Yıllardır oturmayan özel hayat.

Hayali23

Kayıtlı Üye
Merhaba. Siteye yeni üye oldum. Bu nedenle hatalarım olursa özür dilerim. Konuyu nereye açmam gerektiğini de bilmiyorum. Eğitimli ve kendini geliştirmiş bir insan olduğumu düşünüyorum. Ancak ne zaman hayatıma birini alsam asla 2 haftadan uzun sürmüyor. Artık bende bir bereketsizlik, negatif enerji ve iticilik olduğunu düşünüyorum zaman zaman da bana yapılmış bir büyü olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum . Yıllardır ( 10 yıl diyebilirim ) adı konulamayan kısa ilişkiler yaşamaya mahkumum en fazla iki hafta sürüyor. Bu durum psikolojimi çok etkiledi ve bunu çözmeye karar verdim. Ancak sorunun kaynağını bulamıyorum. Beğenilen de biriyim. Belki benim karakteristik yapım da buna neden olabilir ancak bu kadar benzer şeyleri üst üste yıllarca yaşamak tesadüf olmayacağını düşünmeme neden oldu. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ori

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Acaba yanlış insanların üzerinde kısmi temeller kuruyor olabilir misiniz? Hani düşünüyorum fakat bir insan on yıl boyunca nasıl olur da sürekli bu süre zarfını aşamaz anlayamıyorum. Tabiki düşünceleriniz, karakteriniz vs. bunlara etki eden şeyler ama on yıl gerçekten uzun bir süre.. Kendinizi bu süre içerisinde birçok kere ölçüp biçmiş olmanız lazım. Gözlemleriniz oldu ise bu ilişkilerin genelde neyden kaynaklı bittiğini bilirsiniz. Bunu baz alarak bir sonuç çıkarabilmeniz gayet uygun bir başlangıç olur. Bir yerden başlayacaksanız olan asıl sorundan başlamak lazım. Mesela kaçı sizden kaynaklı veya kaçı karşı kaynaklı ayrılıklar oldu bir hesap edin. Yani bu basit hesaplamalar içerisinde ki sorunları bulabilmek gerçekten çok basit. Hadi o da olmadı kendinize dönüp bir bakın ve gerçekten nasıl insanlardan haz aldığınızı dürüstçe masaya koyun. Yani bir nevi tartışın. Bunlar nerede hata yaptığınızı bulmak için sadece küçük önerilerdi. Eğer ki farklı bir durum olduğunu düşünüyorsanız da yardım alabilirsiniz. Sitede bakımları Yule yapıyor. İsterseniz mesaj atıp bakım talebinde bulunabilirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ori’nin dediği gibi bakım doğru olabilir.Diğer yandan da hepimiz aslında bizde olana sahip olan özellikte insanları ve olayları çekeriz.Bu durum sürüyorsa sizde de değişmesi gereken küçükte olsa birşey olabilir.Bunlar olasılıklar tabi.Ancak yazıdan anladığım birşeylerin değişmesi,bilinçli olarak bu konuda birşeyler yapılması gerektiği.
Bazen hayatta bazı şeyler oturmuyor, stabil yıllarca devam ediyor.Kader mi değil mi ?Sürekli kafada deli sorularla soruna yöneldikçe sorun büyürken çözüm görünmüyor.
Bilgelikle hareket ederek ,depresif olmadan,kasvetli bir havaya büründürmeden çokta çabalamadan yolları tek tek denemek gerek.Bakım olsun belki regresyon belki danışmanlık almak gibi...Yalnız bu hayatın bana öğrettiği çok çabanın gereksiz olduğu..Fazla çabanın korku kaynaklı olduğu..Akışı unutmadan sakinlikle çözüm ihtimallerine doğru yol alın.Belki de çok belirgin ama göremediğiniz birşeydir kilitlendiğiniz kısım.

Darkon

Kayıtlı Üye
Bazen hayatta bazı şeyler oturmuyor, stabil yıllarca devam ediyor.Kader mi değil mi ?Sürekli kafada deli sorularla soruna yöneldikçe sorun büyürken çözüm görünmüyor.

Bu sitede düzenli aralıklarla böyle konular açılıyor. Ben de merak edip bir göz atıyorum zira benim de hayatım düz ötesi düzdür genelde ve hiçbir şey olmaz. Hatta konuyu açan arkadaşın "kısa süreli ilişkilerim oluyor" dediğini görünce bir gülümseme oldu suratımda. Herhalde ben de öyle bir şey olsa bunun doğaüstü bir olay olacağını ve dünyanın her tarafında törenlerle kutlanması gerektiğini düşünürüm. Neyse abartma kısmını geçersem gerçekten hayat denen şeyin içerisinde iş, sevgili olma vb. şeylerin neye göre olduğu konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Zaman denen şeyin çözeceğini sanmak ne kadar doğru acaba onu da bilmiyorum.

