Acil! Yaptığım Büyü Kayıp?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elartedelvino

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 2 hafta önce bir batı majisi uygulaması yaptım, bir kitabımın içinde saklıyordum. Ve başka bir şeyin içinde olma ihtimali, birinin o kitabı bulma ve onu alma imkanı yok. Ve bugün baktığımda kaybolmuştu? Kağıdı bulamıyorum. Sizce neler oluyor?

origanum

Yönetici
Cinler, periler aldı diye buraya yazdı iseniz yok öyle birşey. Kendinizi kandırmayın. Boşuna da endişe etmeyin. Ancak endişe etmeniz gereken husus şu:
Büyücü olmayan büyü yapamaz. Böyle bir yetkiye ve beceriye sahip değildir. Buna rağmen yapmaya kalkan kişi bu alanda oldukça cahildir ve vahim durumdadır. Zira üzerine vazife olmadığı halde bu alemle ilgili iş yapmaya kalkanların üzerine, yapmaya çalıştıkları ve beceremedikleri enerjiyi hareket ettirme ve yeni yerine monte etme işi sırasında auralarına negatif enerji yapışır, oluşan bu kirlilik sağlıklarını bozar, bereketlerini kaçırır ve hayatında yolunda giden herşeyin aksamasına ve gitgide bozulmasına yol açar. Temizletmek de çok masraflıdır. Gerçek büyücü bile olsa kimse büyü yaptığını açıklamaz, yapılan bir büyüyü de tarif etmez. Ortalığa ifşa edildiği anda büyü tarifinin etkisi biter, kimse de kullanamaz, çöp olur veya burada veya kitaplarda paylaşıldığı gibi büyücü çıraklarına, ustalarının gözetiminde alıştırma olur, tıpkı okulda öğretmen gözetiminde deney yapan öğrencilerin okul kitabındaki gibi alıştırmalar gibi. Gerçek hiçbir büyücü yapmaz ama acemi bir çırak bazen dalgınlıkla kendi yaptığı büyüyü büyü yaptım diye ortalığa yayarsa başına ise iş gelir, en başta yaptığı iş tutmaz ve ruhani alemden ceza alır. Ömür boyu yeteneği elinden alınır ve hayatını bereketsiz ve sağlıksız bir şekilde devam ettirir. Büyü yapmadan önce kendini korumaya aldığı bütün korumaların etkisi biter, bütün tehlikelere açık olur. Büyücülükle alakası olmayan bir vatandaş cahilliğinden böyle bir açıklamaya kalkıştı ise zaten bitti demektir. Hem büyücü olmadığı için yetkili kılınmadığından dolayı, hem yaptığı o şeyi büyü yaptım diye etrafa söylediği için hem de koruması olmadığı için tam anlamıyla üçübirarada etki gösterir başına gelecek felaket.

elartedelvino

Kayıtlı Üye
Sakin olun öncelikle. Bir maji yaptığımı söyledim,tam olarak bir büyü değildi. Ve ayrıca,bir büyücü olduğumu da savunmadım burada. Cinler,periler almadı elbette ama kayboldu. Bunun merakındayım sadece.

