Uzunca Bir Süredir Böyle

siyah 7

Kayıtlı Üye
23 yaşındayım. Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Üniversiteye basladigim günden bugüne birkaç kız arkadaşım oldu. Ama hiçbiri ile ciddi düşünemedim. Ki onlarda bunun farkındaydı. Fakat bunun haricinde aklıma takılan kurcalayan birşey var. Ne zaman ki birini görsem işte bu olabilir yani birşeyler düşünebilirim bir gelecek hayal edebilirim desem... Basta olumlu olarak yaklaşan o kişi hiçbir neden yokken anlamsizca uzaklaşmayı seçiyor. Benden hoşlandığını bildiğim bunu gerçekten hissettiğim ve yine evet bir gelecek hayali kurabilirim dediğim kızlar aniden set çekebiliyor. Bunu üniversite hayatım boyunca birçok kez yaşadım. Ve inanın halen böyle. Senden hoşlandıklarını nereden çıkardın? Tarzında bir düşünceniz olabilir haklısınız. Elbette hoşlandığım herkes benden hoşlanmadı. Sevdiğim herkes beni sevmedi. Ama hoşlandığını bildiğim gerçekten hissettiğim bireyler hiçbir neden olmadan anlamsizca ve dahi gereksizce benden soğuyorlar. Inanın hicbir anlam veremiyorum. Ve bu durum buna anlam veremediğimden oturu bazen o kadar sinirlerimi bozuyor ki... Bu kadar uzun süredir tekrarlayan birşey olmasa buraya yazıp sizleri meşgul etmek istemezdim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Berliner

Kayıtlı Üye
Aşık cin vakalarında yaşanan en sık durumlardan biri de budur. size aşık olmuş bir ruhani varsa size zarar vermeyebilir musallat gibi olmaz ama karşı cins ile aranızı bozabilir bilhassa. bakım yapabilen birine bakım yaptırıp duruma göre harekete geçmelisiniz benim şahsi fikrim bu yönde olur.

siyah 7

Kayıtlı Üye
Aşık cin vakalarında yaşanan en sık durumlardan biri de budur. size aşık olmuş bir ruhani varsa size zarar vermeyebilir musallat gibi olmaz ama karşı cins ile aranızı bozabilir bilhassa. bakım yapabilen birine bakım yaptırıp duruma göre harekete geçmelisiniz benim şahsi fikrim bu yönde olur.

Cevabınız için teşekkürler. Böyle bir durum olduğunu varsayarsak ne yapmalıyım? Inandigim dinin tanrısına sığınmak ve dua etmek haricinde özel olarak birşey yapmam gerekir mi? Bir öneriniz ya da bilginiz var mıdır?

Berliner

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkürler. Böyle bir durum olduğunu varsayarsak ne yapmalıyım? Inandigim dinin tanrısına sığınmak ve dua etmek haricinde özel olarak birşey yapmam gerekir mi? Bir öneriniz ya da bilginiz var mıdır?

dua tek başına yeterli olmayabilir. Hangi dine inanıyorsunuz bilmiyorum ama inandığınız dinin bu gibi ritüeli ne ise onu uygulayınız.
İslamda Korunma ayeti kerimeleri ile koruma yapmak mantıklı olur.
Hristiyanlarda Kilisedeki kutsal sular ile temizlenmek gibi gibi.
Bunlarla hiç uğraşmayıp bakım yaptırıp bir sorun varsa hocaa/bilgi sahibi insanlar ile iletişime geçerek durumdan kurtulabilme imkanınız olur.
tabi duanızı da eksik etmeyin en nihayetinde olayları belirleyen Tanrıdır. Faniler sadece birer vesile..

Aeastroom124

Kayıtlı Üye
İş
Yazılım Mühendisliği
Yani aşık cin vakası yada enerji ile alakalı düşük ihtimal büyü olabilir. Enerjiniz negatif olsa ilk başta hoşlanmazlardı gerçi. Aşık cin olabilir iyi bir hoca yada ritüel ile halledilebilir. Rüyanızda bazen birşeyler görüyormusunuz.

