Düz dünya teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 58480
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 58480

Bizi buna inandırdıklarında ellerine ne geçecek?

Dünyanın aslında daha küçük olduğunu Osmanlı zaten biliyordu ve 15. Yüzyılda Sultan Süleymanın Dünya hakimiyeti ideali vardı .
Bu ideal kaybolmasın diye Kozmolojiyi ve yaratılışı bulandırarak Islamın full senkronize olduğu bilimde kanser hücreleri oluşturuldu
Darvin insanın atasının maymun olduğunu ile sürdüğü gibi kadim uygarlıklarla bağlantımız koptu..

Yanlışınız var, Eratosthenes iki şehrin arasındaki mesafe ve gölge boylarının farkından yola çıkarak hesaplamıştır.

Peki oyle olsun,
Ama o gölge boyları iki şeye işaret ediyor

1, dünya egimli ama güneş daha büyük ve daha uzak
2. dünya düz ama güneş dünyadan daha küçük ve lokal

her iki türlü de 2 şehir arasındaki gölge boyları aynı reflexi verir . bir düşünün bakın göreceksiniz .
dünya varsın yuvarlak olsun ben farklı bakış açısından bakmaya cesaret edememenizi anlayamıyorum )))

niye öbürüne inanmayı seçiyorsunuz?

e birazı sizi tahrik birazi da peşin kabullerimi sorgulama cesareti
çok ta özel bi durum yok

mabedist

Kayıtlı Üye
Dünyanın aslında daha küçük olduğunu Osmanlı zaten biliyordu ve 15. Yüzyılda Sultan Süleymanın Dünya hakimiyeti ideali vardı .
Bu ideal kaybolmasın diye Kozmolojiyi ve yaratılışı bulandırarak Islamın full senkronize olduğu bilimde kanser hücreleri oluşturuldu
Darvin insanın atasının maymun olduğunu ile sürdüğü gibi kadim uygarlıklarla bağlantımız koptu..
Evrimin düz dünya ile ilişkisini kuramadım :D
Peki oyle olsun,
Ama o gölge boyları iki şeye işaret ediyor

1, dünya egimli ama güneş daha büyük ve daha uzak
2. dünya düz ama güneş dünyadan daha küçük ve lokal

her iki türlü de 2 şehir arasındaki gölge boyları aynı reflexi verir . bir düşünün bakın göreceksiniz .
dünya varsın yuvarlak olsun ben farklı bakış açısından bakmaya cesaret edememenizi anlayamıyorum )))
Cesaretsizlikten değil, "birilerinin bizi buna inandırması" fikri mantıksız olduğu için.

e birazı sizi tahrik birazi da peşin kabullerimi sorgulama cesareti
çok ta özel bi durum yok
Pek tahrik olan birisi olduğumu söyleyemem :D Ön kabullerinizi sorgulamanız güzel bir şey. Tabi sorgularken her şeyi mantık süzgecinden geçirmek ve kendi doğrularınızda yanlışlar aramak, karşıt tezleri incelemek de önemli. Ben burada yazdığınız çoğu şeyi önceden gördüm, burada sorduklarınıza verilen cevapları da araştırınca ya da iddiaların mantıksızlığı üzerinde biraz düşününce komplo teorilerinden sıyrılabilirsiniz. Madem gözlemlerimiz iki fikre de uyuyor, ben burda zaten ispatlanmış olanı "birileri beni kandırıyor" gibi bir sebeple reddetmeyi anlamsız bulduğum için hala aynı şeyleri düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Benim iddiam şu ,