origanum

Yönetici
Maji=Büyü
Bilmemek ayıp değil .
Büyücü olmayanın büyü yapma yetisine sahip olmadığını ve buna rağmen yapmaya kalkanın da üstüne negatif enerji yapıştıracağını bunun sonucunun da hayattaki işlerinin aksi gitmesi demek olduğunu bilmeyen üye yok bu sitede, sırf yeni üyeler ile yeniye yakınlardan okuma zahmetine katlanmayanlar hariç. O kadar çok yazıyoruz ki bunu ve her soran üyeye o kadar çok tekrar ediyoruz ki hala bilmeyen üye olunca şaşırıyor insan, niye bu ilgisizlik diye. En baştan hata yapılıyor sonra da bize soruluyor, sebepleri ve olacakları yıllardır her bölüm altında açıklanıyor o kadar. Kişilere göre değişmiyor, herkes için aynı.
Başınıza gelebilecekleri yazdım o kadar hala neden olmuş merak ediyorum diyorsunuz, anlamadınız mı neden olduğunu, işin erbabı olmadan giriştiğiniz bu işin bedelini bir şekilde yaşamaya başladınız. Olan biten bu. Anlayın artık. Gözünüzü açın. Siz büyücü değilsiniz. Büyü yapmaya kalkıştınız ve gerçek büyücü olmadığınız için de sonuçlarını illa göreceksiniz, bu eşya kayıpları da olabilir, unutkanlık da, sinirlilik de, kramplar da, hafif hastalık, sakatlığa da varabilir duruma göre, size gelecek bereket miktarında azalma olabilir, daha başındasınız. Bunların bir kısmı ya da hepsi birden olabilir, şiddeti de farklılık gösterir, pek farkına varamayacağınız değişiklikler de yaşayabilirsiniz çok hissettirebilecek şeyler de. Bu da yine bir sürü faktöre bağlı, yapmaya çalıştığınız işlemin niteliği, sizin neler yapmış olduğunuz, sizin genleriniz, vücudunuzu oluşturan elementler, atomlar, çalışma saatinde bulunduğunuz yerdeki gök cisimlerinin konumu vs vs. İleride çok ciddi problemle karşılaşırsanız işin erbabı birine gidip kendinizi arındırıp, temizletip koruma yaptırabilirsiniz.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Maji=Büyü
Bilmemek ayıp değil .
Büyücü olmayanın büyü yapma yetisine sahip olmadığını ve buna rağmen yapmaya kalkanın da üstüne negatif enerji yapıştıracağını bunun sonucunun da hayattaki işlerinin aksi gitmesi demek olduğunu bilmeyen üye yok bu sitede, sırf yeni üyeler ile yeniye yakınlardan okuma zahmetine katlanmayanlar hariç. O kadar çok yazıyoruz ki bunu ve her soran üyeye o kadar çok tekrar ediyoruz ki hala bilmeyen üye olunca şaşırıyor insan, niye bu ilgisizlik diye. En baştan hata yapılıyor sonra da bize soruluyor, sebepleri ve olacakları yıllardır her bölüm altında açıklanıyor o kadar. Kişilere göre değişmiyor, herkes için aynı.
Başınıza gelebilecekleri yazdım o kadar hala neden olmuş merak ediyorum diyorsunuz, anlamadınız mı neden olduğunu, işin erbabı olmadan giriştiğiniz bu işin bedelini bir şekilde yaşamaya başladınız. Olan biten bu. Anlayın artık. Gözünüzü açın. Siz büyücü değilsiniz. Büyü yapmaya kalkıştınız ve gerçek büyücü olmadığınız için de sonuçlarını illa göreceksiniz, bu eşya kayıpları da olabilir, unutkanlık da, sinirlilik de, kramplar da, hafif hastalık, sakatlığa da varabilir duruma göre, size gelecek bereket miktarında azalma olabilir, daha başındasınız. Bunların bir kısmı ya da hepsi birden olabilir, şiddeti de farklılık gösterir, pek farkına varamayacağınız değişiklikler de yaşayabilirsiniz çok hissettirebilecek şeyler de. Bu da yine bir sürü faktöre bağlı, yapmaya çalıştığınız işlemin niteliği, sizin neler yapmış olduğunuz, sizin genleriniz, vücudunuzu oluşturan elementler, atomlar, çalışma saatinde bulunduğunuz yerdeki gök cisimlerinin konumu vs vs. İleride çok ciddi problemle karşılaşırsanız işin erbabı birine gidip kendinizi arındırıp, temizletip koruma yaptırabilirsiniz.

