Rahmani Büyüler Günah midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BitanemSensin

Kayıtlı Üye
Selam,
Ben burda daha yeniyim, ve size bir sorum olucak. Önceden bu soru soruldumi diye baktim ama bulamadim, eger benim sordugum soru varsa özür dilerim.

Ben otuz yaşin üstündeyim ve bundan 8 sene önce 6 yil süren bi evliligim vardi ama maalesef bazi nedenlerden dolayi ayrildik.

Bu evliligimden sonra iki kez Nişanlandim ama iki kez nikaha günler kala benden ayrildilar.
Ve birgün bir kadinla taniştim, Tarotla bakimi yapiyordu.

Bakimda bana büyu yapildigini söyledi, bana bunu yapan kişiyi de söyledi. Bana yapilan büyü kısmet kapama, hic bir zaman evliligim olmasin cocuk sahibi olmayayim diye. Ve en son Nişanlimda bu büyü yüzünden ayrilmiş.

Bakimdan sonra bana tavsiye etti dediki büyü çözümü yapmamiz lazim ve Eş bağlama ve gideni geri getir me. Bunlarin hepsi Rahmani büyüsü oldugu icin yada (dua) oldugu icin benim sorum: Günah midir Değilmidir?

Şimdiden teşekkür ederim
??

watcherboy

Banlı Kullanıcı
Şimdi size büyü yapildiysa kisastan dolayi sizde öc alabilirsiniz , yani size birisi ne gibi bir kötülük yaptiysa sizde ona aynisini yapabilirsiniz bu en hafifletilmiş ceza

taroh

Kayıtlı Üye
bu etapta bozdursanız. daha iyi. tabi birine büyü yaptırmak istemeseniz. böyle şeylerle ilgilenmeseniz bile böyle şeylerle uğraşan birileri bozmakta büyüleri.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Şimdi size büyü yapildiysa kisastan dolayi sizde öc alabilirsiniz , yani size birisi ne gibi bir kötülük yaptiysa sizde ona aynisini yapabilirsiniz bu en hafifletilmiş ceza

Gerçekten yorumlarınızı şaşırarak okuyorum. Bu resmen cahilliktir. Böyle bir öneriyi nasıl verebilirsiniz? Büyüde öc kısas gibi konular olmaz. Karması dağılır. Kişinin hayatına da negatiflik verir. Verdiği zararın misli zarar kişiye döner. Bu bilgi birikimi ile Allah aşkına tavsiye vermeyin kimseye. Çünkü siz bu konuları bilmiyorsunuz. Mesajım sert oldu lakin daha önceki uyarıları dikkate almadınız. Sitemizde elimizden geldiği kadar yanlış bilgi ve önerileri insanlar zarar görmesin diye süzgeçten geçiriyoruz. Lakin sizin bilgileri süzgeç kabul etmez. Sırf mesaj yazmak için mesaj yazıyormuşsunuz gibi geliyor. Bilgili görünme amacında olabilirsiniz belki ancak biliniz ki sitemizdeki yönetim kadrosu admin kadrosu ve üyeler bu konuda sizin gördüğünüz kadar ya da sandığınız kadar bilgisiz değil. İslami inanca sahip olan biri olduğunuzu düşündüğüm için tekrar söylüyorum Allah aşkına yazmayın.

origanum

Yönetici
Sayın Seyno, yaşadığınız durum için öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ama kim söyledi size bunların rahmani büyü olduğunu? Adı üzerinde bir büyü çalışması nasıl rahmani olabilir, sakin kafayla geriye yaslanıp şöyle bir düşündüğünüzde mantığınız bunu alıyor mu acaba? Gelelim durumunuza, bakım ile üzerinizde büyü olup olmadığı, kimin yaptığı gibi bilgiler görülebilir. Lakin bunu usta bakımcılar yanında para tuzağına düşürmek isteyen kişiler de söyleyebilir. İşin ehli bir kişi ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Tarot baktırdığınız kişiyi bizzat tanımadığım ve size şahsi olarak bir öngörüde bulunmadığım için doğru söyleyip söylemediğini bilemeyeceğim. Büyü var ise çözümü de büyüdür, yani büyünün etkisini gölgeleyecek karşı büyü yapmak demektir. Eğer semavi dinlerden birine (müslüman, hristiyan, musevi) mensup iseniz en temel dini bilgi olarak büyünün günah olduğu öğretilmiştir. Diğer bazılarında günah değildir, bazılarında ibadetin gereğidir. Yani herkese göre değişen göreceli bir kavramdır. Biz bir büyü sitesiyiz, her tür inançtan üyemiz var ve bu nedenlerle büyünün sevap günah kısmını tartışmayız sitemizde. Bu hassas kısmı bir kenara bırakıp da sadece geleceğinize dair bir çözüm yolu düşünürseniz önünüzde 1. bu halinize uyum sağlayıp bu şekilde yaşama ve 2. yaşadığınız negatifliklerden temizlenme seçenekleriniz var. Karar sizindir.

