Duru Sezer Miyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EgeOnline

Kayıtlı Üye
Yolda geçen insanların kokuları zihnimde canlanıyor.hiç tanımadığım bir kişiye ait fotoğraf gördüğüm zaman onun kokusu beynimde canlanıyor.Aldığım kokular insanların iyi veya kötü kişilikte olduğunu hissetmemi sağlıyor sizce bu nedir ? Yardım lütfen.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eğer bir algı bozukluğu değilse, nadir bir yetenek.Bu konuda bilgili pek fazla insan yoktur sanırım.
Üzerinde sürekli deney yapın derim.Sürekli farklı insanlarla çalışın ve iyi kötüden öteye geçin.Neşeli bir insanın kokusunu almaya çalışın mesela.Eğer sürekli olmuyorsa yeteneğin işlediği zamanlarda ki ortamı yaratın.Ne zaman işlediyse ve o gün o ortam nasılsa tıpatıp aynısı oluşturup tekrar deneyin.Böyle böyle keşfediceksiniz.

zena

Kayıtlı Üye
Durusezi kokudan ziyade hislerle ilgili, değilsiniz diyemem lakin sizin durumunuz bana biraz daha farklı geldi.

EgeOnline

Kayıtlı Üye
Yok kesinlikle algı bozukluğu olduğunu düşünmüyorum.Mesela ilk kez tanışacağım birisinin kokusu beynimde canlanıyor.Tanımadığım bir kişinin fotoğrafını görünce de aynı şekilde.Gerçektende yanına gittiğimde aynı kokuyu alıyorum.Çok sık gerçekleşmiyor haftada 2 veya 3 kez.Daha çok tehlikeli olduğunu düşündügüm kişiler üzerinde işe yarıyor sanki beynimin savunma mekanizmasıymış gibi.Ortama dikkat etmemiştim daha önce artık dikkat ederim teşekkürler.Dediğini deniycem.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yok kesinlikle algı bozukluğu olduğunu düşünmüyorum.Mesela ilk kez tanışacağım birisinin kokusu beynimde canlanıyor.Tanımadığım bir kişinin fotoğrafını görünce de aynı şekilde.Gerçektende yanına gittiğimde aynı kokuyu alıyorum.Çok sık gerçekleşmiyor haftada 2 veya 3 kez.Daha çok tehlikeli olduğunu düşündügüm kişiler üzerinde işe yarıyor sanki beynimin savunma mekanizmasıymış gibi.Ortama dikkat etmemiştim daha önce artık dikkat ederim teşekkürler.Dediğini deniycem.

Evet o anki bütün şartları yaratmanız önemli.Böyle böyle deneylerle keşfediceksiniz.Çok emin konuşmak istemiyorum ama bazı şehir efsaneleri var.Bazı ülkelerin istihbarat birimlerinin böyle özel eğitimli ajanlar yetiştirdiğine dair.Yani duyguları koklayabilen insanlar ama gerçek mi bilmiyorum.İkinci olarak bu sitede sahip olunan psişik yeteneklerle ilgili genel olarak çok şey söylendi, onları bulup okuyun mutlaka.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...