Projeksiyon Felci

• Konbuyu başlatan thepotential
  • Başlangıç tarihi
T

thepotential

Pek sanmıyorum ama belki yaşayan vardır diye soruyu genel olarak sormak istedim: Astral projeksiyonda her şey eksiksiz olarak hallettikten sonra etrafımda eterik bedenin adeta balon gibi genişlediğini hissediyorum ama astral bedenim bir türlü serbest kalmıyor.Yani hafifçe uzandığım yatakta uçuyormuş gibi bekliyorum ve kısmi karabasan denen olay gibi bu.O yüzden felç dedim..Bu aşamadığım bir problem,zihnim kesinlikle başka bir şeyle meşgul değil.Acaba irade eksikliği buna neden olabilir mi ? Bu arada projeksiyon yapmak istediğim yer odamın içi.Acaba hedef nokta bu dünyanın dışı mı olmalı ?

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Eğer korku duygusunu biraz bile olsa düşünmüşsen seni etkilemiş olabilir çalışmalarından önce ılık bir banyo yap başarma ihtimalini arttırıcaktır

T

thepotential

Maalesef en son yapacağım şey korkmak.Ayrıca duş özellikle alıyorum.

Mithra

Kayıtlı Üye
Balonun içinde mental anlamda hareket edin, havuzda yürümeye çalışır gibi.Astral başlamadan niyet edin.İrade eksikliği bununla bir bağlantısı kuramadım, herşeyi akışına bırakın.Eğer halen kuşku hissediyorsanız bu çakra meditasyonu, işe yarar.
[video=youtube;4eLhvF_9HYw]https://www.youtube.com/watch?v=4eLhvF_9HYw[/video]

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Pek sanmıyorum ama belki yaşayan vardır diye soruyu genel olarak sormak istedim: Astral projeksiyonda her şey eksiksiz olarak hallettikten sonra etrafımda eterik bedenin adeta balon gibi genişlediğini hissediyorum ama astral bedenim bir türlü serbest kalmıyor.Yani hafifçe uzandığım yatakta uçuyormuş gibi bekliyorum ve kısmi karabasan denen olay gibi bu.O yüzden felç dedim..Bu aşamadığım bir problem,zihnim kesinlikle başka bir şeyle meşgul değil.Acaba irade eksikliği buna neden olabilir mi ? Bu arada projeksiyon yapmak istediğim yer odamın içi.Acaba hedef nokta bu dünyanın dışı mı olmalı ?

Sanırım bardon’un kitaplarından Hermesçi Bilimlere Giriş’e etüd ediyorsunuz. Bardon’un majisi çok kolay bir sistem değil çünkü ilk kitapda mental maji çalışmaları vardır.
Ve herkesin başarabiliceği bi olay değildir. Orda kolaymış gibi gözüksede etüd etmek zordur. Daha fazla konuyu saptırmadan bu kitaba göremi etüd ediyorsunuz kullandığınız terimler o kitapda geçtiği için ben bu iddia’da bulundum. Cevabınıza göre Belki sorularınızı yanıtlayabilirim çünkü çok farklı projeksiyon yöntemleri var hangi ekolde ilerlediğinizi bilmeden cevaplamak doğru olmaz diye düşünmekteyim.

T

thepotential

Balonun içinde mental anlamda hareket edin, havuzda yürümeye çalışır gibi.Astral başlamadan niyet edin.İrade eksikliği bununla bir bağlantısı kuramadım, herşeyi akışına bırakın.Eğer halen kuşku hissediyorsanız bu çakra meditasyonu, işe yarar.

