İsimler İnsan Karakterine Tesir Eder mi ?

romeo713

Kayıtlı Üye
insanın taşıdığı isim hayatını kaderini etkiler mi...bi de isimlerin çoğu dünyada aynı gibi ama yazılışları faklı
aaron - harun ... yusuf joseph ..adam-adem...musa-moses...yasemin-jasmine...
nerdeyse dünyanın 4 te 3 ü aynı isimleri farklı yazılışlarla kullanıyor...ama bazıları iyi bi hayat sürerken bazıları berbat bi hayat sürüyor...
sanırım isimlerin kaderde bir etkisi yok gibi...var mı bu konuda bilgisi olan ??

La-edri

Kayıtlı Üye
Kaderi etkilemez ama kisinin kisiligini etkileyebiliyor, bir insana sürekli Savas diye hitap etmek ve Baris diye hitap etmekle ayni degildir .Hitapi alani etkiler bu cümlenin yani ismin enerjisi.

romeo713

Kayıtlı Üye
Süleyman peygamber dünya hakimiydi..
Süleyman padişah ta dünya hakimi oldu..
Mesela muhammed isminde bi çok kişi tanıyorum cinler tarafından aşırı rahatsız edildiği için ve müthiş nazara geldiği için ismin ağır geldiğini ve gidilen hocalar tarafindan isimlerinin yanına ali..emin..şeref gibi isimler ekleniyor..
Çok rastgeldim şahit oldum..
Bu yüzden sorma gereği duydum

La-edri

Kayıtlı Üye
Süleyman peygamber dünya hakimiydi..
Süleyman padişah ta dünya hakimi oldu..
Mesela muhammed isminde bi çok kişi tanıyorum cinler tarafından aşırı rahatsız edildiği için ve müthiş nazara geldiği için ismin ağır geldiğini ve gidilen hocalar tarafindan isimlerinin yanına ali..emin..şeref gibi isimler ekleniyor..
Çok rastgeldim şahit oldum..
Bu yüzden sorma gereği duydum

Öyle degil aslinda, yani Süleyman'i hükümdar yapan sey ismi degil dir fakat ismini hukumdarlikla tanitan Süleyman dir :)
Süleyman hukumdar oldugu icin nesiller onun ismini cocuklarina verdi O gibi olsun diye. Birisi cocuguna o gibi olsun diye idolunun ismini vermisse dogaldirki o cocuk zaten o idolun yolunda yetistirilir.

Muhammed ismine gelirsek bahsettginiz mevzu tamamen cahillikten ileri gelen bir yöntem ve bu yöntemin hic bir dayanagi yoktur. Muhammed ismi bir insanin tasiyabilecegi bir isimdir. Samed mesela ek isteyen bir isim dir Samed tek basina bir insana verilecek bir isim degildir ve bu hata yapiliyor iste bu kisiler Samed isimlerine ek alirlarsa kendileri icin daha faydali olur.

Nazar mevzusunun isimle bir alakasi yoktur kisinin kendisi ile alakasi vardir.

romeo713

Kayıtlı Üye
Samet ismi neden tek kullanılamaz ?

Ü

Üye silindi 58480

İsimlerin karaktere direkt etki ettiğini değil de ses tınısının kişiyi tetiklediğini düşünüyorum.Gereken önemi verdirtmek kastı ile hakettiğinden fazla abartıldığını düşünüyorum.

Neticede dış dünyadan aldığımız çok fazla dalga rezonansı var. İsmimiz dünyaya gelirken beyin hücrelerimize kodlanan ilk emir, ilk sestir.
Seslerin ve harflerin dalga boylarının belli ilhamların önünü açıp belirli ilhamları baskılayabileceği kanahatindeyim,