Maji ve büyü aynı şeyler değildir. Majisyen uygulamaları kozmik yasalara uygun şekilde gerçekleştirir. Büyücü bu yasalarlan ilgilenmez. Aldığı sonuca bakar verdiği hasarlan ilgilenmez. Maji yüksek bilimdir. Bir başkasının hür iradesini etkiliyicek bir uygulama kozmik ve ruhsal yasalarına aykırıdır. Büyüden bir kazanç beklenir. Majisyen ise kendi sanatını dünyevileştirmez. Büyü yapma yetisi diyede bir şey yoktur. Zaten bir başkasının hür iradesini etkileyen uygulamaların şer sonuçları olabilir. Kimi buna karma der kimi ilahi adalet der. sizin büyü yeteneğiniz olmadığından değil. Günümüzde majinin bir çok sırrı açıklanmıştır. İyi veya kötü olsun artık herkes oturup kitaplardan öğrenebilir ve uygulayabilir. Büyü soydan gelen bir yetenek değildir. Bu ortaçağda ortaya atılan bir yalandır. Ortaçağda yazılmış bir çok grimoire’de bu uygulayabilmek için soydan gelen bir yeteneğinin olması gerektiği uygulanırsa büyük sorunlarlan karşılanacğı yazılmaktadır. Ama bunun bilinçsiz kişileri bu uygulamaları uygulamasına engel olmak için ortaya atılmış bir yalan olduğu apaçık belli. Hala daha buna inanlar var olması ilginç bu kadar majikal külliyatın topluma açıklandığı bi dönemde gerçekten ilginç...

origanum

Yönetici
Tabi ki aynı şeydir. Maji İngilizce magic kelimesinin dilimize uyarlanmış hali. Kulağa sadece daha hoş geliyor:D Lütfen neyin ne olduğunu öğrenin artık. İlginç iddialarda bulunmaktan vazgeçin.
Sadece dolandırıcılar, şarlatanlar ve eğitimini kendi yetersizlikleri yüzünden tamamlayamadan üstadından ayrılan büyücü çırakları evrensel yasaları hiçe sayarlar. Sapla samanı karıştırmışsınız azıcık daha bilgilenip öyle yorum yaparsanız başkalarını da yanlış yönlendirmemiş olursunuz, kendi yanlışlarınız size zarar verir ancak başkalarına lanse ederseniz onları da yanılgıya sürüklersiniz. Forumda sürekli enteresan ve eksik yorumlarınızı görüyorum, bir de bilgi sahibi gibi kendinizden emin bir tavırla yazıyorsunuz. Üyeleri yanlış yönlendirmemeniz adına bir yerde müdahale etmek durumundayım, her ne kadar üyelerin şahsi yorumlarını özgür bıraksak da kişilere zarar verecek paylaşımlar olunca buna engel olmamız gerekiyor. Kendiniz istediğiniz kadar yarattığınız bu pembe balonda mutlu mesut yaşayabilir, kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz, bu sizin bileceğiniz iş.

taroh

Kayıtlı Üye
Cinler, periler aldı diye buraya yazdı iseniz yok öyle birşey. Kendinizi kandırmayın. Boşuna da endişe etmeyin. Ancak endişe etmeniz gereken husus şu:
Büyücü olmayan büyü yapamaz. Böyle bir yetkiye ve beceriye sahip değildir. Buna rağmen yapmaya kalkan kişi bu alanda oldukça cahildir ve vahim durumdadır. Zira üzerine vazife olmadığı halde bu alemle ilgili iş yapmaya kalkanların üzerine, yapmaya çalıştıkları ve beceremedikleri enerjiyi hareket ettirme ve yeni yerine monte etme işi sırasında auralarına negatif enerji yapışır, oluşan bu kirlilik sağlıklarını bozar, bereketlerini kaçırır ve hayatında yolunda giden herşeyin aksamasına ve gitgide bozulmasına yol açar. Temizletmek de çok masraflıdır. Gerçek büyücü bile olsa kimse büyü yaptığını açıklamaz, yapılan bir büyüyü de tarif etmez. Ortalığa ifşa edildiği anda büyü tarifinin etkisi biter, kimse de kullanamaz, çöp olur veya burada veya kitaplarda paylaşıldığı gibi büyücü çıraklarına, ustalarının gözetiminde alıştırma olur, tıpkı okulda öğretmen gözetiminde deney yapan öğrencilerin okul kitabındaki gibi alıştırmalar gibi. Gerçek hiçbir büyücü yapmaz ama acemi bir çırak bazen dalgınlıkla kendi yaptığı büyüyü büyü yaptım diye ortalığa yayarsa başına ise iş gelir, en başta yaptığı iş tutmaz ve ruhani alemden ceza alır. Ömür boyu yeteneği elinden alınır ve hayatını bereketsiz ve sağlıksız bir şekilde devam ettirir. Büyü yapmadan önce kendini korumaya aldığı bütün korumaların etkisi biter, bütün tehlikelere açık olur. Büyücülükle alakası olmayan bir vatandaş cahilliğinden böyle bir açıklamaya kalkıştı ise zaten bitti demektir. Hem büyücü olmadığı için yetkili kılınmadığından dolayı, hem yaptığı o şeyi büyü yaptım diye etrafa söylediği için hem de koruması olmadığı için tam anlamıyla üçübirarada etki gösterir başına gelecek felaket.
ben bazı yıldızname bakıp muska vefk yazanlarda da aynı şey olduğunu düşünüyorum.

