Şifacı olmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baysal01

Kayıtlı Üye
Başlıkdada belirttiğim gibi şifacı olmak, insanlara bu konuda faydalı olabilmek istiyorum. Yanlış bir laf ettiysem cahilliğimi mazur görünüz. Acaba bana önerebileceğiniz bir yer varmıdır eğitim için ? Ankarada ikamet etmekteyim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kendinize bir soru sorun.

Neden şifacı olmak istiyorum ?

Gerçekten faydalı olabilmek içinmi yoksa farklı olabilmek için mi ?

Şifacı olmak istiyorsanız önce kendinizi tanıyarak işe başlayın.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Teorik şifacı olabilirsiniz. Eğer ki sizde ailenizde şifa ile ilgili bir aktarım yok ise. Yani ne demek teorik şifacı. Birisi sizi uyumlar. Mesela yulenin eli ile yulenin enerji kanalı ile yule izin verdi size diyelim. Eskiler buna el verme diyordu. Şimdileri ise ifadesi inisiyasyon gibi bir tabire döndü. Bu inisiyasyon gerçekleştirilir ise bir başkasının kanalından kişi izin verdiği sürece şifa aktarımlarında bulunabilirsiniz. Ama kendinize ait bir şifa aktarımına sahip olamazsınız. Örneğin kundalini reiki diyelim. Kundalini reikiyi kullanabilir faydasını da görebilirsiniz. Ama kundalini enerjisini kendisi çeken kendi kanalı olan birinin vermiş olduğu şifayı verebilir misiniz? Hayır!

Bu tür Büyüsel, şifasal ve tılsım çalışmalarında esas düşünce şudur. Etkili büyü yoktur etkili büyücü vardır. Etkili şifa yöntemi yok etkili şifacı vardır. Velhasıl döndük yine başa :D

Sevgi ve Işıkla...

brotherhood

Kayıtlı Üye
Teorik şifacı olabilirsiniz. Eğer ki sizde ailenizde şifa ile ilgili bir aktarım yok ise. Yani ne demek teorik şifacı. Birisi sizi uyumlar. Mesela yulenin eli ile yulenin enerji kanalı ile yule izin verdi size diyelim. Eskiler buna el verme diyordu. Şimdileri ise ifadesi inisiyasyon gibi bir tabire döndü. Bu inisiyasyon gerçekleştirilir ise bir başkasının kanalından kişi izin verdiği sürece şifa aktarımlarında bulunabilirsiniz. Ama kendinize ait bir şifa aktarımına sahip olamazsınız. Örneğin kundalini reiki diyelim. Kundalini reikiyi kullanabilir faydasını da görebilirsiniz. Ama kundalini enerjisini kendisi çeken kendi kanalı olan birinin vermiş olduğu şifayı verebilir misiniz? Hayır!

Bu tür Büyüsel, şifasal ve tılsım çalışmalarında esas düşünce şudur. Etkili büyü yoktur etkili büyücü vardır. Etkili şifa yöntemi yok etkili şifacı vardır. Velhasıl döndük yine başa :D

Sevgi ve Işıkla...
Sayın yule, acaba kişi büyücülükte olduğu gibi ne olduğunu ve ne yapacağını bilir bir şekilde mi dünyaya geliyor (içine doğma gibi) eğer aileden gelen bir şifa aktarımı var ise ?

yule

Yönetici
İş
Aileden şifacı olan birisi daha doğru ifade ile kendinde şifa enerjisi olan kişi bir teknik bilmeden şifa aktarımı yapabilir. Bunu enerji öğretir. Yaşadığı olaylar ile tecrübelenir. Evet bir şifacı kendini bilir ve hisseder. O şekilde fizik bedeni yaratılır. Şifa verdiği konularda mutlaka önce kendisi yaşar. Mesela bir şifacı insanların aşk hayatlarına şifa verebilmesi için kendi de aşk hayatında hem dibi hem üstü görür. Yoksa aktarım tam olarak gerçekleşmez. Kendi yaşadığıyla tecrübelenir.

taroh

Kayıtlı Üye
Aileden şifacı olan birisi daha doğru ifade ile kendinde şifa enerjisi olan kişi bir teknik bilmeden şifa aktarımı yapabilir. Bunu enerji öğretir. Yaşadığı olaylar ile tecrübelenir. Evet bir şifacı kendini bilir ve hisseder. O şekilde fizik bedeni yaratılır. Şifa verdiği konularda mutlaka önce kendisi yaşar. Mesela bir şifacı insanların aşk hayatlarına şifa verebilmesi için kendi de aşk hayatında hem dibi hem üstü görür. Yoksa aktarım tam olarak gerçekleşmez. Kendi yaşadığıyla tecrübelenir.
şifacılık özelliğinle doğmamış böyle bir özelliği bulunmayan insanlar bile bazen sevdikleri için şifacı olabiliyorlar.inşallah özel mesajımö ulaşmıştır size.bunun harici genel bir şifacı olmak isterdim.

yule

Yönetici
İş
Niyet ve inanç çok değerli ve güçlü bir enerji kavramıdır. İnanmak gerçektende de yolun yarısıdır. Güven duymak başaracağına inanmak bir kanala güven duymak bir öğreticiye güven duymak ve inanmak çok kıymetlidir. Asıl önemli soru işe yarar mı? Kesinlikle işe yarar.

Sevgi ve Işıkla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...