Atalardan Bağ Kesmek Ne Demek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

romeo713

Kayıtlı Üye
Bunun ne demek olduğunu bilen var mı arkadaşlar ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Genetik aktarım ile birlikte ATA’larımızın bildiklerini, yaşam deneyimlerini, bilinçaltı kalıplarını, anılarını, hislerini de aktarıyoruz. Bireysel olarak özgür olmuyoruz. Atalarımızdan gelen negatif aktarımı iptal etme yöntemlerinin genel ismi ata bağlarını kesme çalışmasıdır.
Temeleri doğa insan din ben mitlerine dayana ritülerdir. Gümümüzde kişisel gelişim sağaltım yöntemi olarak kullanılır.
Benim de terapilerim de kullandığım etkin sonuçlar aldığım bir yöntemdir.

Aşk ilişkilerinde, maddi konularda, psikolojik sorunlarda, nedeni bilinmeyen hastalıklarda, bizi engelleyen duygu ve düşüncelerin temelinde. Bu aktarım önemli bir rolü olduğu kabul edilir. Regresyon ya da geçmiş yaşam terapisi yapan hipnotistlerin bir kısmı aslında geçmiş yaşamı değil atalarının yaşamlarını hatırladığını kabul eder ve bu aktarımı bilinçaltından temizlediğini söyler.

İnsan dizayn yöntemleri içinde birden farklı isim verilmiştir.
Wiccalar ayin ve törenlerinde kullanır.
Şaman şifa yöntemlerinin en başında yer alır.
Özelikle Amerika da en sık kullanılan terapi yöntemdir.
Afrika kabilelerinde var oldukları süre boyunca kullanmaya devam ediyorlar
aborjinlerde de benzer bir yöntem vardır.

Uzak doğu şifa yöntemlerinde kesme değil de barışma üzerine bir yol izlerler.

Benim şahsi tecrübelerim, kısır döngüye sebep olan, yersiz hüzüne yol açan, erteme davranışına yol açan, ben kimim neyim sorusu içinde bunalım yaşayan
aşk kısmetinde tekrara yol açan gibi konularda atalardan aktarım olduğunu gördüm.
Özelikle anne ve baba üzerine bağ kesme özgürleştirme çalışması üzerine şekillendiyorum yaptığım terapileri
grup çalışmalarında etkisinin daha güçlü olduğu gördüm benzer atalara sahip olduğumuz için.

Ü

Üye silindi 58480

SAyin Uruma katiliyorum,

Icine uyusturucu katilarak servis edilen kokteyl gibidir Anne/Baba/Ata baglari. Zahirinde iyi anne baba olmaya gayret eden evebeynler bile en nihayetinde bilincaltlarinda zaptettikleri karanlik yonleri, tevbe etmedikleri gunahlari, beddualari, musallari, ustunu ortup onemsiz gordukleri vijdani yuklerini illa telepatik yolla cocuklarina geciririler..

Bebekler yeni dogruklarinda dunyanin en mukemmel telepatlaridir ve cekirden cevrelerinden gizli ve acik ne varsa emerler.

O yuzden cocuk egitirken zahiri bir yaptirim uygulayan anne babalar kendilerini ihmal ettikleri taktirde genelde cocuklarini cok doverler. Halbuki cocuklar farkedememekle birlikte evebeynlerinin ruhunun en ucra koselerine kadar onlari ornek alacaklardir.

Bu durumda olan kisilerin Ata baglarini kesmesi cok hayatidir.

taroh

Kayıtlı Üye
bende bağımı kesmek istiyorum hiç hayırlı bir kalıtım yok sülalemden.

Ü

Üye silindi 58480

Durumun ciddiyetini vurgulamak icin yakin tarihimizden ilave yapmak isterim:

Osmanli geleneginde Ata baglari arastirilmadan kiz alip vermek te cok itina ile yurutulmekteydi.
Bu gelenekten bize sadece ironik ikonlar kalakaldi - Damat neyle mesgul, ailesi neyle mesgul vs. gibi

Halbuki ailenin karma borcu olup olmadigina kadar sorusturma hakkini bulurlardi aile onde gelenleri, savaslarda sehit dusen yakin akrabalar, gaziler vs iyi referans kabul edilirdi. Varlikli kisilerin insanlarin hayrina yaptirdigi/tamir ettigi kopruler, cesmeler vs kazanc kapisi olarak degil manevi ata mirasi olarak referans alinirdi.

