Neden Meditasyon yapamiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Slbye.

Kayıtlı Üye
Uzun yıllardır ruhani konularla ilgilenen biriyim.teorik olarak ogrendigim bircok seyi pratikde uygulayamiyorum.meditasyon. nefes calismalari.reiki.aile dizimi olumlamalar vss.hepsinin icerigini biliyorum ama nedense calismalari yapamiyorum.bir usengeclik hali.bir erteleme durumu.ve beni daha iyiye ulastiracak bu durumlari hayatima katamadigim icin suçluluk hissi..nerden baslamaliyim..siteye yeni uye oldum ve birseyler hep beni bu noktalara cekiyor.ve kapisinda birakiyor sanki.

Meleklerhepimizin

Kayıtlı Üye
Hemen şimdi gözlerinizi kapayıp düşüncelerinizi uzak tutmayı ve iç sesinizi dinlemeyi deneyin. Sonra da gelen mesajları (egonuz bunları sıradan düşünceler zanneder) bir kağıda yazın. Yazdıklarınızdan etkilenip erteleme halini bırakacaksınızdır. Sevgiyle kalın.

T

thepotential

Uzun yıllardır ruhani konularla ilgilenen biriyim.teorik olarak ogrendigim bircok seyi pratikde uygulayamiyorum.meditasyon. nefes calismalari.reiki.aile dizimi olumlamalar vss.hepsinin icerigini biliyorum ama nedense calismalari yapamiyorum.bir usengeclik hali.bir erteleme durumu.ve beni daha iyiye ulastiracak bu durumlari hayatima katamadigim icin suçluluk hissi..nerden baslamaliyim..siteye yeni uye oldum ve birseyler hep beni bu noktalara cekiyor.ve kapisinda birakiyor sanki.

Solar pleksus çakrasından başlayın.Daha sonra diğerleri.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Sanırım aradığınızı meditasyon ile ulaşamayacağınızı düşünüyorsunuz ve bunun için iradeniz iradesizlikten öteye geçemiyor. Daha öncesinde meditasyon ile ruhani bir boyuta, varlığa iletişim kapısını açmış olsaydınız şuan meditasyon hakkında bize bilgilendirici metinler yazıyor olurdunuz :) İçinizdeki inancı yönetmediğiniz sürece deneseniz de yapacak kadar odaklanabileceğinizi ben düşünmüyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba,

Teori ile pratik aslinda herseyde farklidir. TEoride birseyin isleyisini, basini, sonunu tatminkar bir sekilde ozumseyebilir hatta sanki o isi yapip etmisccesine tatminkar bir hisse bile kapilabilirsiniz. `Teoride herseyi anliyorum` dediginiz sey aslinda budur .

Pratikte islerin degismesinin sebebi :

Daha teoriyi ogrenirken bunu usengeclik boyutundan cikamadan elde ediyorsunuz. TEorik arastirmalar yaparken aslinda paralel olarak harekete gecme gudunuzu usengeclige terketmis durumdasiniz ve vicdaninize rahatlatmak icin alt benliginiz size teorilere dalmayi telkin eder ...

Dikkat edin : teoride biseyler ogreniyorum demek alt benlikte usenmeye devam et teoriye saplan demektir ...

Insanlarin surekli kapildigi yalanci motivasyonlar vardir :

Mesela fitnesta hangi aletin kangi kas gurubunu calistirdigina internette cok kafa yorariz bu teorik olarak yalanci bir motivasyon saglamaktadir
Carsiya cikmadan once liste yapariz ihtiyac listesi fakat carsiya cikmayiz
Ibadet etmeye baslamaya niyet ederiz fakat ilmihal okumakla yetinip belli sunnet olan seyleri yapmaya ozen gosteririz. Sag ayakla girmek vs gibi ...
Kisisel gelisim kitabi okuruz okuma aninda neleri basarabilecek donanima sahip oldugumuza bi an sahadet ederiz ama sonuc degismez ...

Sorun nerededir ?

Sorun teori ve pratik dengesindedir .
Teori de pratik de beyinin iki tarafindaki kara delik gibidir :
Hangisine daha cok agirlik verirseniz o tarafa yutulursunuz :
Teorik olarak biseyler ogrenmek guzeldir fakat pratige gecme zamani geldiginde bunun yerine teorilerle devam ederseniz pratik etme potalsiyelinizi blokaja ugratirsiniz .

