Tv programlarında kendi reklamını yapan rantçı şahıslar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Arkadaşlar; tv kanallarında telefon bağlantısı ile anne adı,doğum tarihi ile metafizik varlık bakımı yapan şahıslar var. Arayanlara sende metafizik varlık var denildiğinde o insanı ürkütmüş olmayacaklar mı? Ayrıca kendilerinin özel ofisine yönlendirmede yapılıyor. Bu tip programlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

sasr

Kayıtlı Üye
Bu yayınlar dediğin gibi bilgi amaçlı değil rant amaçlı yapılan yayınlardır. Çıkar elde etme çabasından başka birşey değil. İşin uzmanıdır ya da değildir bilmiyorum ben ama bu kadar göz önünde olup telefonlarla millete sende varlık var demek kolay bir para kazanma yöntemidir. Kişi kurtuluşu yayında görmeye ve yayını yapan da görmeye başlar.

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Telefonla arayanların %99 una sende musallat var, uğrak var, büyü var, yıldız düşüklüğü var diyor :) Toplum olarak aklımızı kaçırıyoruz herhalde!

sasr

Kayıtlı Üye
Telefonla arayanların %99 una sende musallat var, uğrak var, büyü var, yıldız düşüklüğü var diyor :) Toplum olarak aklımızı kaçırıyoruz herhalde!

Bunların bizi şaşırtmasına izin vermeyelim daha beter bir topluma rastlarsak bu sefer biz kaçırırız aklımızı. İnsanlar gerçekten beni hasta ediyor. Millet aptallığı çaresizliğe bandırıpta yaşıyor.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Acaba rütük ve devlet ne yapıyor yada yapmıyor bunu düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba,

Ben Arastirmaci yazar Kursat Berkkan`in programindaki bir metafizik uzmanini aramistim telefonla

Amacim biraz sohbet etmek ve tabi ki bi yandan da test etmekti.

Dogum tarihini dogru verip anne adini yanlis verdigimde hic beklemeden test etmeler icin vaktinin olmadigini ve cok mesgul oldugunu soyledi

Programi uzun suredir takip ettimttigim icin de anne adini verdim ve bakim yaptirmaya karar verdim ;

3. Katta yasadigimi Siyah bi kapimin oldugunu (nadir bir kapi rengi) soyledi ve bende aninda bir kulak ugultusu olustu sanki etrafim sarilmis gibi !

evimie gunesin direk girdigi alanin tam icinde bulundugumu beni goruyormus gibi direk soyledi ..

Bakim sonucunda ise herkese rastlanan kismi musallatlardan oldugunu ve inancli biri isem duzenli felak nas ve ayetelkursi okumalari ile basa cikabilecegimi soyledi ..

Akilli dusunmek gerek :
gunde 100 insan goruyorsak 1 ya da 2 si hasta olabiliyor.
Ama bir doktor gunde 100 tane hasta goruyor . O halde kendinden supe eden insanlarin bu insanlara basvurmalarina sasmamak gerek .

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Dennise; evet tam olarak kastettiğim program buydu ve bu kanalda böyle gaybi bilgilere yer veren birileri daha var.Kürşat Berkkan ve Hakan Kenan isimli metafizik uzmanları belki salih niyetliler ama bakımın ücretli olduğunu sürekli hatırlatmaları kendi reklamlarını yaparak müşteri çekmeleri anlamına gelmiyor mu?Arayanların hepsini kendine yönlendiriyor. Ücretli danışma hattı numarası veriyorlar.Ayrıca da sen de musallat var denilen kişinin ruh halinin bozulmayacağı garantisi yok.Çok tehlikeli programlar bunlar.Ana adı,doğum tarihi ve isim bilgisi canlı yayında verilerek program yapmaları çok sakıncalı...

Ü

Üye silindi 58480

Ben de supelendigim icin ve arastirma tutkunu oldugum icin aramistim zaten.

Ama bahsi gecen kisi Turkiyede darbe olacagini da 2 sene oncesinden soylemisti .. Cinler gaybi bilmez ama 2 sene oncesinden yapilan planlari ogrenip getirebilirler ..

Para islemeleri dogaldir, ekmek te helal et te helal ama parasini veriyoruz ..

Ayriyetten bakim ucretsiz .. yeter ki israrla arayin ve bos anini denk getirin ben 2 hafta ugrastim ..

