Bu sorunlar benim hayatıma sebeb olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozan65

Kayıtlı Üye
Merhaba gizlimabed ailesi,
4 yıllık bir iliskim vardi. Bayan arkadaşım daha önce evlenip ayrıldığı için ailem hep karşımda duruyordu. Ben ise o insani halen çok seviyorum... Ben ailemin bu düşüncesini onunla hic paylasmadim. Bir çok hoca ve ilim sahibi insandan yardim istesemde birşey yapamadim... İntihar bile ettim aileme rest cektim aylardir ayriyim.Bayan arkadaşım ise hiçbirşey yapmadigimi düşünerek ustume cok geldi arkadasimla ayrıldık. Ama annem ve babam halen üstüme cocukmusum gibi baskı yapıyor resmen saldırıyorlar yaşım 27 ama 10 yaşındaki cocukmusum gibi davranıyorlar eve on dakika geç gelemiyorum sen onun evindesin diye sulalece saldırıyorlar. Bana bir çözüm bulabilecek yada ne yapmam gerektiğini söyleyecek birisi varmı. Ben o insandan başkasını Sevemem sahip olamam. Ne olur bir cümlede olsa yardim edin...

alexisis

Kayıtlı Üye
Olay ask acisindan ziyade, 27 yasindaki genc bir erkege tavir sorunu.
Neden boyle davrandiklarini bulup bunu degistirmeden yapilacak bir islem ne kadar kalici ve etkili olabilir ki?
Bu olay cozulse baska bir sorun yasarsiniz?

Niye boyle davraniyorlar? Bu sorunun cevabini kendinize nasil verirsiniz?

Ori

Kayıtlı Üye
Bana göre işin içinde aile varsa bu kadar ileri gitmemek lazım. Sonuçta herşey bir kenara sizin sahip olduğunuz değerleriniz ve bana göre zarar görmenizi istemezler. Bu sebepten ötürü intihara kalkışmanız ne kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğunuzu gösteriyor. Psikolojinizin alt üst olmasına değinmiyorum bile. Dediğimi mazur görün ama sizin gözünüzde bağlanmış. Bu döneminizde gerçeği ve yanlışı ayırt edemez hale düşmüşsünüz. Herşeyden sıyrılıp kafanızı dağıtmak adına başka bir yöne ilerleyin. Bayan arkadaşınızda sizden ayrıldıysa kendi yolunuza bakma zamanınız gelmiştir. Ağlamak ve sızlanmak yersiz. Sadece ayağa kalkın hayatı yaşamaya devam edin. İşin ucunda siz istemedikçe ölüm yok. Ve tabiki; ''Ben o insandan başkasını Sevemem sahip olamam.'' gibi cümlelerinizden sıyrılıp büyük konuşmayı bırakın.

ozan65

Kayıtlı Üye
Onu istemiyorum ve bir baskasini da isimde gucumdeyim annem ve babam is saatleri içinde arayıp küfür ve hakaret etmekten baska birsey yapmıyorlar. Yorgunum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...