Gerçeği arıyorum, lütfen yardım

Caraco

Kayıtlı Üye
Parapsikolojik olaylara inanan birisi değilim. Fakat birçok insan yaşadığını iddia ediyor, ortada kanıt göremesem de iddialar duruyor. Bunları kanıtlamanın bir yolu var mıdır? Bana, bunları kendi kendime kanıtlayabilmem için bir yol önerebilir misiniz? Büyü, davet vesaire ne olursa. Dini inancı da olmayan biriyim ve hayat gözümde gittikçe anlamsızlaşıyor. Gördüğüm kadarıyla birçok insan süpergüç edinmek için uğraşıyor, sorulardan bunu anlıyorum. "Nasıl hüddam elde ederim, şu büyüyü nasıl yaparım" vs. gibi sorular görüyorum sıklıkla. Benim böyle bir derdim yok, sadece hakikati bilmek istiyorum. İnsanın doğa üstü bir yanı var mıdır, ya da doğa üstü herhangi bir şey var mıdır, yoksa her şey doğadan, yani inceleyebildiğimiz ve üzerinde deney yapabildiğimiz sıkıcı mekanik süreçlerden mi ibarettir. Bana göre en önemli şey hakikatin bilgisidir. İnsanın bir amacı varsa o da hakikati aramaktır. Bu yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.

kola

Banlı Kullanıcı
Parapsikolojik olaylara inanan birisi değilim. Fakat birçok insan yaşadığını iddia ediyor, ortada kanıt göremesem de iddialar duruyor. Bunları kanıtlamanın bir yolu var mıdır? Bana, bunları kendi kendime kanıtlayabilmem için bir yol önerebilir misiniz? Büyü, davet vesaire ne olursa. Dini inancı da olmayan biriyim ve hayat gözümde gittikçe anlamsızlaşıyor. Gördüğüm kadarıyla birçok insan süpergüç edinmek için uğraşıyor, sorulardan bunu anlıyorum. "Nasıl hüddam elde ederim, şu büyüyü nasıl yaparım" vs. gibi sorular görüyorum sıklıkla. Benim böyle bir derdim yok, sadece hakikati bilmek istiyorum. İnsanın doğa üstü bir yanı var mıdır, ya da doğa üstü herhangi bir şey var mıdır, yoksa her şey doğadan, yani inceleyebildiğimiz ve üzerinde deney yapabildiğimiz sıkıcı mekanik süreçlerden mi ibarettir. Bana göre en önemli şey hakikatin bilgisidir. İnsanın bir amacı varsa o da hakikati aramaktır. Bu yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.
doğa üstü güçten kasıt bazı insanlar bioenerjili bi şekilde doğar bu özelliklerini kullanarak bişeyler yapabilirler başkada psişik güçler vardır ama önce onları bulup kullanabilmek önemli sonuçta biz bişey yapmassak onlar otomatikmen harekete geçmez evet doğaüstü şeyler vardır genelde paranormal olaylar olarak geçer gerçi internette çoğu sahte ama bu olmadığı anlamına gelmez

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
bir doktor bunun için servetini veriyordu. Çok araştırma yapman lazım :D Şansına denk gelirse paranormal bir olay yaşarsın ama öncelikle bu tip insanlarla arkadaş olman lazım.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.

Bu psişik, ruhsal, paranormal güçlerin büyük çoğunluğu verilen kaynak tarafından gizli kalması istenilen şeylerdir.Çünkü hepsinin birer amacı vardır, biri ben büyücüyüm diyebilir ama kalkıp size diğer detayları vermez-malzeme bilgisi-kullandığı teknikler-görüştüğü varlıklar-varlıkların tezahürleri-yaşadığı kişisel deneyimler-beden dışı astral deneyimler vs.Liste uzar gider.
Burada bazı ayrımlar yapmak gerekir,(şifa teleapati telekinezi gibi şeyler) onu da işi iyice öğrendikten sonra kişi kendi yapabilir.Ama genelde ketumluk esastır.
Sahip olan kişi böyle bir çabaya girmez çünkü ona asla tatmin edici bir şey sunamazsınız.Yeteneklerin kendileri zaten birer servettir.:) Neden riske atsın?
Sizin kendi doğa üstü tarafınızı keşfetmeniz için bol bol okuyup doğal olana yaklaşmanız lazım.Forumu araştırın, biz potansiyeli yüksek ve yaşlı ruhlarız.Çok yüksek derecelerde olmasa da bazı yeteneklerimiz var.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Beyin.İnsan beyninin ortalama %3/5’ini kullanır.Bunun biraz üzerine çıktığınızda deneyimledikleriniz farklılaşır.Tamamı kullanıldığında ise ışık olur bedenin madde ağırlığından soyutlanırsınız gibi..Doğaüstü yeteneğinde kaynağı beyindir bana göre..Beynin kendisi mucizedir.Beyninizi kullanma kapasitesidir herşey.Doğaüstü yetenekleri kendinize ispat etmek için beyninizi kullanın.Bunu geliştirici egzersizler ve okumanız gereken kitaplar var.Bilginin olduğu yerde şüphe yoktur.
Şunuda ekleyeyim; doğuştan gelen yetenekler..Onlar istisna...İspatlamksa amaç bunu kendinize, bence bu yol üzerinde çalışın.