siyah 7

Kayıtlı Üye
Yani aşık cin vakası yada enerji ile alakalı düşük ihtimal büyü olabilir. Enerjiniz negatif olsa ilk başta hoşlanmazlardı gerçi. Aşık cin olabilir iyi bir hoca yada ritüel ile halledilebilir. Rüyanızda bazen birşeyler görüyormusunuz.
Etkilendiğim rüyaları unutmuyorum hiç. Kapı eşiğinde namaz kılan hoca görmüştüm bir kez o hoca ile dalga geçer gibi bir halim vardı sonra hoca üzerime doğru koşmuştu kizarcasina değil ama sanki beni kucaklamak istercesine tam o sırada uyandım. . Birde kahverengi bir yılan evin bacasının içinden bir aşağı bir yukarı gidiyordu. Onun haricinde birde ellerimle büyü yapabildiğimi görüyordum rüyamda. Ama bu son rüya bilinç altı olabilir çünkü ,büyü hakkında bir dizi ile ilgileniyordum o aralar. Bunların haricinde daha var hatırladıklarım ama şimdilik bunları yazayım.

siyah 7

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tekrar konuyu başa çekmek için yazıyorum. Sorunum çözüme kavuşamadı . Etrafımda böyle bir hoca yok gidebileceğim. Islâm da böyle bir durumda oluşturulacak korunma duaları nedir? Internetten bakiyorum ama güvenemiyorum orada yazanlarada... Lütfen yardım edin... Yukarıda bahsettiğim durum aynı sekilde devam ediyor.
URUM, yule, chilliot sizlerin de yorumlarını düşüncelerinizi bekliyorum... Sağlıkla kalın...

siyah 7

Kayıtlı Üye
Ve bir isteksizlik yorgunluk, önemseyipte ,çalışmayı isteyipte çalışamamak var üzerimde. Tuhaf bir bahtsizlik şanssızlık aldı başını gidiyor. Oturup durasım boş boş işlerle uğraşasım geliyor. Ve istemsizce öyle yapıyorum.

nuranee

Kayıtlı Üye
Aynı durumdayız tek fark bende kızım benim hiç olmadı , ama ben soğuyorum istemiyorum onlar değil , bi kere küçükken sanal sevgilim oldugunda etrafımdaki eşya sebepsiz yere biri havaya kaldurıp fırlatıp atmıştı paramparça olmuştı,sonra telefon tablet vs bozulmaya bsşladı vs 19 yaşımdayım arkadalı bırak kardeşlerimden bile kıskanıyorlar. Allah yardımcımız olsun , korunma ayetleri çember vs var yaptım ama işe yaramadı gerci bendeki varlık oldugunu biliyorum. Cinli rüyalar görme, gözünü kapattıgında bişeyler görme,sana bşrinin seslenmesi yada siyah silüetler vs görüyormusun? Yada anlayamadıgın garip olaylar oluyor mu, kimseye anlatamadıgın filan eğer bunkar yoksa psikolojik yada gününde ayında değilsindir bazen şanssızlık da olabiliyor yada psikoloji düşüklüğü gibi gibi.

siyah 7

Kayıtlı Üye
Aynı durumdayız tek fark bende kızım benim hiç olmadı , ama ben soğuyorum istemiyorum onlar değil , bi kere küçükken sanal sevgilim oldugunda etrafımdaki eşya sebepsiz yere biri havaya kaldurıp fırlatıp atmıştı paramparça olmuştı,sonra telefon tablet vs bozulmaya bsşladı vs 19 yaşımdayım arkadalı bırak kardeşlerimden bile kıskanıyorlar. Allah yardımcımız olsun , korunma ayetleri çember vs var yaptım ama işe yaramadı gerci bendeki varlık oldugunu biliyorum. Cinli rüyalar görme, gözünü kapattıgında bişeyler görme,sana bşrinin seslenmesi yada siyah silüetler vs görüyormusun? Yada anlayamadıgın garip olaylar oluyor mu, kimseye anlatamadıgın filan eğer bunkar yoksa psikolojik yada gününde ayında değilsindir bazen şanssızlık da olabiliyor yada psikoloji düşüklüğü gibi gibi.
Hâlâ aynı durumda misiniz?