Ulema ve iyi egitimli kesimin helal sut emmis tabir edilen dil bilgisine bile kalip olusturmus onemli bir kriter olarak tercih etmesi son derece hayati goruluyor iken gunumuzde ne yazik ki altligi bosaltilmistir.

Bugun maddi durumu iyi olan biraz da gecinilesi olan adaylara,nerdeyse tepilmemesi gereken firsatlar olarak bakmaya basladik. Halbuki karma borclari ve eterik miraslari, aileleri de devrilen dinamo taslari gibi, orta vadede etkilemeye baslayacagi icin iyi arastirilmasi gerekir.

Cocuklar birbirini sevmis bize de evet demek duser diyen dejenere bir neslin akibeti bosanmalarla ve heba olan cocuklarla artaya cikiyor. Tabi istisnalari goz ardi etmis olmak gibi olmasin ..

vuslt

Kayıtlı Üye
maddi ve başka bir neden dolayısı ile terapi almam imkansız. bu konuda kendi kendimize yapabileceğimiz çabuk sonuç alacak bir yöntem var mı? meditasyonla zaman aldığı için. çünkü beni bir konuda çok zor durumdayım ve bunun artık benimle ilgisi olmadığını düşünmeye başladım.

Ü

Üye silindi 58480

maddi ve başka bir neden dolayısı ile terapi almam imkansız. bu konuda kendi kendimize yapabileceğimiz çabuk sonuç alacak bir yöntem var mı? meditasyonla zaman aldığı için. çünkü beni bir konuda çok zor durumdayım ve bunun artık benimle ilgisi olmadığını düşünmeye başladım.

Cabuk sonuc alacak en kolay yontem kadere teslim olup, tevekkul etmektir.
Inanmasi zor, hatta insan yasadigi guclukleri, gucluk cekecegi fiziki tedbir ve cozumler arayarak hafifletecegini zanneder.

Sadece kadere teslim olarak kisa zamanda ciddi yol katedebileceginizi gorursunuz.
Yasadiklarinizi asla kucumseyemem, bununla birlikte nefs 100. kata asansorle cikarken bile elinizdeki agir torbalari yere biraktirtmaz, bunu zarara ugramak sarar, boylece o asansor yolculugu da oldugundan daha agir gecer. Torbalar hayatta yasadigimiz sorunlarimizdir. Onlari olumune sahiplenince 10 kiloluk torbalar asansorun hareketi dolayisi ile 20 kiloluk reel yuk yapar ! Halbuki biz 100. kata cikarken torbalari yere biraksak zaten ayni yere gidiyorlar ayni mutfaga girecekler, malzemeler ayni islevi gorecekler.

Yaratici insanin kaldiramayacagi yuk zaten yuklemez. Bu demek oluyor ki rahatlikla kardirabilecegi yuku zaten yuklemek hayatin degismez kanunudur.
Burasi dini bir platform degil biliyorum. Ama ben sizin kok inanclariniza iliskin birsey farkettim sohbet esnasinda ..

romeo713

Kayıtlı Üye
Başta Urum hocam olmak üzere herkese Teşekkür ederim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Maalesef burdan yazabileceğim kadar kısa yöntemler Yok.
Ruhun 7 kapısı kitabı 141-216 sayfalar arası

X6K3

Kayıtlı Üye
@URUMHAMATAHAYİL, size özel mesaj gönderemiyorum. Mesaj alımını tamamen mi kapattınız yoksa beni mi engellediniz acaba? Engellediyseniz sebebini öğrenebilir miyim?

Ü

Üye silindi 58480

@URUMHAMATAHAYİL, size özel mesaj gönderemiyorum. Mesaj alımını tamamen mi kapattınız yoksa beni mi engellediniz acaba? Engellediyseniz sebebini öğrenebilir miyim?

Merhaba,
Sayin Urum`un anlamli imzasini sonuna kadar okuyunuz

Afifege

Kayıtlı Üye
Atabağlarını kesmek için kişinin kaç yaşında olması gerekiyor minimum? Ve yapılacak tüm işlemler dahilinde ortalama fiyat nedir acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...