Aşk imtihanmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

As1

Kayıtlı Üye
Selamlar Arkadaşlar
Benim çok merak ettiğim bir konu var ve yorumlarınızı çok merak ediyorum. Şunda 40 lı yaşlara yaklaştım fakat genç kızlığımdan beri sürekli aşık oluyorum. Evlendim çocuğum oldu. Evliyken bile aşık oldum nolur yanlış anlamayın bunu hep içimde yaşadım. Çok dramatik olaylar yaşadım ve evliliğimi bitirdim. Yine kafamda biri var ve çok acı çekiyorum. Nolur dalga geçmeyin gerçekten çok ağır bir duygu ve ben sürekli bununla sınanıyorum. Kendimi ibadete dualara veriyorum ama bir noktadan sonra yine aynı şeyr takılıyorum. Dönem dönem hep farklı kişileri kendi kendime sevdim ve kendi kendime hayal kurdum. Şuandada kafamda biri var. Sizce bu normal mi? Herkes mi böyle yoksa bu bana mahsus bişey mi? Çok utanarak yazdığımıda belirtmek isterim umarım anlarsınız
Şimdiden çok teşekkür ederim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba.Yanlış anlaşılacak hiçbir şey yok.Kendi kendinize içinizde sevgi beslemenizde bir sorun yok.(Bir yere kadar ve evlenene kadar).Bunun geldiği boyutta sorun var.Evliliğinizi sırf bu yüzden bitirdiyseniz yazık etmişsiniz.Hayatınızı bilemem tabi ama yıllardır süren ve kurtulmak isteyip kurtulamadığınız bir kısırdöngünün içinde gibisiniz.Detayları bilemiyorum yazdığınız kadarıyla regresyon(geçmiş yaşam şifası) belki uygun olabilir sizin için.Kalıplaşmış birşey varsa bilinçaltında kurtulursunuz.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu sorunu bir psikiatr yardimi ile dengeleyebilirsiniz, ask kimyasal bir mevzudur bazen insanlarin psikolojisi kendisini korumak adina kimya dengesini degistirir ve mutluluk hormonlari üreten bir sürece girer buda aski yani sira getirir.Bazen yogun bir cinsellik talebine de sebeb olur. Ama bu utanilacak bir sey degil.

Sebebini bilemem ama bu psikolojik bir sorun.

Mithra

Kayıtlı Üye
İbadet yaparak ve evliliğinizi bitirerek sanırsam vicdanınıza kefaret ödemişsiniz geçmiş olsun.Büyükler de nasıl olur bilmiyorum, mesela küçük yeğenim vardı her ağladığında bizim eve gelirdi sonra diğer amcamın evine gitmeye başladı, yengemi uyardım büyüdüğünde ağır bir olay olur kaldıramaz başka yere gider.Belki zamanında yaşadığınız bir olay sizde böyle bir yönelime sebep olmuştur.Eğer bunu sorun görüyorsanız uzman birinden yardım alın terapi, psikolog veya hipnoz.

As1

Kayıtlı Üye
Yok evliliğim çok farklı sebeplerden bitti?

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
sayenizde aşk diye bir şeyin olmadığına bir kez daha inandım. teşekkür ederim.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Konuyu dağıtmak istemem ama neden böyle düşündün Sitra ?
bizim aşk zannettiğimiz şey hiçte sandığımız gibi değil. biz bir insanı sevdiğimizi zannederiz ama aslında onu sevmeyiz. o insandan aldığımız ''hazzı'' severiz. ve bu haz duygusunun karşımızda insanla alakası yok. olay tamamen kendimizle ilgili bencil duygularımız. birbirini çok seven iki insan düşün bunlar evlendi ama 2 sene sonra boşandı. hani birbirlerini çok seviyorlardı neden boşanma oldu? çünkü haz bitti. birinden haz almadığınız zaman onun yanında olmak artık size ızdırap vermeye başlar. ondan alamadığın hazzı artık başkalarından telafi etmeye başlarsın.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir insan bağımlılığınız olabilir.Yaşadığınız durum insan bağımlılığı kriterlerine çok uyuyor.

sin valor

Kayıtlı Üye
Sitra_Ahra 'ya kesinlikle katılmakla birlikte ; durumunuzun fıtri olmamakla birlikte gayet tabii bir şey olduğunu söylemek isterim,
ne tip'te hangi yaş aralığında insanlara aşık olduğunuzu yazsanız belki reçete yazabilirdik , sorunu saptamak için ama yetersiz ifadenize, çare olacaksa;

insan et ve kemikten haşrolduğundan beri bu sorun var,
sosyokültürel yasaklar maalesef gözümüze perde çekmeye yetmiyor
göz yapısı gereği, güzeli arıyor
eksik olan tam olanı istiyor
hormonlar değişik aromalar için ormana yürüyor
postmodern zamanlar çoklu deneyimleri yineliyor
vs. vs.
nedenler bitmez adı üstünde bu aşk, yaşa bakmıyor başa bakıyor, derdiniz bir güzele göz sevdası olabilir... En kötüsü de yaş geçtikten sonra iç geçirmek (?!?)
başkaları için yaşamak

sin valor

Kayıtlı Üye
Adem'e secde etmemenin bedelinin; Ademoğullarının Ademoğullarına secdesiyle vuku bulacağını kim bilirdi... Demek aşktan daha güçlü duygular varmış, insanı aşkla imtihan ettirebilecek

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
En temizi bir psikiyatra görünün, sorunun ne olduğu tam anlamıyla bir ortaya çıksın. Sonrası zaten onlarda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...