Hangi zikri çekmeliyim?

Byturk

Kayıtlı Üye
Hangi zikri çekeceğimi öğrenmek için, dün gece güneş doğana kadar Ya Allah zikri çekeceğim diye niyet ettim. Ancak uykuma yenik düşüp uyumuşum. Ara ara uyandığım zamanlarda zikrimi çekmeye devam etmeye çalıştım. Bir biriyle bağlantısız üç rüya gördüm. Birinci rüyamda pantolon ölçüsü alan bir satıcı ve pantolonları hatırlıyorum, birde geniş büyük bir cadde. Ikinci rüyamda ise bir doktor ben ve bir kaç kişiye bizim evde tıp dersi veriyordu. Aralarından biri benim sınıf arkadaşım. Sınıf arkadaşım olan kişi bizden habersiz bir yarışmaya katılmış ve kazanmıştı, yurtdışına mı ne gidecekmiş. Zaten tıp derslerinde ben başarısız o başarılıydı. Sonra eve ailem geliyordu. Ve neden onları eve çağırdığımı soruyordu. Bende siz bir haftalığına yoktunuz ben de bir haftalığına çağırdım diyordum. O sırada tıp dersi veren kişi de bana söyleniyordu, 1-2 gün kaldı filan diye. Sonra evin koridorunda bir küpe buldum. Yatak odasında ise küçük altınlar buldum çeyrek altın gibilerdi, galiba 2 taneydi. Altınları anneme gösterdiğimde içinde isim yazdığını farkettik. Bende okul arkadaşıma ait olduğunu bunun onun ikinci ismi olduğunu söyledim. Hatta listede bu ismi yazmak yerine A. yazarlar dedim. ama gerçekte o kişinin öyle bir adı yok ayrıca ne yazıkki ne yazıyordu tam hatırlamıyorum.
Üçüncü Rüyayı çok ayrıntılı hatırlamıyorum. Sadece kötü birinden kurtulmak için sürekli "astasiya" dediğimi hatırlıyorum, her yer bembeyavdı yerler merdivenler, bir tek insanlar farklı renkteydi.
benim size sorum şimdi ben hangi zikri çekeceğim? aslında daha önceden ya Latif, ya Musavvir, ya Habir zikrini çekerek uyumuştum ama gördüğüm rüyalardan hiç bir şey çıkaramamıştım, yani bundan daha fazla sembolik ve kapalıydı. Bu yüzden açık bir rüya göreyim diye dua ettim. Ama yine yorumlayamadım, lütfen yardımcı olun.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Hangi zikri çekeceğimi öğrenmek için, dün gece güneş doğana kadar Ya Allah zikri çekeceğim diye niyet ettim. Ancak uykuma yenik düşüp uyumuşum. Ara ara uyandığım zamanlarda zikrimi çekmeye devam etmeye çalıştım. Bir biriyle bağlantısız üç rüya gördüm. Birinci rüyamda pantolon ölçüsü alan bir satıcı ve pantolonları hatırlıyorum, birde geniş büyük bir cadde. Ikinci rüyamda ise bir doktor ben ve bir kaç kişiye bizim evde tıp dersi veriyordu. Aralarından biri benim sınıf arkadaşım. Sınıf arkadaşım olan kişi bizden habersiz bir yarışmaya katılmış ve kazanmıştı, yurtdışına mı ne gidecekmiş. Zaten tıp derslerinde ben başarısız o başarılıydı. Sonra eve ailem geliyordu. Ve neden onları eve çağırdığımı soruyordu. Bende siz bir haftalığına yoktunuz ben de bir haftalığına çağırdım diyordum. O sırada tıp dersi veren kişi de bana söyleniyordu, 1-2 gün kaldı filan diye. Sonra evin koridorunda bir küpe buldum. Yatak odasında ise küçük altınlar buldum çeyrek altın gibilerdi, galiba 2 taneydi. Altınları anneme gösterdiğimde içinde isim yazdığını farkettik. Bende okul arkadaşıma ait olduğunu bunun onun ikinci ismi olduğunu söyledim. Hatta listede bu ismi yazmak yerine A. yazarlar dedim. ama gerçekte o kişinin öyle bir adı yok ayrıca ne yazıkki ne yazıyordu tam hatırlamıyorum.
Üçüncü Rüyayı çok ayrıntılı hatırlamıyorum. Sadece kötü birinden kurtulmak için sürekli "astasiya" dediğimi hatırlıyorum, her yer bembeyavdı yerler merdivenler, bir tek insanlar farklı renkteydi.
benim size sorum şimdi ben hangi zikri çekeceğim? aslında daha önceden ya Latif, ya Musavvir, ya Habir zikrini çekerek uyumuştum ama gördüğüm rüyalardan hiç bir şey çıkaramamıştım, yani bundan daha fazla sembolik ve kapalıydı. Bu yüzden açık bir rüya göreyim diye dua ettim. Ama yine yorumlayamadım, lütfen yardımcı olun.

kardeşim sen ne saçmalıyorsun acaba ?
hangi zikri çekeceğini neden birilerine soruyorsun ?
Allah CC'nin isimlerinden canın istediği kadar bol bol çek belli sayı işlerine yok güneş doğana kadar yok bunu çekeyim bu olsun bunu çekeyim bu olsun dediğin zaman cinlerin oyuncağı olursun farkında olmazsın elin kolun yamulur niyetin sadece Allah CC'nin rızası olsun istediğin ismi çek, sadece Kahhar ismini fazla sinirliyken birilerine falan çekme kafi.

Paradise.

Kayıtlı Üye
Selamlar, öncelikle size esmaların anlamlarını öğrenmenizi ve size his olarak hangi anlam daha yakınsa onu çekmenizi öneririm. Kalbiniz sizi doğru zikre yönlendirir bunun için rüyaya yatmanıza gerek yok çünkü her esmanın fazileti ve gizemi sonsuzdur. Rüyaya yatarak o manaya ermeniz kolay bir ihtimal değildir. Örneğin ailede bir hasfa var ise yada siz hasta iseniz ya Şafi çekebilirsiniz. Bu şekilde durumlarınızla ilişkilendirip çekmeniz faydalı olacaktır. Tercih şeklinde değil de içten gelen bir hisle yaklaşırsanız hayırlısı olur inşallah. Ve tabiki kendi başına zikir yeterli olmaz güçlendirici ibadetler yapmak gerekir bu benim nazicane düşüncemdir. Hayırlı geceler.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Oncelikle ne icin zikir cekmek istiyorsun illa ki bir amacin bir istegin vardir ona gore arastirma yapabilir ve ya buradan sorabilirsin..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
rüya görmek için bir zikir çalışması mı istiyorsunuz rüyanızımı yorumlatmak istiyorsunuz anlayamadım.

açık bir rüya görmek niyeti yerine daha ayrıntılı bir niyet tercih edin.

bakkala gittiniz ve çiolata istediğinizi söylediniz. ve bakkal size çikolata verdi. siz beğenmediniz. ve dediniz ki çilolatayı daha iyi anlayabileceğim bir çikolta verin. bakkal yine verecek ama yine istediğiniz gibi olma olasılığı düşük.

parçalanmamış fındıklı soya sütlü kare şeklinde işlenmiş şeker içermeyen çikolata istiyorum ibi bir tanımlama tam olarak istediğinizi almanıza yol açar.

niyetlerinizi amacınıza uygun ve detaylı olarak veriniz.