Pantokrator

Kayıtlı Üye

Sorunu mikro düzeyde olan evrende aramalısın. (Madde, Atom, Atomaltı gibi.) Çünkü senin sorun enerji üzerine. Fizik bilimi enerji nedir sorusuna cevap olarak; "Enerjiyi tam olarak tanımlamak fizik bilimindeki en zor şeylerden biri olsa da en basit tanımıyla enerji, etrafımızda olup biten her şeyin meydana gelmesini mümkün kılan şeydir." diye tanımlar.
Bu bahsedilen enerji(biyoloji bilimiyle konuşuyorum) insanın oluşmasını da etkiledi.( Dünyada yaşam nasıl başladı konusu araştırabilrisin.) Varolan bu enerjiyi kullanabilmek sorunu kalır. Bunu da kendini eğiterek yapabilirsin. Burada bazı arkadaşlar doğuştan yetenekli olman lazım vs. diyebiliyorlar. Ben buna katılmıyorum nasıl ki doğduğunda zenginken fakir, fakirken zengin olabiliyorsan bu enerji konusu da böyle bir şeydir. Kimisinin doğuştan enerjisi yüksektir, kimisi bunu sonradan elde eder. Çok fazla takılmamanı öneririm. Bilimle daha çok ilgilen ama orada öğrendiğin şeyleri evren ve insan ilişkisi arasında bağdaştır. Ortaçağ'da yaşamış keşiş-düşünür Aquino'lu Tomasso "İnsan küçük bir evren, evren büyük bir insan demiştir." bence bu söz aklımızın bir köşesinde hep durmalı.

Son olarak;
Beyin.İnsan beyninin ortalama %3/5’ini kullanır.
Arkadaşımızın verdiği bilgi hatalıdır. Herhangi bir bilimsel makalede böyle bir şey yazılmamıştır. İnsan beyninin %100'lük kısmını kullanabilir. Beyin tek bir noktadan bütün işlemleri kontrol etmez. Nasıl ki bilgisayarınızda internete girmek için ayrı, müzik dinlemek için ayrı, resimleri açmak için ayrı program kullanıyorsanız beyin de tıpkı bu şekilde çalışır. Konuşma,yazma, düşünme, yürümek, koşmak vb gibi işlemler farklı farklı bölümlerde yapılır. Tamamen atıyorum, koşarken düşünüyorsun ve yanındakiyle sohbet ediyorsun ayrıca bir yandan da tek kulağında kulaklık var. Bir çok işlemi aynı anda yaptığı için otomatik olarak beyin, farklı bölümlerdeki faaliyetlerin toplamı kapasitesitenin %60-70' ine ulaştı diyelim.( Tekrar belirteyim örnek tamamen uydurma rakamlar gerçeği içermemekte ama durum kabaca bu şekilde.)

X6K3

Kayıtlı Üye
Daha önce bu tarz bir konu açılmıştı ve sayın URUM çok tatminkar yanıtlar vermişti. İlgili konuyu forumda araştırmanızı öneriyorum, ayrıca sayın Hazar'ın dediği gibi kimse yetenek kaydı ve ceza ile karşılaşmak istemez.

