Türk tanrıları ile iletişim

Ulas149

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar size uzun süredir aklımı kurcalayan bir konu hakkında danışmak istiyorum. Biliyorsunuz Wicca olsun veya herhangi bir ekolde belli tanrı/tanrıçalarla iletişime geçmek veya günlük yaşamımızda onlardan çeşitli şekillerde yardım almak gibi işleri gerçekleştiren kişiler var. Sorum şu aynı şekilde Türk söylencelerin de ki tanrılarla çalışabilir veya onlarla iletişime geçebilirmiyiz? bilenler için örneğin Ülgen veya Erlik gibi. Eğer mümkünse yolları nelerdir? rica ediyorum bilgi sahibi olan kişiler yanıtlasın sorumu. Şimdiden sağolun.

asterix

Kayıtlı Üye
Tanrı tektir diğer durumda evren var olamaz Tanrı diye tarihte dünyaya inmiş çoğu karanlık bazı uzaylı lordlardan bahsediyorsunuz heral.

K_kop

Kayıtlı Üye
Bana göre tanrilar enerji formlari ve insanlarin düşüncelerine göre tanrilasiyorlar.Türk tanrilarinin bir sigil tarzi biseyleri vaesa cagirman cok cok basit

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tanrılar diye inanılan varlıklar konusund bildiğim kadarıyla Türk tanrıları yunan tanrıları vs. yoktur her kültürün onlara verdiği farklı isimler vardır.Yani Türk şamanlarının iletişime geçtiği bir tanrı veya tanrıçayla pekala bir amerikalı şamanlarda geçmiştir amerikalı başka isim vermiştir Türk başka isim vermiştir.Bir iletişim olayına girmeden önce böyle şeylere iyice hakim olmak gerekir yada en azından bir kam ile konuşmak onun rehberliğine başvurmak gerek

Ulas149

Kayıtlı Üye
Tanrılar diye inanılan varlıklar konusund bildiğim kadarıyla Türk tanrıları yunan tanrıları vs. yoktur her kültürün onlara verdiği farklı isimler vardır.Yani Türk şamanlarının iletişime geçtiği bir tanrı veya tanrıçayla pekala bir amerikalı şamanlarda geçmiştir amerikalı başka isim vermiştir Türk başka isim vermiştir.Bir iletişim olayına girmeden önce böyle şeylere iyice hakim olmak gerekir yada en azından bir kam ile konuşmak onun rehberliğine başvurmak gerek
Kadim tanrıların farklı kültürlerde farklı şekillerde tanındığını biliyorum. Örneğin Yunan mitolojisinde ki Afrodit Türklerde Aysıt olarak tanınıyor. Aynı şekilde savaş tanrısı Ares Kızağan olarak anılıyor. Her ne kadar temel olarak aynı konuları yansıtsalarda kültürlere göre farklılıklar olabiliyor. Ben daha çok onlarla nasıl iletişime geçilebileceğini merak ediyorum.

K_kop

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim bir yöntem var,ama tam hatirlayamiyorum yabanci bir kaynaktan okumuştum Tanriça invoke içindi 12 tane beyaz mum kusursuza yakin bir daire olusturulur mumlarla(mum sayisi aklimda degil yaklasik 12 taneydi)tanri/tanriça sigil metalp bir plağa kazinir zincirlenir rituele baslanir chantlar vs sigil mumlarin uzerinde dolastirilir ve tanri/tanricanin gelmesi beklenir tam olarak somut kavrama enerji yetmesede cesitli isaretler alinabilir

K_kop

Kayıtlı Üye
search
Tanri/tanriça invokelerinde her zaman bu aklima gelmistir

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kadim tanrıların farklı kültürlerde farklı şekillerde tanındığını biliyorum. Örneğin Yunan mitolojisinde ki Afrodit Türklerde Aysıt olarak tanınıyor. Aynı şekilde savaş tanrısı Ares Kızağan olarak anılıyor. Her ne kadar temel olarak aynı konuları yansıtsalarda kültürlere göre farklılıklar olabiliyor. Ben daha çok onlarla nasıl iletişime geçilebileceğini merak ediyorum.
Buralardan uğlaşabileceğiniz bir yöntem bulmanız zor.Çünkü bunlar gizli bilgilerdir ve usta çırak arası aktarım ile öğrenilir.Siz gerçekten işinin ehli bir kam (şaman lider) bulmaya çalışın