Bilin altiniz size birkac teoriden sonra pratik ihtiyaci sinyali gonderir fakat buna kulak vermezseniz pratik ve faydali zannettiginiz bilgiler sizi kendi icinize hapseder kapiyi ustunuze kilitler

Slbye.

Kayıtlı Üye
Hepinize oncelikle tsk ederim.bu konulari etrafimda konusacagim hic kimse yok.
Bu teori suresi hayatimda kac yili aldi.ve hala ordayim.fiziki hayatta yasadigim ani ve anlamsiz olaylar ruhani dunyamda birseyleri duzetmem gerekliligini surekli hatirlatiyor.
Biraz yogunlasinca mor ve parlak yesil renk dalgalari arasinda birsure sessizce duruyorum.gozlerim acikkende los isikda renkler olabiliyorlar..bu durumda kendimi sevdigimi veya benzer olumlama cumleleri soyluyorum.sozler havada kaliyor.kalbim sevgiyi almakda veya vermekde notr bi halde.yani hissiz.sevgiyle beslenmek ile gercekten sevmek arasindaki farki anlayamiyorum.neyse konu ozunden sapiyor gibi.
Yani meditasyon pratigine gecmek benimde oz varligima ulasmak icin gerekli inanca somut bir adim atabilmek icin ..bugun ve simdi su anda..birsey ile baslayayim..ama ne ile..sevgilerle gizel bir gun olsun

Ü

Üye silindi 58480

veya benzer olumlama cumleleri soyluyorum.sozler havada kaliyor.kalbim sevgiyi almakda veya vermekde notr bi halde.yani hissiz.sevgiyle beslenmek ile gercekten sevmek arasindaki farki anlayamiyorum.neyse konu ozunden sapiyor gibi.

Sevgiyle beslenmek ve sevmek arasindaki farki en iyi kagit rulo ornegi aciklayacaktir.

Bu rulonun ortasindasiniz :

sevgiyle beslenmek : kagit rulonun icinden surekli bir hava akimini saglamayi basarmak demektir.

O halde o hava akimini saglamak icin rulonun bi ucunu dogru hava uflemelisiniz ki, tabiat bosluk kabul etmeyecegin icin borunun arka ucundan kendinize hava cekebilesiniz ..

Sevgiyle beslenmeye baslamadan once o mekanizmayi canlandirmak icin sevebileceginiz en surekli seyi kesvetmelisiniz .. Zannimca sevgi bagi sizden surekli kesilen seyler sizi biraz donuklastirmis.

Sevmeye calismak yanlis girisimdir; once sevgiden sizi sogutmus bilinc alti blokajlarinizi tek tek farkedebilmeli ve sevginin sizi kusatmasina musade edebilmelisiniz ..

Slbye.

Kayıtlı Üye
Bilincalti kayitlarina da ulasmanin yolu disipline olup aksam sabah meditasyon yapmakdan geciyor degil mi.bunu hissederek ve gercekten yapmak ama.

Ü

Üye silindi 58480

Bilincalti kayitlarina da ulasmanin yolu disipline olup aksam sabah meditasyon yapmakdan geciyor degil mi.bunu hissederek ve gercekten yapmak ama.

Elbette,

Birkac incelik paylasmak isterim :

Meditasyona vakit ayirmak dogal guzelliktir bununla birlikte sosyal hayatinizin bir bolumunu meditasyona harcamis olarak degil de sosyal hayatinizin dayanagina sahip cikarcasina meditasyon yapmak kapilari acacaktir

Insanlar disiplin gerektiren isleri hayatin icinde dogal akisinda giden isler gibi degil de, ugras gerektiren ara ara yorucu olabilen isler gibi algilamaya yatkindirlar ve bu hale girdikleri gibi kendi kendilerine blokaji perde gibi cekmis olurlar.

Hayatin dogal akisinin getirdigi guzel enerjiyi koruyarak yapilacak meditasyon size asil ic dunyanizi slide show gibi apacik ayan beyan yansitacaktir.