origanum

Yönetici
Yıldızname bakmak büyü değildir, bir şeye müdahale edilmiyor sadece olan görülüyor ancak vefk, muska yazmak büyüdür çünkü varolandan memnun olmayıp değiştirmek amaçlanıyor. Hepsi de işin ehli tarafından yapılmak zorundadır yoksa hepsi de şarlatanlığa, sahtekarlığa giriyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Maji ve büyü aynı şeyler değildir. Majisyen uygulamaları kozmik yasalara uygun şekilde gerçekleştirir. Büyücü bu yasalarlan ilgilenmez. Aldığı sonuca bakar verdiği hasarlan ilgilenmez. Maji yüksek bilimdir. Bir başkasının hür iradesini etkiliyicek bir uygulama kozmik ve ruhsal yasalarına aykırıdır. Büyüden bir kazanç beklenir. Majisyen ise kendi sanatını dünyevileştirmez. Büyü yapma yetisi diyede bir şey yoktur. Zaten bir başkasının hür iradesini etkileyen uygulamaların şer sonuçları olabilir. Kimi buna karma der kimi ilahi adalet der. sizin büyü yeteneğiniz olmadığından değil. Günümüzde majinin bir çok sırrı açıklanmıştır. İyi veya kötü olsun artık herkes oturup kitaplardan öğrenebilir ve uygulayabilir. Büyü soydan gelen bir yetenek değildir. Bu ortaçağda ortaya atılan bir yalandır. Ortaçağda yazılmış bir çok grimoire’de bu uygulayabilmek için soydan gelen bir yeteneğinin olması gerektiği uygulanırsa büyük sorunlarlan karşılanacğı yazılmaktadır. Ama bunun bilinçsiz kişileri bu uygulamaları uygulamasına engel olmak için ortaya atılmış bir yalan olduğu apaçık belli. Hala daha buna inanlar var olması ilginç bu kadar majikal külliyatın topluma açıklandığı bi dönemde gerçekten ilginç...
Maji büyü değildir diyerek "Origanum"'a mı yazdınız???Bakın bu ilginç işte!