Caraco

Kayıtlı Üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim herkese.
Daha önce bu tarz bir konu açılmıştı ve sayın URUM çok tatminkar yanıtlar vermişti. İlgili konuyu forumda araştırmanızı öneriyorum, ayrıca sayın Hazar'ın dediği gibi kimse yetenek kaybı ve ceza ile karşılaşmak istemez.
Sayın X6K3, 1-2 konu daha okudum bu şekilde fakat tatmin edici bir şey bulamadım. Sayın Urum'un bahsettiğiniz yanıtları ne ile alakalıydı acaba, kişinin bu tarz olayları kendi kendine deneyimlemesi ile mi?
Beyin.İnsan beyninin ortalama %3/5’ini kullanır.Bunun biraz üzerine çıktığınızda deneyimledikleriniz farklılaşır.Tamamı kullanıldığında ise ışık olur bedenin madde ağırlığından soyutlanırsınız gibi..Doğaüstü yeteneğinde kaynağı beyindir bana göre..Beynin kendisi mucizedir.Beyninizi kullanma kapasitesidir herşey.Doğaüstü yetenekleri kendinize ispat etmek için beyninizi kullanın.Bunu geliştirici egzersizler ve okumanız gereken kitaplar var.Bilginin olduğu yerde şüphe yoktur.Şunuda ekleyeyim; doğuştan gelen yetenekler..Onlar istisna...İspatlamksa amaç bunu kendinize, bence bu yol üzerinde çalışın.
Sevgili lviv Angeles, ne yazık ki bu söylediğiniz bilimsel olarak çürütülmüş bir tez. Beynimizin tamamını kullanıyoruz zaten. MR görüntüleri bunun bir kanıtıdır mesela. Hatta yeni bilgiler öğrenirken beyin hacmi artar, yeni nöron bağlantıları oluşur. Beynimizin tamamını kullanmıyor olsaydık, öğrenmenin beyin hacmini kısmen genişletmesi gerekmezdi. Ama beyni tam kapasitede kullanmak şu anlama gelebilir: Einstein gibi teoriler ortaya atarsınız, Ronaldo gibi futbol oynarsınız, Van Gogh gibi resim çizersiniz, gibi. Tabi bunlar da doğaüstü bir durum olmaz.
Sorunu mikro düzeyde olan evrende aramalısın. (Madde, Atom, Atomaltı gibi.) Çünkü senin sorun enerji üzerine. Fizik bilimi enerji nedir sorusuna cevap olarak; "Enerjiyi tam olarak tanımlamak fizik bilimindeki en zor şeylerden biri olsa da en basit tanımıyla enerji, etrafımızda olup biten her şeyin meydana gelmesini mümkün kılan şeydir." diye tanımlar.Bu bahsedilen enerji(biyoloji bilimiyle konuşuyorum) insanın oluşmasını da etkiledi.( Dünyada yaşam nasıl başladı konusu araştırabilrisin.) Varolan bu enerjiyi kullanabilmek sorunu kalır. Bunu da kendini eğiterek yapabilirsin. Burada bazı arkadaşlar doğuştan yetenekli olman lazım vs. diyebiliyorlar. Ben buna katılmıyorum nasıl ki doğduğunda zenginken fakir, fakirken zengin olabiliyorsan bu enerji konusu da böyle bir şeydir. Kimisinin doğuştan enerjisi yüksektir, kimisi bunu sonradan elde eder. Çok fazla takılmamanı öneririm. Bilimle daha çok ilgilen ama orada öğrendiğin şeyleri evren ve insan ilişkisi arasında bağdaştır. Ortaçağ'da yaşamış keşiş-düşünür Aquino'lu Tomasso "İnsan küçük bir evren, evren büyük bir insan demiştir." bence bu söz aklımızın bir köşesinde hep durmalı. Son olarak; Arkadaşımızın verdiği bilgi hatalıdır. Herhangi bir bilimsel makalede böyle bir şey yazılmamıştır. İnsan beyninin %100'lük kısmını kullanabilir. Beyin tek bir noktadan bütün işlemleri kontrol etmez. Nasıl ki bilgisayarınızda internete girmek için ayrı, müzik dinlemek için ayrı, resimleri açmak için ayrı program kullanıyorsanız beyin de tıpkı bu şekilde çalışır. Konuşma,yazma, düşünme, yürümek, koşmak vb gibi işlemler farklı farklı bölümlerde yapılır. Tamamen atıyorum, koşarken düşünüyorsun ve yanındakiyle sohbet ediyorsun ayrıca bir yandan da tek kulağında kulaklık var. Bir çok işlemi aynı anda yaptığı için otomatik olarak beyin, farklı bölümlerdeki faaliyetlerin toplamı kapasitesitenin %60-70' ine ulaştı diyelim.( Tekrar belirteyim örnek tamamen uydurma rakamlar gerçeği içermemekte ama durum kabaca bu şekilde.)
Sayın pantokrator, bahsettiğiniz enerji nasıl bir enerji tam olarak? Zira ampulü yakan enerji de bir enerji ve bilimin konusuna dahil, bahsettiğim "sıkıcı mekanik süreçler" ile inceleyebiliyoruz ve doğaüstü bir yanı yok.