Bir diger husus ilim bazli meditasyon yapmaktir:

Evrenin madde bazli degil de enerji bazli oldugunu iyi bilmek gerekir.
Maddenin hakikatinin enerji karsisinda boyun egici oldugunu iyi tecrube etmek gerek:
Nazarin maddeyi eskitebildigi ve hatta fonksiyonunu bozabildigi, kotu soz soylenen ciceklerin kisa surede soldugu, siir okunan ciceklerin capcanli gelisim gosterdigi,
Sevgi ve muhabbet ortamindaki suyun daha simetrik kristalize oldugunu
Dedikodusu bol olan giybet yapilar yerlerde suyun da negatif ve kararsiz atom yukleriyle yuklendigini vs vs surekli ilmi bazda goz onunde bulundurmak gerek ..

Kisacasi maddi dunyanin imtihan telkinlerine karsi hakikate tutunmak gerek oncelikle ..

Aksi taktirde ne ibadet ne meditasyon size hicbirsey saglamayacaktir

Slbye.

Kayıtlı Üye
Ilim bazli meditasyon noktasinda yaptigim seyler var.ciceklerle konusmak.kuslara slm vermek.sukretmek.yiyeceklere suya tsk etmek.patronuma sukran duymak vss.bunlari yaparkende sozlerim havada kaliyormus gibi.sanirim once kalbimin ve sevgi anlayisimin gercekligi icin calismaliyim.ve mutlaka disipline girmeliyim.burada yazilanlari yeniden ve yeniden okuyorum.sitede fikirlerinizi almak beni motive ediyor..bu sıkısmislik duygum dan çıkabilmeyi seciyorim.sagolun

Ü

Üye silindi 58480

MErhaba bence siz istediginizi fazla fazla elde edeceksiniz

Felaha eren butun kalpler oncesinde bosluk hissini, isteksizlik ve hissiyat korelmesi duygusunu tadarlar.

Bu Allahin sanatini icra etmesinin geregidir. Kisinin kendi kusuru kadari da isin icinde gibi gorulebilir fakar kader ustunde kader akil ustunde akil vardir . O esastir

Allah kendisine teslim olunmasini ister;

Agir alisveris torbalari ile asansore binince 20. kata cikacaksak akil der ki : `torbalari yere birak yoksa 10 kg lik torbalar asansor yukari cikarken sana 20 kg lik yur yapar`

Torbalar zaten senin gidecegin yere geliyor onlari yuklenmek senin kendi enerjini tuketecektir !

Psikoloji de boyledir = Teslim olup bazi seyleri serbest birakamazsak hepsini bilincalti maraz katarak sahiplenmeye baslicaktir ve akil bu sure sonra iflas edecektir ..

Insan zayif varliktir .

origanum

Yönetici
Size yeni bir heyecan lazım sadece. Ulaşacağınız bir hedefi koyup ona ulaşmak için çabalayın, meditasyon sonucu ulaşabileceğiniz hedefinize itici bir güçle varırsınız. Hedef ve heyecan olmazsa, azmedilmezse tembellik, üşengeçlik olur.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Sevgili dennise feraha eren herkes hissiyat korelmesini yasiyor diyorsunuz.sanirim ben bu korelmislikle dogmusum.akil ustunde akil kader ustunde kader vardir derken elbette allahim benden daha biliyordur ama ben isyan halinde degilim ona karsi.
Iki aksamdir meditasyon yapiyorum. Ilk gece uyudum oturur vaziyette.istedigim yogunlasma olmadi ama dusuncesiz kalabildim ara ara.30 40 dk kadar deneyip birakiyorum.?
Bilinc alti kayitlarina daha hizli ulasmak icin acaba bir uzman ile hipnoz calismak iyi bisey olur mu..

Ü

Üye silindi 58480

Sevgili dennise feraha eren herkes hissiyat korelmesini yasiyor diyorsunuz.sanirim ben bu korelmislikle dogmusum.akil ustunde akil kader ustunde kader vardir derken elbette allahim benden daha biliyordur ama ben isyan halinde degilim ona karsi.
Iki aksamdir meditasyon yapiyorum. Ilk gece uyudum oturur vaziyette.istedigim yogunlasma olmadi ama dusuncesiz kalabildim ara ara.30 40 dk kadar deneyip birakiyorum.������
Bilinc alti kayitlarina daha hizli ulasmak icin acaba bir uzman ile hipnoz calismak iyi bisey olur mu..