Hmm anladım, aslında buna yakın şeyler okumuştum.Niyetim başlamadan önce tam olarak şu şekildedir; Bu odanın içine astral projeksiyon yapmaya niyet ediyorum.Çakralarım ve enerji yetersizliği konusunda kuşku duymuyorum.Çakralarım yıllardır şifa enerjileri ile besleniyor temiz ve güçlüler.İrade meselesi aslında sizin dediğiniz şeymiş, yani gerçekten yürümeye, hareket etmeye veya bir şeye dokunmaya-mental manada güç gösterebilmek.Belki yeterli isteği sağlayamıyorum diye düşündüm.
Teşekkürler
Sanırım bardon’un kitaplarından Hermesçi Bilimlere Giriş’e etüd ediyorsunuz. Bardon’un majisi çok kolay bir sistem değil çünkü ilk kitapda mental maji çalışmaları vardır.
Ve herkesin başarabiliceği bi olay değildir. Orda kolaymış gibi gözüksede etüd etmek zordur. Daha fazla konuyu saptırmadan bu kitaba göremi etüd ediyorsunuz kullandığınız terimler o kitapda geçtiği için ben bu iddia’da bulundum. Cevabınıza göre Belki sorularınızı yanıtlayabilirim çünkü çok farklı projeksiyon yöntemleri var hangi ekolde ilerlediğinizi bilmeden cevaplamak doğru olmaz diye düşünmekteyim.

Evet doğru, kısmen hermesçi bilimlere göre hareket ediyorum.Mental maji basamakları konusunda kitaptaki ki çalışmalar yapmadığımı söyleyebilirim, ama bu çalışma basamakları önceden çalıştığım konularla paralellik gösteriyor..O yüzden çıkıştan önceki bir sonraki hale dakikalar içerisinde gelebiliyorum.Yaşadığım sorunu hermesci bilimleri bildiğinize göre cevaplayabilceğinizi umuyorum.
Bazı insanlar uyuyarak bile astral boyuta geçebiliyorlar, bunu lucid rüya halini çevirerek yaptıklarını sanıyorum.Benim yöntemim kendimi gitmek istediğim yerde en ince detayıma kadar imajine etmek ve bilimcimi o bedene taşımak.Tabii ki burada tam manasıyla taşınmıyor ve iki bedende de kalıyor diye sanıyorum ama kendimi hem yatakta görüyorum-en azından çalışıyorum yansıtılan bedenimden hemde yataktan yansıtılan bedenimi görüyorum.Burada kaçırdığım bir nokta olabilir, tekrardan teşekkürler.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Öncelikle kitapda önceki alıştırmalarda tam hakimiyet kurmadan ileri uygulamalara geçmenin doğru olmadığını her yerde belirtiliyor. Ve astral projeksiyon çalışmasının geçtiği yerde kitabın 9. Bölümünün sonları zaten kitapda 10 bölüm bulunmakda. Çıkışdan önceki ve sonraki hale dakikalar içinde gelebiliyorum demişssiniz. Ama o hale gelmekte zor bir durum yok kitabı hiç etüd etmemiş biri bile o hale gelebiliyor. Önemli olan önceki alıştırmalarda zihinsel bedeni fiziksel bedenden ayırma çalışmaları var. Astarl bedene geçmeden önce bu konuda ustalık sağlamanızı istiyor. İkinci olarak majikal ayna yardımıyla başka planlarla iletişim kurma yöntemleri uygulanmakda ve elemantallerle iletişime geçme çalışmaları bu çalışmaları hiç yapmadıysanız zaten başarılı bir astral projeksiyon gerçekleştirebiliceğinizi düşünmüyorum. Çünkü astral plandan bir varlıklan iletişime geçmek size o plan hakkında çok önemli bilgiler edinmenizi sağlayacaktır. Bu aşamaları yaptıktan sonra yapmanız gereken kabaca zihinsel bedeninizi fisiksel bedenden ayırıp astral bedene geçmektir. Bu çalışmada akaşa kullanılmıyor oyüzden eterik bedenin genişlemesi gibi bir konu olamaz.Ve zaten eterik bedeni kullanmak hiçde kolay bir aşama değil. Evet gerçekten zor bir yol bardon majisi ama büyük yayarları olacağıda kesindir. Umarım yardımcı olmuşumdur...