Kul Hakkı ve Karma ile ilgili lütfen deneyim ve bilgilerinizi paylaşın benimle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
Ben bi hata ettim kul hakkına girdim bunu farketmem geç oldu. şuan yaptıklarım için çok ama çok pişmanım. bir şans verilse geçmişe gitsem böyle yapmazdım. Şimdi ben gidip bu şahsından özür dilesem pişmanım beni affet desem o da bana seni affettim hakkım sana helal olsun dese? sizce karmadan ya da ilahi adaletten kurtulabilir miyim? Allah'a tövbede ettim afta dilendim ondan da :(
ben çok pişmanım ne olucak benim bu halim? karma ve ilahi adaletten nasıl kurtulacağım. aptallık ettim düşünemedim. kendimi bile kızıyorum çok :(

sözle bana affettim ya da hakkım helal olsun dese ama içten ya affetmezse. ben haşa Allah değilim içini bilemem napıcam ben :(
bir de helal olsun deyince bütün o ana kadar ki haklar mı helal olmuş olur bana ?

Kendinol

Kayıtlı Üye
Sana söyle bişey söyleyim helalliği mutlaka al. Çok uzun sürer anlatsam ailecek problem yaşadığımız bazı komşular ve akrabalardan Allah öyle bi çıkardı ki. Gidip biz dövsek,öldürsek bunları bu kadar zarar veremezdik sana öyle söyleyim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gerçekten pişmanlığınızı belli ederseniz affeder sanırım.Ne yaptığınızda önemli burda.Aklıma bir sürü şey geliyor bunu yazarken affedilebilir olan,bir yandan da insanın canını çok yakacak hayatını etkileyecek şeyler var affetmesi zor olan.O kişinin yapısına görede değişir durum ama ne yapmış olduğunuz önemli tabi.

Ori

Kayıtlı Üye
Sizin yapmanız gereken tek şey gidip af dilemek. Sonrası sizin müdahale edebileceğiniz bir kısım değil zaten.

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
Sana söyle bişey söyleyim helalliği mutlaka al. Çok uzun sürer anlatsam ailecek problem yaşadığımız bazı komşular ve akrabalardan Allah öyle bi çıkardı ki. Gidip biz dövsek,öldürsek bunları bu kadar zarar veremezdik sana öyle söyleyim.
İçime oturdu dedikleriniz :( bana kötülük yapana karşı kendimi kaybettim :( insan bazen kendini kaybedebiliyormuş yoksa kötü bi insan değildim.

Gerçekten pişmanlığınızı belli ederseniz affeder sanırım.Ne yaptığınızda önemli burda.Aklıma bir sürü şey geliyor bunu yazarken affedilebilir olan,bir yandan da insanın canını çok yakacak hayatını etkileyecek şeyler var affetmesi zor olan.O kişinin yapısına görede değişir durum ama ne yapmış olduğunuz önemli tabi.
bütün hayatını etkileyecek bir şey değildi.

zeyno80

Kayıtlı Üye
Üzmeyin daha fazla kendinizi sonuçta pişman olmak büyük erdem..İmkanınız varsa mutlaka helallik alın tabii ha içten verir veya vermez sonra tövbe namazı kılın arada da da Allah rızası için dua edin mutlka Rabbim affedicidir kıyamaz ama çok kafaya takıpta olumsuzu da çağırmayın bence her şey olacağına varır o da imtihandır kabullenmek gerek

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
Üzmeyin daha fazla kendinizi sonuçta pişman olmak büyük erdem..İmkanınız varsa mutlaka helallik alın tabii ha içten verir veya vermez sonra tövbe namazı kılın arada da da Allah rızası için dua edin mutlka Rabbim affedicidir kıyamaz ama çok kafaya takıpta olumsuzu da çağırmayın bence her şey olacağına varır o da imtihandır kabullenmek gerek
Evet beni sadece Allah anlayabilir kalbimi vicdanımı kimse onun kadar bilemez. affediliş helallik istedim gerisini Rabbime bıraktım. o da beni affetmezse yıkılırım buna bi kul olarak ihtiyacım var :( Allah beni kula kulluk ettirmeden kurtarır inş şu günahtan. ne pis ne naletmiş kul hakkı. insan olmayan adaya göçsem yeri :D

Söylemeden edemeyeceğim içten gerçekten pişman olduysan affettim diyebilin. Affedici olalım :( Affetmek güzeldir :(

asterix

Kayıtlı Üye
Duyulan ve kalpten gelen bu pişmanlık çok iyi çok hafifler durum,bu pişmanlığınızı kişilere iletin ve telafi edecek bir yol isteyin telafi olur olmaz ama adım atmak önemlidir diye düşünüyorum.

santum

Kayıtlı Üye
islamda Allahın affetmediği günahlardan biridir kul hakkı yıllarca ibadet etseniz dahi sizi affetmek hakkına girdiğiniz kişiye düşer.karşı tarafın size kalpten hakkını helal etmesi durumunda ise vebali kalkar.

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
islamda Allahın affetmediği günahlardan biridir kul hakkı yıllarca ibadet etseniz dahi sizi affetmek hakkına girdiğiniz kişiye düşer.karşı tarafın size kalpten hakkını helal etmesi durumunda ise vebali kalkar.
of :( kula kalınca sonsuza dek affetme gerçekleşmez. helal dese de insanoğlu affetmeyi sevmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...