Pantokrator

Kayıtlı Üye
Sayın pantokrator, bahsettiğiniz enerji nasıl bir enerji tam olarak? Zira ampulü yakan enerji de bir enerji ve bilimin konusuna dahil, bahsettiğim "sıkıcı mekanik süreçler" ile inceleyebiliyoruz ve doğaüstü bir yanı yok.

Sayın Caraco şu şekilde düşünün, eğer ki zihnimizi makineye yükleyebilseydik tamamıyla, nasıl olurdu o makine/robot. O biz mi olurdu yoksa başka bir şey mi? Şimdi bununla ne alakası var diyebilirsiniz kritik noktası bence şu öz farkındalığa sahip olabilirliği? Sizin de bahsettiğiniz gibi ampülün yanması ayrı bir enerji, çeşitli moleküllerin birleşip bir hücre ve hücrelerin birleşip vücut haline gelmesini sağlayan başka bir enerji. Dolayısıyla özfarkındalığını meydana getiren enerji diyebilirim. En nihayetinde hepimiz birer yıldız tozuyuz. Sonuç biz kendimize insan diyor ve kendimizi böyle adlandırıyoruz. Evrensel düşündüğünde aslında çok basit aleladeyiz. Ama bu canlılığın kendine göre yetenekleri var.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sorunu mikro düzeyde olan evrende aramalısın. (Madde, Atom, Atomaltı gibi.) Çünkü senin sorun enerji üzerine. Fizik bilimi enerji nedir sorusuna cevap olarak; "Enerjiyi tam olarak tanımlamak fizik bilimindeki en zor şeylerden biri olsa da en basit tanımıyla enerji, etrafımızda olup biten her şeyin meydana gelmesini mümkün kılan şeydir." diye tanımlar.
Bu bahsedilen enerji(biyoloji bilimiyle konuşuyorum) insanın oluşmasını da etkiledi.( Dünyada yaşam nasıl başladı konusu araştırabilrisin.) Varolan bu enerjiyi kullanabilmek sorunu kalır. Bunu da kendini eğiterek yapabilirsin. Burada bazı arkadaşlar doğuştan yetenekli olman lazım vs. diyebiliyorlar. Ben buna katılmıyorum nasıl ki doğduğunda zenginken fakir, fakirken zengin olabiliyorsan bu enerji konusu da böyle bir şeydir. Kimisinin doğuştan enerjisi yüksektir, kimisi bunu sonradan elde eder. Çok fazla takılmamanı öneririm. Bilimle daha çok ilgilen ama orada öğrendiğin şeyleri evren ve insan ilişkisi arasında bağdaştır. Ortaçağ'da yaşamış keşiş-düşünür Aquino'lu Tomasso "İnsan küçük bir evren, evren büyük bir insan demiştir." bence bu söz aklımızın bir köşesinde hep durmalı.

Son olarak;
Arkadaşımızın verdiği bilgi hatalıdır. Herhangi bir bilimsel makalede böyle bir şey yazılmamıştır. İnsan beyninin %100'lük kısmını kullanabilir. Beyin tek bir noktadan bütün işlemleri kontrol etmez. Nasıl ki bilgisayarınızda internete girmek için ayrı, müzik dinlemek için ayrı, resimleri açmak için ayrı program kullanıyorsanız beyin de tıpkı bu şekilde çalışır. Konuşma,yazma, düşünme, yürümek, koşmak vb gibi işlemler farklı farklı bölümlerde yapılır. Tamamen atıyorum, koşarken düşünüyorsun ve yanındakiyle sohbet ediyorsun ayrıca bir yandan da tek kulağında kulaklık var. Bir çok işlemi aynı anda yaptığı için otomatik olarak beyin, farklı bölümlerdeki faaliyetlerin toplamı kapasitesitenin %60-70' ine ulaştı diyelim.( Tekrar belirteyim örnek tamamen uydurma rakamlar gerçeği içermemekte ama durum kabaca bu şekilde.)
%100 lük kısmı tabiki kullanılabilir,aksini iddia etmedim.Sıradan insandan bahsediyorum.%3-5 ini kullnırken Einstein % 10 unu kullanırdı örnek vermek gerekirse..
Herneyse konu beyin kapasitesi değilken başka bir yöne kaymasını istemem.Bilimsel makaleden beyni kullanma kapasitesi ile ilgili bir konu açarsanız çok memnun olurum.

