Ölmüş Birine Aşık Olmak Mümkün müdür ?

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Üstelik tanımadığınız ölmüş birine aşık olabilir mi bir insan ? Aslında aşk demek tam uygun olur mu bilinmez ama yüzüne bakınca çok derin bir bağ hissetmek,sanki yanındaymış gibi olması ölmese belki de ilerde karşılaşacağız hissi. O kişiyi çok yakından tanıyormuş gibi gelmesi. Kendi yakınım ölmüş gibi üzülmek,Ona kavuşma arzusu. Çok farklı ve garip bir his. Nasıl açıklanır tam bilemedim. Onu bir daha asla göremeyeceğim dokunamayacağım fakat yaşıyormuş gibi sanki bir gün karşıma çıkacak ve beraber yaşayacağız gibi her şeyi.

Aslında ölümü hatırlatıyor bana içimden gelen ölme isteği sanki ölüme duyulan özlem. Genel olarak sadece yok olmak isteği ne dertlere ne tasalara bağlı evet bunlarda etki eder ama bütün her şeyi olaylara bağlamak doğru değil.

Evet, yaşadığım durum son zamanlarda bu çok ilginç geldi bana. Psikolojiden ziyade hissettiğim bir enerji bağı var.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Aslında yeni tanıştığım birisine karşı aynı duyguları hissetmiştim. Sanki daha öncesinden tanışıyormuşuz sanki bir şeyler olacakmış gibi falan ama araştırdım soruşturdum. Hiçbir şekilde tanışma olma olasılığımız hatta onu görme ihtimalim yoktu. Sadece o anlık bir histi belki ruhlarınız uyuşuyordur. Tuhaf bir durum..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Üstelik tanımadığınız ölmüş birine aşık olabilir mi bir insan ? Aslında aşk demek tam uygun olur mu bilinmez ama yüzüne bakınca çok derin bir bağ hissetmek,sanki yanındaymış gibi olması ölmese belki de ilerde karşılaşacağız hissi. O kişiyi çok yakından tanıyormuş gibi gelmesi. Kendi yakınım ölmüş gibi üzülmek,Ona kavuşma arzusu. Çok farklı ve garip bir his. Nasıl açıklanır tam bilemedim. Onu bir daha asla göremeyeceğim dokunamayacağım fakat yaşıyormuş gibi sanki bir gün karşıma çıkacak ve beraber yaşayacağız gibi her şeyi.

Aslında ölümü hatırlatıyor bana içimden gelen ölme isteği sanki ölüme duyulan özlem. Genel olarak sadece yok olmak isteği ne dertlere ne tasalara bağlı evet bunlarda etki eder ama bütün her şeyi olaylara bağlamak doğru değil.

Evet, yaşadığım durum son zamanlarda bu çok ilginç geldi bana. Psikolojiden ziyade hissettiğim bir enerji bağı var.
Belki de önceki hayatlarınızdan gelen bir bağdır hissettiğiniz...

Zelcemex

Kayıtlı Üye
Sizin için hayatta aradığınız ve özlemini çektiğiniz insan profili olabilir, ve o insani görünce farklı duygular hissetmeniz bence bu yüzden olabilir. Zira enerji uyumu olarak düşünülürse, ölmüş biri olduğu için enerji olayı olmaz olsada bunu idrak edebilmeniz mümkün değil,gerçek hayatta istediğiniz bir profilidir.

asterix

Kayıtlı Üye
Yaşıyorda olsa ölmüşte olsa enerjetik olarak bağlı olduğumuz ruhlar var,grubumuz var bu kişiyi dünyada hiç görmemiş olmasanda bu bağı hissedebilirsin ve önceki yaşamlarda bu varlıklarla çeşitli zaam ve mekanlarda süren ve sürmekte olan bir bağımız var,soruna evet denebilir ama bu durumunuz psikoljik bir özlemin ifadeside olabilir.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Zaten tam olarak aşk demedim aşk demek yanlış bir ifade olur. Yaşayan bir insana karşı bile aşk tam belirsizken ölü birine elbette ki olmaz bu durumda psikolojik bir durum vardır. Benim bahsettiğim enerjiyle alakalıydı. Belki de eski yaşamlar ya da bir yerlerde bir şekilde temas ettiğim biridir. Sonuçta her şey sebepli. O kadar kişi varken ısrarla gözüme girmesi bana verilen bir mesajda olabilir. Ben bunu tam olarak anlamayamadım ama yine de saf hissetiğim bir sevgi var.

