Hayatimiza giren insanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Slbye.

Kayıtlı Üye
Hic birsey tesadüf degil.evrendeki kisiler olaylar mekanlarla karsilasmamizda hep buradan ne öğrenebilirim sorusunu soruyorum.
Cogu durumda da olayi tam analiz edemiyorum. İlk defa ettim:erkek arkadasimla mukemmel bir iliskimiz vardi. Hersey daha guzel olacak diyorduk. O gitti.. Ben hayatima gelis sebebini buldum. Kendi hatalarimi buldum. Yani ogrenmem gerekeni ogrendikten sonra onun gidisini cok dogal ve acisiz bir sekilde kabul etmem gerekmiyor mu. Bolca tesekkur ettim. Bag kesme calismasi yaptim. Ama enerji alanimdan cikaramiyorum. Beynim zonkluyor adeta. Asla nefret barindirmiyorum ki bu siteyi bulma sebebim de odur. Madem misyonu doldu ben de dersimi aldim. Huzura ermem gerekmiyor mu?

origanum

Yönetici
İlk başlar normal, olması gereken davranış yani. Ama sonraları kavram karmaşasına düşmüşsünüz. Nefsiniz hala sizinle ve acıyan da o, huzursuz olmanızın sebebi de. Bir de bu açıdan bakın. Evet yolların ayrılması gerekiyordu ama bu niye idi, ruhsal tekamül için, dünyevi rahatlığa ermek için değil. Bu nedenle acı yaşarsınız ve çok doğal, acınızı yaşayın bir süreliğine, bedeniniz buna uyum sağlasın ancak daha sonra bitirin ve hayata kaldığınız yerden devam edin, yeni düşünceler için zihninizi açın, yeni hisler için kalbinizi açın. Öbür tarafa götüreceğiniz bu deneyimleriniz olacak. Huzur da orada, yaptığınız deneyimlerin, başarınızın bir rahatlaması şeklinde olacak. Dünya sadece sınav yeri ve mutluluklar, sevinçler dünyaya katlanabilmeniz ve görevinizi tamamlayabilmeniz için arada nefes alma molaları. Nefs acı çekip de bedene yansıtır ve can buna alışıp kendinden geçince, nefsi ezile ezile, acı çeke çeke törpülenip ona artık acı vermeyince ruhu huzur bulur.
Enerji alanınızdan daha kolay çıkarabilmeniz için yapmanız gereken orayı doldurabileceğiniz, yani yer değiştirebileceğiniz başka bir şeydir. Siz niyet edince de gelir. En azından bilinçli bir insansınız, yol yordam biliyorsunuz, daha kolay ulaşırsınız.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Evet enerji alanimi yeni birsey ile doldurmak icin niyet ediyorum.simdi ve su anda.
Nefsim onu birakmak istemiyor dunyevi mutluluklar sundu bana.tekamul icin ve ego torpulensin diye..bu dunya da hic mi mutlu olmayacagiz.

origanum

Yönetici
Sadece bir ağıza çalınan parmak bal kadar :) Bizi motive edip hayatımıza devam ettirecek yani gaza getirecek kadar. Kapıda cennet yazmıyor burası dünya, imtihan yeri:) İyisi ile kötüsü ile dengede yaşama sanatını öğrenmek zorunda insan.

NoRules

Kayıtlı Üye
her şeyin cevabını bilemeyiz ya da bildiklerimiz her zaman doğru değildir. Akla hayale gelmez nedenler veya sonuçlar da var olabilir. Biri hayatımızdan çıktığında " o gitti, olması gereken buydu. Artık o olmayacak " demeye pek de doğru olarak bakmıyorum. Geri gelip gelmeyeceğinden sen dahil hiç kimse emin olamaz. Bir şeyler yolunda gitmediyse fırında pişen yemeğin gecikmesine yaptığımız yorum gibi " arada olur böyle " deyip geçmek de doğru değil diye düşünüyorum. Kendinizi sonsuz olasılıklara açın. Nötr olacağım diye kimsenin ağzına bakmayın, karamsar olmayın veya acı çekmeyin. Tevekkül üzere olun ama gerekirse çare de arayın.

Sevgiler

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Zamanla oturacak ve düzelecek şeyler. Bilinç kabullenmeye hazırken bilinç altının buna alışamaması durumu. Kafanı başka şeylere veya insanlara vermek illa ki unutturacaktır. Bir gün aklına geldiğinde düşünmeye bile üşenirsin...

Slbye.