Merhaba elbette bir uzmana gitmelisiniz. Teshisi uzman koyar biz koyamayiz. biz yorumcuyuz

Mesela yildiziniz dusuk ise, yani iki burcun tam ara gecisinin orta parametresinde dogduysaniz bu bile dogustan sizi yavaslatiyor olabilir.

boyle durumlarin ozel kozmik formulu oluyor ve kisa surede evrenden enerji cekmeye basliyorsunuz ,

tabi siz dogustan boyle olabileceginizi soyleyince ben bu sekilde bir olasilik gordum. ama en iyisini uzmani bilir . uzmandan da ote siz kendiniz sanirim cok yakinda bunu farkedip ne gerekiyorsa yapacaksiniz.

mesela yildizi dusuk zannedilen insanlar aslinda iki burctan da cok fazla ozellik cekerler ve bu ozellikler birbirini kirar ,,ancak duzgun yonetilebilirse kisi herkezle anlasip herturlu insani yonetebilen acaip manyak super otesi bisey olur ,,

bu cok basit bi bilinclenmeye yonlendirilmeye bakar .. gerisini dogum haritasi halleder

origanum

Yönetici
Iki aksamdir meditasyon yapiyorum. Ilk gece uyudum oturur vaziyette.istedigim yogunlasma olmadi ama dusuncesiz kalabildim ara ara.30 40 dk kadar deneyip birakiyorum.🤗

Urum kuantum hipnoz çalışması ile öğrenmek istediğiniz kayda sizi ulaştırır. Kendisinden randevu alabilir, detayları görüşebilirsiniz.

Ü

Üye silindi 57044

karar vermek, uygun bir ortam bulmak ve direk eyleme geçmek gerekiyor..

zihin sürekli karışık ve karmaşa içerisinde.. ya geçmişte yada gelecekte.. günlük hayatın detaylarıyla boğulup duruyor.. böyle oluncada; meditasyon ve rahatlama çok lüks, çok uzak kavramlarmış gibi geliyor insana..

yapılması gereken uygun bir ortama geçip meditasyon pozisyonu almak ve derin derin nefes almak aslında.. gözleri kapatıp derin derin nefes almak.. ilk etapta yapılması gereken tek şey bu.. derin nefes alıp verdikce; biraz imajinasyon yeteneğini konuşturmak gerekiyor.. tepe noktasında 7.çakranın açıldığını ve her derin nefeste evrensel-kozmik enerjinin tepe noktasından vücudumuza doğru aktığını hayal etmeliyiz.. derin nefesler devam etmeli ve ritm ufak ufak azalmalı..

düşünceler ve imajinasyonlar kaybolmalı.. meditasyon oturuşuna girip derin nefes aldıkca; zaten düşünceler, endişeler ve kaygılarda yok olmaya başlıyor.. ''benim gibi biri meditasyon yapamaz'' düşüncesi bile sönüyor.. tam anlamıyla bir düşüncesizlik, hissizlik ve hiçlik hali kişiye ufak ufak hükmetmeye başlıyor..

bütün olay nefeste.. nefes derinleşince; kendinden geçme ve derin meditatif halde sonrasında otomatik olarak geliyor zaten..

tek yapılması gereken meditasyona niyet etmek ve doğru oturuşu bulmak.. derin nefes ve sonrasında derin karanlık ve meditatif hal zaten.. evrensel enerji akmaya başlıyor.. hatta bazı evrensel ve üst varlıklarda yardımcı oluyor niyet sağlam olunca.. bütün meditasyonlarımda bunu gözlemledim ben.. sanki o odada daima bi takım varlıklar benim derinleşmem için yardım etti hep.. yeterki niyet kuvvetli olsun..

ben derin meditasyon yaptığım zaman; nefes alıp verip ve konsantre olmak için nefese odaklandığımda sağdan soldan bir takım sesler duyuyorum.. çatırdama, kıtırdama gibi sesler..

bunlar her ne kadar dikkat bozucu olsada bu sesleri doğa üstü olarak yorumlamıyorum.. doğa içinde olan, bizim içinde yer aldığımız hidrojen aleminde olan hiçbir şey doğaüstü değildir..

