Ruh gezebilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Merhabalar gizli mabet ailesi. 2 gün önce anneannemi son yolculuğuna uğurladık. Kendisi çok iyi bir insandı. İyi birileri öldüğünde mezarına üzüm salkımı gibi beyaz birşey giriyormuş, anneannem bunları felan gören bir insandı. Zaten gömerken de güneşli olan hava bir anda aşırı derece de yağmura döndü. Müslümanlara göre iyi biri öldüğünde yağmur yağması iyi birşeydir. Hatta köyde bir imam, öldüğümde ağlamayın sakın; eğer 3 gün içinde yağmur yağmazsa o zaman ağlayın demişti. Anneannemin cenazesinde felaket yağmur yağdı. Bu bilgileri veriyorum çünkü bugün tuhaf bir olay başımıza geldi. Dayımın bir oğlu var, %50 deli raporu var. Bugün dedi ki demin anneannem kapıya geldi ama içeri girmedi dedi. Tabi deli olduğu için kimse tınlamadı. Fakat 1 saat sonra komşumuz fenalaştı. Bu kadının da kalp gözü açık olduğu söyleniyordu eskiden beri. Neyse kadını sakinleştirdik biraz önce ve ne oldu sana dedik. Kadın anneanneniz az önce mutfaktan 9 bardak çay aldı ve bana sus işareti yaptı ve gitti dedi. Şimdi bu 2 olay beni çok düşündürdü. Böyle birşey mümkün müdür? Mümkün değilse niye yalan söylediler kafam almıyor? Fikirlerinizi merak ediyorum.

leylaaras

Kayıtlı Üye
Eğer böyleyse bu müthiş bir şey ne güzel olurdu kaybettiklerimizin hala varolması
Ama aynı zamanda bir sır olarak kalması gerekli sanırım

T

thepotential

Yalan değildir, ama bu ölü bir insanın tekrar dünyada göründüğü anlamına da gelmez. Bazı kaynaklarda ölen kişinin dünya ile bütün bağlarını kopardığı söylenir. Yani ekstrem bir durum yoksa buraya tenezzül bile etmez çünkü orada yapacak bir sürü işi vardır. Çoğu ruh devam eder. Tam olarak bilgim olmamakla birlikte bazen kayıplar insanlarda böyle şeyler meydana getirebiliyor. Buna bilinçaltı da neden oluyor olabilir.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Ben de değerli bir hocamızdan öğrenmiştim Allah izin verdiği kadar eğer izin verirse tabii ruhlar dünyaya gelirmiş. Ama ruhlara dünya öylesine anlamsız gelirmiş ki gelmek istemezmiş

Warcraft_

Kayıtlı Üye
Bilinç altının bir oyunu diye düşünüyorum benimde babannemi kaybettiğimde çok kalabalıktı onun ölümüne çok üzülmüştüm bunlar takdiri ilahi Yüce Allah ne derse O olur...

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Hocaya sorduk.Peygamber efendimiz izin veriyormuş evini görmesi için.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Vefat eden kişi gelebilir, rüyalar aracılığı ile sizi uyarabilir, bazen rehberlik edebilir (hepsini yaşadım). Ben diğer dünya (cennet-cehennem) kavramından çok boyutlara inanıyorum. Aksi halde gelemezlerdi sanırım. Diğer boyutta hayatlarına devam ediyorlar.

alexisis

Kayıtlı Üye
Oncelikle basiniz sagolsun,
Bana pek yalanmis gibi gelmedi. Yani, neden soylesin ki iki kisi de benzer yalani, "cikarlari, amaclari ne olabilir?" diye dusundugunuzde mantlikli bir cevap akliniza gelmiyorsa sayet... Ilginc bir dunyada yasiyoruz, farkinda olalim olmayalim, gormedigimiz, duymadigimiz cok degisik seyler var, bence.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Öncelikle Merhaba, ruhlar boyutlar aracılığı ile (4 ve 7'ci boyutlar) dünyaya girebilirler. Bazı kaynaklarda (özellikle Britanya ve İngiltere de ki ayin kaynaklarında) yeryüzündeki boyutsal yırtıklardan tekrar dünyaya erişim sağlayabildikleri söylenmektedir. Ölen her insanın ruhu tekrar spatyom denilen alandan alemi diyarlara geçer. Fakat babaannenin geliş sebebi yarıda kalmış bir işini tamamlaması ya da görmesi gereken biri olabilir. 9 bardak çay içmesi de ilginç 9 sayısının paganlarda ki önemi "öte aleme tekrar gidişi sağlayacak bir araç sayısıdır. Durumun araştırılması gerekmektedir.