Caraco

Kayıtlı Üye
Sayın Caraco şu şekilde düşünün, eğer ki zihnimizi makineye yükleyebilseydik tamamıyla, nasıl olurdu o makine/robot. O biz mi olurdu yoksa başka bir şey mi? Şimdi bununla ne alakası var diyebilirsiniz kritik noktası bence şu öz farkındalığa sahip olabilirliği? Sizin de bahsettiğiniz gibi ampülün yanması ayrı bir enerji, çeşitli moleküllerin birleşip bir hücre ve hücrelerin birleşip vücut haline gelmesini sağlayan başka bir enerji. Dolayısıyla özfarkındalığını meydana getiren enerji diyebilirim. En nihayetinde hepimiz birer yıldız tozuyuz. Sonuç biz kendimize insan diyor ve kendimizi böyle adlandırıyoruz. Evrensel düşündüğünde aslında çok basit aleladeyiz. Ama bu canlılığın kendine göre yetenekleri var.
Anladım, ilginç bir bakış açısı. Bence robot öz farkındalığa sahip olmazdı. Öznel farkındalık sadece organik maddelerin belli bir dizilişiyle, yani gelişmiş canlılardaki beyin veya benzeri daha ilkel yapılarla ortaya çıkan bir fenomen bence. Fakat ben bunun ayrı bir enerji olduğunu düşünmüyorum. Maddenin özündeki cevherin, karbon bileşiklerinin belli dizilişiyle kendini gösterdiğini düşünüyorum. Maddenin kendisi canlıdır ve bilinçlidir anlamında değil tabi, sadece maddenin böyle bir potansiyeli vardır ve bu şekilde ortaya çıkar. Çünkü farkındalığın beyin aktivitesinden ibaret olduğunu gösteren deliller var, bazı nörolojik çalışmalar bunu aydınlatıyor. Farkındalığın kendisi ne kadar maddeye indirgenemiyormuş gibi dursa da, farkındalığa sebep olan maddesel beyin ortada yokken, farkındalığın kendisi de olmuyor. Yani belki de sihirli bir olay değildir de gayet sıradan bir açıklaması vardır gibi düşünüyorum, ama haklı olabilirsiniz, insanoğlu olarak keşfetmediğimiz çok şey var.
Yine de siz bilimsel konuşuyorsunuz sanki, hala anlayamadığım nokta, bahsettiğiniz enerji henüz anlayamadığımız türden, parapsikolojik bir enerji mi, yoksa bildiğimiz anlamda doğaüstü bir yanı olmayan enerji mi? Önceki iletinizde "varolan enerjiyi kullanabilmek kalır" demiştiniz, evet canlı varlıklar olarak bunu yapıyoruz. Klavyede yazarken, kalkıp mutfağa giderken, spor yaparken, düşünürken, bu enerjiyi kullanıyorum zaten. Ve farkındalığımın doğrudan etkisiyle yapıyorum bunu. Sizin kastettiğiniz, bundan farklı anlamda, doğaüstü aktiviteler sergilemek mi?

Dolunays

Moderator
Ey Kardeşim.Biz Cinlerden ve Diğer Varlıklarıdan bile Üstünüz.Bunu Sana Kanıtlayamam Ama Allah'ın Kanıtları vardır.Bir etrafına bak erşey bir Allah'ın yansıması.Büyü alan geç onları Cehhennemlik.Yakında Kavuşma Günü Gelcek:Angel_anim:

2kr2m

Kayıtlı Üye
Ey Kardeşim.Biz Cinlerden ve Diğer Varlıklarıdan bile Üstünüz.Bunu Sana Kanıtlayamam Ama Allah'ın Kanıtları vardır.Bir etrafına bak erşey bir Allah'ın yansıması.Büyü alan geç onları Cehhennemlik.Yakında Kavuşma Günü Gelcek:Angel_anim:
yakında derken bilginiz mi var bilginiz varsa paylasır mısınız ?