BitanemSensin

Kayıtlı Üye
Bi hata yaptiysam özür dilerim, ama yinede bi sormak istedim. Bu durum beni cok bunaltiyo, hic birsey dogru dürüst yürümedigi icin. Çalışmak icin iş baş vurularimda bille herseferinde Hayir cevabı alıyorum. Ama bana sorumu cevapladiginiz icinde teşekkür ederim.

Büyüyü bozdu zaten, önce o çalışma vardı başta

watcherboy

Banlı Kullanıcı
Dinde kisas var Yule hanim , ayrica şu andaki Devlet İslam sistemini uygulamadiği için Mahkemelerde İslami hükümler geçerli olmadiği için adalet yok, Kasas Suresini okuyun Yule Hanim , cahillikle alakasi yok , ben verilen sorulara ALLAH in kitabindaki hükmüne göre cevap veriyorum , ben daha anlaşilir bir şekilde sorulara cevap veriyorum ayriyetten tercümana gerek yok , felsefe ile materyalisti kariştirip kendini bilgili göstermek gibi bir riya lüksümüz olmamali

Gergedan

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar ,

sanirim bu duruma düsmüs bir arkadasimiz sizden yardim istiyor. Bu budur su sudur meselesi degil .Bu konuda izlenecek yollari ve cözümleri bulsaniz sevinirim. Origanum arkadasim biraz deginmis lakin bu duruma düsmüs arlkadasimiza pek faydali olabilecegini sanmiyorum. Suanada ayni durum ile basbasa okadar cok kisiler varki anlatamam. Ama cözüm icin Dogru kisiyi bulmak lazim. Elbette bir isin karsiligini vermek gerek lakin Dogru yapilip yapilmadigi önemli güvenilirmi degilmi önemli.
Acikcasi bu konuda ehli bilgili ve tesirli kisiler tavsiye edilimesi taraftariyim.

Saygilar ve Sevgiler

BitanemSensin

Kayıtlı Üye
Rahmani büyü olmaz. Nokta.

Bu kadar sinirlenecek ne var, en azindan bilgi edinmeye calisiyorum. Belki burda beni aydinlatacak birileri vardir diye düşündüm ?. Bu tarz bi durumla ilk defa karşılaşıyorum, hic bir bilg yok. Ama bunaltici bi durum allah kimsenin başına vermesim. Saygılarımla

teknik67

Kayıtlı Üye
Hayatta her şey fizik kanunlarına göre işler.En basiti arabada elektriği üreten alternatörü örnek verelim.Alternatörün elektriği üretmesi için manyetik alan yaratacak bir küçük akımı alternatörün rotor sargısına vermek lazım.Bu rotor sargısı motor çalıştıkça motorun kasnağın dan hareket alır ve dönerken diğer sargı olan stator sargısından ,Uyartım sargısına verdiğimiz akımın yüzlerce kat fazla elektrik üretilir.Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama her olaya alaka çünkü burda motor çalışsa bile ,sargı dönse bile ,bu sargıda manyetik alan yaratacak küçük bir uyartım akımını vermezseniz (motor çalışsa bile) elektrik üretemezsiniz.Burdan şuraya gelelim, bu manyetik alan yaratan küçük akım hayatta yaptığınız iyiliklerdir.Kedileri ,köpekleri doyurmak bir canlının hayatını kurtarmak ,insanlara ,hayvanlara bitkilere,ağaçlara tüm canlılara iyilik yapıp sevindirmektir.Bu uyartım akımını vermediğiniz sürece bir şey elde edemezsiniz.o yüzden büyülerden medet ummadan önce buna dikkat edelim.Mesela ben kediler,köpekler için sık sık yiyecek alıp veririm.Ne yaparsanız onun karşılığını alırsınız.Enerjinin sakınım kanununa ters iş yapamazsınız.Bunları yapın sonra duanızıda edin yüce ALLAH tan isteyin.

