Başkasını bir alışkanlıktan soğutma uygulaması bilen varmı?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Bu alışkanlık kötü bir alışkanlık değil fakat erkek arkadaşım bunun yüzünden benimle ilgilenmiyor. Bu uğraştığı şeyden onu nasıl uzaklaştırabilirim en uygun uygulama nedir sitede bulamadım belkide doğru şekilde araştıramadığımdandır ama lazım yardımcı olurmusunuz

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
Bu alışkanlık kötü bir alışkanlık değil fakat erkek arkadaşım bunun yüzünden benimle ilgilenmiyor. Bu uğraştığı şeyden onu nasıl uzaklaştırabilirim en uygun uygulama nedir sitede bulamadım belkide doğru şekilde araştıramadığımdandır ama lazım yardımcı olurmusunuz
aman Allah'ım :D
erkek arkadaşın robot felan değil insan.
erkek arkadaşını rahat bırak :D bırakmazsan o seni terk eder bak diyeyim.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Alışkanlığın ne olduğundan bahsetmediğiniz sürece nasıl yardımcı olabiliriz ki? Bunun haricinde dua ya da büyü gibi bir uygulama bekliyorsanız bunun ne kadar hoş olacağını da hesaba katmanızı öneririm.

Ramez

Kayıtlı Üye
Herhangi bir sanal oyun diye düşünüyorum alışkanlığı ve bağımlılık yapmasının sebebi serotonin hormonunun o işi yaparken salgılanması, bunu engelleyecek bir uygulama var mı bilmiyorum hiç duymadım kanaatimde olmadığı yönünde olsa dahi kişi bağımlılığından büyüyle soğursa depresyona girer bence serotonin'in mutluluk hormonu olduğunu düşünüdüğümüzde. Zaten bunun için büyüye falcıya hacıya hocaya tekkeye ihtiyaçta yok bağımlı olduğu şeyle ilgilenirken daha mutlu oluyorsa siz onu şuan olduğundan daha mutlu etmeye çalışsanız iyi olur. Esen kalın..

Ü

Üye silindi 58480

Uyku semesi hallerinde, uyuyakalacakken ya da uyanir uyanmaz, ona soyliyeceklerinizin bir kulagindan girip bir kulagindan cikacagina emin oldugunuz anlarda :

Yaptigi seyin kotu oldugunu , (o sey artik her ne ise) olumcul oldugunu, o seyin yerine size hediye almasini vs soyleyin.

Bitti bu kadar. Buyuden daha etkili bir yontem. Ters tepmemesi icin telkin verdiginizde suur boyutunda umursamamasi onemlidir.

ThEnd

Kayıtlı Üye
telkin verdiginizde

bu durumda en uygun şey telkin, evet. Bağımlı olduğu şeyi onu için kötü olan bir şeyle özüştürmelisin. Çok basit bir örnek vermek istiyorum birinin elma yememesini istiyorsun. O kişinin karanlık fobisi var. Telkinini 'elma çok karanlık bir meyve' olarak yapmalısın. Dünyanın en sçma cümlesini bile kurabilirsin. Beyin onu özümseyip oradaki karanlık kelimesini alır. Bunu yukardaki arkadaşın belirttiği gibi uyku zamanlarından önce yapman daha etkili olur.