materyalist felsefe, materyalist dünya görüşü bize bu gerçekleri unutturdu 200-300 yıldır.. ama işin gerçeği; doğa içinde olan hiçbirşey doğaüstü değildir.. açıklanamayan, acayip gelen herşeyin parapsikolojik, majik, simyevi bir açıklaması var aslında.. bu bilimler bize unutturuldu diye; anlam veremedğimiz bir takım durumları dopaüstü addetmek en büyük cehalettir..

belkide o sırada.. derin derin nefes alırken nukseden yoğun kozmik enerji yüzünden madde bir takım tepkimelere giriyordur ve o tepkimeler yüzünden çıtırdama gibi sesler geliyordur.. bu takım bilimlere vakıf olan üstatlar bunun açıklamasını yapabilir..

dediğim gibi; doğa içinde olan hiç bir şey doğaüstü değildir.. sadece biz onun eğitimini almamışıktır.. o bilgiye vakıf değilizdir...

Slbye.

Kayıtlı Üye
Hayirli sabahlar
Dogum haritasi icin tam tarih ve saat gerekli degil mi.ben insanin doğmasının o kadar da onemli olmadigi bir cografyadan geldigim icin.net bir tarihim yok.
Iki burc arasinda kaldigimi farz edersek bu bir bedende iki karakter yasayabilir anlamina gelir mi.cunku buna benzeyen bir açıklama ile sevgilisi tarafindan terk edilmis biriyim.

Nefes olayinda haklisiniz .bol miktarda akciger nefesi aliyorum.eger kesinsisiz alabilirsem meditatif duruma daha kolay gelmis olacagim.renk dalgalari evrensel enerjinin aktigi anlamina mi geliyor

Ü

Üye silindi 58480

Hayirli sabahlar
Dogum haritasi icin tam tarih ve saat gerekli degil mi.ben insanin doğmasının o kadar da onemli olmadigi bir cografyadan geldigim icin.net bir tarihim yok.
Iki burc arasinda kaldigimi farz edersek bu bir bedende iki karakter yasayabilir anlamina gelir mi.cunku buna benzeyen bir açıklama ile sevgilisi tarafindan terk edilmis biriyim.

Dogum haritasi sart degil ama onemlidir. Hatta dogum evde ise ebenin burcu ve nazari bile sonradan yeserteceginiz ve istifade edeceginiz
tohumlari ekecektir. bebekken tesir eden nazarlar kiside sonradan izlenme kaygisina yol acabilir, tabi bu sonradan savusturulabilicek biseydir o ayri

iki burc arasinda kalmak iki ucu da bicak tutmak gibidir. gunesin terkettigi burc hala etki ederken gunesin istikametindeki burc ta kozmiz yukleme yapmaya baslar .
burcunun ozellilerini tasimadigini iddia eden bircok insan aslinda capraz ates altinda olduklari icin kendilerini tam tarif edemezler

iki burc arasinda kaldiginizi farz edersek; cifte karakter gelistirmis olma ihtimaliniz yuksek. bu icinizdeki olaganustu enerji potansiyelinizi aciga vurma egiliminizi baska koruyucu ic yolculugu telkin eden kozmik emirler bastiriyor olabilir ..

neticede derinligi olan insan da disa donuk dobra insan da cok cezbedicidir. Ama ikisinden de nasibi olan ozel insanlar bu haller arasinda gecislerini idare edemezlerse malesef kozmik bombardiman altinda kalicaklardir, bunu kucuk bir farkindalik ile duzeltmesi gerekir

Slbye.

Kayıtlı Üye
Merhaba
Acaba konuyu cok mu uzattim.ama konustugunuz seyler benim icin gercekten yeni ve ilginc..cikis noktam oncelikle fiziki dunyamda mutlu ve doyum icinde olmak. iyilik ve guzellik herkes gibi benim de hakkim.bu hakka ulasmak icin meditasyona ilave yapilabilecek baska yontemler ne olabilir.ben bireysel olarak baska ne yapabilirim..iki burc arasinda kalmak kisiye acayip bir guc veriyor gibi tabi dogru idare edilebilirse..saygilar sevgiler

Ü

Üye silindi 58480

Konuyu uzatmadiniz ama hepimize cok saglam bi beyin cimlastigi yaptirdiniz. : ))

arada uyusukluk gosteren bizleri soyle guzel bi hareketlendirdiniz ,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...