fox07

Kayıtlı Üye
23 yaşındayım. Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Üniversiteye basladigim günden bugüne birkaç kız arkadaşım oldu. Ama hiçbiri ile ciddi düşünemedim. Ki onlarda bunun farkındaydı. Fakat bunun haricinde aklıma takılan kurcalayan birşey var. Ne zaman ki birini görsem işte bu olabilir yani birşeyler düşünebilirim bir gelecek hayal edebilirim desem... Basta olumlu olarak yaklaşan o kişi hiçbir neden yokken anlamsizca uzaklaşmayı seçiyor. Benden hoşlandığını bildiğim bunu gerçekten hissettiğim ve yine evet bir gelecek hayali kurabilirim dediğim kızlar aniden set çekebiliyor. Bunu üniversite hayatım boyunca birçok kez yaşadım. Ve inanın halen böyle. Senden hoşlandıklarını nereden çıkardın? Tarzında bir düşünceniz olabilir haklısınız. Elbette hoşlandığım herkes benden hoşlanmadı. Sevdiğim herkes beni sevmedi. Ama hoşlandığını bildiğim gerçekten hissettiğim bireyler hiçbir neden olmadan anlamsizca ve dahi gereksizce benden soğuyorlar. Inanın hicbir anlam veremiyorum. Ve bu durum buna anlam veremediğimden oturu bazen o kadar sinirlerimi bozuyor ki... Bu kadar uzun süredir tekrarlayan birşey olmasa buraya yazıp sizleri meşgul etmek istemezdim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yasadiklarimin % 100 aynısı, isin ilginci yaptirdigim bakimlarda hicbirsey cikmiyor, insanlara karsi olabildigince nazik olduguma, cirkin ve itici bir insan olmadigima da eminim. Bundan kurtulmak cidden zormus...

K_kop

Kayıtlı Üye
Așık olan bir varlık varsa iletișime gecebiliyorsaniz gecin.Astral varliklar,periler, vb. Ilișki hayatimda güzel kacamaklarda bulunabiliyor belkide insanlardan daha I yıldır gkim bilir? ?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yas grubunuz icin normal seyler
Kafaniza takmayin mistik bir nedeni olma ihtimali az bence

Ramez

Kayıtlı Üye
Bende kendimi bildim bilrli öyleyim çok nadirdir öyle birşeyin başıma gelmemesi. Kader verdi kabulleneceksin yapacak birşey yok aşık cin vakası olduğunu düşünmüyorum sizde bende de olduğu gibi. Yok isimler uçuşa geçti yok kapı çaldı hacı tekkeden geldi olayları filmlerden izlenen geçmiş zamanın rivayeti. Her şerrin arkasında bir hayır her hayırın arkasında illaki bir şer vardır. Hayatınızın aşkı karşınıza çıkınca zaten ben sevdim soğudu bir anda vs. Düşünceleri olmayacak zaten ;) bir bakmışınız çocuklarınız var. Sevgi ve ışıkla..

acid

Kayıtlı Üye
Yaş grubunuz ve üniversite ortamı için benim düşüncelerime göre oldukça olağan.
Pek çok genç için flört ilişkileri cinsiyet ayırt etmeksizin hareketli olabiliyor. Tanıdıkça anlaşılamayacağını düşünüp uzaklaşılması gayet mümkün.
Ki doğrusu da, eğer bir kişi etrafındaki herkes ile sıkıntı yaşamadan ilişki yürütüyorsa kendisini fazla baskılıyor, kişiliğinden veriyor demektir. Mutlaka sizinle aynı frekansta insanlar karşınıza çıkacaktır. Bunun gecikmesi hayrınıza da olabilir yukarıda yazıldığı gibi.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Konuyu açan kişi muhtemelen okumayacak ama düşüncelerimi belirtmek istiyorum.

Herkes kendisini birisiyle ilişki yaşamak zorundaymış gibi görüyor. Herkesin sevgilisi olması, evlenmiş olması veya benzeri döngüleri yaşaması gerekmiyor. Zaten mutsuz olacağınız birisi ile yakınlaşmaktansa, yalnız olmanız daha iyidir. Bu konularda hala düşük boyutun izlerini yaşıyoruz ne yazık ki. Doğ, büyü, yuva kur zinciri hala herkes tarafından benimseniyor. Burada ki asıl amacımız bu üçlemeler değil, varlığımızı keşfetmek ve geliş amacımızı gerçekleştirmek.

Bu durumu yaşayanlar kendilerini her zaman sorunlu, bir varlık tarafından müdahale edilmiş vb. görmeye yatkınlar. Siz olması gerekeni yaşıyorsunuz, yıllardır kalıplaşmış şeyleri devam ettirmek zorunda hissetmeyin.