Günümüz gizli tarikatların dünyanın geneline şekil verebilmiş yerleşik bir düzeni vardir. Bunu algı operasyonuyla yapıyorlar diyoruz ama bunun iç yüzü gizli ilim tabanlıdır, insan benliğinin zaafları, bilinç altının unutturulmuş sırları ve yetileri apayrı bir ilim dalıdır . Evrim teorisi ile maymundan geldiğimize inandırılarak geçmiş medeniyetlerin ilkel ve taş toprak ile uğraştıkları telkinine kaptırıldık . Kadim ilimlerle ve eski uygarlıklarla olan bağlantımız birkaç jenerasyon sonra koptu .. ve dünya savaşı çıkartılması için bilimsel zemin oluştu. Güçlü maymun güçsüzü ezmeli ve hayatta kalmalıdır ... bu öyle bir üst akıl ki bir insan ömrünü sadece tek bir komplo için harcayacak kadar misyonuna sadık tutuyor adamı ... sozde kardeslık

Onlar bugün dünyaya genel hatları ile hakim olmasa bunu 15. Yüzyılda Kanuni yapacaktı. İş oraya doğru çığ etkisi ile ivme kazanmıştı. Zira fetihlerine baktığımızda
Ülkeleri ekonomik krize sokup çıkarabilen, yönetimleri kendisine teslim olmak zorunda bırakan, halkı yönetime isyana kışkırtabilen, hele er meydanında akıllarına bile getirilmek istenmeyen bir güç yakalamistı.
Tıpkı günümüz o para baronlarının şu an aynı şeyi yaptığı gibi

Ve Gücün Kurandan geldiğini onun da ilim ve fenin sürekli motive etmesi zinciri kırılmak istendi
Önce dünyanın yuvarlak olduğu ileri sürüldü Macellan buna kanıt gösterildi (dünya kuranda düzdür-yuvarlak olduğu zorlama ama geçerli kabul edilen bir anlayiştır)
ve ledüni ilimlerin direği olan Kozmolojiye bulanıklıklar ve şüpheli hesaplamalar karışmaya başladı. Güneşin milyonlarca yıl uzakta olması anlayışı ise Müneccimliğin sonunu getirirken bu ilim düz dünyaya hükmeden masonlara kalmış oldu
Okullarda iki kök inanç insanları ateizme sürükler

1- dünya yuvarlaktır
2- insanın dedesi maymundur /haşa ne öbür dünyası

Algılarımız yakında kökten değişecektir

hadi bana gülün : )))

Size bir soru daha :

Gunesin hangi burc uzerinde oldugu neye gore hesaplaniyor kabul goren sisteme gore ? gunes sabit ise hangi gezegene baktigini nasil anliyorsunuz ?
Duz dunyaya gore saatin yelkovani duz dunyanin uzerinden akip gider ve 12 burctan hangisinin ustundeyse o burcun kendi kozmik etkileri ele alinir
gunes kendisi burclarin uzerinden gecer . bu kadar pratik bir temeldedir

ama bizim kabul ettigimiz evren modeli astronomi ilmini neye gore belirliyor ?
internette bize nasanin bildirdigi gezegenlerin hakiki referanslari var midir ?

mabedist

Kayıtlı Üye
Benim iddiam şu ,

Günümüz gizli tarikatların dünyanın geneline şekil verebilmiş yerleşik bir düzeni vardir. Bunu algı operasyonuyla yapıyorlar diyoruz ama bunun iç yüzü gizli ilim tabanlıdır, insan benliğinin zaafları, bilinç altının unutturulmuş sırları ve yetileri apayrı bir ilim dalıdır . Evrim teorisi ile maymundan geldiğimize inandırılarak geçmiş medeniyetlerin ilkel ve taş toprak ile uğraştıkları telkinine kaptırıldık . Kadim ilimlerle ve eski uygarlıklarla olan bağlantımız birkaç jenerasyon sonra koptu .. ve dünya savaşı çıkartılması için bilimsel zemin oluştu. Güçlü maymun güçsüzü ezmeli ve hayatta kalmalıdır ... bu öyle bir üst akıl ki bir insan ömrünü sadece tek bir komplo için harcayacak kadar misyonuna sadık tutuyor adamı ... sozde kardeslık

