Paralel Evrenler

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba.Paralel evrenlere hep ilgi duymuşumdur ve geçenlerde izlediğim bir film "Mr. Nobody (Bay Hiç kimse)" ilgim ve kafamda ki sorular daha da arttı (izlemeyenler varsa filmi tavsiye ediyorum).

İlk Sorum:paralel evrenler gerçek anlamda (tabi böyle bir şey mümkünse) tam olarak nedir?
İkinci Sorum:paralel evrenler ile iletişime geçilebilir mi?
Üçüncü Sorum:Rüyamda bazen kendimi ve odamı farklı şekillerde görüyorum bunlar paralel evren yansımaları (ya da her neyse) ilgili olabilir mi?

Şuan aklıma başka soru gelmedi başka arkadaşlarda konuyu dağıtmadan soru-cevap şeklinde beyin fırtınası yapabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.Sevgi ve huzurla.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Forumda paralel evrenleri tararken bu konu çıktı karşıma.Mr.Nobody’i bu mesajdan aylar sonra,mesajı hiiç hatırlamadan,tamamen tesadüfen karşıma çıkmasıyla izledim.Defalarca daha izlerim.
Şu an anlıyorum hakikaten çok yerinde bir tavsiyeymiş.

Ü

Üye silindi 62166

Paralel evrenler var dünyamızda sadece bizler yokuz bizden trilyonlarca var her evrende farklı bir meslekteyiz. bunun en güzel yanıtı
haktan akdoğan var sirios ufo başkanı onun belgesellerine bak orada bulacaksın...

num

Kayıtlı Üye
Kısaca açıklamak gerekirse, Bu dünya adil değil gerek sosyal konumun gerek aile hayatın herşeyin farklı olabilirdi. Dinlerin sunmuş olduğu yaratıcı ve sınav kavramlarına göre şahsi kanaatimce tek bir dünya çuvallıyor.

Herhangi bir hırsızı neden hırsızlık yaptın diye sorgulayamazsın. Adam fakir adil bir düzen yok gerek ihtiyaç için gerek lüks için çalıyor, şimdi sen bu adama diğer tarafta hırsızlık yaptın yanacaksın dersen adamda fakir olmasaydım çalmazdım diyecek.

Yine çocuk ölümlerine tacizlere tecavüzlere bakalım. Burada iki temel sorun öne çıkıyor.
Tanrı içerisinde kötülüğü barındırdığı için mi kötülüğe izin vermektedir?
Yoksa gücü yetmediği için mi?
Bu iki soruda kusursuz bir tanrının varlığını reddeden sorulardır.

işte bu noktada sanallık devreye giriyor. Ya hiçbirşey gerçek değilse? Herşey sanal ise?
Yani Counter strike oynayan birine öldürdüğü adam için sen ne kötü bir adamsın demiyoruz çünkü oyun gerçek değil!

Bu evrende bu şekilde bir simülasyon ise bizim kötü olarak gördüğümüz hiçbirşeyin de aslında kötü olmadığı ve dolayısıyla yaratıcının da kötü olmadığı anlamı çıkıyor. İşte bu nokta yaratıcıya inancın sarsılmasını engelleyen güzel bir nokta bence.

Bilimsel anlamda evrensel sabitler de bu sanallığı doğrular nitelikte ışık hızı plank sabiti gibi... Mesela ışık hızını neden geçemiyoruz? Bu aynı counter strike ta silahın mermi kapasitesi gibi limitlendirilmişte ondan.

Paralel evrenlerde bence bu noktada ortaya çıkıyor yine. Fakir olarak bir hayat yaşadın ve bu sınavını iyi kötü verdin diyelim.

Ya mısırlı bir köle olsaydın da aynı ahlakı sağlayabilecekmiydin? Yada büyük iskender? Yada romada bir fahişe ? Binlerce farklı evrende her konuda sınanıp aldığın toplam notlara göre gönderiliyorsun belki gideceğin yere. Yani cennet veya cehenneme?

Hem böylesi herkes için daha adil değil mi?