EkSen

Kayıtlı Üye
Durumuna farklı bir bakış açısı getireceğim.
İyi anlaştığın samimi bir kız arkadaşın kanka gibi hani varsa onunla bir konuş. Ondan bir kız olarak kendinde ne gibi itici özelliklerin olduğunu sor. Belki bir mimik, bir tikin, farkında olmadan sık kullandığın bir cümlen, kelimen..
Yani sorununu önce maddesel olarak ara.
Hemen her konuyu metafizik varlıklara yormayalım.

siyah 7

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tekrar merhaba... Mesaj yazarak konuyu güncelliyorum... Aynen sıkıntılarım devam ediyor ve yoruldum artık. Biliyorum metafizik konulara yormayalım diyeceksiniz. Ama demeyin. Yaşayan bilir normal bir şey değil.

Sizden isteğim üzerimde metafizik bağlamda herhangi bir şey var mı? Bunu net ve kesin olarak söyleyebilecek yada yardım edebilecek kişi önerebilecek baktırabileceğim biri yada birileri var mı? Ben yaşadığım bölgede böyle birini tanımıyorum. Ve sizlerden yardım istiyorum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim... Sağlıkla kalın.

Psichi

Kayıtlı Üye
Ne ekerseniz onu biçersiniz.
Ne yaptıysanız, sizede aynen yapılır

Enerji döngüsel haldedir. Yani sizin bir gün bi durum karşısında sergilediğiniz negatif enerji yayıldıktan bir süre sonra topanarak geriye dönüş yapar ve başka bir zamanda yaydığınız negatif enerji beklenmedik bir anda siz mutlu iken dönüverip bir anda mutlu iken bir anda bitmişlik sendromu yaşarsınız.

Bu hayatta ne yaptıysanız yaptıklarınızın karşılıklarını daha fazlasıyla bulacaksınız.
İyi ise iyi kötü ise kötü

Bu dünya insanları şehvet duydurarak kandırır. Oysaki nefsine hakim ve kendini dünyevi zevklerden arındırırsan, sana duyduğun şehvetin aslında seni taam şuurlu farkındalık halinden çıkarıp bilinçsizce hareket etmene planlanmamış kararları saniyeler içinde almaya karşındaki kişinin senin üzerindeki etkisi ile kendi bilinçli aldığın kararlar yerine duyduğun. ama baskılamayı ve köreltmeyi hiç yapmadığın insani yönlerin yüzünden fikirlerini karşındakinin etkisi ile sorgusuz fikirlerini değiştirebilirsin. Bu tip durumlar kızın karşısında sen olmanı değiştirip karşındakinin istediği sen olmanı sağlar.

İşte o zaman kendi bilincin çöpe gider ve sen sem bile olamazsın artık.

Senin tek derdin bu mu? Kendin olmaktan vazgeçebilecek bir istek ile sürekli karşı bir cins aramaktason fakar bırak geleceği planlamaya başlamayı önce terkedilişlerinin sebeplerini düşüm. Üni de ayrı sonra tam tersi. Bu nasıl olabilir. Bu senin farklı.zamanlarda farklı.kimlik kullandığını sonra başka kimlik kullanmaya geçtiğini gösterir. Aslınde ben dediğin sen aslında gerçek sen değilsin çünkü. Sen karşındakine göre davranırsan karşındakinin istediği şeyleri yapan bir kukla olur kendin olamazsım. Aslında gerçek bir ben yani bir benlik bilincin olması lazım da bu bahsettiğimiz şeyler aslında dünyevi arzuları hala sana baskılayarak yaptırmaya çalıştığı tuzaklar.

