Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Kalp gözü ile göz perdesi farkları

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Standart Kalp gözü ile göz perdesi farkları

Arkadaşlar merhaba size bir sorum var kalp gözü ile göz perdesi arasında ne fark var? Aynı şeylermi farklı şeylermi? Göz perdem açılıyor ama daha tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Kalp gözü ile aynı şey mi farklı şey mi?

Yer
    evvel i bidayet
    Rep Puanı : 53
    Ettiği Teşekkür
    9
    9 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı Sezoe01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba size bir sorum var kalp gözü ile göz perdesi arasında ne fark var? Aynı şeylermi farklı şeylermi? Göz perdem açılıyor ama daha tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Kalp gözü ile aynı şey mi farklı şey mi?
    Kalp gözü ve göz perdesi denilirken ne tür bir ayrım gözetildiğini bilemiyorum. Ama ben bildiğim kadarıyla ifade edeyim gene de

İnsanoğlu görünen alemi herkesin bildiği gibi beş duyusuyla algılar, bu duyu organlarından toplanan verilerin harmanlanmasıyla bizim bilinç ve bilinç-altı dediğimiz daha komplex bir yapı meydana gelir. Nasıl ki bir duyu organının üzerine eğilmekle zaman içerisinde o organ eskisinden daha hassaslaşıyor, aynen böyece de bilinç ve bilinç-altı üzerine kafa yormaya başlanıldığında varılan neticenin anlamlandırılıp bir duyu altında incelenebilmesi için devreye 6. his adını verdiğimiz yeni bir duyu organcığı katılır. Kimisi onun kalp olduğunu söyler ve hassaslaştığı zaman kalp gözü olarak anılır, veya beynin göbeğinde bulunan tıpkı bir göz gibi korneaya sahip olup yapısıyla gözü andıran Epifiz Bezine bu vazifeyi yükleyip onu 3. göz ilan ederler. Bunlar kimisine göre makul düşüncelerken kimileri içinse makbul olmayan zanlardan ibaret kalıyor.

Şimdi bu bilgileri bir yana bırakalım. Hepimiz de biliyoruz ki bizi biz yapan şey bilinç ve bilincimize anlam katan bilinç-altımızdır. Biz, televizyondan film izlerken sergilenen gösteriyle büyülenip kendisini unutan bir seyirciyi andırıyoruz esasında. Kalp gözüyse anlık bir farkındalık olup dışarıdaki her şeyin kişiye kendi içerisini göstermesidir. Yani ileriye giden yolun aslında içeriye doğru gittiğine tanık olmak. Ben tam bu kısımda bir din yada ideolojiyi devreye sokup kafalarınızı bulandırmak yerine bu denklemi bilimle tamamlamayı tercih edeceğim.

Günümüz bilimi algılanan dünyanın aslında hiç de öyle olmadığını savunmaktadır. Bizim duyu organlarımızın yorumlayarak bize sundukları veriler aslında gerçekte öyle değiller. Mesela kendinizi bir odanın içerisinde düşünürken aslen odanın içerisinde değilsinizdir, hatta siz ona oda diyerek onu duyu organlarınızca tanımlamaya çalışırken bile sadece kendinizi kandırmaktasınızdır. Bilim her şeyin asli tabiatının “IŞIK” olduğunu yani var olan her şeyin en derin katmanında enerjiden ibaret kaldığını söylüyor. Biz bunu zaten biliyoruz öyle değil mi Ama hiçbirimiz bu bilgiyi baz alarak yaşamadığımızdan gerçeği algılamaya yarayan 6. bir duyu ne yazık ki çoğumuzda gelişmemiş. Ayrım yapmak her zaman çok daha kolay çünkü bize öğretilen budur ve hazır bilgiyle hareket etmekte hiçbir zorluk bulunmaz. Üretebilmek için odağı bilinenden bilene çevirmek ve nelerin bilinebileceğini görebilmek için de geniş bir pencereden bakmamız lazım.

