Soru Sormanın Gücü

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Tüm dünyada access consciousness ismiyle yayılan öğretinin temel mantığı olan soru kalıplarıyla hayatımızın gidişatını değiştirmek mümkün. Nasıl yani, sadece soru sorarak bir şeyleri çözebiliyor muyuz? ya da bir şeyleri elde edebiliyor muyuz? HER ŞEY MÜMKÜN.

Bir sorunla karşılaştığınızda yapacağınız tek şey o konuyla ilgili soru sormaktır, bu sayede siz soru sordukça hayatınızda yeni alanlar oluşur, kendinizi farklı olasılıklara açmış olursunuz. Fakat burada farketmeniz gereken ince nüans sadece soru sormaktır, CEVAP ARAMIYORUZ! cevaplarla işimiz yok, soru güçlendirir cevap güçsüzleştirir.

en çok kullanılan 2 soru kalıbı vardır; ''Nasıl daha iyi olur'' ve ''neler mümkün''

örnek verelim, diyelim ki bir iş görüşmesine gideceksiniz ve bu görüşmenin iyi geçmesini istiyorsunuz. sormanız gereken soru şu: ''Bu iş görüşmesinin çok iyi geçmesi için neler mümkün?'' soruyoruz ve evrene gönderiyoruz...:) cevaplarla ya da nasıllarla ilgilenmiyoruz. Bu olasılığı açtıktan sonra diyelim ki iş görüşmesi güzel geçti, hemen arkasından sormamız gereken soru şu: ''Bundan daha iyi nasıl olur?''

evrenin dili bu şekilde işler, başımıza kötü bir olay geldiğinde farkında olmadan ''bundan daha kötü ne olabilir ki'' deriz bazen, evrende bu soru mekanizmasını harekete geçirerek işte daha kötü bu olur! diye cevap verir ve başımıza daha kötü bir olay gelir. sistem budur. biz bu mekanizmayı tersine çeviriyoruz.

Soruları her konuda kullanabilirsiniz.
Daha çok paraya sahip olmam için neler mümkün?
Yeni bir ilişkiye başlamam için neler mümkün?
İşimde başarılı olmam için neler mümkün?
Bu sorunu çözmem için neler mümkün? vs...

maddi manevi her türlü konuda sorabilirsiniz. başta garip gelebilir, inanmakta güçlük çekebilirsiniz fakat soru sordukça aldığınız geri dönüşleri gördükçe sizde çok şaşıracaksınız :)

Bu yöntemin işe yaraması için 3 şart var:

1- soruyu sorup bırakıyoruz. sorduktan sonra aklınıza cevaplar gelecek, BU CEVAPLARI DUYMAYACAKSINIZ. cevaplarla ilgilenmiyoruz. soruda kalıyoruz.

2- koşullama yapmıyoruz. diyelim kii bir eşyaya sahip olmak istiyoruz, bunun için şöyle olması lazım burdan para gelmesi lazım vs. gibi düşünüp nasıl olacağıyla ilgili olasılıkları düşünmüyoruz NASIL olacağı evrenin işi.

3- olayın olma ihtimalini düşük tutmak, mesela bu iş olmaz deyip olayı iptal etmeyin, çok inanında demiyorum bunun çok bir önemi yok fakat soru sorduğumuz olayı nasıl olsa olmayacak deyip ümitsizliğe düşüp ihtimali iptal etmiyoruz...

eğer bu 3 adımı iyi uygularsanız hayatınızda çok olumlu geri dönüşler olacağını sizlerde göreceksiniz... Ben uyguladım ve faydasını görmeye devam ediyorum, kiminde 1 günde bile değişim gerçekleşiyor, kiminde daha uzun zaman alıyor fakat öyle ya da böyle geri dönüşleri alıyorsunuz...

Yazı bana aittir...Sevgiler.

Ü

Üye silindi 58480

tebrik ederim , harika tespitler

her cumlesine katiliyorum.

bunun 1 adim ilerisi de zaten ruya yoluyla ulasilmasi daha zor bilgilere/ilimlere ulasmaktir ,,

bu yazdiklariniz ilim yolculari icin cok iyi bir baslangic prensibi olabilir

Darkon

Kayıtlı Üye
İlginç bir konu paylaşım için teşekkürler. Ancak şunu da sormak isterim; aynı anda birden çok soru soruyor musunuz yoksa sadece tek bir soru olacak şekilde mi ilerliyorsunuz?.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
İlginç bir konu paylaşım için teşekkürler. Ancak şunu da sormak isterim; aynı anda birden çok soru soruyor musunuz yoksa sadece tek bir soru olacak şekilde mi ilerliyorsunuz?.

Birden çok soru sorabilirsiniz, tabi soruların çelişmemesi gerekir.

okitay

Kayıtlı Üye
Çok başarılı bir yazı olmuş cidden her cümlesi mantıklı ve açık ellerine sağlık

taroh

Kayıtlı Üye
bende bu güce sahibim ama kocama batıyor işine gelmiyor sorduğum sorular.

asterix

Kayıtlı Üye
Çok güzel insana ümit veriyor yöntemde,bir şeyin zaman mekan içinde olabilirililikleri sınırlı bence,ben marsta yaşamak istiyorum nasıl mümkün olur desem evren ban daha çok beklersin .dir ordan demesin.Yada 10 bin kişi aynı anda ben kral olmak istiyorum dese bu nasıl mümkün dese evren ne cevap verecek kilitlenir kozmik pc.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Çok güzel insana ümit veriyor yöntemde,bir şeyin zaman mekan içinde olabilirililikleri sınırlı bence,ben marsta yaşamak istiyorum nasıl mümkün olur desem evren ban daha çok beklersin .dir ordan demesin.Yada 10 bin kişi aynı anda ben kral olmak istiyorum dese bu nasıl mümkün dese evren ne cevap verecek kilitlenir kozmik pc.

e tabiki olasılık dahilinde olan şeyleri istiyoruz, ama tahminimce Elon Musk kendi uzay şirketini kurmadan önce Marsta nasıl yaşarız diye bi kendine sormuştur :) çekim enerjisi en yüksek olan kral olur.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Afformasyonlar diye bir konu vardi forumda. Yazdiklariniz o konuyu animsatti. 21 gun kurali yok herhalde bunda. Aklimiza geldikce soruyoruz.
Tesekkurler.

Ü

Üye silindi 56746

Zeynep Sevil Güven bu konuda oldukça başarılı ve internette bu konuyla ilgili çokça videosu mevcut, kendisini keşfetmenizi tavsiye ederim.