Cin ler yalniz biz müslümanlarda mi oluyor?

brb

Kayıtlı Üye
Ben sahsen görmedim yasamadimda cok sükür ve yasamakta istemiyorum,ama aklima su takiliyor ABD / ALMANYA /JAPONYA / CIN gibi diger ülkelerdeneden birsey duyulmuyor?
tek tük exorzist filmleri yapildi tamam ama o kadar
oldu bitti bu olay

Bizim Ülkede her kösede 10 tane Hoca türedi
neden bizde bu kadar cok ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ben sahsen görmedim yasamadimda cok sükür ve yasamakta istemiyorum,ama aklima su takiliyor ABD / ALMANYA /JAPONYA / CIN gibi diger ülkelerdeneden birsey duyulmuyor?
oldu bitti bu olay

Belli bir kültürel mirasa sahip toplumların yani bizim, -bu çoğu zaman islami gibi gözükse de aslında paganiktir- bazı duyguları ve korkuları sömürülmeye çok müsaittir.Çünkü çoğu korkumuz geçmişten, anneannelerimizden vs geliyor.Haliyle kendi hayatımızı da bu korkular şekillendiriyor, bunun sonucunda cinci hocalar vs türüyor ortalarda, kendi toplum motifimzide var..Anadolu da çok görülür hamile kadınlara musallat olan varlıklar, su cinleri, kuyu cinleri, ağaçlarda yaşayan -koncolos- denilen bir varlık , ahırlarda yaşayan, gecenin köründe davullu zurnalı düğün yapan, mağaralarda hazine koruyan periler vs bunlardan sadece bir kaçı.Halbuki sadece bizim ülkemizde değil cinler her yerdedir, tıpkı su perilerinin, toprak elementi olan yer cücelerinin her yerde olduğu gibi.:) İnsanları kandırmak çok kolay bu üzücü bir şey, ortada çok fazla yanlış bilginin olması da öyle.Ama ben kendi mirasımızı seviyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Milletin yaratığı bile cool bizimkiler anca olen babaannenin kılığına giriyorlar ülkemiz maalesef bu konulara daha çok yatkın olduğu için diye düşünüyorum

AMC

Banlı Kullanıcı
Her yerde varlar şuan cinlerlen sorun yaşamıyan insan cok azdır herkes gizli tutuyor bu tür olayları avrupada vs zaten ruh veya şeytan diye geçiyorlar.

acid

Kayıtlı Üye
Kültüre inanca göre varlıklara verilen isimler değişiyor. Zaman geçtikçe varlık tasvirleri de yine bunlara göre evriliyor. Vatikan'ın hala yıllık güncellediği şeytan çıkarma rehberi var. Şu sıralar takip etmiyorum ama bazı Hristiyan ülkelerde bu ayinler Kiliseler için büyük maddiyat ve güç kaynağı olmuş bir dönem. Güney Amerika'dan hala böyle görüntüler düşüyor. Türkiye'de varlıkların hepsini cin diye isimlendiriyoruz ama farklı varlıkları da bilgi eksikliğinden böyle tanımladığımız muhakkak. Uzakdoğu kültüründe de benzer durumlar var.

Soyut öğeleri görüntüye aktarmak daha zor. Bazı batı ülkelerinde intikam için dönen ruhlar, kötü niyetli varlıklar sık sık yeniden bedenlenmiş görüntüsünde işleniyor.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
oldu bitti bu olay

Hayır yanlış biliyorsun. Başka ülkelerde paranormal olaylar olarak geçiyor(Youtube'da bakabilirsin videolara, terkedilmiş akıl hastanesi gibi). Hatta Türklerde neden hep yabancılarda bu olaylar oluyor diyordu...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ne güzel hepsi cin değilmiş kategorilere nasıl ayiricaz peki benim gördüğüm bütün varlıklar birbirine benziyor :) japonlar gibiler benim için