Darkon

Kayıtlı Üye
Genellikle büyü vb. uygulamalarla ilgili bilgiler içeren bu sitede "büyü falan onları geç onlar cehennemlik" yazmak tam bir trajedi.

asterix

Kayıtlı Üye
iyi düşün sen herşeyinle zaten parapikoljik bir varlıksın zaten.Yeterince araştırıp düşünmemişsin sorun bu hazır bir reçete yok yolunu sen bulabilirsin.

Pantokrator

Kayıtlı Üye
...- hala anlayamadığım nokta, bahsettiğiniz enerji henüz anlayamadığımız türden, parapsikolojik bir enerji mi, yoksa bildiğimiz anlamda doğaüstü bir yanı olmayan enerji mi? Önceki iletinizde "varolan enerjiyi kullanabilmek kalır" demiştiniz, evet canlı varlıklar olarak bunu yapıyoruz. Klavyede yazarken, kalkıp mutfağa giderken, spor yaparken, düşünürken, bu enerjiyi kullanıyorum zaten. Ve farkındalığımın doğrudan etkisiyle yapıyorum bunu. Sizin kastettiğiniz, bundan farklı anlamda, doğaüstü aktiviteler sergilemek mi?

Standart aslında varolan enerjimizden bahsediyorum ben. Bunu fiziksel olarak değil, bilinç düzeyinde kullanıldığında zaten parapsikolojik mantık sistemine giriş yapmış oluyorsun. Burada yazan bütün konuların başlangıç noktası farkında olmak/ farkındalık çalışması yapmak. İnşaatın temeli gibi düşünülebilir. Mikro düzeyde bakıldığında vücudumuzu oluşturan atom ve atomaltı maddelerin arasında boşluk vardır. Ama biz bütün olarak birbirimizi algılıyoruz ve atomaltı parçacıkları bir bütün oluşturuyor(boşluk olsa bile). olarak, aslında zaten enerjisel boyutta bir varlık olduğumuz yorumu yapılabilir.

Bir de konuyu şöyle düşünün, karınca yuvasının yanına 10 şeritli otoban yapılsa, karınca bu yapıyı anlayabilir ya da algılayabilir mi? Ya da bu yapıyı ne kadar anlayabilir, nasıl tanımlayabilir? Bu da aslında biraz böyle. Orada bir şey var, gidip onu keşfetmek gerek, anlamak- algılamak gerek.

Biraz uç örnek ama yapılan araştırmalara göre; dünyadaki tüm kum tanelerini hesaplamışlar ( bunlar hepsini tek tek saymak suretiyle değil tabii ki cm2 ye düşen kum sayısından, tüme doğru) 10üzeri18 bulunmuş bilinen evrendeki şu an tahmin edilen ve hesaplabilen yıldız sayısı 10üzeri24. Bu büyüklükte bir evrende uzaylı olmama sorunsalı gibi bir şey bahsettiğiniz.

X6K3

Kayıtlı Üye
@Caraco, sayın URUM'un yanıtları bu tarz süphe ile yaklaşanlara bir davetti denilebilir. Konuyu bulursam linkini iletirim.

Safis1

Kayıtlı Üye
Sayın caraco . Siz gerçeği arıyorsunuz ya inanın bende burada birkaç aydır konuları kendimce okuyup anlamaya çalışıyorum. Aynı sizin gibi gerçeği arıyorum. Fakat ben bazı yaşadığı m şeylere cevapta arıyorum aslında . Ben mi tuhafım yoksa olan ne onu anlamaya çalışıyorum . Mesela pek çok kişinin öleceğini Hissettim. Üstelik sağlıklı insanlardı . Yada kazaları bazı doğal afetleri . Hiç bilmediğim halde öylesine karşılıklı arkadaşlar fal bakarken ben ne hissetsem hep çıkardı. Fakat ben birşey bilerek yapmıyor dum .artık bakmıyorum .hissetmek istemiyorum. Çünkü dostum kalmadı insanları hissettikçe uzaklaşıyorsun. Gerçekten gerçek ne cinmi bunlar ben hiç bişey bilmiyorum .çevremde de böle şeyler bilen bilgili insan yok tanımadım . Gerçeği artık buradan öğreniriz inşallah .