Muhammed ismi akıcı bir telafüzde olmadığı için onu duyumlayan kişi için frekansı düzensiz ve zorlayıcı gelebilir.
Bununla birlikte bu isim içi doldurulabilirse sınırları alabildiğine genişleyici bir isimdir. Harfler element gibi birbirine baglanır

taroh

Kayıtlı Üye
Samet ismi neden tek kullanılamaz ?
ali samet olarak kullanır. esma ül hüsna da yer almaktadır.tek başına konan Allahın isimleri kişiye ağır gelir.yanına abdül ve ali konması gerekir diye biliyorum.
mantıken şu çıkarıma vardım bu başa konan kelimelerle insan varlığına o ağır sıfat yüklenmiyor bulunduğu durum sıfata esas kılınıyor.mesela abdüssamed[Samede(Allaha) ibaded eden] ali samet(burda Âli demek soyu yeri manasına geliyor sanırım)

İsimlerin karaktere direkt etki ettiğini değil de ses tınısının kişiyi tetiklediğini düşünüyorum.Gereken önemi verdirtmek kastı ile hakettiğinden fazla abartıldığını düşünüyorum.

Neticede dış dünyadan aldığımız çok fazla dalga rezonansı var. İsmimiz dünyaya gelirken beyin hücrelerimize kodlanan ilk emir, ilk sestir.
Seslerin ve harflerin dalga boylarının belli ilhamların önünü açıp belirli ilhamları baskılayabileceği kanahatindeyim,

Muhammed ismi akıcı bir telafüzde olmadığı için onu duyumlayan kişi için frekansı düzensiz ve zorlayıcı gelebilir.
Bununla birlikte bu isim içi doldurulabilirse sınırları alabildiğine genişleyici bir isimdir. Harfler element gibi birbirine baglanır
ben ebcedle bağlantısı ne kadar çözemedim araştırdım.ben mesela anne baba adıma göre ismimden akıl fikir enerjisi fazla alamıyorum.şans baht talih açısından da .fakat annemin doğarken hemsirenin birinin ortaya attığı.ayşe koy ismini demesi.bu da ismime eklenirse farklı eklenmezse farklı çıkıyor.akıl fikir sayım.edebiyat öğretmeni yengem yeğenime ebcede göre isim koymuş mesela.çok da açıklamadı nedenini.bizimkiler onu düşünmemiş.

Ü

Üye silindi 58480

Ebced hesabı,
Kendi dönemde yaşamış şairlerin ve özenilen bir hobi olan edebiyatın matematiğe senkronize edildikten sonraki oluşturduğu kolaylıkla hemen herkese hızla yayılan bir trend olmuştur.
Kök inancımız ebcede aşina ise o halde bilinç altı mükemmel işleme prensibi ile isimlerin ebced degerine karşılık gelen esmalara sıcak bakacaktır. Neticede matematik bağlantısı ve sağlamasının da yapılabiliyor olması beyinde de kapalı devre bir tatmin bağlantısı oluşturuyor.

Exel de de yapılabilecekler çok fazladır ancak belli kodları beynimize tanıtmadan exelin nimetlerinden rastgele komutlarla faydalanamayız.

Sonuç olarak Allahın isimlerini çekmek için bahaneye gerek yok diyemeyiz . Beynimizin şaşmayacağı şekilde emin olduğu en temel bilgilerden biri ismimizdir. O halde ismimiz ile matematik bağlantısı ile özdeşleşmiş esmalar yine en alt benliğimize kadar derinlemesine işleyecektir.

taroh

Kayıtlı Üye
Ebced hesabı,
Kendi dönemde yaşamış şairlerin ve özenilen bir hobi olan edebiyatın matematiğe senkronize edildikten sonraki oluşturduğu kolaylıkla hemen herkese hızla yayılan bir trend olmuştur.
Kök inancımız ebcede aşina ise o halde bilinç altı mükemmel işleme prensibi ile isimlerin ebced degerine karşılık gelen esmalara sıcak bakacaktır. Neticede matematik bağlantısı ve sağlamasının da yapılabiliyor olması beyinde de kapalı devre bir tatmin bağlantısı oluşturuyor.

Exel de de yapılabilecekler çok fazladır ancak belli kodları beynimize tanıtmadan exelin nimetlerinden rastgele komutlarla faydalanamayız.

