Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: El vedud etkisi ve sorunlar

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Standart El vedud etkisi ve sorunlar

Selamün aleyküm. Yaklaşık 3 aydır sayısız şekilde el vedud ismini çekiyorum. Ancak bu 3 aydır çektiğim hergün sokakta,kalabalık alanlarda insanlar gözümün içine içine bakıyor. Bu ismin bir etkisi midir böyle bi durum? Ben insanların bu tarz bakışlarından rahatsız oluyorum ve ismi çekmeyi bırakmayı düşünüyorum.

2. Kendinol Üyemize teşekkür edenler:
    Dankyy (06.12.2017)

Yer
    SPACE
    Rep Puanı : 407
    Ettiği Teşekkür
    119
    94 mesaja 203 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu sayısız çekme olayını ben çok araştırmıştım ama her ağızdan ayrı ses çıkıyor kimisi çekilir kimisi çekilmez diyor. Sayısız çekmek zararlı vs diyenlerde var mesela ama ben o konuda kişisel bir bilgim olmadığı yorum yapamayacağım. Aynı şeyi bende hissetmiştim çektiğim zamanlar ki ben en küçük sayısıyla çekiyordum sanırım günde 20 defa idi. Tabii ki bunlar sadece benim tecrübelerim eminim daha bilgili biri gelip yardımcı olur. İyi forumlar.

Yer
    Batumi
    Rep Puanı : 99
    Ettiği Teşekkür
    241
    38 mesaja 45 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Kötü bi durum insan ünlü olmadığı halde tanimadıği gözlerin ona bakması bir garibine gider insanın bi de sapığida var bide onun dikkatini çekme dikkatli ol tabi bu durum atlatmak senin öğrenceğin bir şey ne amacla ya vedud esmasını çekiyorsun

SATRANÇTA PİYON OLMAYI SEVERİM OYUN BİTİNCE BARONDA AYNI KUTUYA GİRER PİYONDA

Yer
    Trabzon
    Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    5
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Bir site de alışkanlık haline getirip okumayı sürekli yapanların ‘başkalarını tesir altına alır ve etki etmeye başlar’ yazılmış.Ne derece doğru bilemiyorum.

Yer
    evvel i bidayet
    Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    6
    7 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    18

Kelimeler belli amaçlarla zikredildiklerinde insanın hem bilincine hem de bilinçaltına kah direkt olarak kah dolaylı yollarla tesir ederler. Bunda zikri çeken kişinin etkililik ve yetkinliği önemlidir. Zikir neticede belli kelimeleri belirli adetlerde okumaktan ziyade o kelimenin manasıyla hemhal olabilmeyi gerektirir. Çünkü zikir ve zikretmek, dilimizde hatırlayış ve hatırlamak anlamına gelir. Yani şu kadar çektim, şöyle şöyle şeyler oldudan öte bunları olduran etkiyle tanışmaya zikir, olanlara takılıp işi sahtekarlık ve gösterişe dökmeye de şebeklik diyebiliriz Zikir aslen empati halidir. Mesela siz 'el-Vedüd' ismini zikrediyorsunuz. Arapçada kelimelerin başına -el- takısı geldiğinde bu ingilizcedeki -the- gibi kelimenin anlamına belirginlik ve bilinirlik katar. Aynı zamanda misalen Hüvallahʼül-Vedüd dersek 'hüve allahü el vedüd: O Allah, Vedüdʼdür' şeklinde anlamlanır. Yani el-Vedüd derken empati yaparak Vedüdiyet hissini kalbinizde ne denli hissedebiliyorsanız zikriniz de o kadar etkilidir. Bu sıcaklık şeklinde veya içinizden sanki sıcak su akıyor gibi hareketli bir şekilde de hissedilebilir. Bu noktada devreye kişinin ne kadar etkili ve de yetkin olduğu giriyor. Neticede iki gözümüzün ötesinde çok daha güçlü bir basiret kabiliyetimiz var. İhtiyaç duymadığımız için kullanıma kapalı fakat eğer ki ihtiyaç haline getirebilirseniz hemen bugün kullanıma hazır. Nitekim isimlerin cisimleri vardır, biz onlara Nur deriz ve belli kelimeler hadsafhada zikredildikleri zaman zikrin sahibinin kalbini kendileriyle doldururlar. Benzer benzeri çekeceği için Vedüdiyet zaten halihazırda sevgi ve muhabbet odaklı bir hal, insanlar gözlerinizde takılıyor olabilirler. Zira ihtiyaç duydukları aşk ve samimiyeti gözlerinizde görüyorlar ve zikrin hali zaman ve mekanı aştığından da sersemleyerek o şekilde bakakalıyorlardır. Belki de kabiliyetiniz yoktur ve sadece laf olsun torba dolsun dercesine okuyorsunuzdur. İnsanlarla gözgöze geldiğinizde de gözlerini kaçırmalarını beklediğinizden cüretkar algılanıyor olabilirsiniz Her şey söylenebilir. Fakat zikrin ne olduğu ve nasıl etkide bulunabildiğiyle ilgili bir eğitim almaksızın gelişigüzel zikretmeyi uygun bulmuyorum. Çünkü hevesiniz birçok kapıları açabilir ama siz bu kapıların ardındakilere hazır değilseniz yaşayacaklarınız dünya odaklı bir insanı pek iyi hissettirmeyecektir. Açıklamanın bu kadarı kafi. Saygılarımla.