Şunu kastediyorum; eğer duyu organlarımızın bizi aldattığını kabul edersek tüm bilgi birikimimiz asılsız hale gelir. Bu noktada seyirciyi ve bilincin doğasını farkederiz. Düşüncelerimizse bilinç-altımız haline gelir ve hüküm olur her arzumuz. Yani kalp gözü dediğiniz şey bence bu olsa gerek Nelere kadir olduğu hakkında da birkaç açıklama yapsam yerinde olur. Eğer enerjinin doğasını bilirseniz titreşimleri ve enerjinin titreşerek yaydığı ışınımı görebilirsiniz. Bu ne mi demek? Her insanı kendiniz gibi tanır, hisseder ve algılarını etkileyerek tıpkı parmağınızı hareket ettirir gibi o insanı dilediğiniz doğrultuda yönlendirebilirsiniz. İstediğiniz her fikri aşılayabilir, karakterini düzenleyebilir hatta gerekirse yıkıp baştan bile yapabilirsiniz. Titreşimleri ve oluşan ışınımı sezebildiğiniz gibi titreşerek kendi ışınımızı oluşturup onunla var olan her türlü şeyi etkileyebilirsiniz. Neticede sevgi, mutluluk, aşk ve huzur belli titreşim ve ışınımların bilinç yüzeyine çıkarak yüzlerini bu boyutta göstermeleri değil midir? Anlayacağınız her his ve düşünce yalnızca titreşim ve ışınımdır.

Anlattıklarım anlatabileceklerim yanında çok cüz’i bir kısım, sözü toparlayalım. Kalp gözü; çoğunuzun düşündüğü gibi cinleri görüp konuşmak ve onlarla kanki olmak demek değil. Ben ve benim gibi birçok arkadaşım bilincin bu boyutunda bulunmamıza rağmen cinleri birkez bile görmüş değiliz. Yok olduklarını değil, bilincin böyle bir boyutunda büyütülemeyecek kadar ufak kaldıklarını söylüyorum sadece Aslında bilinç tekamülünde bir noktadan sonra beden algınızı kaybediyorsunuz, bunu söylüyorum çünkü bu şekilde düşünüldüğünde kalp gözünün anlaşılması kolaylaşır. Bedenli bir var oluş fikri sonlandığında size dışarıyı ve içeriyi ve aynı zamanda her şeyi gösteren etken kalp gözüdür ve kütleye mensup olup hacim işgal etmez. Onunla fizik yasalarının işlevselliğine tanık olabileceğiniz gibi en derindeki faktör olduğundan fiziksel olan her şeye tesir etmek artık mümkün ve sizin için çocuk oyuncağıdır.

Çok şey anlatılabilir ama bilgi üzerine bilgi yığmak aranızda hiçbirinizin bir işine yaramayacak. Tek söylemek istediğim odağı küçük tutarak geniş bir manzarayı seyretmekten mahrum kalıyor birçoğumuz. Gerçek orada, herkesin bulunduğu yerde, elinizin altında. Zorlaştırdığımız kadar zor, bazılarımız içinse çok kolay. Tıpkı elimizle koymuş gibi çünkü onu elimizle koyduk olduğu yere. Dileyenler onu bir dinin eşliğinde veya bir ideolojinin önderliğinde bulacaklar. Yahut o onlara gelecek, siz onu samimiyetinizle kendinize çekeceksiniz. Ama biliyorum ki bir gün hepiniz onunla tanışacak ve gerçeği gerçek’ten öğreneceksiniz. O güne değin her ne yaparsanız samimi olarak yapın zira hiçbir şey samimi bir gayretin sıcaklığına erişemez. O vakte kadar sevgiyle kalın. Yazarken keyif aldım umarım okurken sıkılmazsınız Hürmetlerimle.

3. 4nqela Üyemize teşekkür edenler:
    KuRt176 (16.01.2018)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)