Bir diger husus ise kisiler musallat ve cin gibi faktorlerden korktuklari icin zaten bu kadar vaka var .. mesele korkmak degil onlari da gucu altinda tutana aklen manen ulasabilmektir.

Hem musluman diye gecinip hem iman carpikligi icinde kalarak musallatin kendisinden korkmak olmaz .. zaten bu bile Allahi unutturan bir varligin tesirinin nufuz etmeye basladiginin bir alame hukmundedir ..

Cinler zaten bizden once burasinin hakimi idiler .. Partondan Terfi beklerken patron kendi tecrubesiz oglunu basiniza yonetici yaparti. e siz de o kisinin hata yapmasini zaaf gostermesini umacaksiniz... o kisi Adem idi .. O halde seytan insanin apacik dusmanidir .. andicmistir ve cinlerin buyuk bir bolumunun de atasidir bunu iyi ozumsemek lazim

Sarlatanlar da var , onlari da aradim .. 13 tane buyu etkisi altinda oldugumu soledi bir tanesi ! 500 euro bakim icin istedi 1200 eur malzemeler icin istedi .. guvenlik teyidi de alamadim uzun konusmalar sonucunda .. bunlari tamamen ayri tutuyorum..

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Şarlatan olsun olmasın canlı yayında bu tür sakıncalı bilgileri alıp kendine müşteri çekmesi ulusal düzeyde yayın yapan bir kanal için abesle iştigal...Ne malum bu işle uğraşanların kötü niyetle o bilgileri kullanmayacağı? Tv kanalında programın adı sanı yayın saati hiçbir bilgisi bulunmuyor. Rastgele mi yayın yapıyorlar... :( RTÜK'e şikayet bile edemedim.

Ü

Üye silindi 58480

Ben bu isle ugrasanlarin bunu kotuye kullandiklarini da gordum.

Insanlari periyodik mudavimleri haline nasil getirdiklerini ve cin yakma hocalarinin aslinda hayrina gorunumu altinda buyu yaptiklarini da gordum.

Uzerinden buyuyu kaldircam sozde kaldiran hocalarin parali musterilerine baglama buyusu yaptiklarini gordum ..

Kimin ekmek firini varsa musterisine de sahip cikmak ister ama bugday tarlasina da ..

Bununla birlikte ;

bu isin becerisini edinmis herkesin art niyetli olmadigini da soyleyebilirim. Gercek sifanin, kisinin kendi istemesi ile ve kendi icinden cikarilip kendi kendini iyi edecegi ilkesine sadik kalindikca kalici olacagina vesile olmak esastir . Bunu kimse inkar edemez

Ü

Üye silindi 58480

Insan asil sifanin kendinde oldugunu bilir ama bunu aciga cikaramadigini farkeder bazen
Medrum ise o kisinin aslindan nerede takili kaldigini ve beyninin oncelikle hangi sartlanmalari ve enerji kumelerini yoluna sokmasi gerektigini daha iyi gorebilir .

Doktor nasil ki goz alti torbasindan belli hastalik belirtisi teshisi koyarsa,
Medyum da sesin tinisindan bile ruhun hangi tesire baglandiginin teshisini koyabilir .. nazar ayri musallat ayri buyu ayri bir enerji alani barindirir bunu medrum farkedebilir ..

Ben bedenin oldugu kadar ruhun da bakiminin yapilacagi Sifahanelerin kurulmasi gerektiginden yanayim .. Psikologlarin argumanlarini yetersiz ve oyalayici buluyorum .. Psikoloklarin sarlatanlari yok mu tabi ki var ..

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Elbette kastettiğim bu gibi durumlardı zaten. Ulusal bir kanalda böyle bilgilerin istenmesi çok yanlış. Tehlikenin boyutunu Hakan kenan isimli şahısda biliyordur ama şan şöhret para demek ki daha ağır basıyor. Sİz ister iyi niyetli yayın olduğunu düşünün ama ben gecenin 1 inde telefondaki kişilere musallatınız var diyende ard niyet düşünürüm. Üstelik programdan sonra ücretli danışma hattını araması isteniyor.Mesela Erol Tangut internette videoları ile meşhur olduktan sonra 5 bin liralardan bahsediyor bakım yapmak için.servet harcayan cahiller var bunların yolunda.yazık inanın halkımızın yarısı büyü yapma derdinde diğer yarısı da büyü tesiri altında.... :(

vuslt

Kayıtlı Üye
Erol tango ve yetiştirdiğini söylediği şahısların çektiği videoların gerçeklik payı ne kadar? Fikri., bilgisi olan varmı.