Siz "stabil yıllarca devam ediyor" diyorsunuz aynen benim de öyle. Eğer bu kaderse boşunamı endişeleniyoruz yoksa boşa zamanmı geçiyor o bile belli değil. Zaten kader diye bir şey var mı o da belli değil... Bazen etrafta belirli kişilerin hayatına bakıyorum mesela 1 sene içerisinde hayatlarında neler olmuş; işten ayrılmalar, yeni sevgili bulmalar, farklı farklı ülkelere gitmeler, yeni işe girmeler, yurtdışında işe girmeler ve bu yazdıkarım bazen sadece 1 kişi için bile geçerli olabiliyor. Sonra kendime bir bakıyorum ve koca bir "0" hayatımda hiçbir şey olmamış. Size ya da bu yazıyı okuyan sizlere de böyle olduğu oluyor mu merak ediyorum?.

Seuta

Kayıtlı Üye
Ben bu konularda kaderciyimdir , doğru insan değilse 5 yıl sürse sizin için daha kotu bir deneyim olmazmiydi bence güzel tarafından bakin , ama uzerinizde bir negatiflik yada anormal bir durum olsa idi bi kaç belirti daha olması gerekirdi diye düşünüyorum

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu sitede düzenli aralıklarla böyle konular açılıyor. Ben de merak edip bir göz atıyorum zira benim de hayatım düz ötesi düzdür genelde ve hiçbir şey olmaz. Hatta konuyu açan arkadaşın "kısa süreli ilişkilerim oluyor" dediğini görünce bir gülümseme oldu suratımda. Herhalde ben de öyle bir şey olsa bunun doğaüstü bir olay olacağını ve dünyanın her tarafında törenlerle kutlanması gerektiğini düşünürüm. Neyse abartma kısmını geçersem gerçekten hayat denen şeyin içerisinde iş, sevgili olma vb. şeylerin neye göre olduğu konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Zaman denen şeyin çözeceğini sanmak ne kadar doğru acaba onu da bilmiyorum.

Siz "stabil yıllarca devam ediyor" diyorsunuz aynen benim de öyle. Eğer bu kaderse boşunamı endişeleniyoruz yoksa boşa zamanmı geçiyor o bile belli değil. Zaten kader diye bir şey var mı o da belli değil... Bazen etrafta belirli kişilerin hayatına bakıyorum mesela 1 sene içerisinde hayatlarında neler olmuş; işten ayrılmalar, yeni sevgili bulmalar, farklı farklı ülkelere gitmeler, yeni işe girmeler, yurtdışında işe girmeler ve bu yazdıkarım bazen sadece 1 kişi için bile geçerli olabiliyor. Sonra kendime bir bakıyorum ve koca bir "0" hayatımda hiçbir şey olmamış. Size ya da bu yazıyı okuyan sizlere de böyle olduğu oluyor mu merak ediyorum?.
Öncelikle şunu yazayım;hayatınızı hiçbir şekilde kimseninkiyle kıyaslamayın.Bu her şekilde mutsuzluk getirir.1 yıl içinde olabilecek olaylara verdiğiniz örnekler hepsi olumlu.:)Bunun tam zıttıda olabilir.Bir yıl içinde insan(Allah korusun)kaza,hastalıklar,kayıplar,iflaslar,boşanmalarda yaşayabilir.Sizi anlıyorum kıyaslamayı büyük çoğunluğumuz olumlu olan taraftan yapıyoruz ama olumsuzu görebilir,düşünebilirsek hayıflanma yerine şükür ederiz halimize..
Kadere gelince;Allah tarafından çizilmiş ana kader planı var.Aile,doğum,ölüm..Bu çizginin içinde ise verilmiş potansiyeller var.Örneğin ;evlilik için kader karşınıza iki kişi çıkarır.Bunu karşınıza çıkarması kader ama bunlardan hangisini seçip evleneceğiniz iradedir.Belki birinde çok mutlu birinde berbat bir evlilik yaşayacaksınız bu da tercihiniz sonucu yani iradeniz sonucu gerçekleşir.Hayatın her anı içinde bu geçerli.Bir yere yürüyerek mi araçla mı gidileceğinin tercihi bile irademiz,sorumluluğumuzda...Kader var mı derseniz evet.:)

Hayali23

Kayıtlı Üye
Söylediğiniz gibi bir bakım yaptırmak iyi olabilir. Ya da uzman bir destek almak.Sorunun kaynağı ben miyim yoksa enerjiler mi bunu anlamak için uğraşacağım. Herkese teşekkür ederim.

blackendays

Kayıtlı Üye
regresyon calısması düsündünüz mü? sorunun bilincaltınızdaki kayıtlarla ilgili oldugunu düsünüyorsanız arastırmanızı tavsiye ederim.

Hayali23

Kayıtlı Üye
Regresyon çalışması hakkında bir bilgim yok.Araştıracağım. Açıkçası ben de bilinçaltı kayıtlarımla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü hep aynı tarzda insanları hayatıma çekiyorum ve aynı şekilde terk ediliyorum. Kısırdöngü haline geldi. Umarım bir yol bulurum.