Meditasyonla birini unutmak mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Peribiri

Kayıtlı Üye
Merhaba, uzun bir süredir acı çekiyorum. Unutmak istediğim birinden ne hayallerimde ne de rüyalarımda kurtulmak mümkün olmuyor. Ben çok hayal kuran biriyim ama her hayalim bir şekilde ona bağlanıyor yada gözümün önüne geliyor yüzü. Rüyalarımda aralıksız onu görüyorum, gün içinde hep aklımda.. çıkaramıyorum. Ne iş güç ne sosyal hayatım ne de spor ondan aklımı uzaklastiramiyor ve çok üzülüyorum. Sorum şu; meditasyonla ondan kurtulmam mümkün olabilir mi? Yanı düzenli meditasyon yapsam bu acıdan kurtulabilir miyim? Sonuç alan var midir?

brotherhood

Kayıtlı Üye
Bende kısa bir süre önce böyle bir olayın içerisindeydim ,Reiki,Meditasyon ve Eft yönteminden den çok fayda görmüştüm. Tamamen unutamadım ancak artık aklıma gelse bile canımı yakmıyor ve çabucak başka konuya odaklanabiliyorum, umarım kısa sürede atlatırsınız sıkıntılarınızı :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Unutmak için bilinçaltınıza müdahale edilmesi lazım.
Öncelikle nokta atışı bir tespit gerekir.
Onun sizdeki yeri nedir ?
ona bağlanmanızı sağlayan nokta nedir ? Bu kısımdan çok garip sonuçlar çıkabiliyor mesela bir arkadaşımın unutamadığı birisi vardı onu unutamamasının sebebi olarak çocuk onun özgüvenini zedeleyerek ayrılmıştı onun unutamama noktası burada oluşuyordu.Bu gibi çok ilginç kısımlar incelenir ve ana sebebe uğlaşılır.Sonrasında bilinçaltı çalışması ile sorun çözülür.

Bu çalışmaya rağmen unutma gerçekleşmez ise ozaman kişide insan bağımlılığı üzerine durulur ve bu bağımlılık üzerine çalışmalar yapılır.
Meditasyonun direkt olarak böyle bir etkisinin olduğunu söylemek doğru olmaz.

Peribiri

Kayıtlı Üye
Ilk defa başıma geliyor boyle bir şey ve biraz da utanıyorum bu durumdan... herşeyin yolunda gittiğini düşündüğüm bi anda oldu ve beni yaralayacak şekilde olmadi ayrilik uyusamadigimizi söyledi ve haklı olduğunu da biliyorum ne yazık ki... Ben de ustelemedim ama tabiyki icimde çok farkli yaşadım bunu. Bendeki yerine gelince hiç bir ortak noktası olmayan iki insan olmamıza ve hiç anlasamamamiza rağmen ona saplantili bir ilgi hayranlık ve aşk hissediyorum. Neyle çıkarım işin içinden bilmiyorum. Bir de icimde bi yerlerde sanki daha güzel yada daha zeki olsaydım benden bu kadar kolay vazgeçmezdi düşüncesi var. Ve geri dönmek isteyeceğine dair çok güçlü bir umut. Ama umurunda değil elbette o nedenle bu duygularla baş başa kalmaktan ve acı çekmekten kurtulmalıyım :eek:fftopic:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Meditasyon unutmanıza yardımcı olamaz.Meditasyon odaklanmayı gerektirir.Sizin günlük hayatınızı bile bu düşünce boğarken, meditasyon bu duygu durumu sizde hafifledikten sonra ancak devreye girebilir.Şu aşamada faydasız.Spiritüel danışmanlardan yardım alabilirsiniz ya da bir psikologtan.Birazda sizin elinizde tabi.Sanki çok bırakmışsınız gibi kendinizi..
Daha güzel ya da zeki olma kısmına gelince;öyle olsaydınız ve dönseydi kıymeti var mıdır?Şu an be iseniz bu halinizle kısaca “siz” olduğunuz için dönsün.Umrunda değil diye düşünüyorsanız sizinde umrunuzda olmasın.Çünkü o sizden değerli,önemli ya da daha bulunmaz değil.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Merhaba
Biraz zaman diyorum..2-3 ay onun hayaliyle yasarsin..anlattiklarinin aynisini yasadim..ne kadar benzer bi hikayemiz var..biraz acini yasa..sonra siddeti azaliyor..yine dusunursun ama ilk gunler kadar sancili olmaz...belki de o insan seni meditasyona yonlendirmek icin hayatina girmistir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...