yule

Yönetici
İş
Dinde kisas var Yule hanim , ayrica şu andaki Devlet İslam sistemini uygulamadiği için Mahkemelerde İslami hükümler geçerli olmadiği için adalet yok, Kasas Suresini okuyun Yule Hanim , cahillikle alakasi yok , ben verilen sorulara ALLAH in kitabindaki hükmüne göre cevap veriyorum , ben daha anlaşilir bir şekilde sorulara cevap veriyorum ayriyetten tercümana gerek yok , felsefe ile materyalisti kariştirip kendini bilgili göstermek gibi bir riya lüksümüz olmamali

Kim bir iyilik getirirse ona ondan daha üstün karşılık vardır. Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.

Kasas süresinde ki bu ayet ile sizin bu dediğiniz birbiri ile örtüşüyor mu

Kuran ı Kerim ceza verme işlemini insanlara mı bırakmıştır. Öç almaktan mı bahseder. Büyüye karşılık büyü yapın mı der. Allah aşkına kocaman süreden kafamıza göre uygun ayeti alıp Kuran’a ters düşecek şeyler söyleyip Allah sözü ile konuşuyorum demeyiniz.

Birde mesaj yazıyorum adı altında çaktırmadan hakaret etmeninde hiç gereği Yok zira zekice değil komik oluyor.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Kim bir iyilik getirirse ona ondan daha üstün karşılık vardır. Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.

Kasas süresinde ki bu ayet ile sizin bu dediğiniz birbiri ile örtüşüyor mu

Kuran ı Kerim ceza verme işlemini insanlara mı bırakmıştır. Öç almaktan mı bahseder. Büyüye karşılık büyü yapın mı der. Allah aşkına kocaman süreden kafamıza göre uygun ayeti alıp Kuran’a ters düşecek şeyler söyleyip Allah sözü ile konuşuyorum demeyiniz.

Birde mesaj yazıyorum adı altında çaktırmadan hakaret etmeninde hiç gereği Yok zira zekice değil komik oluyor.

Çok doğru söylemişsiniz Yule Hanım. İslamdan verdiğiniz örnekler mantıklı ve yerinde olmuş. Fakat anlamlandıramadığım bir şeyler var. İmzanızda Fal Bakımı gibi bir şeye yer veriyorsunuz ama İslam Hakkında gayet güzel şeyler de söyleyebiliyorsunuz. Bu çelişkinin farkında mısınız ?

Kadim Bilgelik isimli bir kitabın satış linkini de paylaşmışsınız. Önsözünü okudum. Yine mantıklı şeyler var fakat bir müslüman olduğunuzu ele alarak "Kadim" kelimesinin Allah'ın Kıdem sıfatından geldiğini, ancak ve ancak Allaha yakıştırılabilecek bir sıfat olduğunu asla ve asla başka bir hiç bir varlık, durum, enerji hakkında bu sıfatın kullanmaması gerektiğini bildirmek istiyorum.

yule

Yönetici
İş
Çok doğru söylemişsiniz Yule Hanım. İslamdan verdiğiniz örnekler mantıklı ve yerinde olmuş. Fakat anlamlandıramadığım bir şeyler var. İmzanızda Fal Bakımı gibi bir şeye yer veriyorsunuz ama İslam Hakkında gayet güzel şeyler de söyleyebiliyorsunuz. Bu çelişkinin farkında mısınız ?

Kadim Bilgelik isimli bir kitabın satış linkini de paylaşmışsınız. Önsözünü okudum. Yine mantıklı şeyler var fakat bir müslüman olduğunuzu ele alarak "Kadim" kelimesinin Allah'ın Kıdem sıfatından geldiğini, ancak ve ancak Allaha yakıştırılabilecek bir sıfat olduğunu asla ve asla başka bir hiç bir varlık, durum, enerji hakkında bu sıfatın kullanmaması gerektiğini bildirmek istiyorum.