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Oncelikle basiniz sagolsun,
Bana pek yalanmis gibi gelmedi. Yani, neden soylesin ki iki kisi de benzer yalani, "cikarlari, amaclari ne olabilir?" diye dusundugunuzde mantlikli bir cevap akliniza gelmiyorsa sayet... Ilginc bir dunyada yasiyoruz, farkinda olalim olmayalim, gormedigimiz, duymadigimiz cok degisik seyler var, bence.

Aslın da bu kişilerin yalan söyleme ihtimali %1 civarındadır.Sonuçta kişiliklerini yakından tanıyorum.Ben en kötü ihtimal olarak söyledim.

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Öncelikle Merhaba, ruhlar boyutlar aracılığı ile (4 ve 7'ci boyutlar) dünyaya girebilirler. Bazı kaynaklarda (özellikle Britanya ve İngiltere de ki ayin kaynaklarında) yeryüzündeki boyutsal yırtıklardan tekrar dünyaya erişim sağlayabildikleri söylenmektedir. Ölen her insanın ruhu tekrar spatyom denilen alandan alemi diyarlara geçer. Fakat babaannenin geliş sebebi yarıda kalmış bir işini tamamlaması ya da görmesi gereken biri olabilir. 9 bardak çay içmesi de ilginç 9 sayısının paganlarda ki önemi "öte aleme tekrar gidişi sağlayacak bir araç sayısıdır. Durumun araştırılması gerekmektedir.
Görmesi gereken biri kesinlikle var çünkü kendisi sağlıklıyken bir anda yüksek biyerden betona düştü.Direk yoğun bakıma girdi.Zaten günde 1kere ziyaret var.Çoğu akrabasını göremeden öldü.Biz de birbirine çok bağlı bir aileyiz illa ki göremediklerini düşünmüştür.9 tane çay içmedi sadece alıp çıkmış tepsiyle.Annesinin yanına gömdük.Oğlu da diğer yanın da.

Ü

Üye silindi 58480

Ruhu aidiyet tepbit etmis olabilir.

Kuranda 3 cesit olum bicimi vardir. Sahadet makaminda oldu ise Allah `siz onlara oldu demeyin onlar sizin gibi diridirler` diyor.

Yani ruhlari ref edilmemis fakat biyolojik olumleri gerceklesmis vakalar gunumuzde arastirma konusudur .

Mesela savasta kolu kopuyor ama savasin kizginliginda anlamiyor asker .. savas bitince ganimet toplamak icin konulu uzatiyor ama yerinde olmadigini farkediyor..

bacagi kopmus mesela atindan inince yere yiligim kaliyor ,, anlamamis bile bacaginin koptugunu ..

Olum de boyledir. SAhadet makami uzerinde ya da ibadet veye zikir esliginde can alinirsa kisi oldugunu yine anlamayacaktir ve kaldigi yerden yaptigi ise devam edecektir ..

Olum ani cok ozeldir . Allah hayirli bir is uzerinde olum nasip etsin :)

ased16

Kayıtlı Üye
ruhu kafamda canlandıramıyorum inançlı bir insanım ama arada çok sorguluyorum et parçasıyız hepsi bu mu acaba diye

Ü

Üye silindi 58480

ruhu kafamda canlandıramıyorum inançlı bir insanım ama arada çok sorguluyorum et parçasıyız hepsi bu mu acaba diye

Madde bazli evrenden enerji bazli evren modeline indirgemeniz icab eder tabiata bakis acinizi .

maddenin gercek yapi tasinin atom oldugunu ve cekirdeklerinin kum tanesi misali kati cisimcikler degil de, + dan - ye surekli bir kayma akimi ile bir kapali devre olusturdugunu anlayabilmelisiniz ..

Bir pervane donerken, iki ucunun ulasabildigi kadar yer kaplar ve o alani isgali altina alir, ama donme olmazsa pervane cok daha az bir yer isgal eder ..

Demek ki mevcudiyetin temeli hareket ve manyetizmadir, enerjidir ..

madde mutlak degildir ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...