Onlar bugün dünyaya genel hatları ile hakim olmasa bunu 15. Yüzyılda Kanuni yapacaktı. İş oraya doğru çığ etkisi ile ivme kazanmıştı. Zira fetihlerine baktığımızda
Ülkeleri ekonomik krize sokup çıkarabilen, yönetimleri kendisine teslim olmak zorunda bırakan, halkı yönetime isyana kışkırtabilen, hele er meydanında akıllarına bile getirilmek istenmeyen bir güç yakalamistı.
Tıpkı günümüz o para baronlarının şu an aynı şeyi yaptığı gibi

Ve Gücün Kurandan geldiğini onun da ilim ve fenin sürekli motive etmesi zinciri kırılmak istendi
Önce dünyanın yuvarlak olduğu ileri sürüldü Macellan buna kanıt gösterildi (dünya kuranda düzdür-yuvarlak olduğu zorlama ama geçerli kabul edilen bir anlayiştır)
ve ledüni ilimlerin direği olan Kozmolojiye bulanıklıklar ve şüpheli hesaplamalar karışmaya başladı. Güneşin milyonlarca yıl uzakta olması anlayışı ise Müneccimliğin sonunu getirirken bu ilim düz dünyaya hükmeden masonlara kalmış oldu
Okullarda iki kök inanç insanları ateizme sürükler

1- dünya yuvarlaktır
2- insanın dedesi maymundur /haşa ne öbür dünyası

Algılarımız yakında kökten değişecektir

hadi bana gülün : )))
Alınmayın güldüm biraz :D Demek dünyanın yuvarlak olması ve evrim teorisi insanı ateizme sürüklüyor :D Peki.
Evrim güçlü olanın değil, uyum sağlayanın hayatta kalmasıdır. Ama güçlü olanın güçsüzü ezdiği de doğrudur. Hayatın gerçeğidir bu. Var olmak için rekabet etmeniz gerekir. Doğaya bakınca bunu görürsünüz zaten, bir gizem falan değildir bu gerçek. Doğa çiçekler böcekler, cıvıl cıvıl kuşlar değildir. Vahşidir. Yani herhangi bir tanrıya inanıyorsanız, evrim teorisinden önce bu tanrıyı suçlamanız gerekmekte, çünkü tanrı doğayı ve insanı tam da böyle yaratmıştır. Hümanizma ruhuna ve bireyin değerine aykırı bir durumdur bu. Çünkü herkes var olmayı hakeder, halbuki sadece güçlü olanlar devam edebilir. Burası da nihilizmin anlam kazandığı noktalardan biridir.
Savaş, aynı doğanın bir parçası olan insanın da özünde vardır. Bunun birebir evrim teorisi ile alakası yok. İnsanlığın daha ilkel dönemlerinde savaşlar çok daha fazlayken ortada evrim teorisi falan yoktu. Şiddet, insanın ve doğanın gerçeği olarak her dönemde vardır.
Magellan dünyayı dolaşıp kanıtlamış, aynısını düzcü arkadaşlardan da bekleriz.
Hadi evrim teorisini anlarım da, dünyanın düz olduğuna "inanmak" insanı nasıl ateist yapıyormuş yahu :D ilahi

Caraco

Kayıtlı Üye
Konunun "bilim ve teknoloji" bölümüne açılması çok ironik olmuş.

Lua

Kayıtlı Üye
kıtalar arası ovalliği görmek nedir ? çıkın uzaya görün madem efendim.
pilotların pusula ve yöne dair sürekli yapmak zorunda oldukları kalibrasyon işleminden bahsediyorum

bana oyuk dünya teorisi ile geliniz, fantastik ama mümkün. düz dünya teorisi fantastik bile değil, bilimsel gösterilmeye çalışılan ama neresinden tutsanız elinizde kalan bir trolleme.