Kayıtlı Üye
Karamsar olmamak ve aci cekmemek onun nefesini ensemde her an hissederken pek mumkun degil..zamanla normallesir ki hergelen bir sekilde gitti.burada bulmam gereken niye birilerini gonderiyorum durmadan.gecmis de yasadigim hangi olay inandigim hangi dusunce erkekleri hayatimdan uzaklastiriyor.tum cabam bu yonde.. bir arpa boyu yol aldim kendimce

taroh

Kayıtlı Üye
hayatıma giren insanlara insan gibi davrandım.karşılığında trip ve tavır buldum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hic birsey tesadüf degil.evrendeki kisiler olaylar mekanlarla karsilasmamizda hep buradan ne öğrenebilirim sorusunu soruyorum.
Cogu durumda da olayi tam analiz edemiyorum. İlk defa ettim:erkek arkadasimla mukemmel bir iliskimiz vardi. Hersey daha guzel olacak diyorduk. O gitti.. Ben hayatima gelis sebebini buldum. Kendi hatalarimi buldum. Yani ogrenmem gerekeni ogrendikten sonra onun gidisini cok dogal ve acisiz bir sekilde kabul etmem gerekmiyor mu. Bolca tesekkur ettim. Bag kesme calismasi yaptim. Ama enerji alanimdan cikaramiyorum. Beynim zonkluyor adeta. Asla nefret barindirmiyorum ki bu siteyi bulma sebebim de odur. Madem misyonu doldu ben de dersimi aldim. Huzura ermem gerekmiyor mu?
İzlediğiniz yol doğrudur.Huzura ermek içinde zaman gerek.Ben iki yıl önce, gördüğümde içimi eritecek kadar birine bağlanmıştım kalben.Olmadı kısmet değilmiş.İlk zamanlar resmen ruhum acıyordu.Kendimi çok iyi tuttum yani duygularımı..Zaten karakter olarak dram yapmak,kendine acımak hiç benlik değildir.Hep dik tuttum kendimi.Bunun sebebinin karşımdaki değil sadece ben olduğumu,ben izin vermedikçe kimsenin beni üzemeyeceğini aşıladım kendime.=Mea Culpa:Hata Benim!
Arada acıtmadı mı?Elbette insanız nihayetinde ama ben güçlüyüm ve yendim.Halen sık sık (ortam mecburiyeti) gereği görmeme ragmen sohbetimi bıçak gibi kestim.Kendi alanıma onu sokmadım.
Nefretinizin olmaması güzel bu işinizi kolaylaştırır.Dediğiniz gibi insanlar hayatlarımıza girerler ve onların bize bizim onlara öğretecegımız bitince hayatımızdan çıkarlar.Çünkü frekans değişir.
Biz asla kendimizden farklı frekansta biriyle biraraya gelmeyiz.Benzer benzeri çeker,taraflardan birinin titreşimi değiştiğinde ise iletişim biter.Sizin durumunuzda sadece zamana ihtiyaç var.
Son olarak kendinizi sizi peşinden gitmenizi söyleyecek (ki bu değersizlik hissini yaratır)ya da üzülmenizi sağlayacak kişiler varsa şayet onlardan uzak durun,konuyu konuşmayın.Konuşulan herşey depreşir.O kişinin boşluğu tam anlamıyla başka bir enerji ile dolabilir ki zaten bu da zamanla olacaktır.

Ü

Üye silindi 58480

Hayatıma giren belli insanlardan sonra belli insanlar illa kaybolurdu
Bu çok sık tekerrür etmeye başladığında ise, hayatımda bir arada idare edebileceğim belli bir insan kotası var üstüne çıkarsam kayıp vereceğim gibi yarı spiritüel bir perspektif oluşturmuşum.
Saflık işte
Meğerse iş başkaymış,

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Sadece bir ağıza çalınan parmak bal kadar :) Bizi motive edip hayatımıza devam ettirecek yani gaza getirecek kadar. Kapıda cennet yazmıyor burası dünya, imtihan yeri:) İyisi ile kötüsü ile dengede yaşama sanatını öğrenmek zorunda insan.

Hep mutlu olamıyor muyuz ? :(

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çocukluğumdan bu yana düşündüğümde hayatımda kalıcı olmuş hiç kimse yok ailemden başka..Eskiler 'ahiretlik'derler ya ahiretlik insan bulmak,ömür boyu sürdürmek düşük olasılık,izlenimim bu yönde.

