Geçmişten geleceğe mesaj gönderilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

taroh

Kayıtlı Üye
daha çok face de karşılaştığım için paylaşmak istedim.ben 84 doğumluyum.bizim nesilde face vardı ve yaygındı.oraya mantıklı mantıksiz yazı resim paylaşırdım.biliyorsunuz face de 6 sene önce paylaştığınız resim yazı vs ne varsa anını paylaş diye ısıtıp ısıtıp günümüzde eskiden paylaşıp unuttuklarımızı gösteriyor.benim ilgimi çeken 6 sene önceki paylaşımlarım.6 sene önce bebek resimleri paylaşmışım.sanki bu zaman olacağını biliyormuş gibi.şuan hamileyim bazen hafta değiştirirken 6 sene önce yazdığım cümleler kelimeleri resimleri günümüzde yaşadıklarımla bağdaştırdığım noktalar oluyor. bu yüzden sizle paylaşmak istedim sizde buna benzer şeyler oluyor mu?

bir fikri olan varsa yada buna benzer yaşadığı bir şey yorumunu bekliyorum.

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Tesadüf kelimesi işte bu gibi durumlar için biçilmiş kaftan.

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba. Eğer hala güncel olarak kullanıyorsanız facebook hesabınızı ondan dolayı olabilir. Mesela kelime eşleşmeleri veya fotoğraf eşleşmelerine dayalı bir sistem kullanıyorlar. O zaman yazdığınız konuların benzerlerini veya benzeri fotoğrafları şuan da paylaşıyorsanız bu yüzden hatırlatıyor olabilir. Yani eşleşme durumu söz konusudur.

taroh

Kayıtlı Üye
Merhaba. Eğer hala güncel olarak kullanıyorsanız facebook hesabınızı ondan dolayı olabilir. Mesela kelime eşleşmeleri veya fotoğraf eşleşmelerine dayalı bir sistem kullanıyorlar. O zaman yazdığınız konuların benzerlerini veya benzeri fotoğrafları şuan da paylaşıyorsanız bu yüzden hatırlatıyor olabilir. Yani eşleşme durumu söz konusudur.
dönemsel olarak aynı psıkolojıde olabılırız belkı her sene aynı dönemler fakat şu var.ben özellıkle bebekler ıle ılgılı yaşadıklarım.bebek resmı paylaştığımda çocuğum yoktu.özellıkle muayene yada hafta değışımı dönemlerınde geçmışte bebek paylaşıları ıle eşleşmesı ılgınç

kimliksizler

Kayıtlı Üye
Ben en çok "Bizim zamanımızda face vardı" sözüne takıldım. Şuan yokmuş gibi bir anlam çıkarttım da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...