7. 2 kişi 4nqela üyemize teşekkür etti:
    Rhander (07.12.2017),seyyid (08.12.2017)

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

İnsanlar tarafından sevilmek için çekiyordum. Ancak bakışlardan çok rahatsız olmaya başladım. Böyle bi durum yüzünden çekmeyi bırakmayı da istemiyorum ama böyle devam ederse bırakacağım artık

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı Dankyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kötü bi durum insan ünlü olmadığı halde tanimadıği gözlerin ona bakması bir garibine gider insanın bi de sapığida var bide onun dikkatini çekme dikkatli ol tabi bu durum atlatmak senin öğrenceğin bir şey ne amacla ya vedud esmasını çekiyorsun
    Alıntı Ansolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sayısız çekme olayını ben çok araştırmıştım ama her ağızdan ayrı ses çıkıyor kimisi çekilir kimisi çekilmez diyor. Sayısız çekmek zararlı vs diyenlerde var mesela ama ben o konuda kişisel bir bilgim olmadığı yorum yapamayacağım. Aynı şeyi bende hissetmiştim çektiğim zamanlar ki ben en küçük sayısıyla çekiyordum sanırım günde 20 defa idi. Tabii ki bunlar sadece benim tecrübelerim eminim daha bilgili biri gelip yardımcı olur. İyi forumlar.
    Kadın erkek genç veya yaşlı hiç farketmiyor. İnsanlar öyle bakıyor yüzüme yüzüme. Ben böyle bişey niyetlenmemiştim. Ne amaçla baktıklarını neden baktıklarını da anlayamıyorsun veya neden bana baktın diye de soramıyosun? Bu ismin etkilerinden biri bu galiba tam anlam veremedim

Rep Puanı : 71
    Ettiği Teşekkür
    50
    31 mesaja 34 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı Kendinol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın erkek genç veya yaşlı hiç farketmiyor. İnsanlar öyle bakıyor yüzüme yüzüme. Ben böyle bişey niyetlenmemiştim. Ne amaçla baktıklarını neden baktıklarını da anlayamıyorsun veya neden bana baktın diye de soramıyosun? Bu ismin etkilerinden biri bu galiba tam anlam veremedim
    Evet,bakıyorlar bunun sebebi vedud esmasının enerjisi yüzünden çünkü esmanın enerjisini üstünüze çekiyorsunuz bu şekilde de alıcı durumunda oluyorsunuz. İnsanlar bakıyorlar fakat tam olarak iyi ya da kötü değil. Sonuç olarak bu esma dışarıya bir sıcaklık sevgi enerjisi yayıyor bu da fark ediliyor. Madem bu durumdan rahatsız oldunuz sevilmek ya da saygı görmek için farklı esmalar var bunları kullanabilirsiniz.