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Tabi ki aynı şeydir. Maji İngilizce magic kelimesinin dilimize uyarlanmış hali. Kulağa sadece daha hoş geliyor:D Lütfen neyin ne olduğunu öğrenin artık. İlginç iddialarda bulunmaktan vazgeçin.
Sadece dolandırıcılar, şarlatanlar ve eğitimini kendi yetersizlikleri yüzünden tamamlayamadan üstadından ayrılan büyücü çırakları evrensel yasaları hiçe sayarlar. Sapla samanı karıştırmışsınız azıcık daha bilgilenip öyle yorum yaparsanız başkalarını da yanlış yönlendirmemiş olursunuz, kendi yanlışlarınız size zarar verir ancak başkalarına lanse ederseniz onları da yanılgıya sürüklersiniz. Forumda sürekli enteresan ve eksik yorumlarınızı görüyorum, bir de bilgi sahibi gibi kendinizden emin bir tavırla yazıyorsunuz. Üyeleri yanlış yönlendirmemeniz adına bir yerde müdahale etmek durumundayım, her ne kadar üyelerin şahsi yorumlarını özgür bıraksak da kişilere zarar verecek paylaşımlar olunca buna engel olmamız gerekiyor. Kendiniz istediğiniz kadar yarattığınız bu pembe balonda mutlu mesut yaşayabilir, kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz, bu sizin bileceğiniz iş.
Maji kelimesini kullanmamın sebebi kulağa güzel geldiğinden değil. Büyü kelimesi çok kirletildiğinden büyü diyince insanlar korkuyor. Çünkü büyü bizim ülkemizde kötü amaçla kullanılıyor. Zaten maji kelimesi mitra ve hermes yayınlarının batı ekollerine ait kitaplar için türetilen bi kelime .Doğrudur aslında benzer anlamlara sahiptirler. Sapla samanı karıştırmışsınız hep enteresan ve eksik yorumlarınız var demişsiniz nerde gösterin bende gerçekten yanlışsa düzelteyim kapalı ithamlarda bulunmayın açık açık konuşun. Siz bu forumda yönetici olduğunuzdan dolayı üyeler her dediğinizi doğru sanıyor. Sizin bu yüzden 2 kat dikkatli olmanız gerekli.

origanum

Yönetici
Büyü neye göre iyi neye göre kötü? Diyelim birilerinin yuvasını birleştirmek için yardım olsun diye yaptırıyorsunuz, görünüşte iyi büyü dersiniz ama madalyonun bir de öteki yüzünden bakın, kendisine zulüm eden bir eşi varsa, sırf onun işkencelerine katlanmamak için evini terkettiyse, onları birleştirmek iyi değil kötüdür, birisinin eziyet çekmesine yardım etmektir, belki de sizin sayenizde cinayete kurban gidecektir. Bunları ayırmak için yapıyorsunuz diyelim, dıştan kötü görünse de zulüm gören kişi için iyidir. Yani büyü görecelidir. İyiliğini kötülüğünü sorgulamak kimseye düşmez, kimse neyin ne olduğunu bilemez. Birisinin kurtuluşu için kaderinde büyü varsa o gerçekleşmelidir, buna engel olmak ilahi takdire karşı gelmektir.
Tüm mesajlarınızda olduğu için tek tek göstermek gereksiz. Acemi olduğunuz, öğrenmeye kalktığınız yolu sadece tek taraftan incelemeye kalkmanız ve bu yüzden düşe kalka hatalarla bir yerlere ulaşmaya çalışmış olmanız yazdığınız mesajlarda apaçık belli. Üyeler de bunu görebiliyor. Kızdığım nokta henüz olmadan olmuş gibi davranılması.