Öncelikle bana hanım diye seslenmenize gerek yok. Çünkü bayan değilim. İslam ile ilgili bilgi sahibi olmuş olmam islam dinine mensup olduğum anlamına gelmiyor. İslam ve kurandan örnek veriyor isek konumuz o ise bu doğrultuda bilgi vermeye çalışıyoruz. Ben kendi inanç sistemimden bahsetmedim. Admin olarak görevim tüm inanç sistemlerine eşit mesafede olmaktır. Bilgileri verirken de o inanç sistemine uygun bilgi veriyorum. Şahsi inanç sistemimi paylaşmıyorum yani. Ayrıca bu kimseyi ilgilendirmez, sonuç olarak konu ben ve inanç sistemim değil.

İslam inancında fal oklarından bahsedilir. Bakım ile fal okları arasındaki ayrımı bilmiyorsunuz galiba. Araştırmadan herkesin doğrusunu kabul olarak almak sizin yaklaşımınız olabilir. Ama kuran beni anlayın der. Fal oklarından anladığınız araştırdığınızda neler bulabileceğinizi bir görelim isterim. Araştırmanız doğrultusunda edindiğindiğiniz bilgileri de bizimle paylaşırsanız diğer üyelerimiz de bu araştırmanın sonuçlarından yararlanabilirler.

Kadim kelimesi islami açıdan bakıldığında evveli olmayan, varlığının başlangıcı olmayan anlamında verilmiş sıfatlardan kabul görmüş sıfatlardandır. Bizim kadim kelimesinin ise açıklaması eski olan, eski bilgi anlamında kullanılma durumunu gösterir. Sadece bir dini sıfatı tek bir alanda kullanacağımız gibi ve başka bir alanda kullanamayacağımız gibi bir algıyı anlayamadım açıkçası. Ne yani eski kelimesi Allahın sıfatlarından biri olsa idi eski kelimesini kullanamazsınız eski sadece Allah'tır gibi sığ bir düşünceye mi sahip olacaktınız. Tanrının dili olmadığı ve kelimelere sığmayacak kadar ulvi olduğu gerçeğini göz ardı ederseniz, sadece insani vasıflarla sıfatlarla tanımlamaya çalışarak yaratıcınızı birkaç kelimeye sıkıştırıp küçük gördüğünüz gibi bir algı da çıkar. Dikkat ediniz kaş yapayım derken göz çıkarmayınız.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yule hanım değil,beyfendi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Eşi bağlama ya da gideni geri getirme özgür iradeye müdahaledir. Metafizik ögeleri kullanarak özgür iradeye müdale etmenin adı büyüdür.
Kuran-I kerim yalancı sihirbazlardan kötü olarak bahseder ve büyücülere karşı korunmada için ayetler indirmiştir. Aynı zaman da ilmi ledün ilmiden bahsader ve bunu över.
Bu yüzden islam alimleri farklı görüşler ileri sunmuştur. Bazıları büyü tanımına giren herşeyi günah kabul eder ve dinen yasaklandığını kabul eder. Bazı islam aileleri ise
ilmi ledün ilmine sahip olan kişilerin zararlı olmayan büyüleri yapabileceğini savunur. Hadislerde büyü ile ilgili hep kötü ifader kullanıldığı Ve kuran da sahte sihir ile ilgili olumsuz ayetler olduğu için büyünün yapılacağını kabul eden islam alimleri büyü kelimesi yerine Havas kelimesini kullanır. Havas Havvas havass, vefk, hadim hüddam gibi
metafizik etki etme sanatına başka isimler vermişlerdir.

Bazı alimlere göre büyüye karşı savunma büyü değil. Allah’a sığınmak ona dua etmek ile çözüm bulur. Başka hiç bir şey yapılmaz.
Bazı alimlere göre ise büyüye karşı savunma amaçlı Havas yapılabilir der.

Bu yüzden evet günahtır diyemiyorum.