Seuta

Kayıtlı Üye
Dikkat çekici bir konu başlığı , daha önce karsilastiniz mi bir kere dahi olsa yada rüyada mi gördünüz yoksa resimde mi

Zelcemex

Kayıtlı Üye
Yeni ölmüş birisinin,size yansıyan bir enerji bağı olamaz çünkü enerji akimi belirli süre kapanıyor başka aleme adapte olması için, olabilir diyen arkadaşlar olmuş bence bilinçsiz bilmeden yapılan yorumdur. Fakat bu belirli zaman geçtikten sonra mümkün hale gelebiliyor,

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Dikkat çekici bir konu başlığı , daha önce karsilastiniz mi bir kere dahi olsa yada rüyada mi gördünüz yoksa resimde mi
Resimde gördüm ancak sanki çok eskiden beri tanıyor gibiyim
Yeni ölmüş birisinin,size yansıyan bir enerji bağı olamaz çünkü enerji akimi belirli süre kapanıyor başka aleme adapte olması için, olabilir diyen arkadaşlar olmuş bence bilinçsiz bilmeden yapılan yorumdur. Fakat bu belirli zaman geçtikten sonra mümkün hale gelebiliyor,
Zaten yeni ölmüş biri değil işin ilginci bir anda Alakasız yerde karşıma çıktı ve unutamadım.

Zelcemex

Kayıtlı Üye
Bütün ruhlar toplu olarak yaratılmıştır,ve kendi aralarında konuşanlar,tanışanlar vs vardır bu sebeble bu ruhlar bedenlendigi zaman dünyada birbirlerine karşı pozitif olarak yaklaşım kurarlar,çok önceden beri tanıyormuş his doğurur, bu sebeble sizin anlattığınız olayda yüksekle muhtemel bu şekildedir.

Furking

Kayıtlı Üye
Şuan hayatta mı bilmiyorum ama kendimi bildim bileli bir yüz beliriyor bazı zamanlar. Çok farklı duygular hissettiriyor. Birkaç defa rüyamda da gördüm aynı kişiyi ama onu tanımadığıma yemin edebilirim. Yani tanımıyorsun ama aslında çok yakından tanıyorsun, böyle birşey. Saçları sarı gibiydi, tek hatırlayabildiğim bu şuan. Belki de sevgili Lviv'in de dediği gibi, geçmişten kalan bir bağdır..

Seuta

Kayıtlı Üye
ruh bağınız olabilir , hani hep evleneceğmiz kişinin hayalini kurarız tak die çıkıverir karşımıza kaderimiz olduğunu o an anlarız , belkide kaderinizdeki ruh eşlerinden birisiydi ama karşılaşmanıza fırsat kalmadı bedenen

asterix

Kayıtlı Üye
Ruhlar ruh grupları arasındaki bağlar dandik bir bağ değildir,ölmek nedir ruh aynen devam ediyor beden ölüyor kabuk ölüyor öz kalıyor bağı yaratan özdür bu yüzden sevenler arasındaki bağ ölümden etkilenmez,etkilense ölen kişi bizim için tamamen yabancı olur ki öyle değildir.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Ruhlar ruh grupları arasındaki bağlar dandik bir bağ değildir,ölmek nedir ruh aynen devam ediyor beden ölüyor kabuk ölüyor öz kalıyor bağı yaratan özdür bu yüzden sevenler arasındaki bağ ölümden etkilenmez,etkilense ölen kişi bizim için tamamen yabancı olur ki öyle değildir.