Wulfgar

Kayıtlı Üye
Mesajlaşmalar çok iddialı olmuş. Sizlerin yanında pek bilgili olmasam da izniniz olur ise görüş bildirmek isterim.
Günümüz teknolojisi hepimize kolay erişim imkanı sunuyor. İmkansızları ayağımıza getiriyor. Piyasadaki kitapların, çevirilerin v.s ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum tabi ama her ne olursa olsun bunlara ulaşma imkanı artık bir tık uzakta. Haliyle bilgiye ulaşma imkanımız da eskilere baktığımız takdirde çok ama çok fazla.
Ve aynı şekilde de Bilgili insanlara da ulaşma imkanımız çok yüksek. Bugün gerek telefon ile gerek mesaj ile bile bu konularda bilgi sahibi olmakla birlikte bir problem olduğunda en basitinden örnek verecek olursak bir rahatsızlanma v.b durumlarda hemen yardım alabiliyoruz. Geçmişte "imkansız veya çok zor" görülen şeyler bugün saniyesinde halledilebiliyor. Yani konuyu şuraya getirmeye çalışıyorum, Usta çırak ilişkisi bilgiyi kolay yolda elde etmek için önemlidir. Tabi bir çırak işin ehli birinden çok çabuk ve daha etkili bir şekilde öğrenebilir evet bu doğrudur, Ama bu tek başına öğrenemez manasına gelmez, Bilgi elinde olduğu ve ulaşılabilir olduğu sürece artık bir profesyonelden yardım almaksızın insanlar kendini geliştirebilir. Tabi bu başta da belirttiğim gibi işin ehli birinden öğrenmenin daha kolay ve garanti olduğunu da kimse inkar edemez. Bu şahsi görüşümdür tabi, forumun amacı zaten paylaşmak ve tartışmaktır. Yanlışım varsa düzeltmekten çekinmeyin ki biz yeniler de bu sayede birşeyler öğrenebilelim :)