Sonuç olarak Allahın isimlerini çekmek için bahaneye gerek yok diyemeyiz . Beynimizin şaşmayacağı şekilde emin olduğu en temel bilgilerden biri ismimizdir. O halde ismimiz ile matematik bağlantısı ile özdeşleşmiş esmalar yine en alt benliğimize kadar derinlemesine işleyecektir.
beynimizde program olarak işliyordur.yine de tam bir veri elde edemedim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yaşanacaklara etkisi olmaz.Kişiye etkisi mutlaka vardır diye düşünmemle birlikte emin değilim.Ahmet var hırçın, Ahmet var sakin.O zaman aynı isimdekilerin hepsi aynı karakterde olurdu.Bu da olanaksız.Sanırım isim kısmen etkiliyor.Kişiliğin bir bölümü de doğum anında gezegen konumlarından oluşuyor.

Ü

Üye silindi 57044

Sözler büyük mantralardır.. büyük tılsım ve çağrışımlardır.. bir çocuğun adını barış koyarsan; sevecen, halim selim davranışlar sergilediğini fark edersin.. savaş koyarsan; savaşcı, halim selim olmayan, her işse kazanma ve kaybetme perspektifinde bakan bir kişilik oluşur.. en basit bir şeye.. mesela bir kız arkadaş edinmek bile savaş adındaki bir kişi için; elde etme, yağmalama, ganimet, kazanma gibi algılanacaktır..

kadere etki etmez tabikide.. kader dediğimiz şey; rahmaniler tarafından biz daha doğmadan önce tahsin ediliyor.. bir çocuğa babasının savaş veyahut barış ismini koymasıda kaderdir aslında.. çünkü o çocuk; baba bana şu ismi kot diyemiyor.. yeryüzündeki herşey bir ilahi plan dairesinde ilerlemektedir.. hatta seçimlerimiz bile çoğunlukla ilahi bir plan dairesinde oluşmaktadır..

herşey bir plana dahildir.. kurandada yazar zaten.. ''Allah dilemedikce siz dileyemezsiniz''.. herşey bir plan, öğretim ve nizam dairesinde ilerliyor.. bundan 5000 yıl önce bir bitki veyahut hayvandık... tekamül ede ede insan olduk.. hiçbirimiz buda, hz.musa, hz.isa, hz.muhammed filan değiliz.. moral açıdan onlar kadar tekamül edemedik bu bir gerçek.. ama kader dairesi bizide tekamül ettirecek.. mesela bugğn vicdanımızın kabul ettiği bazı şeyleri gelecekte vizdanımız kabul etmeyecek.. aynı şekilde bugün 3 boyutlu düşünüyoruz.. fakat gün gelecek 4.boyutlu düşüneceğiz.. hatta çok ileri aşamalar gelecek 5.boyutlu düşüneceğiz.. bunlar hep tekamülle ilgili şeylerdir.. bir sivrisineğe orangutan ol diyemeyeceğimiz gibi.. kognetif ve vicdani açıdan geri olan bir insanada tesla veyahut muhammed ol diyemeyiz.. bunların hepsini tekamül ve evrilme çözer.. tıpkı doğayı çözdüğü gibi insanada bunu yapar...

Seuta

Kayıtlı Üye
İsmin etkisi oluyor bende yasıyorum evrende cok kullanılan isimler negatif veya pozitif bi şekilde kişiyi etkileyebilir diye düşünüyorum

Grafigirl

Kayıtlı Üye
İş
Grafiker
Isimler farklı dillerde farklı yazılabilir. Önemli olan harfler bence. Misal içinde ü harfi olan isimler koymasınlar çocuklarına hayatları boyunca herşeye çok zor sahip olurlar. Istedikleri yerlere çok zor gelirler. Misal içinde gül geçen isimler konmasın. Allahin isimleride tek basina konmaz. Samet olmaz abdülsamet ya da abdüssamed denmeli. Nur, muhammed, ali, furkan, can vs. Gibi isimler tek başına çocuklara ağır gelir konmamalı.