Ü

Üye silindi 58480

Erol tango ve yetiştirdiğini söylediği şahısların çektiği videoların gerçeklik payı ne kadar? Fikri., bilgisi olan varmı.

Gercek olma ihtimalinin yuksek oldugunu dusunuyorum.

Neticede Sifa Allahtan fakat kisinin kendi hatasini kabule gecmesi ile gelir. Ibretlik izlenebilir seanslar.

Fakat son zamanlarda o kadar bilincli danisanlar geliyor ki bazilari kendilerinde var oldugunu umdugu musallati bir an once kusma telasina girip hocanin dediklerine tam konsantre olamiyorlar.. bu aldatici bir durum olabiliyor .. boyle durumlarda hoca bastan aliyor

Ugrama olayi herkezde kesin olan biseydir. Nefs damarindan seytan ve iblis surekli haram olasiliklari telkin eder. Bu kadarina yetkisi vardir.

Ama uzun sure seytani telkin ile hareket eden kisi artik ruhunu satip geri alamadigini farkedince duzelmeye nerden baslayacagini unutabilir .. Vicdani yol gostermekten cok azap etmeye baslar

Erol Tangutun sadece vesile oldugunu dusunuyorum ... Para konusunda ise her isin bedeli vardir buyutmeye gerek yok. Sadece videolari izleyerek bile kisi kendi vicdanini yoklayabilir ve kendini duzeltmek icin vesile edinebilir ..

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Bir medyuma neden her videoda sinirlisiniz diye sormuştum. Karşımda şeytan var siz görmüyorsunuz ben görüyorum ona karşı güleryüzlü mü davranayım cevabını almıştım. :) Evini ocağını satıp sıfırı tüketip şifa arıyorken para bitince seansı kestiği hastaları da var. Musallatlı kişiler üzerinden cinle konuşmaları da çok korkunç.Aslında ne gerçek ne sahte işlemlerini izleyince anlaşılıyor...özetle; ülkemizdeki muska,büyü vb tarzda işlerle uğraşanların tamamına yakını insan tüccarı.internette ortalığı boş buldular bol keseden reklam yapıyorlar,amaçlarına da ne yazık ki ulaşıyorlar.

origanum

Yönetici
Safların bol bulunduğu bir dünyada hırsızlar da bol bulunur. Adamlar reklam yapıyor, oltaya, ağına takılanlar da yem oluyor. Hiçbir üstad medyaya çıkıp da şov yapmaz. Bu işin de bir adabı var. Kanallar reklam ile geçinir ve reklam kuşağında parayı bastırana o dakikalar ya da saatler kiralanır. Klasik reklamlarda saniyeler kiralayanların dışında ayrıca parasına göre yarım saat, iki saat gibi zaman aralıklarını kiralayıp ürünlerini tanıtıp satanlar var. Artık hangi malı, hizmeti sunarsa, dandik tencere tava mı olur, yer kaplamaktan başka pek bir işe yaramayan mutfak robotu mu olur, yıkayınca ağzı burnu bir tarafa giden, rengi solan yatak çarşafı mı olur, her derde deva denilen uyduruk merhemler mi olur, cinci hoca mı olur ne çıkarsa bahtına. Üniversitelerde pazarlama diye bölüm var, herkese herşeyi satabilecek şekilde mezun ediyorlar, reklamcılık diye bölüm var, en dandik ürünü saniyeler içinde cazip gösterip sattıracak şekilde mezun ediyorlar. Serbest piyasa ekonomisi var, isteyen istediği şeyi pazarlar, dilediği fiyatı verir, reklamını yapar, vergisini verir. Zorla da satılmıyor, kendi isteği ile iletişime geçip alıyorlar, hukuka aykırılık olmuyor bu yüzden. Reklam kuşağı olduğu için de yasaklı bir yayın türü sayılmıyor. Reklamlarda sağlıksız bir kimyasal içecek satılıyor, millet de peynir ekmek gibi kapış kapış alıyor, zararlı diye RTÜK kanalı kapatıyor mu hiç?
Piyasa arz ve talep durumu ile döner. Pişman olanlara ise akıl parası olur yaşadıkları. Bir daha nereden ne aldıklarına ve neyin nereden alınması gerektiğine özen gösterirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...