Bir tuhaflık var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mutevazi

Kayıtlı Üye
Tüm forum üyelerine selam. Olayı kısaca özetlemeye çalışacağım, çocukluğumdan bu yana birden fazla kedi beslerim fakat son bir senede hiç bir sebep yokken kedilerim birer birer ortadan kaybolmaya başladı, oturduğum yer komşum vs yok kedilerimin düşüp çıkamayacağı bir yer kuyu vs yok, onları kaçırıp götürecek kimsede yok ki zaten aile bireylerinden başkasınada yaklaşmazlardı hatta bazıları bana bile zorla yaklaşırdı ve günde en az iki kerede tıkabasa besliyordum yani evi terketmeleri için bir nedende yok, bir araç altında vs kalsalar ölüleri olur ama o da yok. En son bugün sabah ellerimle beslediğim bir erkek bir de dişi kedim sırra kadem bastı ki bakmadığım yer çağırmadığım köşe kalmadı yok, daha öncekiler gibi aklım hayalim almıyor ve mantıkla açıklanacak bir şey değil, daha önce erkek kedilerim gider uzun süre sonra dönerlerdi ki kısırlaştırılmamış tüm erkek kedilerin doğasında vardır bu ama dişi bir kedinin evi terkettiğini ben daha görmedim ki 9 yıl beslediğim dişi kedim bile bir arac çarptığı halde gelip ayaklarımın dibinde ölmüştü. Aklıma artık bu zavallı hayvanlara bir şeylerin musallat olduğu gelmeye başladı ki konuyu okuyup fikirlerini ve varsa çözüm önerebilecek sayın üyererimize şimdiden teşekür ederim ve çözüm bulamazsamda beslediğim bir canlıyı koruyamamanın vebalini almamak adına bir daha hayvan beslemeyeceğim. Tüm forum ailesine saygılarımla.

acid

Kayıtlı Üye
Tüm canlılar için yaşadıkları yerin enerjisi fazlasıyla önemli. Yaşadığımız mekandaki ya da sizdeki enerji değişimleri kedileri huzursuz ediyor olabilir. Ya da artık onlara uygun bir enerji ortamı bulunmama ihtimali de var. Diğer bir seçenek bölgedeki yeni yapılaşmalar, belki açılan bir fabrika ya da onları rahatsız edecek daha farklı bir değişimi de değerlendirin. ( Çevrede kedilerle uğraşan takıntılı insanların olabileceği ihtimalini yok sayarsak)

Kedilerle aynı ortamda dahi bulunamazken yaşadığım değişimlerle kendileriyle fazla iyi anlaşır hale geldim. Çok seçici olabiliyorlar.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayın Acid öncelikle cevap için teşekür ederim, kırsalda ikamet etmekteyim çevremizde fabrika betonlaşma vs yok ama belirttiğiniz 1. şık konusunda belki olabilir bilmiyorum. Beni endişelendiren aniden ortadan iz bırakmadan yok olmaları sanki ışınlanıyorlar bu 1 sene öncesine kadar hiç olmuyordu dışardan bakınca normal gibi görünüyor ama anormal bir durum. O yüzden konu hakkında uzman birinin fikrini merak ediyorum yani cin vs gibi bu hayvanları kaçırma ihtimali olan doğaüstü bir varlık mı. Saygılar.

dejavuu

Kayıtlı Üye
Kendilerinizin kaybolmadan önce garip davranışları varmiydi? Mesela belli bir yere odaklanma,sürekli o noktaya bakma,evin herhangi bir yerine yaklasmama,oradan tedirgin olma gibi.

acid

Kayıtlı Üye
Sayın Acid öncelikle cevap için teşekür ederim, kırsalda ikamet etmekteyim çevremizde fabrika betonlaşma vs yok ama belirttiğiniz 1. şık konusunda belki olabilir bilmiyorum. Beni endişelendiren aniden ortadan iz bırakmadan yok olmaları sanki ışınlanıyorlar bu 1 sene öncesine kadar hiç olmuyordu dışardan bakınca normal gibi görünüyor ama anormal bir durum. O yüzden konu hakkında uzman birinin fikrini merak ediyorum yani cin vs gibi bu hayvanları kaçırma ihtimali olan doğaüstü bir varlık mı. Saygılar.
Bizim anormal olarak algılamadığımız onlar için tam tersi olabilir.

Bizler algılamasak da sürekli varlıklarla yaşıyoruz aslında. Bazı canlılar sadece bizden daha fazla algılar onları. Eğer olumsuz bir varlık durumundan şüpheleniyorsanız bunun için bakım yaptırmanız gerekir. Yorumlar üzerinden olası yanlış yönlendirmeler size de zarar verir. Çünkü o ortamda siz de yaşıyorsunuz. 1 yıllık süreçten bahsettiniz. Onları kaçıracak paranormal durumları siz de hissetmiş olmalısınız diye düşünüyorum. Ve forumdaki pek çok üye varlık şüphesinde aynı şeyi tavsiye eder farklı bir durum olduğu için.

Bazı kediler için eve katılan yeni bir üye de sorun olabilir. Ya da kedilere zarar veren yabani bir hayvan? Kalıntılarını bulmanız da pek mümkün olmayabilir. Ne yazık ki son dönemlerde yabani hayvanlar açlık nedeniyle beklenmedik avlar yaratabiliyor.