taroh

Kayıtlı Üye
Isimler farklı dillerde farklı yazılabilir. Önemli olan harfler bence. Misal içinde ü harfi olan isimler koymasınlar çocuklarına hayatları boyunca herşeye çok zor sahip olurlar. Istedikleri yerlere çok zor gelirler. Misal içinde gül geçen isimler konmasın. Allahin isimleride tek basina konmaz. Samet olmaz abdülsamet ya da abdüssamed denmeli. Nur, muhammed, ali, furkan, can vs. Gibi isimler tek başına çocuklara ağır gelir konmamalı.
bende aynı fikirdeyim kızım olacakmış bende defne su yada bahar koymak istiyorum ismini.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Kaderini ne kadar etkiliyor bilmiyorum.bildigim ilk iletisimlerde ne kadar onemli oldugu..zor ve bilinmemis bir isminiz varsa tanisma esnasinda uc bes defa tekrarlama geregi..anlamini ogrenme merakini giderme..sonrasinda yine yalnis telafuz?
Ileri yaslarda alışılıyor bu duruma .ama cocukken isminden utanmak durumu hayatla ilgili ilk sorunun oluyor ..

Ü

Üye silindi 58480

İsmimiz, bilinçaltımızın işlettiği ve büyütmek gayretinde olduğu bir şirkettir. Para yerine frekanslarla alış-veriş yapar. Bilinçaltının bütün kalıplaşmış şirketleri zamanlar iflas edebilir. Ama ismimiz bize sürekli nakit akışı saglayan, iflas etmeyecek olan saglamlığı ile ölene kadar bize kalakalacak olan bir yatırımdır.

O halde zikirlerimizin en derine işlemesi için ismimizin bu telif hakkını kullanmak, bilinçaltı için garanti yatırım olacaktır.
Anne ismi ile de ayrı bir zikir kapısı açılabilir. Dogum tarihi ile de ayrı bir zikir kapısı açılabilir. Hatta içimizden gelen hoşa giden bir esma bile garanti yatırımdır. Bilinçaltının saglam bilgiler ile uzlaştırabildiği bütün esmalar ile kendisine yatırım yapmaya adeta muhtaçtır

T

thepotential

Hepsi değildir, uzun yıllar boyunca kendine has karatere sahip olduğu gözlenen isimlerden bazıları; Ali, Ayşe, Yusuf, Muhammed, Ahmet, Zeynep, Züleyha, Sümeyra, Hafsa vs dir.

Ü

Üye silindi 58480

Hepsi değildir, uzun yıllar boyunca kendine has karatere sahip olduğu gözlenen isimlerden bazıları; Ali, Ayşe, Yusuf, Muhammed, Ahmet, Zeynep, Züleyha, Sümeyra, Hafsa vs dir.

bu gozlemin kaynagi nedir ?

Kendi gozlemim : Emre isimli 4- 5 tane arkadasim oldu simdiye kadar hepsi de dikkat cekecek sekilde yakisikli veya albenisi yuksek tiplerdi
Mehmet isimli 3 arkadasim oldu 2 si mulayim denebilecekken bir tanesi aykiri gitmeye meyilliydi. Ama ortak paydalarinin agirbasli olmalari ile iliskilendirebilirim

Ahmet ismini tasiyanlarin genelde saglam karakterli dayanikli bir bunyeleri olur diye duymustum. Tanidigim birkac Ahmet degisik ozelliklerde olsalar da saglam psikolojik temellerinin oldugunu gordum . birisinin basi beladan kurtulmazdi ama dirayetliydi, birisi cok aci cekti ama dogal bagisikligi vardi sanki, biri de kendi halinde ama sanki bomba patlasa o kafasina cok takabilecek biri degil yani kolay etkilenecek biri degil ..

Adnan isminde 3 kisi taniyorum hepsi alemci ve eglenceli tipler ..

asterix

Kayıtlı Üye
İsmin titreşimsel etkisi olur ama tüm kaderini ona yıkmak doğru değil,saysıszı etkiden bir tanesi.