Ü

Üye silindi 58480

kıtalar arası ovalliği görmek nedir ? çıkın uzaya görün madem efendim. [
/QUOTE]

bazi gercekler ilk soleyenlerden sonra degil son soleyenlerden sonra oturuyor :D

pilotların pusula ve yöne dair sürekli yapmak zorunda oldukları kalibrasyon işleminden bahsediyorum

jiroskoptan bahsediyorsunuz
jiroskoplar sadece ucak havalanirken ve inerken egim olcecek sekilde gozlemlenebiliyor
kitalar arasi ucusta her 5 dakikada bir ucagin egim almasi gerekirken bu asla jiroskopla gozlemlenemiyor
Amerikaya 13 saatte uculuyor ama neden ayni ucus rotasindan geri gelirken bu sure 4 saate inmiyor ?
dunya donmuyor mu yoksa ?

bana oyuk dünya teorisi ile geliniz,
yahu 4te 3 u su olan topun ici nasil magma ile dolu olabilir :D

simdi top ise ici magma binlerde derecede sicak magma olamaz fizife aykiri isiyi nerden aliyor ? nasil muhafaza ediyor ne zamandir ediyor
asil trollme budur
asil trolleme aya gittigini iddia eden amerikanin yaptigidir

düz dünya teorisi fantastik bile değil

fantastik olmaz olur mu
gokkubbe bile var

, bilimsel gösterilmeye çalışılan ama neresinden tutsanız elinizde kalan bir trolleme.

tabi ki trolleme
Tarih boyunca dunya bir duz bir yuvarlak bir duz bir yuvarlak olarak kabul edilmistir ..
Bu gecisler belli dunya radikalizminden once olmustur

Cunku dunya duz ise gunes daha yakin ve daha lokal olmali
dunya yucarlark ise ust matematik geregi gunes cooook uzak ve cok daha buyuk olmali ..

ikisinin de olasiligi aynidir

ve masonlugun simgesi pergel ve altindaki dunya ve gunestir

Dunya tarihindeki du

Caraco

Kayıtlı Üye
Size yerçekimini azaltma uzay boşluğunda asılı kalma tecrübesi yaşatan firmalar var artık , videosunu paylaşacağım

Yüksekten asansör benzerı bir düzenekle geniş bir salonun içinde kontrollü bir şekilde aşağı düşürülüyorsunuz, ve tabi ki dakikalarca etrafınızdaki cisimlerle beraber hava boşlugunda yüzmeye başlıyorsunuz.
Bunu artık uçaklarla da yapıyorlar. belli bir yükseklikten sonra ayarı belirlenmiş bi eğimle rota zemine çevrildiği taktirde içi uzay gemisi izlenimi veren uçağın içinde hava iyonosferin de altında bir seviyede yerçekiminin etkisini yapay bir düşüsle azaltıyorsunuz.
Bu dediğiniz olayın gerçekleşmesi uçak çok büyük bir hızlı aşağı inmesi gerektiğinden sadece 25-30 saniye sürebiliyor. Daha fazlasında uçak yere çarpar. Halbuki uluslarası uzay istasyonunda yapılan yerçekimsiz yayınlar bundan çok daha uzun.

Caraco

Kayıtlı Üye
Aya gidilip gidilmediği de artık şüpeli bir konu haline geldi.

İlk aya iniş canlı yayını yapıldığında bunu herkez evlerındekı koca radyolardan dinlediler. ve tabi inandılar.
Dünya savaşı bitmiş ve dünya krallığına göz dikilmişti artık. Amerikanın teknoloji ve evrenin gizemli yerlerine hakim olan ve dünyada birçok şeyden daha mühim işlerin hakimi gibi psikolojik fetih için altyapı hazırladılar.

Uzaya gidememiş , Amerikan bayrağını meger oraya hiç dikememiş bir Amerika düşünsenize,, Uzay çekimleri için anlaştıkları firmanın da Disney animasyon firması olması efektlerin ve göz boyamanın kaynak desteğini açıklar niteliktedir.

Amerikan halkı uzayla asla ilgilenmiyor artık, her amerikan başkan adayı uzay projesi vaadi ile seçim kazanıyordu ama halk sadece ışık yılları ve asla gerçekleşmeyen kehanetlerle uyutuldu ...

