Rahmani Büyüler Günah midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu bahsettiğiniz büyüden daha tehlikeli, zira inanç enerjisi o kadar kuvetli ki ortada büyü Yoksa bile kişi kendinde büyü olduğuna inandığı için büyü belirtisi yaşıyor.
Bu işlerin ehlini bulmak zor bu sitenin amaçlarından biri de bu ehil olanla olmayanı ayırt etmeniz için. Bilgi güçtür sonuçta.

Kuran-ı Kerim okumanın böyle bir etkisi Yok bu arada. Yani bu şekilde bir Bilgi geçmiyor kuran da. Kuranının Bilgi için indirilmiş bir kitap olduğunu söylüyor.
Kulaktan dolma bilgiler ile islam dini yaşanıyor maalesef.
Kuran’da şöyle bir ifade yoktur. Şu sure ve ayetleri okuyun üZerinizdeki kötü büyü gitsin
şunu okuyun bu olsun gibi hiç bir ifadesi yoktur.

Sadece bir çıkarım yapılmıştır. Bu ayet okunursa bu olur diye. Kendi dilinizde okuduğunuzda sizimde kendi kendinize Allah a dua ettiğinize benzer sureler bunlar.

Mesele şu bu sadece islam dini içinde herşey de geçerli.

Ne yapıyorsak inanç ile yapacağız ve güveneceğiz. Şimdi bir öyle yapalım bir böyle yapalım acaba böyle mi acaba şöylemi diye düşürsek hiç bir anlamı kalmaz.

İslam dinine inandığını idea eden çoğu kişi, müslümanım der ama deist gibi yaşar. Yani bir Tanrı’nın varlığı kabul edilir ama din yaşanmaz.

Neye inanıp inanmamak kişiye kalmış ama inanç o kadar güçlü bir enerjiyi bu inanç da eğer hiç bir pürüz Yok ise o inancın pozitif etkileri yaşanır. O inançda olumsuzluk var ise o olumsuzluk yaşanır.

Bu yüzden sorunları düşünürken ve çöZüm yollarını düşürken ben neye inanıyorum ile başlamak lazım. Olumsuz inançlar terk edilmeli olumlu inançlar geliştirilmeli

gizliherif

Kayıtlı Üye
Eşi bağlama ya da gideni geri getirme özgür iradeye müdahaledir. Metafizik ögeleri kullanarak özgür iradeye müdale etmenin adı büyüdür.
Kuran-I kerim yalancı sihirbazlardan kötü olarak bahseder ve büyücülere karşı korunmada için ayetler indirmiştir. Aynı zaman da ilmi ledün ilmiden bahsader ve bunu över.
Bu yüzden islam alimleri farklı görüşler ileri sunmuştur. Bazıları büyü tanımına giren herşeyi günah kabul eder ve dinen yasaklandığını kabul eder. Bazı islam aileleri ise
ilmi ledün ilmine sahip olan kişilerin zararlı olmayan büyüleri yapabileceğini savunur. Hadislerde büyü ile ilgili hep kötü ifader kullanıldığı Ve kuran da sahte sihir ile ilgili olumsuz ayetler olduğu için büyünün yapılacağını kabul eden islam alimleri büyü kelimesi yerine Havas kelimesini kullanır. Havas Havvas havass, vefk, hadim hüddam gibi
metafizik etki etme sanatına başka isimler vermişlerdir.

Bazı alimlere göre büyüye karşı savunma büyü değil. Allah’a sığınmak ona dua etmek ile çözüm bulur. Başka hiç bir şey yapılmaz.
Bazı alimlere göre ise büyüye karşı savunma amaçlı Havas yapılabilir der.

Bu yüzden evet günahtır diyemiyorum.

Fakat özgür iradeye müdahale edici her unsur iki farklı görüşe sahip alimler tarafından da kabul görmez.
Havvas kitapları içinde yer alsa da buna benzer bilgiler. Şahsi inançlara göre şekil almıştır.
Şahsi inançlarla ilgili olarak fikir yürüyemem.

Eşi bağlama ya da gideni geri getirme çalışma karmayı bozar. Sonuçları vardır. Tavsiyem odur ki bu çalışmalar yerine gerçekten büyü var ise bunu bozdurmanız devam etme ihtimali var ise de koruma yaptırmanız olacaktır.

İnsanların dış görünüşü, bulunduğu mevki, kazandığı para da özgür iradeye müdahale eden unsurlardan değil mi? Günümüzde insanlar birbirlerinden etkilenirken bu sayılan unsurlardan etkilenmiyor mu sizce? Burada kesinlikle aşk büyülerini vs. savunduğum çıkarılmasın karşıyım ama ortada büyük bir çelişki var gibi.

boyesme

Kayıtlı Üye
Şimdi size büyü yapildiysa kisastan dolayi sizde öc alabilirsiniz , yani size birisi ne gibi bir kötülük yaptiysa sizde ona aynisini yapabilirsiniz bu en hafifletilmiş ceza
Vay canına nasıl bir düşünce bu

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsanların dış görünüşü, bulunduğu mevki, kazandığı para da özgür iradeye müdahale eden unsurlardan değil mi? Günümüzde insanlar birbirlerinden etkilenirken bu sayılan unsurlardan etkilenmiyor mu sizce? Burada kesinlikle aşk büyülerini vs. savunduğum çıkarılmasın karşıyım ama ortada büyük bir çelişki var gibi.

