Cevap bulamadığım olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

unbroken

Kayıtlı Üye
Merhaba, hayatımın en karanlık en zor dönemlerinden birini yaşıyorum fakat bu olayın ruhsal durumumla bağlantısı varmı bilemiyorum. Olay şöyle oluyor: arkadaşlarımda toplandığımız keyifli vakit geçirdiğimiz bir gece uyumaya odaya gittiğimde yalnız başıma yattım. Bir süre uyuyamadım ve sonrasında uykuya dalış esnasında üzerime ağırlık çöktü hareket edemez bir duruma geldim ve çok çok ince ve soguk bir el yada demirden birşey her iki ayak bileğimden kavrayıp beni çekmeye başladığını hissettim. Yüz üstü yattığım için ve hareket edemediğim için bakamadım.Bana gücü yetmiyordu çok cılız bir güç oldugunu hissettim çekmeye çalışıyor ama gücü yetmiyor gibi hissedyordum. Sonra bir anda uyandım ve hiçbirşey yoktu. Kalktım tekrar uyudum sıkıntılı bir uykuydu. Bundan 6-7 sene evvel kendi yatağımda yüzüm duvara dönük yatarken her iki koltuk altımdan 2 el kavrayıp kulağıma çok sinirli bir şekilde senin rabbim benim demişti. Çok korkmuştum. Arada olan ufak tefek ses duymalarım ve karabasanlarımı saymazsak anlamlandıramadığım bu iki olay beni çok korkuttu. Kabus olabilir diye düşünüyorum ama koltuk altımdakinde acıyı ayak bileklerimdekinde de soğukluğu net olarak hissettim. Çok uzun oldu okuyan gözlerinize sağlık. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkür ve saygılarımla.

kracs

Kayıtlı Üye
zor geçen sıkıntılı dönemlerde hemen herkes bu tür olaylar yaşar. çünkü bu dönemler insanın psikolojik yönden zayıf olduğu zamanlardır ve bu zayıflık anlarında bahsettiğiniz türden varlıklar kişiye uykusunda musallat olabilmektedir. yaşanan ruhsal çöküntünün derecesine göre değişir bir durum elbette. eğer yoğun stresli şekilde yatağa giriyorsanız uyumadan önce (ve gün içinde fırsat bulduğunuzda) kendinizi rahatlatacak, hoşunuza giden aktivitelerde bulunmak bir nebze faydalı olacaktır.

her problemin altına meditasyon yapın bitki çayı için böcekleri koklayın vs. tavsiyeleri yazmak kadar vasat bi yorum oldu ama kusura bakmayın. kolaylıklar dilerim

unbroken

Kayıtlı Üye
Evet ürkütücü ama uyku halindeyken yaşanması insanı bir nebze rahatlatıyor. Yani kabus deyip geçebiliyorsun bir yerde. Ya uyanıkken olsa düşünemiyorum çıldırırdım herhalde..

unbroken

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim kracs.. Şükrediyorum ki sonrasında bu kadar korkunç bir şey daha yaşamadım. Ufak tefek karabasanlar artık korkutmuyor, insan zamanla kendince yöntemler geliştirip o an kurtulabiliyor. Bir yerde karabasanın uyku felci olduğunu ve vucut hala uykudayken beynin uyandığını, uyuyan vücuda komut veremediğini bu sebeple de geçici bir felç durumu yaşandığını okumuştum. Bu tamamen çok korkmam sebebiyle bilimsel bir cevap arayışıydı benim için. Yazıda, vücudumuzun herhangi bir uzvuna odaklanıp hareket ettirirsek felç durumunun biteceği yazıyordu. Ben en kolay boynumu hareket ettirebildiğimi keşfetmiştim ve defalarcasında bu şekilde uyandırmıştım kendimi. Başa çıkabilmek çok önemli. Zaten gündüzümüz sıkıntılarla geçiyor gecelerimizde de karabasanla uğraşıyoruz işte :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...