Birebir oldu ama nasil!!!!

As1

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar. Ortaokul öğrencisiyken sınıftaki birarkadaşıma aşık olmuştum? çocukluk işte. O zaman annanem bana 170 kere ayetel kürsi okursan Allah dileğini kabul eder demişti. Odama çekilip akşama kadar tek tek okumuştum 170 kere. Ertesi gün okula gittiğimde çocuk gözünü benden ayıramıyordu? eve gidene kadar arkamdan takip ediyordu hatta o kadar yani. Aman ben ne mutluydum bana bakıyor diye?. Şimdi gece gündüz Kuran hatmediyorum hiçbir dileğim kabul olmuyor! DEMEK İSTEDİĞİM yaşadıkça günahlarımız çoğaldıkça dualarımız kabul olmuyor! Saf, temiz, imanı kuvvetli günah işlemekten çekinen dikkat eden insanların dualarına daha çok icabet ediyor Rabbimiz. Tabi bu benim yaşadığım tecrübemle öğrendiğim birşey. Ben artık Rabbim beni geçmişte işlediğim ve işleyeceğim günahlardan ötürü affet, iyilikler nasip et diyerek dua ediyorum? özellikle efendimizin her namazın arkasından 100 kez tesbih ettiği Rabbena Atina duasını okuyorum anlamı o kadar güzelki... İnanın hayatımda psikolojimde iyi gitmeye başladı. Tek birşeye odaklanıp gece gündüz özel uygulamalar yapmak inanın çözüm değil arkadaşlar?
Selamlar

prens_sezoe01

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Web Master
çocuklar saftır, temizdir. hepimiz öyleydik. büyüdükçe herşey değişir zaten :D

sasr

Kayıtlı Üye
İnsan kendi inancını değiştirdiği takdirde etrafına yaydığı elektirik daha farklı olur. Önemli olan o enerjiyi değiştirebilmek dimi

T

thepotential

Samimiyet duanın gideceği yoldaki yakıtı gibidir, depo ne kadar doluysa yukarı o kadar çıkar, Allah aynı anda her yerde ve her oluşta olduğu için bu duaları duyar ancak gerçekleştirme işinde görevli varlıklar vardır.Bir dağ gibi düşünün, sembolik olarak en tepede Allah var, diğer görevli varlıkları derecelerine göre eteklere kadar sıralanmış.Sizin dualarınız ne kadar samimi ise frekansı o derece yüksektir ve halilye karşılaşacağı varlıklar da yüksek varlıklar olacaktır.Gerçekleşme ihtimali de artar.Bazı dualar bizim bilmediğimiz sebeplerden dolayı bekletilirler, bazıları kabul edilmez yükseklere ulaşsalar bile.
Dediğiniz şey çok güzel evet, duanın en güzeli içten gelendir, sayısız plansız, vakitsiz, gözyaşlarıyla, hatta küçük bir çocuğun gecenin köründe annesinden çikolata istemesi gibi, annesinin anne olduğu için o çikolatayı bir şekilde bütün dükkanlar kapalı olsa bile bulacağına inanması gibi..

As1

Kayıtlı Üye
İnanın anlayamadım ne demek istediğinizi bağışlayın?

As1

Kayıtlı Üye
sasr arkadaşımıza itafen anlayamadım demiştim pardon. Yeniyim sitede öğrenme aşamasındayım?