Göz Majisi (Zihin Majisi)'nin farklı tekniklerini nereden bulabiliriz?

Darkon

Kayıtlı Üye
Bir süredir bu uygulamanın farkındayım. Ancak şöyle bir sorum var; bu uygulamanın farklı tekniklerini nasıl bulacağız ya da kendimiz nasıl bu yöntemi geliştireceğiz?. Belki bir umut internet üzerinden gerek Türkçe gerekse İngilizce aramalar yaptım fakat bir şey bulamadım. Belirli bir kitapta falan mı geçiyor acaba?. Eğer bulma gibi bir şansımız yoksa nasıl kendimiz geliştirebiliriz bir fikir verirseniz sevinirim.

admin notu: sorularınızı sorular bölümüne açınız forum kirliliğine neden olmayınız

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bu yöntemi ben geliştirdim çünkü o yüzden başka bir yer de yok. varsa da beim açtığım konunun tekrarıdır. geliştirmek için imaj yeteneğini arttırmak yeterli

Darkon

Kayıtlı Üye
Sorular bölümüne açacaktım ama sonradan asıl konunun olduğu yere açmak aklıma yattı kusura bakmayın hatam olduysa.

Sizin konunuz olduğunu biliyordum belki de siz de başka yerden almışsınızdır diye yine de bir sormak istedim. Açtığınız konuyu tamamıyla okumuştum orada "sadece küçük şeyler için işler" gibisinden bir söz etmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Peki bunu zamanla büyük isteklere nasıl uygularız?. Eğer sadece küçük şeyler oluyor diyorsanız aynı bu şekilde imajine ederek bu enerjiyi nasıl büyük isteklerin gerçekleştirilmesi için yönlendirebiliriz?. Benim açıkçası dengesiz bir profilim var bu konuda bazen basit bir şey için uygulasam bile olmayabiliyor bunun nedeni nedir?(kimisi ise "çok basit otobüste giderken yapsam bile hemen olur" diyor). Biraz fazla soru sordum farkındayım. Son olarak imajine etmeyi geliştirmek için neler yapabiliriz ekstra olarak sadece 5 duyu ile canlı hayal etme yeterli olmuyor sanırım. Aslında kafamda baya bir soru var ancak burada kessem iyi olur. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
büyük isteklerin gerçekleştirilmesi için yönlendirebiliriz?

Başka bir yöntem denersiniz bununla yapmazsınız.

basit bir şey için uygulasam bile olmayabiliyor bunun nedeni nedir?

gerçekten istemiyorsunuz, inanmıyor deney yapıyor olabilirsiniz. hatalı yapıyor olabilirsiniz. sol beyni daha aktif birisinizdir. aklıma gelenler bunlar.

imajine etmeyi geliştirmek için neler yapabiliriz ekstra olarak sadece 5 duyu ile canlı hayal etme yeterli olmuyor sanırım.

daha fazla deney daha fazla çalışma
müzik dans meditasyon araba da yolculuk etmek, sahile gitmek. vs vs vs alfa frekansına nasıl geçtiğinizi keşfedeceksiniz. imaj zorlama olmaz doğal olarak olur. hani bazen dalar gidersiniz biri sizi o halden çıkarınca da bir şey hatırlamazsınız ya yada hatırlarsanız da anı gibidir. ya da kendinizi verdiğiniz bir kitabı okurken flim izler ya da yaşar gibi oluruz ya kitabı değil kurduğumuzhayali hatırlarız . imaj bunun kontrolü halli işde. sizi o hayal etme seviyesine getiren şeyi bulup zorlamadan doğal olarak imajınızı geliştireceskiniz. imaj görsel tasarının ötersin de seyğirci olmak anı yaşamaktır.

Darkon

Kayıtlı Üye
Daha önce bu uygulamada başarılı olmuşluğum vardı. Sadece bazen inanmama rağmen olmuyordu anlayamamıştım. "Başka bir yöntem denersiniz" demişsiniz. O yöntem de yine imajinasyon şeklinde mi yoksa tamamen farklı bir uygulama mı?. Eminim sizin yine kendiniz oluşturduğunuz böyle bir çok yöntem vardır keşke ben de bir şekilde bu enerjiyi kullanıp imajine etme sisteminin nasıl işlediğini çözebilsem. Benim için bu tarz uygulamalar bulmak çölde su bulmak gibi...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
basit uygulamalar küçük sonuçlar
büyük çalışmalar büyük sonuçlar.
yani büyümesi gereken sizsiniz. Drunvalo Melchizedek in kitaplarını tavsiye ederim.