şahsi olarak ben de öyle düşünüyorum, manipülasyon, reklamlar, sunliminal Mesajlar, alt üst ilişkisi, hiyerarşik düzen, maddi kazançlarlar, toplumsal cinsiyetlere biçilmiş roller hepsi özgür iradeye müdahaleyi etkiyen faktörler. Dini inançların kendisinde bile bu var korkutma ya da vaat var. Yani bir kadın makyaj yaparak, faklı kokular sürerek bir erkeği etkileyebilir, bir erkek de ayni şekilde. Ya da maddi açından güçlü biri maddi açıdan daha zayıf birini etkileyebilir.

manipilasyon sunliminal dışında diğerleri karşılıklı yani etkilenmemeyi seçebilir. İki tarafında haberi var. Ya da başka bir alternatif üretebilir. Majikal çalışmalarda ise diğer tarafın hiç haberi Yok. Özgür seçim yapmasına izin Yok.

Şöyle düşünün ben aşık olduğum insanı etkilemek için herşeyi kullanırım etkilenir ya da etkilenmez etkilenmez ise biter ya da etkilendiği kadar birşeyler yaşanır.
Majikal çalışmaların bazıları hepsi değil. Karşı tarafa şans bırakmaz. Duyguları ve beyni ile oynar. Düşünmediğini düşünür hissetmediğini hisseder.

Beyin yıkama gibi bir şey. Bu kısımda etikten bahsedemiyiz bu yüzden bu direk müdahaledir.

Her çalışma için söylemiyorum. Özgür iradeyi etkilemende de yapılan çalışmalar var.

taroh

Kayıtlı Üye
Bu bahsettiğiniz büyüden daha tehlikeli, zira inanç enerjisi o kadar kuvetli ki ortada büyü Yoksa bile kişi kendinde büyü olduğuna inandığı için büyü belirtisi yaşıyor.
Bu işlerin ehlini bulmak zor bu sitenin amaçlarından biri de bu ehil olanla olmayanı ayırt etmeniz için. Bilgi güçtür sonuçta.

Kuran-ı Kerim okumanın böyle bir etkisi Yok bu arada. Yani bu şekilde bir Bilgi geçmiyor kuran da. Kuranının Bilgi için indirilmiş bir kitap olduğunu söylüyor.
Kulaktan dolma bilgiler ile islam dini yaşanıyor maalesef.
Kuran’da şöyle bir ifade yoktur. Şu sure ve ayetleri okuyun üZerinizdeki kötü büyü gitsin
şunu okuyun bu olsun gibi hiç bir ifadesi yoktur.

Sadece bir çıkarım yapılmıştır. Bu ayet okunursa bu olur diye. Kendi dilinizde okuduğunuzda sizimde kendi kendinize Allah a dua ettiğinize benzer sureler bunlar.

Mesele şu bu sadece islam dini içinde herşey de geçerli.

Ne yapıyorsak inanç ile yapacağız ve güveneceğiz. Şimdi bir öyle yapalım bir böyle yapalım acaba böyle mi acaba şöylemi diye düşürsek hiç bir anlamı kalmaz.

İslam dinine inandığını idea eden çoğu kişi, müslümanım der ama deist gibi yaşar. Yani bir Tanrı’nın varlığı kabul edilir ama din yaşanmaz.

Neye inanıp inanmamak kişiye kalmış ama inanç o kadar güçlü bir enerjiyi bu inanç da eğer hiç bir pürüz Yok ise o inancın pozitif etkileri yaşanır. O inançda olumsuzluk var ise o olumsuzluk yaşanır.

Bu yüzden sorunları düşünürken ve çöZüm yollarını düşürken ben neye inanıyorum ile başlamak lazım. Olumsuz inançlar terk edilmeli olumlu inançlar geliştirilmeli
bende buna inanarak evde kuran videoları açıyorum.fakat bakara suresi ile ilgili bu büyünün etkisini azaltmak ile ilgili kısmını internette havas kitapları siteleri ve bazı elimdeki dua kitaplarında bilgi edindim. bana da kuranda böyle bir şey yazıyor gibi gelmiyor.dediğiniz gibi inanış tam olsa bile yaşam deist gibi.

asterix

Kayıtlı Üye
Büyü yapıldığında insanın zihnine duygularına bedenine görünmeyen ama fiziksel kadar etkili bir pranga takılmış olur,bu durumun ne dinlerde ne yasalarda nede vicdanda yeri olamaz.Yapanı yaptıranı ve yapılanı ağır sıkıntılara sokar hesabın ödenmesi gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...