zikirle ilgili bir sorum var

yemre26

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Ya semi Ya basir Ya fettah zikri çekiyorum günde ne kadar çekebilirsem sayısına falan uymuyorum zikri basiret gözü için yapıyorum sayısız çektiğim için musallat veya çok ağır gelme gibi sorunlarla karşılaşmam demi ?

Tabiki önce allah rızası için çekiyorum

admin notu: sorularınızı sorular bölümüne açınız lütfen

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
esma zikirleri ile musallat çekmezsiniz. ağırlığı size kalmış kendiniz belirlersiniz ağır geldiğini düşünürseniz azaltırsınız

Umut06

Banlı Kullanıcı
Musallata neden olabilirsiniz birinden yardım almazsanız kafanıza göre aşırıya kaçmanyın o esmayı sizin vasıflarınız kaldıramazsa sıkıntı yaşamanız olasıdır

Paradise.

Kayıtlı Üye
Merhaba, vasıflarınızın esmayı kaldıramamasının musallat çekeceğini sanmıyorum. Aksine o vasıfla müstesna olmaya yaklaşmanız için elinizden geldiğince çekin.Sadece bazı ağırlık durumları olabilir onu da siz farkedersiniz. Ona göre ayarlama yapar bir sonraki günde sayıyı arttırarak gidebilirsiniz. Bir de neden böyle düşündüğünüzü anlamadım bakın esma çekerken veya ibadet ederken bu düşüncelere girerseniz pskolojiniz buna zemin hazırlar ve siz en ufak şeyi bu şekilde yorumlar musallat zannedebilirsiniz. Kendi kendimize korku yaratmış olmazmıyız zikre karşı.Onun yerine açık kalple temiz niyetle gerçekleştirirseniz hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hayırlı geceler.