Mikro İfadeler Ve Beden Dili

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Merhaba değerli forum üyeleri.Ben bir süredir beden dili ve mikro ifadeler üzerine araştırmalar yapıyor ve kitap okuyorum, toplu taşıma veya herhangi başka bir ortam olsun insanları süzüyor kendimce analiz etmeye çalışıyorum.
Sizden istediğim;sizce kendimi daha doğru ve yüksek potansiyel şeklinde nasıl geliştirebilirim?
Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

karatay

Kayıtlı Üye
Konu hakkında bir fikrim yok sadece inşunları fazla süzmemeye bak :) Başına bela açarsın yoksanda malum yan baktı diye cinayete kurban giden insanlar var bu ülkede.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Konu hakkında bir fikrim yok sadece inşunları fazla süzmemeye bak :) Başına bela açarsın yoksanda malum yan baktı diye cinayete kurban giden insanlar var bu ülkede.
Haklısın dostum o yüzden biraz göz kenarı ile bakmaya çalışıyorum ama daha çok bayanlara bakarken dikkat ediyorum yanlış anlaşılma sonucu daha kötü olabilir

vuslt

Kayıtlı Üye
Acaba ne düşünüyor, nasıl bir hayati var, vs. Diye sorular sorarsanız bir süre sonra cevabı
Bir kişiyi gözlemler ken yukardada denildiği gibi rahatsız etmemeye bakin ve acaba be düşünüyor nasıl bir hayatı var vs.diye dusunurseniz ( sorarsaniz) cevabi gelmeye başlar diye düşünüyorum ( ben uyguluyormuyum Hayır)

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Acaba ne düşünüyor, nasıl bir hayati var, vs. Diye sorular sorarsanız bir süre sonra cevabı
Bir kişiyi gözlemler ken yukardada denildiği gibi rahatsız etmemeye bakin ve acaba be düşünüyor nasıl bir hayatı var vs.diye dusunurseniz ( sorarsanız) cevabı gelmeye başlar diye düşünüyorum ( ben uyguluyormuyum Hayır)
o kadarıyla pek ilgilenmiyorum.Birisi ile diyalog halindeyken söylediklerini anlamak için arada çok kaçırıyorum, ama dışardan insanları gözlemlerken biraz yakalıyorum. Zaten işe giderken otobüste gözlemlemek için güzel fırsatlarım oluyor. Burada diğer üyelerinde söylediklerine kulak verip kendimi geliştirmeye çalışıcağım.

Mithra

Kayıtlı Üye
Standart sapmalar var, her insan aynı değil örneğin bir kadının kambur durması özgüven düşük olmadığı gibi, ergenlikte büyümeye başlayan göğüslerini sakladığı anlamanıda gelmez belki de hasta yani birden fazla olasılık var araya psikolojide giriyor, ayrı alamayız.Bunları en aza indirgemek için bol bol kitap okuyun ki okudukça kafada farklı senaryolar oluşturmak daha da basitleştiriyor.Şu an okuduğum kitap "Joe Navarro Beden Dili" sindire sindire okuyorum.Kitap bitince Charles Darwin İnsan Türeyişi ve Türlerin kökeni okuyacağım nasip olursa bunlarda ki kastım davranışların kökeninde yatan durumlar ve bu konu hakkında yazılan makalleler işe yarar bilgi kaynakları ve bir dizi var "lie to me" diye izleyin tavsiye ederim.

taroh

Kayıtlı Üye
ınsanın amacına ulaştıracak en önemlı şeylerden bırı enerjısını yükseltmesı.bunu bır nevı mıkroplara karşı aşı gıbı düşünün.nasıl aşı ıle mıkroplara karşı koruyorsa yüksek enerjınız acaba yapabılırmıyımlere karşı sızı korur.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Standart sapmalar var, her insan aynı değil örneğin bir kadının kambur durması özgüven düşük olmadığı gibi, ergenlikte büyümeye başlayan göğüslerini sakladığı anlamanıda gelmez belki de hasta yani birden fazla olasılık var araya psikolojide giriyor, ayrı alamayız.Bunları en aza indirgemek için bol bol kitap okuyun ki okudukça kafada farklı senaryolar oluşturmak daha da basitleştiriyor.Şu an okuduğum kitap "Joe Navarro Beden Dili" sindire sindire okuyorum.Kitap bitince Charles Darwin İnsan Türeyişi ve Türlerin kökeni okuyacağım nasip olursa bunlarda ki kastım davranışların kökeninde yatan durumlar ve bu konu hakkında yazılan makalleler işe yarar bilgi kaynakları ve bir dizi var "lie to me" diye izleyin tavsiye ederim.
Şuanda okuduğunuz kitabı geçenlerde okudum gerçekten çok güzel bir kitap.Benden size tavsiyem kendinizce önemli gördüğünüz yerleri not edin veya altını çizin ben öyle yaptım bir deftere kendimce bazı yerleri not ettim gece uyumadna önce açar okuyorum.Tavsiyeleriniz içinde çok teşekkür ediyorum Lie To Me dizisinin de bir kaç bölümünü izledim ama şu sıralar iş yüzünden fazla zaman ayıramıyorum.Kitap tavsiyesi olarak size Oğuz Benlioğlu'nun Mikro İfadelerini öneriyorum gerçekten çok güzel ve yerli bir kitap onun dışında sipariş verdiğim Paul Ekman'ın Yalan Söyledğimi Nasıl Anladın?! kitabını heyecan ile bekliyorum okumadım ama çok tavsiye ediliyor.