Lua

Kayıtlı Üye
insanları "hayatınıza giren" olarak tanımladığınız için acı çekmek de mecburi oluyor . ya hayatınızdan çıkıyorlar çünkü herşeyin bir zıttı olmalı ya da hayal kırıklığına uğratıyorlar ve siz çıkarmak zorunda kalıyorsunuz yanı aslında siz onun hayatından çıkıyorsunuz

halbuki kimse kimsenin hayatına girip çıkmıyor, herkes kendi yolunda yürüyor. bu tasviri içten benimsediğinizde çok şeyin değişeceğini göreceksiniz.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Degisik bir bakis acisi.hic boyle dusunmemistim.peki nasil bir ifade kullanmaliyiz.biraz daha acar misiniz

lviv angeles

Kayıtlı Üye
insanları "hayatınıza giren" olarak tanımladığınız için acı çekmek de mecburi oluyor . ya hayatınızdan çıkıyorlar çünkü herşeyin bir zıttı olmalı ya da hayal kırıklığına uğratıyorlar ve siz çıkarmak zorunda kalıyorsunuz yanı aslında siz onun hayatından çıkıyorsunuz

halbuki kimse kimsenin hayatına girip çıkmıyor, herkes kendi yolunda yürüyor. bu tasviri içten benimsediğinizde çok şeyin değişeceğini göreceksiniz.
Yine kendimden örnek vereyim;özellikle ilişkimi kestiğim insanların yanısıra olağan olarak kayıp giden insanlarda oldu benim için.İş hayatımı sonlandırdım ve o kalabalık insan grubu bir anda çekildi hayatımdan.Gidenler her zaman bizim irademizle gitmiyor,bazen hayat götürüyor.Önceki sayfada mesajımda yazdığım gibi frekans değişiyor aslında.Sebepler vesile oluyor sadece.
Her gidende de acımı çektim tabiki hayır.:)Benim çıkardıklarım da oldu.Velhasıl olması gereken süreç bu.Duygusal bakmıyorum çoğunlukta..Gideni tutmaya çalışmak blokajdır.Tekamülümü tıkayacak hiçbir şey istemiyorum.O yüzden gidene güle güle derim.:)
Sizin tanımınız duygusal ilişkide ayrılık sonrası zorlananlarda yardımcı olabilir.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Karamsar olmamak gerek,olumlu bakcaz hep,kurdugumuz cumlere dikkat etcez.iyiyim, sukurler olsun, ben değeriyim ,cok mutluyum vss..icinde duygusu olmayan ama agzinda sozu olan bu durumlar mutluluga gotursun inss hepimizi..bence mutluluk icten bi kahkaha attiginda bunu yadirgamamak durumu..

origanum

Yönetici
Karamsar olmamak gerek,olumlu bakcaz hep,kurdugumuz cumlere dikkat etcez.iyiyim, sukurler olsun, ben değeriyim ,cok mutluyum vss..icinde duygusu olmayan ama agzinda sozu olan bu durumlar mutluluga gotursun inss hepimizi..bence mutluluk icten bi kahkaha attiginda bunu yadirgamamak durumu..

Evet olumlama yapmak ve hayatımızdaki istediklerimize olmasak bile sahipmiş gibi hissetmek (olmalı, olacak, olsun şeklinde bilinmeyene yöneltmeden), olmuş gibi yapmak ve o halimizle nasıl mutlu hissedeceksek aynen öyle yapıp bilinçaltını kandırmak kişisel gelişim yöntemlerinden. Mutlaka uygulanmalı. Mutsuz olsak bile, sebep yokken bile kahkaha atmak enerjimizi yükseltir, acılı arabesk tarzda yaşamak düşürür. Bunlar da hayatımızı etkiler, enerji seviyemize göre hayat yaşarız, ona göre olaylarla karşılaşırız. Ama bu çaba bir yere kadardır, tekamül amacımızı değiştirmez, hayattaki görevimizi değiştirmez. Gidecek yolumuz bitti ise, artık orada veya onunla yürümeyecek isek nafile. Saplanmayı bırakıp yeni deneyimlerimize yelken açmamız gerekir. Hergün baklava börek yenmez, bunu beklemek ise hayalperestliktir. Acısıyla tatlısıyla dengeyi kurup yaşama tahammül etmeyi öğrenmeli insanoğlu. Yoksa nefsinin tuzağında boğulur.

Değilim ama bu durum mümkün olamaz mı ? Aslında demek istediğim biz genel olarak mutlu olsakta arada ağzımıza biber sürülse :D

Yaratan ben değilim ki:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...