Ölümden sonra ne olacak?

sasr

Kayıtlı Üye
Sizce ölümden sonra doğacak olan senaryo nedir? Başlangıç mı, bitiş mi yoksa sonsuza kadar süregelecek bir hayat mı?

Ü

Üye silindi 58480

Olumden sonra bilinc alti tamamen kisiye karsi aciliyor :

Dunyada bir yansimasini gordugumuz derin hipnoz seanslari bunu ispatlar niteliktedir,

Kisi derin hipnozda 30 yil oncesinin butun olaylarini anlatmaya baslayabilir,

Dolabinda hangi yemeklerin yapildigini, gun ve tarih vererek hangi misafirleri agirladigini vs anlatmaya baslayabilir.

Kime nasil davrandigini, kimin kalbini kirdigini da anlatabilir ve bunu istem disi yapar .

Bu kanun bize yazici meleklerin varligini ve zerre kadar olay atlamadan herseyi yazdiklarini gosterir

Ahirette ise biz artik susacagiz ve bizim yerimize yine kendi kendimizi herseyin itirafcisi olarak bulacagiz !

Biz icten ice inkar etmeye calisacagiz fakat dilimiz bizim yerimize devralip, dunyada asil kazigi kendi kendimize nasil attigimizi bize itiraf edecek ..

Allahin adaleti tam manasi ile tecelli edecektir. Dunyada karaya ak deyen ve buna direten adamlar olur... Ahirette bu iradeleri ellerinden aliniyor ve yuzlesme basliyor...

ptaah

Kayıtlı Üye
İslami olsun ,uzakdoğu öğretileri olsun ,eski mısır kaynakları olsun hepsi bazı gerçekleri anlatmaktadır.Kimi zamanda ruh dünyada hayalet olarak kalmakta huzur bulamamaktadır.

Ben rüyalarıma bakarım.Çünkü imamı Gazali'nin dediği gibi 5 duyunun kapanmasıyla berber uyku esnasında 6.duyu harekete geçer.Rüyaların güzel ve tatlı ise mutluluğu bulmuşssun demektir.Ve ölünce o mutluluğa gidersin.Yok rüyalarında dünya işleriyle uğraşıyor ,negatif varlıklarlar tarafından takip altında isende ölüncede o boyuta gidersin.
Yani ölünce ne olacağını şimdiden rüyaların vasıtasıyla ruhunun huzurunu gözlemleyerek anlayabilirsin.

Yada bu dünyada zamanının çoğunu ölüp gidecek -toprağa gömeyeceğin-şeylerle geçiriyorsan öldükten sonra ziyandasındır.

Ü

Üye silindi 58480

İslami olsun ,uzakdoğu öğretileri olsun ,eski mısır kaynakları olsun hepsi bazı gerçekleri anlatmaktadır.Kimi zamanda ruh dünyada hayalet olarak kalmakta huzur bulamamaktadır.

Ben rüyalarıma bakarım.Çünkü imamı Gazali'nin dediği gibi 5 duyunun kapanmasıyla berber uyku esnasında 6.duyu harekete geçer.Rüyaların güzel ve tatlı ise mutluluğu bulmuşssun demektir.Ve ölünce o mutluluğa gidersin.Yok rüyalarında dünya işleriyle uğraşıyor ,negatif varlıklarlar tarafından takip altında isende ölüncede o boyuta gidersin.
Yani ölünce ne olacağını şimdiden rüyaların vasıtasıyla ruhunun huzurunu gözlemleyerek anlayabilirsin.

Yada bu dünyada zamanının çoğunu ölüp gidecek -toprağa gömeyeceğin-şeylerle geçiriyorsan öldükten sonra ziyandasındır.

Cok guzel bir pencere actiniz bende

Insan omrunun 3te 1i ruyalarin bize biseyler anlatmak istedigini haykirmasi ile gecerken, bu serzenislere kapali kalmak akil kari degildir ..

Kendi dusuncelerimizi baskalarinkinden daha cok umursarken, asil ic sesimizin bizi belli hususlara yoneltmesine kulak asmamak hic akil kari degildir

Meleklerhepimizin

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona inanıyorum. Eğer yeterli bilince ulaşamadıysak tekrar bedenleneceğiz diye düşünüyorum. Ta ki kıyamete kadar.

mabedist

Kayıtlı Üye
Bilincin beyinden ibaret olduğunu gösteren araştırmalar var. Bana kalırsa, ölümden sonra hiçbir şey olmayacak.
Ya da daha küçük bir ihtimal olmak üzere, "kolektif bilinç" içinde eriyip gideceğiz. Ama bu da çok da iyi bir son değil bence.

Ü

Üye silindi 58480

Bilincin beyinden ibaret olduğunu gösteren araştırmalar var. Bana kalırsa, ölümden sonra hiçbir şey olmayacak.
Ya da daha küçük bir ihtimal olmak üzere, "kolektif bilinç" içinde eriyip gideceğiz. Ama bu da çok da iyi bir son değil bence.

isin asli yok olus ve mutlak hiclige gecmek an be an tecrube edilebilecek bir sey olmaktan cikiyor suur da silinmis olacagi olmayacagi icin

ancak

cehennemde insan azap bilincinden kacip kurtulamadigi icin tamamen yok olmak icin yalvariyor ama artik elinden bisey gelmiyor.

yok olmak tecrube edilemez.. hem yok olup hem bunu bilmek imkansizdir. O aslinda ic sikintisidir ve cehennemin bir kademesi olabilir