Ayda çekildiği iddia edilen görüntülerdeki detayların fizik kurallarına aykırı olarak kendisini ele verdiği videolar da artık heryere yayılıyor
NASA lı bilim adamları bunlara cevap veriyor. İngilizceniz varsa araştırabilirsiniz. Aydan getirilen taş örnekleri dünyadakinden çok daha farklıdır, bu da kanıtlardan biri.

jiroskoptan bahsediyorsunuz
jiroskoplar sadece ucak havalanirken ve inerken egim olcecek sekilde gozlemlenebiliyor
kitalar arasi ucusta her 5 dakikada bir ucagin egim almasi gerekirken bu asla jiroskopla gozlemlenemiyor
Amerikaya 13 saatte uculuyor ama neden ayni ucus rotasindan geri gelirken bu sure 4 saate inmiyor ?
dunya donmuyor mu yoksa ?

yahu 4te 3 u su olan topun ici nasil magma ile dolu olabilir :D

simdi top ise ici magma binlerde derecede sicak magma olamaz fizife aykiri isiyi nerden aliyor ? nasil muhafaza ediyor ne zamandir ediyor

Cunku dunya duz ise gunes daha yakin ve daha lokal olmali
dunya yucarlark ise ust matematik geregi gunes cooook uzak ve cok daha buyuk olmali ..
Jiroskoplar ani dönüşlerde etkisini gösteriyor, sağa sola yatma gibi, ama uzun süreli uçuşlarda dünyanın eğimine göre dönmüyor. Çünkü bu etki çok küçük olduğundan havanın sürtünme kuvvetini yenip de dönemiyor alet. 4 de 3 ü su olan topun içinin magma olması niye enteresan. Isı yalıtımı diye bir şey duydunuz mu :D Onu geçtim, yanardağlara inanmıyor musunuz, onlar ne püskürtüyor :D

Ü

Üye silindi 58480

NASA lı bilim adamları bunlara cevap veriyor.

Nasa Amerikanin Pazarlama dehasi oldugunun 3 buyuk kanitindan 1i
Nedir onlar :

1-Hollywood - /ciddi gerileme var yapimlarda-Yesilcam gibi bir kusak olarak kalacak/
2-Nasa - /ciddi bir guven kaybi var/
3-Ekonomi - Trump donemindeki su an farkedemediginiz ic savas yakinda dolari bitirecektir

İngilizceniz varsa araştırabilirsiniz.

E rastirmalarim zaten ingilizce : )))
2 temel dusunce catirmasi var ve siz ezbere ezbere 2 taraftan 1ine isaret ediyorsunuz.. bu asil kanit degil
baska onesurumleri de konuya ilgi duyarak degerlendirebilirmelisiniz .. uzun makale okumaktan sikilan ve kestirip atan bi kitle karsiladi beni ; )

Aydan getirilen taş örnekleri dünyadakinden çok daha farklıdır, bu da kanıtlardan biri.

bu da sizin duyumlarinizdan biri. gercek olduguna kanahatinizi getiren nedir ?
Amerika algi insaa etmede hep bir deha olmustur

Jiroskoplar ani dönüşlerde etkisini gösteriyor,

oldu mu simdi
siz jiroskop gordunuz mu ?
maket veya inssat jirojkobundan bahsetmiyorum
Ucaklardaki duyarli jiroskoplardan bahsediyorum - guldurmeyin kendinize : )))
ucakin bilmem kac feet yuksekteki pozistonunu bulutlara bakarak degil jiroskoba bakarak tayin edersiniz ..
O jiroskoplar iste ?

sağa sola yatma gibi, ama uzun süreli uçuşlarda dünyanın eğimine göre dönmüyor.

cok ezbere

4 de 3 ü su olan topun içinin magma olması niye enteresan.

E belki vardir

Isı yalıtımı diye bir şey duydunuz mu :D

Siritik ifade tamam,
arguman eksikligi olan bir kisi daha gordum hepi topu bu : )
Onu geçtim, yanardağlara inanmıyor musunuz, onlar ne püskürtüyor :D

Yanardaglara tabi ki inaniyorum cnm
hala ayni siritik :)

Amerikaya gitmek 13 saat iken Amerikadan gelmek neden 4 saat degil ?