Fakat özgür iradeye müdahale edici her unsur iki farklı görüşe sahip alimler tarafından da kabul görmez.
Havvas kitapları içinde yer alsa da buna benzer bilgiler. Şahsi inançlara göre şekil almıştır.
Şahsi inançlarla ilgili olarak fikir yürüyemem.

Eşi bağlama ya da gideni geri getirme çalışma karmayı bozar. Sonuçları vardır. Tavsiyem odur ki bu çalışmalar yerine gerçekten büyü var ise bunu bozdurmanız devam etme ihtimali var ise de koruma yaptırmanız olacaktır.

watcherboy

Banlı Kullanıcı
Ne biliyim Yule ismi müennes olduğu için bayan sandim :) :D

taroh

Kayıtlı Üye
Eşi bağlama ya da gideni geri getirme özgür iradeye müdahaledir. Metafizik ögeleri kullanarak özgür iradeye müdale etmenin adı büyüdür.
Kuran-I kerim yalancı sihirbazlardan kötü olarak bahseder ve büyücülere karşı korunmada için ayetler indirmiştir. Aynı zaman da ilmi ledün ilmiden bahsader ve bunu över.
Bu yüzden islam alimleri farklı görüşler ileri sunmuştur. Bazıları büyü tanımına giren herşeyi günah kabul eder ve dinen yasaklandığını kabul eder. Bazı islam aileleri ise
ilmi ledün ilmine sahip olan kişilerin zararlı olmayan büyüleri yapabileceğini savunur. Hadislerde büyü ile ilgili hep kötü ifader kullanıldığı Ve kuran da sahte sihir ile ilgili olumsuz ayetler olduğu için büyünün yapılacağını kabul eden islam alimleri büyü kelimesi yerine Havas kelimesini kullanır. Havas Havvas havass, vefk, hadim hüddam gibi
metafizik etki etme sanatına başka isimler vermişlerdir.

Bazı alimlere göre büyüye karşı savunma büyü değil. Allah’a sığınmak ona dua etmek ile çözüm bulur. Başka hiç bir şey yapılmaz.
Bazı alimlere göre ise büyüye karşı savunma amaçlı Havas yapılabilir der.

Bu yüzden evet günahtır diyemiyorum.

Fakat özgür iradeye müdahale edici her unsur iki farklı görüşe sahip alimler tarafından da kabul görmez.
Havvas kitapları içinde yer alsa da buna benzer bilgiler. Şahsi inançlara göre şekil almıştır.
Şahsi inançlarla ilgili olarak fikir yürüyemem. Eşi bağlama ya da gideni geri getirme çalışma karmayı bozar. Sonuçları vardır. Tavsiyem odur ki bu çalışmalar yerine gerçekten büyü var ise bunu bozdurmanız devam etme ihtimali var ise de koruma yaptırmanız olacaktır.
urum birde kaş yapayım derken göz çıkarıanlar var. insanlar ikilemde kalıyorlar.sadece kuran okuyup büyünün etkisini yitirip bozulsun mu? ile zaten bozma çözümü varsa neden muğlak çözümler bulayım diyorlar.büyünün tutması bozulması da Allahın izni ile.böylece iman ile ilgili bir karmaşaya düşüyorlar.artık iman gücüne mi bilmem bazen kuran okuyup bozulmayacağını etkisini hep üstlerinde olduğunu düşünüp.sonuçta Allahın bu konuda iş yapan aciz kulunun büyüyü tamamen bozduğuna inanmak istiyorlar.bir nevi mantıklı çare bulma girişimi oluyor.(hani bacağında sivilce mikroplanınca dahiliyeden merhem alacağına genel cerraha gidip ufak bir operasyonla sivilceden kurtulmak gibi bir şey) .bu sefer de büyüyü atlatan kişilere şu vesveseler geliyor.yine başıma gelirse(bazen kişinin başına büyü ile alakasız şeyler geldiğinde vesveseden yine mi büyü diyorlar)büyüyü çözdürdüğü kişi öldüğünde yine büyüye maruz kalırsa.koruma kalkanı olan dua muska vs nin başına bir şey gelirse.bir daha yapılan korumadan işler düzgün gideceğine ters giderse ki bu uygulamarın doğru işlemesi için özen titizlik de önemli bilginin yanısıra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...