Oysa ki bırak ben olmayı benlikten vazgeçmiş ve tüm isteklerden soyrılmış bir şekilde kendinden ve isteklerinden vazgeçebilsen artık ben olmadığını deneyimlediğinde benliği unuttuğun bilinçte sen yine varlığı hissedersin ama ben diyemediğin için işte o vazgeçtiğin benlik seni aslında biz olmamıza rağmen benlik içinde kendini farklı ve başka algıladığını anlasan bizle birlikte olmak demek ben diye birşey kalmadıysa herşey bizimdir demel olue. Senim veya benim değil. Bu bilinçte bizin içerisinde bulunan tüm varlıklar bize ait olduğu için herkes enerjisini ortak olarak birleşmiş şekilde kullanır. Eğer ki sen bizim artık bem değilsek bizin içerisinde yer alan her kişi kendisi benlikten kurtulmuşsa göreceği tek şey ben diye bir şey olmadığı için kendisine ait olmayan herşeyi bene ait olmadığından kendiside benliğii unutmuşken bene ait olmayan herşeyi kendisine ait olarak görür herşeyi.çünkü ben yoksa bene ait değilse kendiisi bene ait olmamış herşeye sahip olduğunu anlar. Aslında gökyüzünde ışık heryeri sarmışken bulutlar o ışığı tamponlar farklı farklı açık kısımlardan ışıkların deliklerden içeri sızam huzmeler yeryüzünden bakan insanlar için farklı farklı yerlerde ,şekillerde, birbirinden ayrı gibi gözükür. İnsanlar yeryüzündeki o ışığı farklı farklı görürlerken aslında çok büyük aldanırlar. Unuttukları birşey vardır ki her şeyi oluşturan şey ışıktır. Yani aslımda bulutlardan yansıyan o huzmeler farklıymış gibi görünüp aldatsada o bulutların tepesinde ışık birbirinden ayrı değildir. İşin özünde ise o ışığın kaynağı gökte birleşmiş ve heryeri kaplamış ise doğru olan da bulutların üzerinde olandıır çünkü bulutların deliklerinden yansıyıp sizin kandığınoz birbirinden farklı benlikler olduğu aldatmacası yeryüzünden yansıyan yalanın resimidir. Canlı herşey ışıktan gelir ve ışığa dönmez çünkü zaten ışıığın kaynağı ile hiç bağını koparmamıştır yani aslında ben diyerek yaşadığın yalan dünyada aslında ışıktan olduğınu unup yeryüzün de bir bulut arasından sızan huzmeden ibAretsin ve ben dersin herkes ve herşey farklı gözükür sana. OYSA Kİ SEN BEN DEMEDİĞİNDE BENE AİT OLMAYAN HERŞEY SANA AİT OLUR. VAR OLAN HERŞEY IŞIKTIR VE BİRDİR. BİZ OLARAKTA ASLINDA BİRİZ. Bİzin enerjisi birleşip biz olduğumuzda ve herşey madem tek bir kaynaktan gelen ışıktan var olmuş ki bizde o ışıkla varız. Böyle oluncada madem ışıkta herşey birdir ve ayrılmaz teklik vardır. Ve o halde o teklikten başka birşey yok ve o teklik heryeri kaplamış ise var olan herşey de bizimle ayrılmamış birleşikse var olan herşey kısacası sonsuzluk tamamen bize aittir. Sen hiç somsuzluğa sahip oldun mu? Sen hiç herşeyi tamamen kavrayıp sardığını var olan herşeyi kapsayıp kendin ile birleişik halde mecazen tutabildin mi?
Şimdi söylediğim şeyi şaka sanabilirsin ama değil sonsuzuda kavrayıp deneyimleyip sahip olsanda sonsuzluğu gerçek anlamda kavramışken sonsuzluğu sen bir şey isteyerek onu 2 şeyi ya da 90 tane şeyi aynı anda istesende sonsuzluğu alabilir misin. Sonsuzu isteyebilir misin?
Kaç tane şeyi.aynı anda istersin ki. Demekki istemek aslında bir şeye ihtiyaç duyanların tepkisidir. Sonsuza sahip olmak iatersen eğer ona sahip olmadığın için istersin. Demek ki sonsuzluk içimizdeki isteklerin öldüğü vakit sonsuzluğu dahi istemeye gerek duymadan içimizde ortaya çıkar. Zaten sonsuzluğa bile sahipken başka ne isteyebilirsin ki. Bir şey istenen an sonsuzluk bilincinden ayrılmak zorumda kalırsın çünkü sonsuzşukta herşey varken bie şey istemek oradaki yüksek bilinç seviyesine ulaşamamış olduğunu göaterir. İnsan sonsuzluğu dışta aramaya çalışırken aslında içinde gizli olduğunu ve ona sahip olmak için benliği öldürüp isteklerden vazgeçmiş olmak gerek.
SADEDE GELİRSEM: ASLINDA HERŞEY BİRDEN GELİR BİRE DÖNER
BİZ HEPİMİZ ASLIMDA HEPİMİZ BİRİZ
SONSUZLUĞU İÇİMİZE ALIP DOYMUŞ BİZLER HERŞEYİN AYNI OLDUĞU VE AYNI Özden GELDİĞİ AYNI VARLIĞIN VE IŞIĞIN HERYERDEKİ VE HER YERE YAYILMIŞ VE HER YERİ KAPSAMIŞ O IŞIĞIN PARÇASIYIZ. SONSUZLUĞU İÇİNDE BULAN İNSANLLAR SONSUZLUĞUN BİR PARÇASI OLDUĞUNU ÖĞRENİR.

