Turmalin Taşı

BenGeldim

Kayıtlı Üye
Merhaba, turmalin taşlı bir bilekliğim var. Yeni aldım. Görür görmez bu taşın benim olduğunu hissettim. Daha sonra internetten araştırdığımda benim burcuma uyduğunu gördüm. Aşırı sevindim.

Taşı 1 gün kullandıktan sonra arındırmam gerektiğini öğrendim. Çoğu yerde toprağa 24 saat gömmek gerektiği yazıyor fakat şehir ortamında pek mümkün değil. Bir kaba toprak koyabileceğim çevremde yer yok diyebilirim.

Bende 5dk suyun ip gibi akan suyun altına tuttum. Daha sonra 1 saat güneşe bıraktım. Sonra taktım. Acaba doğru yapmış mıyım?

Turmalin taşını toprakla arındırma dışında ne önerirsiniz?

alexisis

Kayıtlı Üye
Yeni alinmis bir tas icin 5 dak cok az. En az bir gece suda bekletin, sonra akansu altinda 5 dak tutun. Saksi da mi yok elinizin altinda?

BenGeldim

Kayıtlı Üye
Yeni alinmis bir tas icin 5 dak cok az. En az bir gece suda bekletin, sonra akansu altinda 5 dak tutun. Saksi da mi yok elinizin altinda?

Evet saksıda yok dostum. 1 gece suda bekletmemim turmalin taşına bir zararı olmaz değil mi? Sadece çeşme suyu yeterli mi? Yoksa içine kaya tuzu atayım mı?
Suda beklettikten sonra ne yapmamı önerirsin?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
12 saat kaya tuzu ve sirkeli tuzda bekletmek yeterli olacaktır, daha fazla taşınıza zarar verebilir.Bazı taşlarda bu süre 1 gündür, gömmek ve tuz sirke karışımı yöntemleri çok tercih etmenizi tavsiye etmem, özellikle internette dumanla arındırmak gibi komik şeyler vs var onlara hiç bulaşmayın.Taşın asıl özelliklerini elementini nasıl şarj edilmesi gerektiğini vs bilmiyorum ama ilk kullandımda tuz ve sirkeyle tamamen nötr hale getirtikten sonra haftalık veya 10 günlük akarsuyla arındırmalar yapabilirniz.İlk sefer de dediğimi yapın.