Kartalların yaşamından farkındalık dersleri

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kartalın yaşı 40a dayandığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılır. Tüyleri kartlaşır, kalınlaşır ve kanatlarına takılmaya başlar.

Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır.

Dolayısıyla kartalın burada iki seçimden birisini yapması gerekir. Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir. Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.

Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde yuvasında kalır.

Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler.? Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar.

5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.”

utku

Kayıtlı Üye
Kartal yeni gagasının çıkmasını beklerken nasıl avlanır? Ya da aynı kartal bu sefer yeni pençeleri çıkıncaya kadar nasıl avlanır?

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Kartal yeni gagasının çıkmasını beklerken nasıl avlanır? Ya da aynı kartal bu sefer yeni pençeleri çıkıncaya kadar nasıl avlanır?

Bu bir gerçeklik değil maalesef ama insanlara güzel bir motive oluyor olaya gerçekçi şekilde yaklaşmak yerine kodlamaymış gibi yaklaşın.

Şahsen benim bakış açımda tecrübelerime dayanarak 5 ay bir süre boyunca ailem dahil bütün insanlardan ilişkimi kesip yurt odasında yataktan çıkmayarak geçirmiştim. Bir dönemim uzadı ama geçmişe dair her şeyimi düşünerek yüklerimin çoğunu attım ve şuanki karakterime erdim. Böyle de devam etsin istiyorum.

Siz de böyle bakmayı deneyin. Yardımı dokunur mutlaka :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hayvanların midelernde yiyecek stoklama özelliği vardır özellikle kuş türlerinde.Mesela imparator penguenler yumurtalarını beklerken 5 ay gibi bir süre midelerindeki stokladıkları yiyeceklerle yaşarlar bence kartallardaki durumda böyle birşey

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Hayvanların midelernde yiyecek stoklama özelliği vardır özellikle kuş türlerinde.Mesela imparator penguenler yumurtalarını beklerken 5 ay gibi bir süre midelerindeki stokladıkları yiyeceklerle yaşarlar bence kartallardaki durumda böyle birşey

Maalesef öyle bir şey yok. Araştırmıştım hatta bir kaç gagası kırılan kartalı ameliyat videosu falan vardı. Ameliyat başarılı olmasaydı kartal ölecekti tarzı.