origanum

Yönetici
Herhangi bir meslek erbabı olmak için dediğiniz doğru. Ancak büyücülük öyle birşey değildir. Marangozluk öğrenebilirsiniz, kitaplardan okuyabilir, internetten video izleyebilir, bir bilene danışabilir veya gidip bir ustanın yanında başlayabilirsiniz. Yemek yapmak için de böyledir, diğer bir sürü iş için de. Yapacağınız eşya bellidir, somuttur. Büyü öyle mi, gidip bir hayatı veya olayın akışını değiştirmek sandığınız gibi yollarla öğrenilmez. Her önüne gelen de ben bu işi yapmak istiyorum diye başvuramaz. Çok aşırı katı kurallar vardır, nedeni de Aliyi Ayşenin sevmesini sağlamak, Alinin erkekliğini bağlamak ya da bol rızkı olmasını sağlamak masa, dolap yapmak ile aynı şey olmadığı içindir. Yapın bakalım o kitapları okuyarak ya da internete danışarak da görelim.
Kaç kere açıkladığımı hatırlamıyorum ve okunmadan yine aynı şeylerin sorulmuş olması hayli üzücü, tekrar tekrar yazmak da hayli kızdırıcı.
O piyasa kitaplarının hepsi çöptür, bir işe yaramaz çünkü bir büyü formülü sadece o büyücüye özgüdür (en fazla kendi öğrencileri az bir kişiselleştirme ile tutturabilir), paylaşıldığı anda çalışma kabiliyeti biter, gizli bilgi grubundandır, açıklandığında hem o tarif biter hem de yasaklı bilgiyi açıkladığı için büyücü biter, ilahi adalet sistemi deyin, evrensel yasa deyin. Eğer büyü yapımı sırasında bir büyücü büyü yaptığından, büyü yaptıran da büyü yaptırdığından bahsederse o büyü çalışmaz üstüne de yine ceza alınır. Bir büyücü ölümüne yakın yani mesleği bir daha yapmayacağı zaman bilgilerini kitaplaştırıp toplayabilir, öğrencilerine bir ders kitabı, kütüphanede saklanacak arşiv bırakmış olur, yapılması yani tutması için değil önceki üstadlar en aşamadaymışlar, neler varmış bu alemde görsünler diye fikir sahibi olmalarına yardımcı olmaktan başka niteliği olmayan bu eser ile adı nesilden nesile yayılır. Çeviri sırasında kıt dilbilgisine sahip biri çevirdi ise büyük ve feci hatalar olur. Halkın eline geçmesi sakıncalı olan bu kitap eskaza ehil olmayan birinin eline geçerse kimseyi felakete sürüklemesin diye bilerek bazı yerleri sansürlü ya da şifreli yazılır. Tabi ki tercümanın bundan haberi yoktur. Oldu mu çöp üstüne çöp.
Piyasada bir tık ile ulaşabileceğiniz kişilere gelelim, hiçbir işin ehli büyücüye öyle kolay ulaşamazsınız öncelikle. Piyasadaki kişiler toptan dolandırıcıdır, her alanda yeralan suçlular bu soyut alanı boş mu bırakır sanıyorsunuz. Hiçbir gerçek büyücü reklam vermez, ortalığa çıkıp müşteri aramaz, medyada hizmet vermez. Bilen bilir ve ona gelir. Birinin tavsiyesi ile bulur veya bir şekilde ona ulaşır. Kapısında kuyruk oluşturan kişiler, üfürükçüler, mahalle hocaları gerçek büyücü değildir. Bir büyü için hazırlık aşaması vardır, uzun hesaplamaları vardır ve büyücüyü yorar yaptığı çalışma, günlerce aylarca hasta gibi olur, iş yapamaz hale gelir, kimi büyüler yataklara düşürür, bu nedenle az müşteri kabul ederler. Birine iş yaparken başkasına da yapmaya kalkarsa gücü bölünür, tıpkı üzerine elektrik santralı kurulacak kadar güçlü akan bir nehrin kollara ayrıldığında derecikler oluşturması gibi bölünür, eskisi gibi güçlü akamaz. Bu nedenle çok müşteri aldığını gördüğünüz birinden uzaklaşın hayır gelmez, sahtekardır.
Bir de bilgili geçinen cahiller vardır, din eğitimi alırken ilgi duyup bu alana kaymışlardır ancak gerçekten işin ehli olarak eğitilmedikleri ve bu eğitime zaten kabul edilmeyecek tipler olduğu için yalan yanlış buldukları şeylerle kendilerini eğitmişler (!) ya da böyle birisinin öğrencisi olmuşlardır. Bazı eski kitaplarda yazılan şeyleri kopya edip muska hazırlayarak kendini hoca zanneder bu cahiller. Kendilerinin bile kendilerini ilim sahibi sanmaları mı halkın onları makbul kişi sanması mı daha acıdır bilemiyorum.
Canlı cansız tüm varlıklar atomlardan yapılmıştır. Onların hareketi ile hayatımızdaki olaylar çeşitlenir. Büyü atomu parçalama ve birleştirme işidir. Bunu bilimadamları laboratuvarda yeni yeni yapıyor. Elde ettikleri basit elementler şimdilik. Ama büyücüler bunu binlerce yıldır yapıyor ve elde ettikleri ortada. Nedeni de basit, nasıl her tür varlık kendine has belirli bir oranda atom karışımları ile meydana geliyorsa, büyücüler de öyle. Bu yüzden bazı aileler belirli genlerle doğarlar, bu işi yapmaya dayanıklılık sağlayan genlerle. Bir sürü insan bedensiz enerjiler ile temasta ölür mesela. Ama uygun gen dizilimine sahip bireyler buna uygun eğitim aldıklarında ve bir nevi uygun şekilde tornadan geçtiklerinde sağ kalır ve iş yapabilirler. Tabi onlardan da bu tornadan geçiş sırasında eğitim zayiatı olur. Ne demişler kalan sağlar bizimdir.

X6K3

Kayıtlı Üye
Acaba korunma amaçlı muska yaptırıldığında bu yaptıran ve yapan için bir problem oluşturur mu? Çünkü koruma muskası/tılsımı yaptıran bir tanıdık var ve söylediği halde başına bir şey gelmiyor?

origanum

Yönetici
İş yapan kişinin ehil olmasına bağlıdır. Şarlatanları ya da kıt bilgilileri bırakalım bir tarafa onların yaptıkları o acayip şeyler etkisiz de olabilir başa bela da getirebilir. Gerçekten yapıldı ise hiçbir sorun olmaz, amacı koruma ise korur. Büyücü zaten kendini her türlü korur. Koruma muskası taktığını söylemek ile etkisi geçmez, eskilere bakın boyunlarında göstere göstere kolye gibi taşırlardı, değil mi:)
Ama filanca kişiyi kendinize aşık ettirmek için bir muska yaptırdığınızı söylerseniz etkisi biter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...