Rep Puanı : 9
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı 4nqela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelimeler belli amaçlarla zikredildiklerinde insanın hem bilincine hem de bilinçaltına kah direkt olarak kah dolaylı yollarla tesir ederler. Bunda zikri çeken kişinin etkililik ve yetkinliği önemlidir. Zikir neticede belli kelimeleri belirli adetlerde okumaktan ziyade o kelimenin manasıyla hemhal olabilmeyi gerektirir. Çünkü zikir ve zikretmek, dilimizde hatırlayış ve hatırlamak anlamına gelir. Yani şu kadar çektim, şöyle şöyle şeyler oldudan öte bunları olduran etkiyle tanışmaya zikir, olanlara takılıp işi sahtekarlık ve gösterişe dökmeye de şebeklik diyebiliriz Zikir aslen empati halidir. Mesela siz 'el-Vedüd' ismini zikrediyorsunuz. Arapçada kelimelerin başına -el- takısı geldiğinde bu ingilizcedeki -the- gibi kelimenin anlamına belirginlik ve bilinirlik katar. Aynı zamanda misalen Hüvallahʼül-Vedüd dersek 'hüve allahü el vedüd: O Allah, Vedüdʼdür' şeklinde anlamlanır. Yani el-Vedüd derken empati yaparak Vedüdiyet hissini kalbinizde ne denli hissedebiliyorsanız zikriniz de o kadar etkilidir. Bu sıcaklık şeklinde veya içinizden sanki sıcak su akıyor gibi hareketli bir şekilde de hissedilebilir. Bu noktada devreye kişinin ne kadar etkili ve de yetkin olduğu giriyor. Neticede iki gözümüzün ötesinde çok daha güçlü bir basiret kabiliyetimiz var. İhtiyaç duymadığımız için kullanıma kapalı fakat eğer ki ihtiyaç haline getirebilirseniz hemen bugün kullanıma hazır. Nitekim isimlerin cisimleri vardır, biz onlara Nur deriz ve belli kelimeler hadsafhada zikredildikleri zaman zikrin sahibinin kalbini kendileriyle doldururlar. Benzer benzeri çekeceği için Vedüdiyet zaten halihazırda sevgi ve muhabbet odaklı bir hal, insanlar gözlerinizde takılıyor olabilirler. Zira ihtiyaç duydukları aşk ve samimiyeti gözlerinizde görüyorlar ve zikrin hali zaman ve mekanı aştığından da sersemleyerek o şekilde bakakalıyorlardır. Belki de kabiliyetiniz yoktur ve sadece laf olsun torba dolsun dercesine okuyorsunuzdur. İnsanlarla gözgöze geldiğinizde de gözlerini kaçırmalarını beklediğinizden cüretkar algılanıyor olabilirsiniz Her şey söylenebilir. Fakat zikrin ne olduğu ve nasıl etkide bulunabildiğiyle ilgili bir eğitim almaksızın gelişigüzel zikretmeyi uygun bulmuyorum. Çünkü hevesiniz birçok kapıları açabilir ama siz bu kapıların ardındakilere hazır değilseniz yaşayacaklarınız dünya odaklı bir insanı pek iyi hissettirmeyecektir. Açıklamanın bu kadarı kafi. Saygılarımla.
    O kadar güzel açıklamış ki okurken hem mantığıma yattı hem de sorularımın bazıları cevap buldu.En hoşuma giden kısmıda hatırlamak ile ilgili olan.Teşekkür ederim.

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı 4nqela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Özellikle geceleri çekiyorum. Başka bişey oyalayıpda aklım o tarafa gitmesin sakin kafayla çekeyim diye. İlk başlarda bu kadar şiddetli olmuyorda. Ancak son zamanlara doğru insanların sadece gözünü açıp baktığını görüyorum.

Başka bi sorum ise el vedud ismini, el azim gibi isimlerle çekmem uygun olur mu? Etkili olması açısından

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (3 üye ve 1 konuk)

1. edwird,
  2. ilya,
  3. magicex