İlk mesajımda yazdığım dönemde kedilerle aynı ortamda bile bulunamazdım. Genelde sebep yokken benimle ya da arkamdaki bir şeylerle kavga ederlerdi. Ki aşırı negatif enerji yüklü olduğum, farklı sorunlar yaşadığım bir süreçti. Misafir gittiğim evlerde beni içeri almamaya çalışırlar adeta acı çekerlerdi. Bu yüzden başka odaya almak zorunda kalırlardı kedileri. Durumun değişimi de arınma süreciyle oldu.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sn: Dejavu hayır her hangi bir olumsuz davranış ya da tedirginlik yoktu tam tersi neşeli ve mutlu olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Sn: Acid herhangi vahsi bir hayvan vs tarafından avlanmalarıda mümkün değil çünkü öyle olsa daha baska evcil hayvanlarda ortadan kaybolurdu.

Byturk

Kayıtlı Üye
Sayın mutevazi, belki de biri kedileri topluyordur. Varlıksal bir durum olduğunu düşünmeden önce bunu da bir araştırmak lazım. Sonuçta teknoloji devrinde yaşıyoruz. Biri arabasına alıp götürse kimsenin haberi olmaz, kırsalda ikamet ettiğiniz için. Eğer bu durum sizi çok üzüyorsa evinizin önüne bir kamera koyun ve bir kedi alın. Kediniz tekrar kaybolursa kayıtları inceleyin. Zaten varlıksal bir durumsa kayıtlardan anlaşılır. Ayrıca unutmamak lazım, ne yazıkki varlıklardan çok canlılara zarar verenler insanlar oluyor.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sn: Byturk şu an iki kedim kaldı ve arazi kamerayla denetlenemeyek kadar geniş yani arazi komşularımızla tel örgü vs olmaz bizim buralarda ve kimsede çalmaz çünkü zaten istemediğiniz kadar sahipsiz kedi dolu buralar. Üzülmek hafif kalır inanın beslediğim bir canlıyı koruyamanın verdiği vicdan azabı bir yana akibetlerini bile öğrenemenin verdiği sıkıntı diğer yana. Zaman ayırıp cevap yazan tüm forumdaşlarıma da teşekkür ederim, bir karar aldım artık hiç kedi beslemeyeceğim sanırım. Saygılarımla.

Byturk

Kayıtlı Üye
Sayın mütevazi, lütfen kendinizi üzmeyiniz. Sizin elinizden geleni yapmışsınız. Vicdan azabı duymanıza gerek yok, hem kediler sahiplerine ve onları besleyenlere bağlıdırlar. Gittikleri yerde mutlu olmasalar geri gelirler. Eğer kendileri gittilerse onlar mutlulardır merak etmeyin.
Yine de dayanamayacağım ve bir kaç soru soracağım.
1. Kaç kediniz kayboldu?
2. Kediler hangi aralıklarla kayboldu?
3. Kayboldukları dönem aynı mı?(mesela kış aylarında)
4. Bulunduğunuz bölgede daha önce buna benzer olaylar yaşanmış mıydı?
Kusura bakmayın sorularımla canınızı daha çok sıkıyorum, umarım yanlış anlamıyorsunuzdur. Ayrıca kendinizi gereksiz yere üzmeyin, her şeyin bir çaresi vardır. Ben varlıksal olaylardan fazla anlamam. Ama son çare bir o kaldı gibi, anlayan arkadaşlar umarım ilgilenirler.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayın mütevazi, lütfeendinizi üzmeyiniz. Sizin elinizden geleni yapmışsınız. Vicdan azabı duymanıza gerek yok, hem kediler sahiplerine ve onları besleyenlere bağlıdırlar. Gittikleri yerde mutlu olmasalar geri gelirler. Eğer kendileri gittilerse onlar mutlulardır merak etmeyin.
Yine de dayanamayacağım ve bir kaç soru soracağım.
1. Kaç kediniz kayboldu?
2. Kediler hangi aralıklarla kayboldu?
3. Kayboldukları dönem aynı mı?(mesela kış aylarında)
4. Bulunduğunuz bölgede daha önce buna benzer olaylar yaşanmış mıydı?
Kusura bakmayın sorularımla canınızı daha çok sıkıyorum, umarım yanlış anlamıyorsunuzdur. Ayrıca kendinizi gereksiz yere üzmeyin, her şeyin bir çaresi vardır. Ben varlıksal olaylardan fazla anlamam. Ama son çaren k bir o kaldı gibi, anlayan arkadaşlar umarım ilgilenirler.

Sn: Byturk 2016 baharı itibariyle 6 kedim 2-3 aylık periodlar ile kayboldu ve 30 senedir hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım hayır. Üzüntüm daha öncede belittiğim gibi ortadan kaybolmalarındaki anormallikten geliyor şöyleki bir canlı sonuçta hayatını tamamlar ve ölür bunlar gayet kabullenilebilecek şeyler, ben sanki buhar olup ortadan kaybolmalarını anlamıyor anlamlandıramıyorum, estagfurullah can sıkmak ne demek efendim ne isterseniz sorabilirsiniz konu hakkında ki sayın forum yetkilileri konunun kayda değer olmadığına ve uzamasında bir beis görürlerse zaten uyarır veya konuyu kilitlerler sorun yok. Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...