Sigmund Freud Ve Rüyalar

Afifege

Kayıtlı Üye
Sigmund Freud hayatının belli bir kısmını rüyalar, bilinç, bilinçaltı ve psikanalize adamıştır. Düşlerin yorumu adlı eseri doğaüstücülükten uzak olsa da bu eseri oluştururken izlediği yol ön görüyü geliştirme yöntemlerinde kullanılan yöntemlerden biridir. Uyur halde geçirilen transı bir şekilde öne sürer ve bilinçaltımızın, uyanıkken beynimizde ulaşamadığımız yerlere uyurken ulaştığını savunur.

Özellikle cinsel hayatla alakalı benzetmeleri yüzünden eğri eleştirilere maruz kalsa da rüyalar hakkında bilimsel nitelikli ciddi çalışmalar yapmış bir nörologtur.

Ü

Üye silindi 58480

Freud ayni zamanda cok zeki bir kisilik,
Daha kucuk bir cocukken inegini birturlu ahira toplayamayan koylulere inegi iteklemelerini degil kuyrugundan geriye dogru cekmelerini ogutlemistir. ters psikolojiyi heryerde sezinlemistir yani.
Ayni sekilde buz lu bir zeminde karsidan karsiya gecmeye calisirken surekli yere dusen bir cocuga bu isin sirrini adim adim ogretmistir ve cocuk bunu basarmistir;

Sir sudur, iki adim ileri bir adim geri bir adim sola ve iki adim ileri bir adim geri ve bir adim saga ..
Kisacasi dusecegine sartlanan cocugu bu on sartlandirmadan baska bir onerme ile kurtararak basarili hale getirmistir..

Yazdigi butun kitaplari ve hakkinda yazilmis kitaplari tavsiye ederim

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bildiğim kadarıyla bir fobisi vardı londraya giremiyordu rüyalarından yola çıkarak annesine karşı cinsel dürtüleri olduğunu kabullenmişti.Odipüs kompleksi döneminden kalma imiş yazılanlara göre.Her halukarda ilginç bir kişilik

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kanserle savaşırken ( sanırım 30 civarı idi) sayısız ameliyat geçirmiştir.Kişinin kendisi hakkında çok az şey bildiğini savunur.Bu noktada Ramtha ile benzetirim alâkasız gibi görünsede.Ona ait tüm kitaplar okunmalı bencede...Sonsuz derinliğe sahip.

asterix

Kayıtlı Üye
Kanser rüyalar aracılığıyla önceden tespit edilebilmis yani önceden rüya yoluyla beden bilgilendiriyormus bizi.