Doğrudur ancak benim yaşadığım bir durum daha farklı geldi. Belki de kendimi kandırıyorum yani ne alakası olabilir ki hiç tanımadığım birini neden aklıma takılsın ? diye düşünüyorum sonra birden aklıma geliyor dua ediyorum diyorum ki yaşasaydı belki karşılaşacaktık öyle hissediyorum. Yapacak bişey yok yola devam etmekten başka bir çare de yok tabi :) Ama eski hayatlar olsa bile nasıl bir bağ devam eder ki ya da neden ölmüş bir kişiyle bunun sebebini çözemedim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bir resim hoşunuza gitmiş sadece, ruhlar sevemez, sevgi bu dünyanındır.Farklı hayatlardan gelen karmik bağlar vardır ama onlar sevgi maddesinden çok daha farklıdır ve karmaşıktır.

asterix

Kayıtlı Üye
Ruh sevemezmi ? seven nedir o zaman ? Ruh sevgi ile yoğrulmuştur .Sevginin kökeni bu dünyadan değildir yaşamımızda sevmeye çalışırız öğrenmeye çalışırız hatırlamaya çalışırız ,sevgi evrenseldir ,ilahidir bu dünyada sevginin kırıntılarına rastlarız sadece.Bazı varlıklar sevgiyi redditmişlerdir bunlara negatif varlıklar diyoruz onlar varoluşu sevgi olamdan çözmeye çalışırlar ama biahi olarak tıkanacaklardır çünki yaratışın hamurunda temel çekim gücü sevgidir ve ışıktır.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ruh sevemezmi ? seven nedir o zaman ? Ruh sevgi ile yoğrulmuştur .Sevginin kökeni bu dünyadan değildir yaşamımızda sevmeye çalışırız öğrenmeye çalışırız hatırlamaya çalışırız ,sevgi evrenseldir ,ilahidir bu dünyada sevginin kırıntılarına rastlarız sadece.Bazı varlıklar sevgiyi redditmişlerdir bunlara negatif varlıklar diyoruz onlar varoluşu sevgi olamdan çözmeye çalışırlar ama biahi olarak tıkanacaklardır çünki yaratışın hamurunda temel çekim gücü sevgidir ve ışıktır.

Böyle bir şey olduğuna inanmıyorum.Ruhu tanımlama biçiminiz eğer Allahın bu aleme tecelli ettiği sıfatlarla olursa bu tanım eksik kalır, çünkü kendisi sadece buradan ibaret değil.İbni arabi fususül-hikem, bu kavramdan epey bahsediliyor.Bilinen ve bilinmeyen yüzü olarak.
Rahmet eden, seven, sevilen, bağışlayan esirgeyen vs ruh değil insan varlığıdır.Yani ruhtan yansıyan bir ışık olduğu doğrudur ama hakikatinde ruh bilinmezdir, onun için dünya üzeri planda mahiyetine dair bir tek hoşgörünün varlığı bilinebilir.
Dediğiniz son cümleye katılıyorum, çünkü gerçekten de insanın ilahi mer-ka-basının iki asıl enerji kaynağı ışık yani bilgelik ve sevgidir.Ama tekrardan bunları ruha ithaf edemezsiniz.Varlığın üst boyutlara tırmanışı yine bu iki enerjiyledir.Ama ruhun bunlarla alakası yoktur, en azından tamamının.Madde diyince sadece katı cisimleri algılamayın, sevgi de madde bir kaya parçası da.

asterix

Kayıtlı Üye
İnsan dediğimizde ne anlıyoruz,karşımızda etten kemikten oluşmuş birini gördüğümüzde ne anlıyoruz ?.İnsan bedeni ölünce geriye ne kalıyor ? Ruh bilnmezdir der dini literatür ama insanı oluşturan öz varlık ruh aracılığıyladır ve sevginin taşıyıcısıdır,ruh un sevgiyle alakası olmaması saçma,insan akıl beden ve ruh adlı üç bileşenden oluşmuştur aslında hepsi sevgi taşır.Ruh ve insan öz varlığını ayrı gibi düşünüyorsunuz bu doğru değil bence, bu iç içe geçmiş dairelrin en merkezinden çepere doğru giden halkalar gibi merkezde en yoğun olmakla en dış çeperdeki daire olan et bedendede aynı sevginin ışıması vardır.Yaratana yaklştıkça merkeze doğru ilerliyoruz bu hem bireysel hem kozmik bazda.