerinden yardım istiyor. Polislerimizin de arama taramasına rağmen kim olduğunu bulamadık. Sonuç alınamayınca aramalardan konu gece ve mezarlıklar olduğu için sanki kaybolan bir insan, varlık yada bunun dışındaki bir varlık gibi nitelemişler. Normal bir vatandaşın mezarlıkta böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Bu vatandaşımızın duygusal haliyle, normal hareketlerde bulunmayan birisi olduğunu düşünüyoruz. Bununla ilgili kesin bir netice aldığımız yada o vatandaşımıza ulaştığımızda konuyla ilgili daha detaylı açıklamaları kamuoyuyla paylaşacağız. Vatandaşların gizemli bir varlık varmış gibi oraya toplanmaları doğru olmadığını düşünüyorum. İnşallah en kısa sürede bu konu açıklığa kavuşunca açıklama yaparız. Tedirginlik verici bir durum olmadığını belirtmek isterim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Hayalet olabilir”

Hıdırlık caddesi esnaflarından Necmiye Asiltürk, yaşanan olayın ne olduğunu bilmediğini dile getiren ya üç harfli(cin) olur, peri olur, şimdiye kadar gelmemiş de şimdi gelmiş. 20 yıldır buradayız. Belki hayal olur, belki de hayalettir” ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz Cuma günü gecesi komşumuz mezarlıkta bir kadının ağladığını söylediğini ifade eden Oğuz Atıcı adlı esnaf, “Beraber o tarafa gittiğimizde o projektör tuttum böyle bir karartı şeklinde gördük. Daha sonra oradan ayrıldık. Cumartesi ve Pazar gecesi bu arkadaşımız polis memurlarına ihbar etmiş onlarla beraber görmüşler. Hatta mezarlık içerisinde aramışlar bulamamışlar. Esnaflar olarak bu konunun bir an önce araştırılıp neticeye kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.

unbroken

Kayıtlı Üye
İlgi çekici bir olay ama bence insandır. Varlık olduğunu sanmıyorum.. Takılan kamera görüntüledikten sonra her kimse bulunur. Gecenin bir yarısı gidip mezarda ağlayacak bir insanda iyi cesaret vardır yada akli dengesi yerinde olmayan biri de olabilir yada köyün gençleri insanları trolluyordur. Herşey olabilir kimseye güvenim kalmadı :)

2kr2m

Kayıtlı Üye
İlgi çekici bir olay ama bence insandır. Varlık olduğunu sanmıyorum.. Takılan kamera görüntüledikten sonra her kimse bulunur. Gecenin bir yarısı gidip mezarda ağlayacak bir insanda iyi cesaret vardır yada akli dengesi yerinde olmayan biri de olabilir yada köyün gençleri insanları trolluyordur. Herşey olabilir kimseye güvenim kalmadı :)
polis kamera koymus ama bozulduğu için cekememis simdi 2 tane kamera koymuslar bu aksam bakalım ne olacak :) yorum için teşekkürler

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Kızın videosunu incelemisler iyice izledim kaçarken hiç bir yere takılmadan düz yolda koşar gibi kaçması çok ilginç geldi bana zaten video da bunu fark etmişler belki dünyada sıkışmış bir hayalettir kendi mezarına gelip ağlıyordur bence o mezarda yatan kişinin ölümünü araştırsınlar

NoRules

Kayıtlı Üye
yazıklar olsun böyle millete. Kızı gördükleri yerde, ellerinde taşlarla nöbet tutuyorlar. Hayır, gelse saldıracak mısınız bir de? Kız koşarak üzerlerine gelse kaçacak yer ararlar. Geçmişler orada gösteri yapıyorlar. Ayıp!

acid

Kayıtlı Üye
Ruhsal bir hastalıksa da metafizik olaysa da ilginç bir olay. Ama sopayla bekleyenler, orada olanları izleyenler hayaletten daha ilginç. Hayalet ya da varlık olsa sopa işleyecek mi? Söz konusu mezarı doğru tespit ettilerse merhume 70 yaşında, 1982'de vefat etmiş. Görülen kızın 17-18 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor. Mezara deniz kabuğu da bırakmış. Benim de arkamdan öyle seslenilse kaçardım herhalde. Mezarlıklarda bu tür olaylar mümkün mü araştırmadım Ama psikolojik sorunları olan biri olduğunu düşündüm. Eğer ruhsal problemleri varsa o kadar kalablık, sopalı insanlar, arkasından koşan onlarca erkek daha da tetikleyecektir durumu.

2kr2m

Kayıtlı Üye
yorumlarınız için teşekkürler bu aksam sanırım kameradan videolar falan yükleyecek polisler ama tuhaf pşan ik koyduları kameranın bozulması 2 tane koydular kamera bekliyorum simdi :) eğer bir insan değilse o sopaları yere bırakarak kacarlar ama insansa yardım edende olur :)

asterix

Kayıtlı Üye
Kızdan çok bizim milletin durumu ibretlik.

2Hece1Kelime

Kayıtlı Üye
Geçen tv'de gördüm ben de çok önemli bir şey zannettim.
Hey Yarabbim!
Yeter ki bu millet bir şey duysun, meraklansın. Yeter ki birilerine "aha valla gördüm ha!", " vallaha gördüm!" desin, laf olsun. Yani o kızın yararına dursalar bir şey demem ama aksine geleceği varsa da gelmez artık. Sürü halinde gitmişler belki küçük bir çocuk, kimsesiz, gidecek yeri yok diye korkusundan ağlıyordur. Bizim empatisiz insanlarımız da meraklarından toplanmış sanki sinema filmi görecek gibi curraaa...
Hayır, önce bir bekle durumu polisler anlasın, gizli kamera konmuş zaten bir bekleyin de olay çözülsün ne bu merak.
Baktım kimisi 3-4 yaşındaki çocuklarıyla bile gitmiş. Yaa o çocuk o karanlıkta mezara götürülür mü Allah aşkına? Bu aileler kendi merakları uğruna çocuklarının psikolojisini nasıl görmezden geliyor, vallahi yazık.

Furking

Kayıtlı Üye
Olay, toplumun görüş açısını farklı yere çevirmekten ibaret.. Sakallı bebek olayı gelmiştir 90'lıların aklına :)