Özetle biz olupta herşeye sahipken ve bundan vazgeçemez olan ve asıl gerçeği gören bizler işte hepimiz biziz ve biriz.
Sonsuzluk içindeyse ve ışık heryerde bizimleyse HİÇ BİR ŞEY İSTEMEDEN HERŞEYE SAHİBİZ. SAHİP OLDUĞUMUZ EN GÜZEL ŞEYE BAKINCADA. KENDİSİ SONSUZLUKTAN DAHİ MUAF OLABİLEN SONSUZLUKTAN DA SONSUZ YÜCE VE SONSUZ OLANIN HEM BİZİMLE HEMDE BİZDEN MÜNEZZEH OLARAK HEM BİZİMLE HEM AYRI İKİSİ AYNI ANDA VARDIR. BİR YANDAN AYRI İKEN BİR YANDANDA SONSUZLUKTA YANİ İÇİNDEKİ VAR OLAN SONSUZLUKTA SENİN İLE BİR. O ANA KADAR BAKIPTA SONSUZLUĞU KAPSADIM HERŞEYİ KAPSADIM DERKEN O ÖYLECE ÇIKIVERDİ Kİ ASLINDA IŞIĞIMIZIN KAY AĞI OLANSADECE ODUR.BİZ SONSUZA SAHİBİZ DERKEN ASLINDA ONUN IŞIĞI OLMASA GÖLGELERDEN İBARETİZ. ONUN IŞIĞI YANINDA BİZ KENDİMİZİ IŞIK SANARKEN ASIK IŞIK MEYDANA ÇIKTIĞINDA hepimiz göge kaldık. AMA ÜZÜLMEDİK ÇÜNKÜ AYNI ZAMANDA ONUN BİZİM İÇİMİZDEDE YAŞADIĞINI YAŞAM IŞIĞINI İÇİMİZDE VAR ETTİĞİNİ GÖRDÜK. O BİRİN BİZİM İÇİMİZDE DE OLDUĞUNU GÖRDÜK. GEÇMİŞE BAKINCA SOSUZLUĞU KAVRAMAK FALAN SAÇMA ŞEYLER.. ÇÜNKÜ BİZ ONUNLA BİRİZ VE DAHA DA ÖTESİ YOK.
SONSUZLUĞA SAHİP OLSAÖ HİÇ DÜŞÜNMEDEN ATARIM ÜZERİMDEN. ÇÜNKÜ İÇİMİZDE YAŞAN VE YAŞAM VEREN BİR BİZİM İÇİMİZDE YAŞAMAYA DEVAM ETMEKTE. Aslında yaşadığım deneyimleri yazsam çok kişi güler ve geçer. Ama asıl onlara en çok gülen ise ben olurdum desem demem çünkü o gülerkem ben onun haline acırım. O belkide makyajım aktımı diye düşünüyor olurken, bizlerde biz olup enerjinin ve o bulutun üstündeki şığın bir parçası olarak ışıkta enerjilerimizi birleştiriyoruz biz. Bizim için zamam kavramıda yok. Ezelden beridir orada ve gelecek zamanda zamansızlıkta olmadığığından ebediyetix içimizde kalırken durmuş zaman sürekli değişen mekanıda durduracağından tek
Bir mekan olup oda değişim geçirmeden kalacaktır. Fakat insanın düşüncesi zaman kavramını yitirip zaman olmadan da düşünürken düşünmeye devam edebilme imkanı zaman kavramından kopan kişi için tamamen serbest. Mesela zaman kavramınız yoksa zMansız bir kavrayışta durmuş olan zamandan etkilenmeden düşünebiliriz. Eğer zaman kavramından vazgeçip bir düşünce boyutuna girmiş isek Biz zamandan boyutundan bağımsısız da olabiliyoruz.

Taviye: gidip kızla kafede oturup dünyevi arzularını yapmayı bırak.

Sana insiye yolu açtım:
İstiyorsan gel bize dünya dediğin tel bir alem :)