Caraco

Kayıtlı Üye
E rastirmalarim zaten ingilizce : )))
2 temel dusunce catirmasi var ve siz ezbere ezbere 2 taraftan 1ine isaret ediyorsunuz.. bu asil kanit degil
baska onesurumleri de konuya ilgi duyarak degerlendirebilirmelisiniz .. uzun makale okumaktan sikilan ve kestirip atan bi kitle karsiladi beni ; )
Güzel o zaman cevap olarak İngilizce video-makale atabilirim sanırım. Sizin iddialarınızı da değerlendiriyorum tabi. Ama 21. yüzyılda dünyanın şeklini tartışmak komik geliyor, elimde değil. mabedist arkadaşımızın dediği gibi, 15. yüzyılda bile Magellan dolaşıp dünyanın yuvarlaklığını kanıtlayabiliyorsa, bugün bir düz dünyacı arkadaştan da aynısını beklemek hakkımızdır sanırım, biri çıksa da bizi kurtarsa :)

bu da sizin duyumlarinizdan biri. gercek olduguna kanahatinizi getiren nedir ?
Amerika algi insaa etmede hep bir deha olmustur
Gerçek olduğuna kanaatim, paranoyak olmadığım için güven duymakta bir sıkıntı çekmediğim bazı bilim insanlarının beyanları. Michio Kaku örneğin, belgesellerini izlerim. Kendisi bizzat aydan getirilen örnekleri incelemiş, ondan alıntıladım. Benimkiler ezbereyse, sizin komplo teorileriniz değil midir :)

oldu mu simdi
siz jiroskop gordunuz mu ?
maket veya inssat jirojkobundan bahsetmiyorum
Ucaklardaki duyarli jiroskoplardan bahsediyorum - guldurmeyin kendinize : )))
ucakin bilmem kac feet yuksekteki pozistonunu bulutlara bakarak degil jiroskoba bakarak tayin edersiniz ..
O jiroskoplar iste ?
Tamam da, bu jiroskoplar yüksekliği ölçebilecek kadar hassas diye dünyanın eğimine göre de değişebilecek kadar hassas olması gerekmiyor ki, bu sizin beyanınız. Telefonlarımızda bulunan jiroskoplardan bile yükseklik ölçümü yapılabilir. Ama dünyanın eğimindeki değişikliği gösterebilecek kadar hassas olması gerekmiyor, uçaklara bunu veren firmanın da böyle bir iddiası yoktur zaten. Ockham'ın usturasını duydunuz mu hiç? Bilim felsefesinin ilkelerinden biridir. Ockhamlı William der ki, bir gözleme getirilen açıklamalardan basit olanı doğru olandır. Şimdi zor olan açıklama burda şu ki: bütün pis bilimadamları bizi kandırıyor ve dünya düz. Kolay olan açıklama da şudur ki: jiroskopun parçalarındaki sürtünme kuvveti dünyanın eğimi sonucunda değişmesini engelliyor. Bu arada ilk başta yanlış söyledim, hava sürtünmesi engellemiyor jiroskobu, çünkü vakum içinde.

Sizin engin bilgileriniz komplo teorisi satan sitelerden kopyala - yapıştır yoluyla veya ezbere gelmiyor sanırım :D

Amerikaya gitmek 13 saat iken Amerikadan gelmek neden 4 saat degil ?
Aynı yoldan geri döndüğü için olabilir :)

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
hiç öyle dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamaya ya da yapılan ispatları çürütmeye gerek yok. bunlar bilmem kaç yüzyıl öncenin konusu. şimdi bunların hiçbirine ihtiyacımız yok. teknoloji yeterince gelişti. artık teleskoplarla gezegenler düz müymüş, yuvarlak mıymış görebiliyoruz. gerisi teferruat.